Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 83,019 εγγεγραμμένα μέλη και 2,852,932 μηνύματα σε 82,272 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 612 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τα πάντα σχετικά με τον οίστρο και τη στείρωση θηλυκής γάτας

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,607 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:00, 09-06-14:

Το βάζουν για να μη γλείφει την πληγή και της ανοίξουν τα ράμματα. Σε περίπτωση που τα ράμματα είναι απορροφήσιμα, δεν το βάζουν. Όμως η δική μου κτηνίατρος, παρά τους ενδοιασμούς μου, επέμενε να της βάλει τα κλασσικά ράμματα (που κόβονται μετά), διότι τα θεωρεί πιο γερά.
Κι επειδή της έχω εμπιστοσύνη, δεν είχα παρά να συμφωνήσω μαζί της.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη roccohooshie
H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 500 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 23:22, 09-06-14:

Το κολάρο, με βάση τη δική μου εμπειρία, μπαίνει είτε είναι απορροφήσιμα τα ράμματα είτε όχι, και στις δύο περιπτώσεις υπάρχει κίνδυνος να ανοίξει πληγή στην τομή...Δεν είναι σίγουρο βέβαια ότι θα ανοίξει αν δεν το φορέσουν αλλά δεν πρέπει να το διακινδυνεύει κανείς..Εμείς κάναμε στείρωση σε πέντε θηλυκές, με απορροφήσιμα ράμματα και κρατήσαμε το κολάρο για 4-5 μέρες, αναλόγως την περίπτωση! Όλα μια χαρά θα πάνε, καλή και γρήγορη ανάρρωση στη γατούλα
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γαταλί (Ναταλία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Γαταλί
H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H Γαταλί έγραψε στις 23:25, 09-06-14:

Εμενα η δικη μου γλειφοταν σπανια και χωρις κολλαρο η επουλωση ηταν νορμαλ και ταχεια!
Ευχαριστω για τις απαντησεις!
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,607 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:48, 09-06-14:

Ναι βρε Ναταλία μου, αλλά δεν είναι όλα ιδιου χαρακτήρα.. Η δική σου προφανώς είναι καλό και φρόνιμο κοριτσάκι..
Το δικό μου τουλάχιστον, είναι πολύ ζωηρό, διαόλι θα λέγαμε, οπότε πού να το διακινδυνέψει κανείς?
Θα ήταν πολύ περίεργη και θα ασχολούνταν διαρκώς με την πληγή, οπότε θεωρώ μάλλον ορθώς έπραξε η κτηνίατρος στη δική μας περίπτωση
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γαταλί (Ναταλία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ναταλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 136 μηνύματα.

H Γαταλί έγραψε στις 23:51, 09-06-14:

Σαφως!
Απλα μου κανει εντυπωση σαν πρακτικη, γιατι δεν το χα ξανακουσει ουτε ο γιατρος μού ειχε αναφερει κατι σχετικο..
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 00:33, 10-06-14:

Τουλάχιστον ήταν (και εξακολουθεί να είναι) μια αρκετά συνηθης πρακτική, δεν έτυχε να δεις σκυλάκια να το φοράνε? Υπάρχουν και μικρότερα για γάτες.
Κι όχι μόνο για περιπτώσες στείρωσης, αλλά για ορισμένα τραύματα που βρίσκονται υπό θεραπεία: για την αποφυγή επιμόλυνσης και παράλληλα του ρίσκου να φύγει με το γλείψιμο η τοπική φαρμακευτική αγωγή
Δες εδώ κι εδώ
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Γαταλί (Ναταλία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Γαταλί έγραψε στις 00:44, 10-06-14:

Σκυλους εχω δει αλλα υπεθετα οτι το εκαναν για να μην δαγκωσουν ή επειδη...ειχαν λυσσα.
Σ ευχαριστω για τις παραπομπες!
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H rouli726 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 22:57, 11-06-14:

μια ερωτησούλα, επειδή μου το έχουν αναφέρει 2 άτομα ως τώρα που έχουν στειρώσει γατάκια.

παρότι η γιατρός μας είπε πως της έκανε παυσίπονη ένεση,και δε μας είπε κάτι άλλο επαυτού, υπάρχει περίπτωση να χρειάζεται και κάτι άλλο, εκτός από την αντιβίωση που θα ξεκινήσουμε αύριο? εσείς που στειρώσατε δικά σας γατάκια, τους δίνατε και τπτ παυσίπονο?
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 00:20, 12-06-14:

'Οχι εκτός από την παυσίπονη που διαρκεί κάτι ώρες, τίποτε άλλο..
Μόνο αντιβίωση και δυναμωτική παστούλα μου είχε συστήσει. Συγκεκριμένα της έδινα "Nutrish Um", βιταμινούχα παστούλα για γάτες.
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

H rouli726 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 01:12, 12-06-14:

η κοπελα που μας την ειχε δωσει τη μικρη μας, ηρθε σημερα επισκεψη και μας εφερε μια της hills a/d καπως ετσι , που γραφει για καλυτερη αναρρωση των κατοικιδιων. της εδωσα 2 κουταλιτσες με την ξηρη τροφη και τρελαθηκε η μικρη της αρεσε πολυ. θα της δωσω κι αυριο.

ευχαριστω για τη διευκρινιση γτ αρχισα να ανησυχω π μ ειπαν για παυσιπονο. η αληθεια ειναι πως δε δειχνει να ποναει, οκ σιγουρα νιωθει ισως τα ραμματα λιγο αλλα δε γκρινιαζει.
ετσι κι αλλιως εμπιστευομαι τη γιατρο παροτι δε την ειχαμε ξαναπαει εκει, γτ οτι μας ειπε για την αναρρωση ειναι ακριβως οπως εγιναν και μεχρι ωρας η μικρη ανταποκρινεται καλα.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 01:54, 12-06-14:

Εκτός από το παυσίπονο που της δίνει ο γιατρός αμέσως μετά την επέμβαση ,δεν νομίζω να χρειάζεται να χορηγηθεί κι άλλο, εκτός αν είναι ιδιάζουσα περίπτωση, θα πονάει λίγο οπωσδήποτε, αλλά δεν νομίζω ο πόνος να είναι ανυπόφορος ειδάλως θα στο έδειχνε με κάποιο τρόπο..
Μην ανησυχείς, όλα βαίνουν ομαλά, δώσ'της την τροφή-λιχουδιά που δείχνει να απολαμβάνει (να την καλοπιάσεις τη φουκαριάρα που ταλαιπωρήθηκε) και πάλι σιδερένια!
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 21:46, 12-06-14:

επείγουσα ερώτηση!
παρατήρησα ότι η μικρή όταν γλείφεται φτάνει το κατω μέρος από τα ράμματα,πολύ λίγο βέβαια κομμάτι αλλά το γλείφει!

υπάρχει κίνδυνος?
2 μέρες μετά την επέμβαση είμαστε, υπάρχει περίπτωση να κάνει κακό στα ράμματα?
αύριο θα πάρω και τη γιατρό να ρωτήσω αλλά αν ξέρετε , αν είχατε παρόμοια εμπειρία παρακαλώ γράψτε μου.
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 12,750 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 22:15, 12-06-14:

Τα γλείφει επίμονα; Αν δεις πως ναι, να της αποσπάς την προσοχή με κάτι άλλο, μέχρι να ρωτήσεις τη γιατρό σας. Εμάς πάντως που δεν έβαλε κολάρο δε γλειφόταν ιδιαίτερα και δε συνέβη κάτι.
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 22:24, 12-06-14:

να σου πω την αληθεια δεν ξερω αν ειναι επιμονα, γτ μαλλον επειδη ειχε 2 μερες να γλειφτει σημερα προσπαθουσε ολη μερα. και μεχρι πριν λιγο νομιζα πως δεν εφτανε τα ραμματα αλλα μετα πηγα κοντα για να ειμαι σιγουρη κι ειδα οτι ενα πολυ μικρο κομματι στο κατω μερος το φτανει.
εν τω μεταξυ στο συνολο του σωματος της ειναι πολυ λιγα τα μερη που μπορει να γλειψει τωρα, για αυτο φοβαμαι πως θα ειναι πιο τεταμενο το γλειψιμο σε αυτα τα σημεια που μπορει.

πφφφφφ αν δεν περασουν 5-6 μερες δε με βλεπω να ηρεμω

ελπιζω να μη κανει κατι το βραδυ, αν και μαλλον θα κοιμηθω στο σαλονι μπας και μπορεσω να την προσεχω περισσοτερο, και πρωι πρωι θα παρω τηλ τη γιατρο.
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πολλές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 500 μηνύματα.

H roccohooshie έγραψε στις 22:24, 12-06-14:

Φίλη μου δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας πιστεύω, από τη στιγμή που φοράει το κολάρο είναι απολύτως καλυμμένη, δε μπορεί να κάνει τέτοια ζημιά στην τομή ώστε να ανοίξει πληγή! Γενικά δύο ημέρες από την επέμβαση είναι πολύ σύντομο το διάστημα και θα υπήρχε κίνδυνος, αν δε φορούσε το κολάρο. Επιπλέον να ξέρεις ότι κατά την 3η με 4η μέρα επειδή επουλώνεται η τομή και απορροφώνται τα ράμματα έχουν περισσότερη φαγούρα και τότε είναι που τους πιάνει η μεγαλύτερη μανία για να γλειφτούν κι εκεί θα πρέπει να μη χαλαρώσει κανείς και αφαιρέσει το κολάρο.
Κι επειδή την είδα στο θέμα σας , δε μπορώ να μη σχολιάσω ότι είναι μία κούκλα

ΥΓ: οι 10 ημέρες που σας είπε ο γιατρός σας υπερβολικές μου φαίνονται πάντως, αν καταφέρετε να το κρατήσει για 6-7 μέρες είναι ό,τι πρέπει
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 00:24, 13-06-14:

ευχαριστώ πολύ μαρία!
σε καμμία περίπτωση δε θα της βγάλουμε το κολάρο!

εδώ αντέξαμε το ψυχολογικό της επέμβασης και της αρχικής εικόνας μετά τη νάρκωση, δεν υπάρχει περίπτωση να υποκύψουμε για το κολάρο!
κι εγώ πιστεύω πως είναι υπερβολικές οι 10 μέρες αλλά αν δεν πέσουν τα ράμματα, πώς να βγάλεις το κολάρο?
εκτός αυτού, δε δείχνει πια να προσπαθεί να το βγάλει, νομίζω δλδ ότι έχει συμβιβαστεί με την ιδέα.
Παράθεση

koukimanster

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη koukimanster
H koukimanster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 859 μηνύματα.

H koukimanster έγραψε στις 01:19, 13-06-14:

Η Άρια δε φόρεσε κολάρο, έγλειφε κανονικά την πληγή (μετά από 2-3 μέρες, στην αρχή ήταν πολύ χάλια για να ασχοληθεί με την κομμωτική), σε μια δόση μετά από καμια βδομάδα ανακάλυψε την άκρη άκρη των εξωτερικών ραμμάτων και τα τραβούσε Έκανε ένα ωραίο καρούμπαλο στην περιοχή της τομής και απλά πήρε αντιβίωση και ησυχάσε

Έχει και εσωτερικά ράμματα, μη φοβάσαι, δε θα της ανοίξει η κοιλιά!

Σιδερένια εύχομαι και περαστικά και σε σένα και σε κείνη Σε καταλαβαίνω απόλυτα, έπρεπε να με έβλεπες εκείνη την περίοδο...
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 14:58, 13-06-14:

καλησπέρα. πήρα τη γιατρό μας σήμερα και μου είπε πως, ναι μεν συνήθως, δεν έχουν πρόβλημα με άλλα γατάκια όταν φοράνε κολάρο, όμως αν το κάνει επίμονα και μείνει υγρό μπορεί να πάθει μόλυνση.
μου πρότεινε, αν δω ότι επιμένει η μικρή και κινδυνεύει, να της πάρω ένα pulvo spray, το οποίο είναι ανθρώπινο φάρμακο, το έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ στο παρελθόν, κι είναι επουλωτικό και αντισηπτικό, κι επίσης είναι πικρό και λογικά δε θα της αρέσει η γεύση για να το γλύψει. το betadin λέει θα της φαίνεται γλυκό και θα το γλύφει.

θα την παρακολουθήσω μέσα στο σκ να δω τί θα κάνει, όσο μπορώ της αποσπώ την προσοχή όταν το κάνει, διαφορετικά τη δευτέρα θα πάω να το πάρω.
Παράθεση

roccohooshie (Μαρία)

Πολύ δραστήριο μέλος

H roccohooshie έγραψε στις 22:47, 13-06-14:

Όλα μια χαρά θα πάνε, θα το δεις! Θα συμφωνήσω με την κτηνίατρο για το betadin, πραγματικά το γλείφουν πολύ έντονα..Το pulvo είναι όντως πολύ αποτελεσματικό. Απλά επειδή στην ουσία θα το ρίξεις προληπτικά - αφού είναι τόοοσο ζιζάνιο η μικρή- θα σου πρότεινα να επιλέξεις το cothivet σπρέυ, που είναι και απολύτως "φυσικό" και ακριβώς γι΄αυτή τη δουλειά, ώστε να μην την επιβαρύνεις με χημικά..Εγώ το ανακάλυψα πρόσφατα (έπειτα από σύσταση κτηνιάτρου) και έμεινα κατενθουσιασμένη (σαν διαφήμιση ακούστηκε αυτό, ε; Αλλά ειλικρινά δεν παίρνω ποσοστά από την εταιρεία ). Σκέψου ότι το έριξα ελάχιστες φορές σε πληγούλα που είχε ανοίξει στα ράμματα γατούλη και επουλώθηκε πλήρως. Ρώτησε την κτηνίατρό σου μήπως το έχει (και οικονομικά έρχεται στα ίδια με το pulvo, μη σου πω και πιο φθηνά).
Βέβαια ας ελπίσουμε ότι θα πάψει να ασχολείται τόσο έντονα με τα ράμματα ώστε να μη χρειαστεί να της ρίξεις και τίποτα
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη roccohooshie : 13-06-14 στις 22:54.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 05:59, 14-06-14:

Επειδή και η δική μου (που είχε φορέσει κολάρο μόλις είχε στειρωθεί), ένα σημείο το έφτανε κι ανησυχούσα, η κτηνίατρος μου είχε συστήσει Betadine. Αυτό και έκανα, αλλά δεν έδειχνε κάποια διάθεση να το δοκιμάσει..Για τα σπρεϊ τώρα, δεν ξέρω..
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 14:05, 14-06-14:

γεια σας. δυστυχώς μαρία, τώρα μόλις είδα το μνμ σου κι επειδή είχα άγχος πήγα το πρωί και πήρα ένα σπρέυ. δεν είχε το pulvo στο φαρμακείο της γειτονιάς και μου έδειξε ένα άλλο με τα ίδια δραστικά συστατικά, πήρα τηλ και τη γιατρό επιτόπου και μου είπε οκ.
έτσι κι αλλιώς για μια φορά τη μέρα θα της το βάζω και για λίγες μόνο μέρες, ίσα ίσα να κόψει το γλείψιμο μέχρι να βγάλουμε το κολάρο. έχω παρατηρήσει άλλωστε πως το επίμονο το κάνει μόνο το βράδυ πριν κοιμηθεί, που συνήθιζε να καθαρίζεται για πολύ ώρα, τη χαλάρωνε από ότι είχαμε καταλάβει.

όλα βέβαια εξαρτωνται κι από την ταχύτητά μου γιατί παίζει να μη με αφήνει να της το βάλω και να το φάω στα μούτρα στο τέλος!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

761

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 761
H 761 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 226 μηνύματα.

H 761 έγραψε στις 23:07, 19-06-14:

Εμένα, πάντως, η μικρή μου, την πρώτη μέρα μετά τη στείρωση, έδωσε μια τραβηξιά με το στόμα της στα ράμματα, που φοβήθηκα ότι θα τα έσπαγε μόνη της! Αλλά μάλλον είδε ότι δε βγαίνουνε και έχασε το ενδιαφέρον της και δεν το ξανάκανε.
Παράθεση

StellarGata (Κέλλη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη StellarGata
H Κέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H StellarGata έγραψε στις 00:17, 20-06-14:

Καλησπέρα σας!
Στειρώσαμε την Stellar μας το Σάββατο που μας πέρασε (6 μέρες) είχε πυομήτρα με αποτέλεσμα να μπεί εκτάκτως χειρουργείο. Όλα καλά πήγανε, την πήραμε την ίδια ημέρα λίγες ώρες μετά την στείρωση.. (εφιάλτης, την ξενύχτησα όλη νύχτα), μετά για 2 ημέρες μου έκανε διάρροια και είχε έντονη αναπνοή, την τρίτη μέρα μου έκανε κανονικά κακάκια και η αναπνοή της κάπως χαλάρωσε, αλλά χθές και σήμερα δεν έχει κάνει τίποτα και σήμερα της κόπηκε και η όρεξη (ενώ είχε). Πήρα τηλ την γιατρό, (βασικά την έχω ζαλίσει την γυναίκα απο την πρώτη μέρα) κ μου είπε να μην ανησυχώ κ να δούμε πως θα πάει κ αύριο...φοβάμαι απίστευτα... ανησυχώ πολύ... έχει κ πρόβλημα και με τα ουλάκια της... γενικά είναι δύσκολη στο φαγητό πχ αν δεν της έχω κάνει "σουπα" την κονσέρβα, πονάει και δεν μπορεί να την φάει. Δεν ξέρω τί να κάνω... της πήρα και την "καλή" την κονσέρβα σήμερα (στήθος κοτόπουλο) για να την δελεάσω αλλά τπτ!!! Βοηθήστε με αν έχετε κάποια γνώση!!!
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 12,750 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 00:20, 20-06-14:

Αφού ναρκώθηκε για τη στείρωση δεν κρίθηκε σκόπιμο να γίνει και κάτι στα δόντια της; Δηλαδή αν καταλαβαίνω καλά, δεν τρώει τώρα λόγω ουλίτιδας, επειδή πονάει;
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

StellarGata (Κέλλη)

Νεοφερμένος

H Κέλλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (8 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H StellarGata έγραψε στις 00:58, 20-06-14:

προσπάθησε η γυναίκα να της τα καθαρίσει, αλλά ήδη ξυπνούσε και είπαμε να ξεκινήσουμε κορτιζόνη μια εβδομάδα μετά! ...Δεν ξέρω κι εγώ γιατί της κόπηκε η όρεξη έτσι ξαφνικά, έχει να μου φάει απο το μεσημέρι της Τετάρτης!
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 07:25, 20-06-14:

Καλό θα ήταν σήμερα οπωσδήποτε να την ξαναδεί η κτηνίατρος . Περιμένουμε τα νέα σας.
Περαστικούλια της κι εύχομαι σύντομα να επανέλθει η όρεξή της
Παράθεση

StellarGata (Κέλλη)

Νεοφερμένος

H StellarGata έγραψε στις 11:45, 20-06-14:

ευχαριστώ πολύ.. έκλεισα ραντεβού σήμερα σε καμία ώρα, για να δούμε!!!
Παράθεση

StellarGata (Κέλλη)

Νεοφερμένος

H StellarGata έγραψε στις 13:20, 20-06-14:

Γυρίσαμε, μας είπε η γιατρός ότι δεν έχει κακάκια στην κοιλίτσα της και μάλλον η ανορεξία της οφείλετε απο τα ούλα που την πονάνε, κάναμε κορτιζόνη...και βλέπουμε!!
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba

H aba έγραψε στις 13:59, 20-06-14:

Περαστικά σας εύχομαι σύντομα!
Παράθεση

StellarGata (Κέλλη)

Νεοφερμένος

H StellarGata έγραψε στις 18:45, 20-06-14:

Ευχαριστώ πάρα πολύ Φωτεινή!!!
Παράθεση

rouli726

Δραστήριο Μέλος

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 21:48, 20-06-14:

περαστικα σας να ειναι κι ολα να σας πανε καλα με τα δοντακια!
Παράθεση

StellarGata (Κέλλη)

Νεοφερμένος

H StellarGata έγραψε στις 20:09, 21-06-14:

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Dafnic, kotia, maiksth, Marfy

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους