Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,449 εγγεγραμμένα μέλη και 2,832,226 μηνύματα σε 80,915 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 405 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλειστό Θέμα

Το παρόν θέμα είναι κλειδωμένο! Δεν μπορείτε να απαντήσετε σε αυτό.

Η μικρή ανάπηρη Μαρμελαδίτσα ζητά να μην ευθανατιστεί

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Fideloudi
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 20:15, 10-01-12:

Το ξέρω ότι είναι πολύ δύσκολη περίπτωση, αλλά το αναδημοσιεύω μήπως και γίνει κανένα θαύμα. Και είναι τόσο γλυκούλι το καημένο

"Σας παρακαλώ χρειάζεται επειγόντως κάποιος να αναλάβει την γατούλα της φωτογραφίας.Την βρήκα παρατημένη σε χαρτόκουτο στα σκουπίδια στις 6 Ιανουαρίου.
Και οι δύο κτηνίατροι που την πήγα είπαν ευθανασία, εκτός εάν βρεθεί κάποιος που μπορεί να την αναλάβει για όλη της την ζωή καθώς θεωρούν πως δεν θα διορθωθεί η αναπηρία της.
Η κατάστασή της είναι πολύ σοβαρή. Έχει σπασμένη λεκάνη, σπασμένο τετρακέφαλο, δεν έχει καμία αίσθηση στα δύο πίσω πόδια και στην ουρά, έχει κάταγμα στην σπονδυλική στήλη, περινεϊκή κήλη, ακράτεια, αίμα στα κακά της και τραύματα κατάκλισις. Ο κτηνίατρος ορθοπεδικός που την πήγα ( κ. Τσιπιανίτης) είπε ότι χρειάζεται μαγνητική για ποιο σαφή εικόνα της σπονδυλικής στήλης και υπέρηχο γιατί δεν φαίνεται τι γίνεται στην κοιλιά της στην ακτινογραφία. Εκτιμάει πως θα μείνει παράλυτη και δεν θα μπορέσει να ελέγξει τον σφιγκτήρα της γιατί το έντερο έχει βγει λόγο του σπασίματος οπότε μάλλον θα είναι με πάνες για όλη της την ζωή.
Αρχικά χρειάζεται 24ωρη παρακολούθηση και ειδική περιποίηση για την αντιμετώπιση των τραυμάτων κατάκλισις, την οποία δεν έχω την δυνατότητα να της προσφέρω καθώς μένω μόνη μου, έχω σκυλί και λείπω πολλές ώρες από το σπίτι.
Είναι περίπου 2 μηνών, ζυγίζει 1 κιλό, τρώει ξηρά τροφή, περπατάει γρήγορα με τα μπροστινά της ποδαράκια, δεν διαμαρτύρεται καθόλου μέσα στο αμάξι και γενικά στην μεταφορά, τα πάει περίφημα με γάτες και σκύλους, είναι πολύ χαδιάρα, καλόβολη και έχει πολύ όρεξη για ζωή.
Έχω πάρει άδεια από την δουλειά μου και μπορώ να την κρατήσω εώς το Σάββατο 14 Ιανουαρίου.
Έχω την δυνατότητα να την πάω εγώ σε όποιον βρεθεί, εντός Αττικής, και γενικά θα βοηθάω όσο μπορώ και θα ήθελα να την βλέπω σας παρακαλώ.
Είναι υπέροχη!!!
Μακάρι να βρεθεί κάποιος και να αποφευχθεί η ευθανασία..περιμένω νέα σας!!!!

Σας ευχαριστώ πολύ και καλή συνέχεια στο έργο σας.

Τατιάνα : 6972297097 , 2121003161 ( οικία)
Ζωγράφου, Αθήνα"

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  marmeladitsa.jpg
Εμφανίσεις:  32
Μέγεθος:  58,5 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  marmeladitsa_1.jpg
Εμφανίσεις:  35
Μέγεθος:  68,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  marmeladitsa_2.jpg
Εμφανίσεις:  31
Μέγεθος:  71,8 KB  

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  marmeladitsa_3.jpg
Εμφανίσεις:  30
Μέγεθος:  96,2 KB  
7 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 20:54, 10-01-12:

Τωρα τι να πουμε πραγματικα....
Ευχομαι καλη τυχη και ΜΑΚΑΡΙ να βρεθει ο ανθρωπος που θα μπορεσει να την αναλαβει.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 387 μηνύματα.

H youla έγραψε στις 21:01, 10-01-12:

Στο Facebook μπορείς να βρεις για ανάπηρα ζωάκια. Ανανέωνε κάθε μέρα. Θα σου στείλω και πμ για κάποιες άλλες δ/νσεις αύριο.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,528 μηνύματα.

H Fideloudi έγραψε στις 21:59, 10-01-12:

Ευχαριστώ. Από το facebook πήρα την αγγελία, έχει μπει σε όλες τις σελίδες και γκρουπς εκεί. Ξέρω ότι είναι πολύ 'πακέτο' αυτό το γατί, αλλά τουλάχιστον αν έχει ελπίδες βελτίωσης θα αξίζει τον κόπο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

chatte_blanche (Ραφαέλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη chatte_blanche
H Ραφαέλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 228 μηνύματα.

H chatte_blanche έγραψε στις 04:38, 11-01-12:

Πόσο πολύ χαλάστηκα...

Kalliastar (Κάλλια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Kalliastar
H Κάλλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίπολη (Αρκαδία). Έχει γράψει 2,107 μηνύματα.

H Kalliastar Ride Free :) έγραψε στις 07:43, 11-01-12:

Κουτσουνίτσα μου, καλή τύχη...

Fideloudi (Λία)

Διακεκριμένο μέλος

H Fideloudi έγραψε στις 17:36, 14-01-12:

Απίστευτο, η Μαρμελαδίτσα υιοθετήθηκε, το θαύμα έγινε!
Και η τελευταία ενημέρωση από την κοπέλα που τη βρήκε και τη φρόντιζε Τατιάνα Δελέτη:
"Να ενημερώσω όλους τους φίλους που βοήθησαν τη Μελίνα (έτσι την βάφτισε ο μπαμπάς της προς μεγάλη μου έκπληξη γιατί αυτό το όνομα είχα κι εγώ στο μυαλό μου λόγο του μελένιου της χαρακτήρα) πως απόψε έκανε βόλτες κι έπαιξε με ένα ποντικάκι παιχνιδάκι που της έδωσε ο απίστευτα στοργικός μπαμπάς της και τα αδερφάκια της στο νέο της σπιτάκι. Στα αδερφάκια της έκανε χχχχ.. (απο αλλού το περιμέναμε κι από αλλού μας ήρθε) αλλά ο μπαμπάς της λέει πως σιγά σιγά θα τα αγαπήσει και δεν θα τα φοβάται. Γενικά πάει πολύ καλύτερα με την υγεία της και μέρα με τη μέρα γίνεται όλο και πιο σκανταλιάρα και χαδιάρα. Ας ευχηθούμε να πάνε όλα καλά! Σας ευχαριστούμε, η Μελίνα,ο μπαμπάς της κι εγω όλους για όλα κι εγώ προσωπικά τον Σταύρο (Pantermalis Stavros) που την αγκάλιασε με τόση αγάπη!!!"

Κι αυτό το θέμα μπορεί να κλειδώσει

6 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,470 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 17:48, 14-01-12:

Συγχαρητήρια στο νέο της μπαμπά! Πολλά συγχαρητήρια και σε σένα! Καλή Τύχη στη μαρμελαδίτσα! Να είναι ευτυχισμένη!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους