Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,185 εγγεγραμμένα μέλη και 2,817,986 μηνύματα σε 80,073 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 849 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Απορίες σχετικά με την εγκυμοσύνη, τη γέννα και την περίοδο λοχείας

προδρο

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη προδρο
Ο προδρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O προδρο έγραψε στις 18:52, 31-03-13:

Εμένα η γάτα μου πρόκειται να γενίσει σε κανα πενταήμερο αλλά δεν ξέρω αν θα γενίσει κοντά στο σπίτι μου (ζω σε χωριό σε μονοκατοικία) και αν γενίσει κάπου μακριά και μπορώ να την επιβλέπω άραγες θα με αφήνει να τα παρακουλουθώ. Απαντίστε μου γρήγορα παρακαλώ.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,821 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 19:56, 02-04-13:

Θα ήταν καλύτερα να την περιορίσεις μέσα στο σπίτι. Να της παρέχεις μια ασφαλή, ζεστή γωνίτσα κάπου όπου δεν θα αισθάνεται εκτεθιμένη σε κινδύνους ή.. επισκέψεις. Θα μπορείς με αυτό τον τρόπο να είσαι κοντά της και να την φροντίζεις όσο πιο καλά μπορείς.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ANTHI25

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ANTHI25
H ANTHI25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 42 μηνύματα.

H ANTHI25 έγραψε στις 14:47, 06-04-13:

Καλησπέρα, εμένα η γατούλα μου γέννησε χθες τη νύχτα και έκανε 3 πανέμορφα υγιέστατα γατάκια. Ομως ησυμπεριφορα της γάτας μου έχει αλλάξει λίγο. Βασικά είναι η πρώτη της γέννα και απλά έχει γίνει πάρα πολύ χαδιάρα.. και συνέχια βγαίνει απο το κουτί και με ακολουθεί στο σπίτι νιαουρίζοντας. Δεν ξερω τι θελει. Πρίν δεν ηταν καθολου εκδηλωτικη.. ειδικά με εμένα που την ταλαιπωρώ καμια φορα (με την καλη εννοια). Μήπως εχει κανεις ιδεα γιατι το κανει; παίζει ρόλο που την βοήθησα χθες να γεννησει το πρωτο γατακι χαιδευοντας της την κοιλιτσα;
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,821 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:09, 06-04-13:

Αν και δεν έχω ιδιαίτερη εμπειρία από γέννες, πιστεύω πως ναι, κατάλαβε ότι την βοήθησες, της συμπαραστάθηκες και θέλει να σου δείξει την αγάπη της
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

προδρο

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη προδρο
Ο προδρο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Δοξάτο (Δράμα). Έχει γράψει 49 μηνύματα.

O προδρο έγραψε στις 21:27, 10-04-13:

Γειά σας και πάλυ η γάτα μου πρόκειται να γενίσει σήμερα το βράδυ αλλά δεν την βλέπω να ετοιμάζει φωλία και ανυσιχώ έχει όμως ''πολοιορκίσει'' το σπίτι θέλει να μπεί μέσα. Αυτην την στιγμή προσπαθεί να ανοίξει το παράθυρο .Το μεσιμέρι ξάπλωσε κάτω από το πεύκο μου και είχε σπασμούς .Πέστε μου ΓΡΗΓΟΡΑ τι γίνεται.
Παράθεση

Waterlily ('Ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Waterlily
H 'Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H Waterlily Lilly, Άρτεμις, Ριρή <3 έγραψε στις 21:34, 15-04-13:

Καλησπερα σας!!! θελω να κανω μια ερωτηση, ισως λιγακι χαζουλα. η γατουλα μου (οπως εχω πει κ σε αλλα ποστ :ρ) γεννησε 4 γατουλια!! κ ολον αυτον τον καιρο ηταν ησυχα δεν εκαναν τιποτα κ η Λιλη δεν μου ειχε κ ιδιαιτερη αδυναμια (ολη την αγαπη της στον συντροφο μου!) τωρα που μεγαλωσαν λιγακι κοντευουμε να γινουμε ενος μηνα(!) κ ζωηρευουν κ βγαινουν απο το καλαθι, μας βλεπουν να περναμε κ αρχιζουν την γκρινια μεχρι να τα παρουμε αγκαλια,κανουμε εκδρομες μεχρι τον καναπε οπου παιζουμε ατελειωτα μεχρι να πεσουν τεζα, η Λιλη αρχισε τρομερες αγαπες κ να με γλυφει στο προσωπο κ να χωνεται στα χερια μου κ να καθεται. υπαρχει πιθανοτητα να "ζηλευει" την αγαπη που δειχνουμε στα μικρουλενια μας??? γιατι ολον αυτον τον καιρο εμενα προσωπικα δεν μου εδινε καν την ευκαιρια να της δωσω πολλα χαδια, μονο φαγητο...
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 11,490 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:36, 15-04-13:

Θαρρώ πως μάλλον κέρδισες την εμπιστοσύνη της, άλλωστε η συμπεριφορά που περιγράφεις κάθε άλλο παρά ζήλεια δείχνει, εμένα μου κάνει περισσότερο για αγάπη!!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Waterlily ('Ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H 'Ελενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H Waterlily Lilly, Άρτεμις, Ριρή <3 έγραψε στις 21:40, 15-04-13:

Πολυ πιθανο ειναι κ αυτο τοτε!!! αλλαξε ξαφνικα κ πραγματικα δεν ηξερα τι να υποθεσω αλλα αν οντως κερδισα την εμπιστοσυνη της ειναι πολυ μεγαλο βημα κ με κανει πολυ ευτυχισμενη σε ευχαριστω πολυ!!
Παράθεση

fontassakkas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fontassakkas
Ο fontassakkas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O fontassakkas έγραψε στις 01:37, 28-04-13:

καλημερα..ειναι κανενασ εδω?η γατουλα μου μαλλον γενναει!!εδω και 2-3 ωρες βγαζει υγρα απο το γεννητικο της οργανο και δειχνει οτι ποναει!!μπορω να κανω κατι να την βοηθησω?σας παρακαλω σος.....
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 07:17, 28-04-13:

Πως είναι η γατούλα σου;
Παράθεση

fontassakkas

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη fontassakkas
Ο fontassakkas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O fontassakkas έγραψε στις 00:36, 29-04-13:

Μια χαρά.. Έβγαλε 4, δυστυχώς το 4ο ήταν ήδη νεκρό!!! Κρίμα!! Κατά τα άλλα είναι μια χαρά κι αυτή και τα μικρά...
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Selina Kyle : 29-04-13 στις 08:12. Αιτία: Κεφαλαία
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 08:13, 29-04-13:

Λυπάμαι για το μικρούλι που γεννήθηκε νεκρό. Να σας ζήσουν τα νεογέννητα και η αγαπημένη σας γατούλα
Παράθεση

Waterlily ('Ελενα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Waterlily Lilly, Άρτεμις, Ριρή <3 έγραψε στις 21:29, 29-04-13:

ξαναγραφω για να συζητησω την συμπεριφορα της μαμας (που ως συνηθως με προβληματιζει) και να παρω συμβουλες.
εχουν φτασει σχεδον 1,5 μηνων. παιχνιδιαρικα πολυ, τα 2 ειδικα κολλημενα πανω μας (τωρα που γραφω το Λινακι μου κοιμαται στα ποδια μου ) κ εχουν μαθει να τρωνε μονα τους, να πηγαινουν στην αμμο (αφου μαθαν να μην την τρωνε!!)
η Λιλη (η μαμα) εκει που ειχε ηρεμησει κ ηταν ολο γλυκες, τωρα εχει τρελαθει κυριολεκτικα. ειναι μονιμως ανησυχη. εχει γινει ξανα υπερπροστατευτικη με τα μικρα, κοιταει συνεχεια εξω, τρεχει ξωπισω μας, οτι φαγητο κ να της δωσω θα μου βγαλει το λαδι με την γκρινια μεχρι να φαει. υπαρχουν στιγμες που τρεχει κ ορμαει στα μικρουλενια στα καλα του καθουμενου κ τα μαλωνει. ειναι σαν να βλεπω αλλο γατι!!
σκεφτομαστε οτι ισως ηταν καλυτερο να την στειρωναμε κ να την αφηναμε να βγει παλι εξω. δεν ειναι "μικρη" σε ηλικια απο οτι εμαθα ειναι 4,5 σχεδον 5 χρονων κ ολα αυτα τα χρονια ηταν εξω. την βλεπω κ ειναι σαν να μην ειναι ευχαριστημενη με τιποτα. σαν να βασανιζεται που ειναι μεσα. ισως σας ζαλισα αλλα κοντευω να σκασω!
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 604 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 00:10, 30-04-13:

μπορει να την τρελαινουν και τα μικρα που φανταζομαι κανουν συνεχεια ζαβολιες. ειναι φυσιολογικο οι μαμαδες να τα μαλωνουν- ολες το κανουν. ως προς το μεσα εγω θα ελεγα στειρωστε την πρωτα, δειτε πως θα ειναι μετα και αφου μεγαλωσουν και αλλο τα μωρα της και μετα θα καταλαβετε αν η συμπεριφορα της δειχνει οτι προτιμαει να ειναι εξω. το οτι ειναι σχετικα μεγαλη δε σημαινει καθολου οτι δεν μπορει να προσαρμοστει μεσα στο σπιτι. δωστε της το χρονο της εξω θα ειναι εκτεθειμενη σε χιλιους κινδυνους...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lydia.Nataly

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lydia.Nataly
H Lydia.Nataly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Lydia.Nataly έγραψε στις 10:29, 10-05-13:

Καλησπέρα!Είναι η πρώτη φορά που γράφω (μόλις έγινα μέλος) και θα ήθελα να θέσω ένα ερώτημα.Η γατούλα μου γέννησε πριν απο 8 μέρες 3 γατάκια.Στις 4 πρώτες μέρες το μοναδικό θυληκό πέθανε.Γιατί έγινε αυτό,αφου η μάνα του το φρόντιζε κανονικά;
Επίσης,η μητέρα έχει αρχίσει να φεύγει από τη φωλιά της για πολύ ωρα και προσπαθεί να βγει έξω από το σπίτ(καθώς είναι γάτα που τις περισσότερες ώρες τις περνούσε εξω).Εχω ακούσει πως οι μαμάδες παρατάνε τα γατάκια τους άμα τα αγγίξουν οι άνθρωποι και εγώ τα έχω αγγίξει αλλά μόνο για να τα μεταφέρω σε μία καθαρότερη πετσετούλα.Μήπως πρέπει να ανυσηχώ που περνάει τόσο χρόνο μακριά από τα μωρά;Και κάτι ακόμα.Εχω και έναν διχρονο αρσενικό στειρωμένο,ο οποίος έχει γινει πολυ επιθετικός μετά τη γέννα προς τη θυληκιά(παρόλο που πριν είχαν πολύ καλές σχέσεις) καθώς και προς εμάς.Τι σημαίνει αυτό,και γιατί συμπεριφέρεται ετσι; Ευχαριστώ προκαταβολικά για τη βοήθειά σας...!
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,612 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:57, 10-05-13:

Καλησπερα.
Λυπαμαι για το κοριτσακι που δεν τα καταφερε,αυτο μπορει να εγινε για πολλους λογους:να ηταν πιο αδυναμο,να μην επινε αρκετο γαλα,να ειχε καποια εσωτερικη δυσπλασια,καποια ασθενεια...Η μαμα μπορει να θελει να βγει για να ξαναζευγαρωσει ή απλα να κανει τη βολτα της.Δυστυχως τα μικρα της ειναι πολυ νεαρα για να τα καταφερουν χωρις τη μαμα,και η μαμα ειναι πολυ νωρις για να ξαναμεινει εγκυος,οποτε θα σου ελεγα να την κρατας μονο μεσα,και μολις τα μικρα αρχισουν να τρωνε μονα τους να τη στειρωσεις.Η συμπεριφορα του αρσενικου ειναι λογικη,γιατι του μυριζει διαφορετικα η μαμα και τα μικρα ιως τα θεωρει απειλη.Μπορει μαλιστα και να τους επιτεθει,αλλα οι στειρωμενοι αρσενικοι σπανια αντιδρουν τοσο εντονα,εχε παντως το νου σου.
Να σας ζησουν!
Παράθεση

Lydia.Nataly

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lydia.Nataly
H Lydia.Nataly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Lydia.Nataly έγραψε στις 12:34, 10-05-13:

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια...
Ο γατος για ποσο καιρο θα συμπεριφερεται ετσι;Μεχρι να σταματησουν να θυλαζουν,να μεγαλωσουν αρκετα η θα ειναι ετσι απο δω κκαι περα;
Και κατι ακομα.Τελικα κανει να τα πιασω η οχι;
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,612 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:45, 10-05-13:

Το ποσος καιρος θα περασει μεχρι να τα συνηθισει,εξαρταται απο το καθε ζωο δυστυχως.Ο δικος μου αστειρωτος τα φροντιζει σαν μαμα απο τη γεννα ακομη,κι ο στειρωμενος μου δε θελει ουτε να τα βλεπει.Μετα απο τρεις μηνες συμβιωσης απλα τα ανεχεται στον ιδιο χωρο.
Αν η μαμα σε αφηνει να τα πιανεις,μπορεις να το κανεις,απλα οχι συχνα,καλο ειναι να μην αλλαζουν οι μυρωδιες.
Παράθεση

arrow25

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη arrow25
Ο arrow25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O arrow25 έγραψε στις 20:48, 18-06-13:

Μια γάτα δηλαδή κάθε πότε-το νωρίτερο-μπορεί να είναι έγκυος;
Και μετα τη γέννα πότε μπορεί να γίνει στείρωση;
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 604 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 23:08, 18-06-13:

Αρχική Δημοσίευση από arrow25
Μια γάτα δηλαδή κάθε πότε-το νωρίτερο-μπορεί να είναι έγκυος;
Και μετα τη γέννα πότε μπορεί να γίνει στείρωση;
υπο normal συνθηκες μολις ξεπεταχτουν λιγο τα γατακια, δλδ περασουν τον πρωτο μηνα, η γατα εχει παλι οιστρο και ξαναζευγαρωνει αρα τοτε ειναι το νωριτερο που μπορει να μεινει εγκυος. μετα περναν 2 μηνες εγκυμοσυνης και ξαναγενναει και παλι απο την αρχη (υπαρχουν και χειροτερα σεναρια οταν οι γατες αποβαλλουν ή τα μικρα δεν επιβιωνουν γιατι πχ τα πνιγουν αρσενικοι, τοτε οι γατες ξαναεχουν οιστρο αμεσως). στειρωση μπορει (και πρεπει να γινει) αμεσα μετα τη γεννα, καλο ειναι να φτασουν τα γατακια ενος μηνα για να μην υπαρχουν θεματα με ταισμα κτλ. μετα τη στειρωση μπορει η γατα να συνεχισει να τα θηλαζει απ οσο ξερω.

αν καταλαβα καλα ρωτας για να "προλαβεις" τη γατα σου να τη στειρωσεις πριν ξαναμεινει εγκυος. αν γιαυτο ρωτας να ξερεις οτι εφοσον ξεπεταχτηκαν τα προηγουμενα γατακια ειναι παρα πολυ πιθανο να εχει ξαναμεινει εγκυος η γατουλα αλλα αυτο δεν αποτελει εμποδιο στη στειρωση. απλα πρεπει να την στειρωσεις ΑΜΕΣΑ.
Παράθεση

lili. (ευα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη lili.
H ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (πολλες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 657 μηνύματα.

H lili. έγραψε στις 23:12, 18-06-13:

μπορεις να την στειρωσεις και στην αρχη της εγκυμοσυνης πριν προλαβουν να αναπτυχθουν μεσα της τα μωρακια της! Τα αδεσποτα ειναι πολλα. Ειναι αδικο να αφηνουμε τις γατες μας -που δεν προοριζονται για εκτροφη- να γεννανε. ΑΜΕΣΑ ΣΤΕΙΡΩΣΗ!
Παράθεση

goldmoon

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη goldmoon
H goldmoon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 389 μηνύματα.

H goldmoon Proud Cat and Rabbit Mom έγραψε στις 23:39, 18-06-13:

Οντως, ταλαιπωρουνται πολυ και αυτα και ειναι δυσκολο να βρεθει οικογενεια για αδεσποτα γατακια δυστυχως. Καλυτερα ειναι να στειρωθει.
Παράθεση

xstratus

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xstratus
Ο xstratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 47 μηνύματα.

O xstratus sissy the princess έγραψε στις 20:01, 05-08-13:

είναι δυνατών να γεννήσει μια γάτα πάνω από 7 γατάκια;
(μια αδέσποτη γάτα που φροντίζω μου έκανε αυτό το δώρο , πάρα πολλά γατάκια , αλλά και πρόβλημα)
Παράθεση

Claire Rentfield (Βασω.)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βασω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 4,611 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:24, 05-08-13:

Αρχική Δημοσίευση από xstratus
είναι δυνατών να γεννήσει μια γάτα πάνω από 7 γατάκια;
(μια αδέσποτη γάτα που φροντίζω μου έκανε αυτό το δώρο , πάρα πολλά γατάκια , αλλά και πρόβλημα)
Εχει τυχει να ακουσω και για 8 γατακια σε μια γεννα, αναλογα με ποσους γατους ζευγαρωσε η γατουλα. Καλο σου κουραγιο με τοσα μωρα, κοιτα να προσεχεις τη μαμα για να μπορει να τα φροντιζει σωστα.
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:36, 05-08-13:

Φυσικα και μπορει,εγω εχω ακουσει και για παραπανω.Η μαμα χρειαζεται παρα πολυ τροφη καλης ποιοτητας και αν σε αφηνει γενικα να πλησιαζεις και να αγγιζεις τα μωρα,βοηθεια με το ταϊσμα.
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 708 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 01:08, 28-09-13:

Καλησπέρα!!

Δεν ξέρω εάν είμαι στο σωστό θέμα αλλά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση..

Εχώ τα δύο αδερφάκια το ένα θηλυκό και το άλλο αρσενικό έξι μηνών...
Το αγόρι σήμερα ξεκίνησε να έχεις "ορέξεις" και να κάνει στενό... πολύ στενό μαρκάρισμα στο θηλυκό! Υπάρχει περίπτωση, από τη στιγμή που η μικρή δεν έχει όίστρο, να μείνει έγκυος?? Εάν πάμε τον αρσενικό από τώρα για στείρωση θα έχει πρόβλημα αργότερα? Ρωτάω επειδή ξέρω πως τα αρσενικά τα στεριώνουν από τους 9 μήνες και πάνω
Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 06:42, 28-09-13:

Kαλησπερα.
Εννοειται οτι μπορει να στειρωθει ο αρσενικος, εγω θα το εκανα αμεσα γιατι ετσι και αρχισει να ψεκαζει στο σπιτι μετα δυσκολα φευγει αυτη η συνηθεια. Για να μη σου πω οτι θα κοντευετε να λιποθυμησετε απο την μυρωδια. Τα αρσενικα μου το ενα το εχω στειρωσει 6 μηνων(και ψεκαζε απο 3.5 μηνων) και το αλλο 5 μηνων χωρις κανενα προβλημα
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

mary1983

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη mary1983
H mary1983 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H mary1983 έγραψε στις 17:48, 14-03-14:

γεια σε ολους!εχω τη γατουλα μου εγκυο.κοντευει περιπου 2 μηνων.πριν απο λιγο απεβαλε ενα γατακι το οποιο δεν ηταν καθολου ανεπτυγμενο.την παρακολουθησα και τωρα φαινετε καλα και βλεπω κινηση στη κοιλιτσα της αρα μαλλον τα αλλα ειναι ζωντανα.υπαρχει καποιος κινδυνος να παθει κατι μετα απ αυτο?
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 09:31, 15-03-14:

Καλησπερα,πως ειναι η γατουλα;Γεννησε και τα υπολοιπα;
Παράθεση

angie83

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angie83
H angie83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H angie83 έγραψε στις 13:35, 15-03-14:

Κλησπερα. Η γατουλα μου εφυγε για να γεννησει κ εχουν περασει 3 μερεσ. Δεν εχει επιστρεψει. Δεν πεινασε?ισωσ φοβαται γιατι κυκλοφορουν γατεσ και γατοι εδω γυρω. Αλλα ανησυχω. Ποτε προβλεπεται να γυρισει εστω να βεβαιωθω οτι ειναι καλα?ειναι αδεσποτουλα κ την φροντιζω απο μωρο. Ειμαστε πολυ δεμενς. Ευχαριστω
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Markiani, Uniqov_Tom, Μπουρμπουλιθρα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους