Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,626 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,465 μηνύματα σε 81,565 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 662 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γιατρέ, αρρώστησε;

vregmeni_gata

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vregmeni_gata
H vregmeni_gata αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H vregmeni_gata know your rights έγραψε στις 05:02, Σήμερα:

Καλησπέρα!
Η γάτα μου από χθες κοιμάται συνεχώς και δεν τρώει την ξηρή τροφή της, πίνει μόνο νερό. Γενικά δείχνει αδιάθετη, δεν έχει όρεξη και ανησυχώ. Σήμερα της έδωσα λίγη υγρή τροφή (κονσέρβα) και την έφαγε και μετά πάλι το'ριξε στον ύπνο και μάλιστα για συνεχόμενες ώρες και όταν ξύπνησε πήγε στην τουαλετα της κ έκανε τα κακάκια της νερουλά. Είναι πολύ δραστήρια συνήθως και γι'αυτό μου φαίνεται περίεργο που τη βλέπω έτσι..τι μπορεί να έχει; Μήπως πυρετό, έχει κρυώσει, μηπως έχει σκουλήκια ή καμιά τριχόμπαλα; Να σημειώσω πως η τελευταία της αποπαρασίτωση ήτανε τέλη Αυγούστου, της έδωσα Drontal και σκόπευα να της ξαναδώσω αρχές Νοεμβρίου. Αύριο επειδή δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κάποιο κτηνίατρο ανοιχτό, πείτε μου τη γνώμη σας, αν πιστεύετε πως είναι κάτι σοβαρό και τι με συμβουλεύετε να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Κτηνίατρος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,319 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 13:11, Σήμερα:

Αρχική Δημοσίευση από vregmeni_gata
Καλησπέρα!
Η γάτα μου από χθες κοιμάται συνεχώς και δεν τρώει την ξηρή τροφή της, πίνει μόνο νερό. Γενικά δείχνει αδιάθετη, δεν έχει όρεξη και ανησυχώ. Σήμερα της έδωσα λίγη υγρή τροφή (κονσέρβα) και την έφαγε και μετά πάλι το'ριξε στον ύπνο και μάλιστα για συνεχόμενες ώρες και όταν ξύπνησε πήγε στην τουαλετα της κ έκανε τα κακάκια της νερουλά. Είναι πολύ δραστήρια συνήθως και γι'αυτό μου φαίνεται περίεργο που τη βλέπω έτσι..τι μπορεί να έχει; Μήπως πυρετό, έχει κρυώσει, μηπως έχει σκουλήκια ή καμιά τριχόμπαλα; Να σημειώσω πως η τελευταία της αποπαρασίτωση ήτανε τέλη Αυγούστου, της έδωσα Drontal και σκόπευα να της ξαναδώσω αρχές Νοεμβρίου. Αύριο επειδή δεν ξέρω αν μπορώ να βρω κάποιο κτηνίατρο ανοιχτό, πείτε μου τη γνώμη σας, αν πιστεύετε πως είναι κάτι σοβαρό και τι με συμβουλεύετε να κάνω.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
πιθανώς έχει πυρετο , θα πρεπει να την δει κτηνιατρος για να σας δωσει την καταλληλη θεραπεια
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

vregmeni_gata

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη vregmeni_gata
H vregmeni_gata αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 97 μηνύματα.

H vregmeni_gata know your rights έγραψε στις 14:20, Σήμερα:

Όντως ήτανε το πρώτο που σκέφτηκα ο πυρετός. Σήμερα έφαγε λίγο, ήταν πιο ευδιάθετη το πρωί και και θεώρησα πως της πέρασε, αλλά τώρα πάλι δείχνει αδιάθετη και θέλει κοιμάται συνεχώς. Πήρα τηλ τον κτηνίατρό μου αλλά θα είναι κλειστός μέχρι την Τρίτη, πήρα και άλλους δύο αλλά είναι κλειστοί επίσης. Τι να κάνω για να της πέσει ο πυρετός; Είναι πολύ επικίνδυνο να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα ή θα γίνει καλά από μόνη της; Προσπαθώ να βρω τον κτηνίατρό μου στο κινητό αλλά το έχει κλειστό οπότε δώστε μου τα φώτα σας όσο γίνεται
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους