Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,586 εγγεγραμμένα μέλη και 3,077,569 μηνύματα σε 94,874 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 598 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Λέρωμα εκτός αμμολεκάνης

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tsitsini1
H tsitsini1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H tsitsini1 έγραψε στις 22:29, 11-01-09:

καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα τη βοήθειά σας για ακόμα μια φορά! σήμερα το πρωί και μόλις τώρα ο γατούλης μου λέρωσε εκτός της αμμολεκάνης του (μόνο κακάκια).. το κάνει πρώτη φορά και το θέμα είναι ότι την αμμολεκάνη την καθαρίζω 2 φορές την ημέρα, αρρωστος δεν πρέπει να είναι γιατί την Παρασκευή έκανε το εμβόλιό του και ο γιατρός τον βρήκε μια χαρα.. τι μπορεί να συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω εγω για να μην επαναληφθεί αυτό??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 22:55, 11-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsini1
καλησπέρα σε όλους. θα ήθελα τη βοήθειά σας για ακόμα μια φορά! σήμερα το πρωί και μόλις τώρα ο γατούλης μου λέρωσε εκτός της αμμολεκάνης του (μόνο κακάκια).. το κάνει πρώτη φορά και το θέμα είναι ότι την αμμολεκάνη την καθαρίζω 2 φορές την ημέρα, αρρωστος δεν πρέπει να είναι γιατί την Παρασκευή έκανε το εμβόλιό του και ο γιατρός τον βρήκε μια χαρα.. τι μπορεί να συμβαίνει και τι μπορώ να κάνω εγω για να μην επαναληφθεί αυτό??
Καλησπέρα σου!
Αλήθεια ο γατουλης σου σήμερα μόνον έκανε τα κακά του απέξω από την αμμολεκάνη του? Τι ηλικία έχει? Την έχει μαθει καλά την αμμολεκάνη? Και επίσης μήπως κάτι τον φόβισε κατα την διάρκεια που χρησιμοποιούσε την αμμολεκάνη του? Πχ έχεις άλλα ζωάκια? για να καταλάβεις εμενα η Νάλα μου, η 3η γάτα που πήρα κατά σειρά, ενω είχε μάθει μια χαρά να χρησιμοποιεί την αμμολεκάνη της, όταν την έφερα σπίτι όλα μια χαρά, κ μια ωραία μέρα άρχισε να μου κατουραει το πάπλωμα και το επαναλάμβανε κάθε 2-3 μέρες κι αυτο κράτησε για κανένα μήνα. Πήγα να σαλτάρω. Αλλα πρόσεξα πως την είχε φοβήσει ο ένας από τους γάτους μου που καθόταν πάνω από την λεκάνη όταν αυτή έκανε την αναγκη της, κ βγαίνοντας, την αγρίευε κι αυτή μάλλον φοβοταν να μπαίνει μέσα... Ολα διορθώθηκαν μετα από λιγο καιρο. Βέβαια ίσως να τον μάλωνες δηλ να του βάλεις να μυρίσει τα κακά του και με εντονη φωνή κ αυστηρή ακριβώς μετά να τον βαλεις στην αμμολεκάνη του υποδεικνύοντάς του την.
Αλλα πιστευω πως αφου την ξέρει να την χρησιμοποιεί, όλα θα επανέλθουν. Βρες τι το ενοχλεί το γατάκι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

H tsitsini1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 210 μηνύματα.

H tsitsini1 έγραψε στις 23:30, 11-01-09:

είναι 4 μηνών και από την πρώτη στιγμή που τον βρήκα χρησιμοποιεί την αμμολεκάνη χωρίς κανέναν πρόβλημα.. και το θέμα είναι ότι όταν λέρωσε ήταν και τις δύο φορές μόνος του..άν ξανασυμβεί θα δοκιμάσω να τον μαλώσω όπως μου είπες. ελπίζω πάντως να μην το ξανακάνει το χαζούλι!!
ευχαριστώ πολύ!

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,071 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 23:35, 11-01-09:

Αρχική Δημοσίευση από tsitsini1
είναι 4 μηνών και από την πρώτη στιγμή που τον βρήκα χρησιμοποιεί την αμμολεκάνη χωρίς κανέναν πρόβλημα.. και το θέμα είναι ότι όταν λέρωσε ήταν και τις δύο φορές μόνος του..άν ξανασυμβεί θα δοκιμάσω να τον μαλώσω όπως μου είπες. ελπίζω πάντως να μην το ξανακάνει το χαζούλι!!
ευχαριστώ πολύ!
Καλη τύχη κι΄ολα θα επανέλθουν τυχαίο θα είναι. Βάλε μας κ καμιά φωτο να τον καμαρώσουμε

Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

H tsitsini1 έγραψε στις 13:42, 11-02-09:

Τελικά δεν επανήλθε!! Εδώ και μια βδομάδα τα ξανακάνει έξω από την αμμολεκάνη.. Το θέμα είναι ότι τη μια πάει από μόνος του στη λεκάνη του, σκάβει, τα κάνει και τα σκεπάζει, και 1 φορά βρίσκω στο πάτωμα.. Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί γίνεται αυτό. Ζώα άλλα δεν έχω,έντονοι και ξαφνικοί θόρυβοι δεν γίνονται στο σπίτι, δεν έχει αλλάξει τίποτα στη συμπεριφορά μας, του έχω 2 λεκάνες τις οποίες τις καθαρίζω 2 φορές την ημέρα και αλλάζω όλη την άμμο 1 φορά την εβδομάδα και πλένω τη λεκάνη.. Πραγματικά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι καλύτερο να κάνω... Απλά στενοχωριέμαι γιατί δεν καταλαβαίνω πως είναι δυνατόν την πρώτη μέρα που τον βρήκα και τον πήρα σπίτι να πάει κατευθείαν στην άμμο και όταν μεγάλωσε να έχει αλλάξει έτσι η συμπεριφορά του... Είναι 5 μηνών, υπάρχει περίπτωση όλο αυτό το σκηνικό να οφείλεται σε οίστρο?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,706 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:17, 11-02-09:

Ω ναι...Μπορει να μαρκαρει την περιοχη.Ο γιατρος τον ειδε,αποκλεισατε οργανικα αιτια;

Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

H tsitsini1 έγραψε στις 15:30, 11-02-09:

Ναι τον είδε και μου είπε ότι είναι υγιέστατος.. Εννοείς ότι μπορεί να μαρκαρει την περιοχή με κακάκια αντί για ούρα???

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,706 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:41, 11-02-09:

Ναι,το κανουν καποιοι γατοι,και γατες μερικες φορες.Δεν ειναι το συνηθισμενο,αλλα το εχω ακουσει.Αφου εχεις αποκλεισει ολους τους αλλους παραγοντες,δεν εχει διαρροια,στρες,ή λερωμενη αμμολεκανη,δεν ξερω τι αλλο να υποθεσω.

Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

H tsitsini1 έγραψε στις 15:52, 11-02-09:

Βασικά χθές το σκεφτήκαμε με τον άντρα μου αυτό γιατί όπως είπες έχουμε σκεφτεί και αποκλείσει όλα τα υπόλοιπα.. Στρές δεν φαίνεται να έχει γιατί παίζει συνεχώς μαζί μας όπως παλιά και γενικά φαίνεται ευδιάθετος. Και δεν το κάνει κάθε φορά που πάει στην τουαλέτα.. Όσο για την αμμολεκάνη, είχα φτάσει στο σημείο να πλένω τη λεκάνη και να αλλάξω εντελώς την άμμο καθε μερα.. και παίρνω την catsan!Ξεφραγκιάστηκα!
Θα το αναφέρω αυτό στον κτηνίατρό μου να δω τι θα μου πει.. Δεν μπορούσα να είχα ενα φυσιολογικό γατουλίνι??? Θα προτιμούσα τα ούρα από τα κακάκια βρε παιδί μου!
Σ ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να είνα αυτό, να ξέρω και τι να κάνω..

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,527 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 16:06, 11-02-09:

Επειδή, αν κατάλαβα καλά, δεν τον έχεις πιάσει επ'αυτοφώρω, να υποθέσω κάτι, που συνέβη με τη δική μου γατούλα, που αν δεν την είχα δει, θα υπέθετα κι εγώ ότι τα έκανε έξω.
Μήπως, 1) Στριφογυρίζοντας να βολευτεί, δεν σημαδεύει καλά και πέφτουν έξω; ή 2) μήπως έχει τρίχες και μένουν τα κακά στον πωπό του και προκειμένου να τα ξεκολλήσει βγαίνει από τη λεκάνη;

Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

H tsitsini1 έγραψε στις 16:20, 11-02-09:

Μόνο μια φορά την επιασα επ'αφτοφώρο. Το σκέφτηκα και εγώ στην αρχή αυτό, αλλά δεν τα κάνει ακριβώς απ έξω από τη λεκανίτσα της αλλά σε μια περίμετρο 0,50εκ και 1μέτρου. Επίσης, δεν έχει μακρύ τρίχωμα το ζουδάκι μου. Εν τω μεταξύ έχω γίνει και λίγο παρανοοική, γιατί κάθε πρωί μεσημέρι και βραδυ, όταν τη βλέπω να τρώει τη βάζω μέσα στη λεκάνη για να της υπενθυμήσω πως πάει το πράγμα!!!
Μ έχει πάρει από κάτω η όλη κατάσταση καθώς και το συνεχόμενο σφουγγάρισμα!!! άσε που κάθε μεσημέρι παίρνω τηλ. τον άντρα μου και αντί να τον ρωτήσω πως πήγε η μέρα του τον ρωτάω που έ...σε το παιδί!!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 06:29, 12-02-09:

μηπως αλλαξες την μαρκα της αμμου και δεν της αρεσει; Σε μερικες γατες δεν τους αρεσει η αμμος με αρωμα. Μηπως ειναι δυσαρεστημενη με το μερος που εχεις το κουτι της και με το περιβαλλον γυρω της; Μηπως δεν βολευεται; Δοκιμασε να βαλεις το κουτι σε αλλο μερος να δεις τι θα κανει.

Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

H tsitsini1 έγραψε στις 09:35, 12-02-09:

Θα το κάνω και αυτό να δώ αντιδράσεις.. Βασικά έχω στενοχωρηθεί πολύ με την όλη κατάσταση και έχω αρχίσει να απελπίζομαι και να πιστεύω οτι αυτό δεν πρόκειται να σταματήσει ποτέ...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7,727 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 10:02, 12-02-09:

μην εισαι απαισιοδοξη!!! Για καποιον λογο δεν πηγαινει στην αμμο της. Καποια στιγμη θα επιστρεψει Παντως πρεπει να αποκλεισεις τα προβληματα υγειας πρωτα. Αν δεν εχει κανενα προβλημα τοτε κανε το εξης:
- εκει που εχει λερωσει χρησιμοποιησε καποιο καθαριστικο με αρωμα λεμονι ή πορτοκαλι. Αν δεν σου βρισκεται κατι τετοιο διαθεσιμο, παρε ενα λεμονι, ξυστο λιγο και τριψτο στο σημειο.
- καθε φορα που τελειωνει το φαι της, βαζε την πανω στην αμμο
- αν συνεχισει να λερωνει αλλου κλειστην σε καποιο δωματιο μαζι με την αμμο και μην την αφησεις να βγαινει αν δεν εχει μαθει καλα που πρεπει να λερωνει και που οχι

αν αποφασισεις να μετακινησεις το κουτι καντο σιγα σιγα και με επιτηρηση. Μετακινησε το λιγο, 0.5-1μετρο και καθε φορα που τελειωνει το φαγητο της πηγαινε την στην αμμο και με τα ποδαρακια της κανε πως σκαβεις για να πιασει το νοημα. Παιζει να ειναι μικρο το κουτι της και να μην χωραει;

Πριν λιγο καιρο που εκαναν επισκευες στα υδραυλικα, εβαλα το κουτι με την αμμο να την χρησιμοποιησει ο δικος μου (εδω και μηνες ειναι μαθημενος να χρησιμοποιει την τουαλετα) και δεν χωρουσε!!! Γυριζε απο δω, γυριζε απο κει και στο τελος αφησε τα πισω ποδια μεσα, εβγαλε τα μπροστα στο πατωμα και εκανε την δουλεια του. Αλλα γενικα ηταν πολυ δυσαρεστημενος. Αφοτου τα σκεπασε, αρχισε να γρατσουναει τον νηπτηρα και το πατωμα (τετοιες συμπεριφορες γυρω απο το κουτι με την αμμο δειχνουν δυσαρεσκεια).

Ευχομαι να επιστρεψει η γατουλα σου στις παλιες της συνηθειες. Πανω απο ολα ομως μη το βαζεις κατω και μην απελπιζεσαι

Παράθεση

tsitsini1

Δραστήριο Μέλος

H tsitsini1 έγραψε στις 11:37, 12-02-09:

Προσπαθώ να μήν απελπίζομαι.. Πρόβλημα υγείας δεν έχει, τον πήγε ο άντρας μου χθές στον κτηνίατρο και είναι μια χαρούλα.. Θα εφαρμόσω όσα μου είπατε, και ελπίζω να έχω αποτέλεσμα..:cat:

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,374 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 16:11, 23-04-09:

Εχω το ιδιο προβλημα με τον περση,μια τα κανει μεσα κ μια εξω.Εβαλα απωθητηκω σπρευ παντου εκτος απο την αμμο του αλλα οταν του ηρθαν εκανε 2 δοσεις μεσα κ 1 εξω.Μαρκαρει το σπιτι επειδη μυριζει Μπιζου?

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,377 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 08:18, 24-04-09:

Συνεχίζει να τα κάνει σε συγκεκριμένο σημείο; Δοκίμασε να βάλεις εκεί κάτι βαρύ, μια γλάστρα, πχ, και βλέπουμε.

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,374 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 10:10, 30-04-09:

Ευτυχως το προβλημα λυθηκε,ψεκασα με το ειδικο σπρει κ απο τοτε τα κανει στην αμμο του!:up:

Παράθεση

hra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hra
. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O hra έγραψε στις 12:09, 20-05-09:

Τα ίδια αντιμετωπίζω με ένα μικράκι που μάζεψα, ούτε μηνών.
Υπάρχει πιθανότητα οι άγριες μάνες έξω να το υιοΘετήσουν;

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

H Nonika έγραψε στις 17:13, 20-05-09:

Να το ξαναφησεις εξω ενω εμαθε σε σπιτι?Ειναι χειροτερο απο το να μη το ειχες καν μαζεψει!
Εχω ακομα προβλημα κι εγω,δεν λυθηκε ακομα πληρως,θελει υπομονη και μπολικη χλωρινη!

Παράθεση

hra

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη hra
. Έχει γράψει 10 μηνύματα.

O hra έγραψε στις 10:53, 21-05-09:

Χλωρίνη και βλέπουμε.

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,353 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 01:03, 24-05-09:

πως τα παει?

Παράθεση

xrusomuga

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xrusomuga
. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O xrusomuga έγραψε στις 03:04, 25-05-09:

Καλησπέρα και από μένα. Έχω ένα παρόμοιο πρόβλημα με τον Άρη μου. Είναι 7 μηνών και ενώ χρησιμοποιούσε κανονικά την αμμολεκάνη του, εδώ και 2 εβδομάδες, εχει τύχει 4-5 φορές να κάνει τσίσα πάνω στο κρεβάτι ή στον καναπέ. Του αλλάξαμε αμμολεκάνη, άμμο, καθαρίζαμε την αμμολεκάνη κάθε φορά που τη χρησιμοποιούσε αλλά τίποτα! Η κτηνίατρος πριν ένα μήνα μας είπε οτι είναι υγιέστατος. Μας έχει πιάσει απελπισία και δε ξέρουμε τι να κάνουμε, εχουμε φτάσει στο σημείο να πλένουμε το κάλυμα του καναπέ 2 φορές την εβδομάδα. Έχει κανείς κάποια ιδέα;

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 06:18, 25-05-09:

Καλησπερα και καλωσηρθες.Ειναι στειρωμενος ο γατουλης σου;Αν οχι,μαρκαρει την περιοχη του.

Παράθεση

xrusomuga

Νεοφερμένος

O xrusomuga έγραψε στις 11:50, 25-05-09:

Πω πω δεν είναι στειρωμένος! Δηλαδή η στείρωση είναι η μόνη λύση; Γιατί δεν δημιουργεί κανένα άλλο πρόβλημα στο σπίτι, ούτε επιθετικός είναι ούτε τα βράδια ενοχλεί.

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

H Nonika έγραψε στις 12:04, 25-05-09:

Πρεπει να τον στειρωσεις,κι αυτος θα ηρεμησει κι εσυ θα εχεις καθαρο σπιτι

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:14, 25-05-09:

Πιθανοτατα ναι,ειναι στην καταλληλη ηλικια για να αρχισει να καλει θηλυκες.Προβλημα μπορει να μη δημιουργει τωρα,αλλα αν συνεχισει ισως αρχισει και τις φωνες ή το μαρκαρισμα και με κοπρανα.Ισως και οχι.Οπως και μετα τη στειρωση,συνηθως σταματουν να ψεκαζουν,ή ακομα κι αν συνεχισουν δεν εχουν ορμονες τα υγρα και δε μυριζουν,βεβαια αυτο δεν ειναι απολυτο.Αν ψεκαζει για πολυ καιρο,γινεται και συνηθεια εν μερει και υπαρχουν καποιες πιθανοτητες να μην το κοψει.

Παράθεση

xrusomuga

Νεοφερμένος

O xrusomuga έγραψε στις 13:04, 25-05-09:

Τρεχω γρήγορα στην κτηνιατρο! Σας ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια!

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη clouseau
Ο clouseau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O clouseau έγραψε στις 09:28, 02-12-09:

καλημερα,
εχουμε σοβαρο προβλημα με τον γατο μας. η κατασταση ειναι απελπιστικη. ελπιζω σε καποιες ιδεες- προτασεις.

το προβλημα ειναι οτι ο γατος μας κατουραει πανω στο παπλωμα την ωρα που κοιμομαστε. καμια αλλη ωρα και σε καμια αλλη περιπτωση δεν κατουραει εκτος της αμμολεκανης...

ο Μασκας ειναι 4 χρονων στειρομενος και εδω και 2 χρονια εγινε διαγνωση οτι εχει aids. απο τοτε η συμπεριφορα του αλλαξε ραγδαια. απο αγριμι εγινε ηρεμος. τρωει απιστευτετες ποσοτητες φαγητου και πινει παρα πολυ γαλα.

το προβλημα αρχισε περσι τον χειμωνα. καταρχην ο Μασκας αρχισε να μας ξυπναει μεσα στα αγρια χαραματα. 1-2 φορες σηκωνομουνα και του εβαζα για 100 φορα φαγητο. ηρεμουσε και κοιμοταν. τα αλλα 2 γατια μας ουτε που ανοιγαν το ματι να ξαναερθουν να φανε. μετα αρχισε ο εφιαλτης. αρχισε να κατουραει πανω στο παπλωμα την ωρα που κοιμομαστε... οπως ειπα πουθενα αλλου και σε καμια αλλη ωρα. την ημερα που λειπουμε στην δουλεια και ολες τις αλλες περιπτωσεις παει στην αμμο (την οποια τιμαει κανονικοτατα). δυστυχως το δωματιο μας δεν εχει πορτα και ετσι πηραμε μια καλαμωτη σαν παραβαν. και τα 3 κλαιγανε γιατι θελανε να ερθουν στο κρεβατι. αν θυμαμαι καλα ηταν η μονη φορα που ο Μασκας- παλι βραδυ- κατουρησε στον καναπε... βρηκαμε μια λυση με το να βαζουμε αδιαβροχη κουρτινα μπανιου αναμεσα στο παπλωμα και το ριχταρι.

το καλοκαιρι ολα καλα. κανενα προβλημα (μαλλον το σεντονι δεν τον ενεπνεε).

και ερχομαστε παλι χειμωνας. παλι τα ιδια. ειπαμε να το ρισκαρουμε και να μην βαλουμε την ναιλον κουρτινα και το πληρωσαμε ακριβα. αλλα δυστυχως σημερα ακομα και με την κουρτινα ηρθε και μας τιμωρησε κανονικα αφου ειχα σηκωθει κανα 2 φορες μεσα στη νυχτα να του ξαναβαλω φαι και γαλα. εχει καταντησει εφιαλτης. ή που θα μας ξυπναει ή που θα ξυπναω απο μονος μου να δω μπας και ανεβηκε στο κρεβατι ή που θα βρει μια στιγμη και θα κανει τη δουλεια του....

οτι προτασεις ειναι περισσοτερο απο ευπροσδεκτες

ευχαριστω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ιβανα

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ιβανα
H ιβανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,472 μηνύματα.

H ιβανα taratantzam taratantzoum έγραψε στις 09:50, 02-12-09:

με τον κτηνιατρο το εχετε συζητησει το συγκεκριμενο θεμα? αν ναι, τι σας ειπε? εξετασεις του εχουν γινει μηπως εχει καποιο θεμα με το ουροποιητικο του? με τις αλλες γατες πως τα παει αληθεια?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 09:59, 02-12-09:

εμάς το κάνει η λύρα σε κατάσταση ζήλιας. όταν με αγκαλιάζει ο γιώργος αυτή τον κατουράει πάνω από το πάπλωμα..... επίσης και όταν λείψαμε ολοκληρο σκ λόγο έκθεσης και γυρίσαμε κυριακή βράδυ μας κατούρησε και εξαφανίστηκε. εμάς το κάνει από καθαρή ζήλια, οπότε φροντίζουμε να της δίνουμε την δέουσα προσοχή, και μετά να βγάζουμε όλες τις γάτες από το δωμάτιό μας. στην αρχή και μας κλαίγανε αλλά τελικά συνήθισαν...

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,135 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 11:07, 02-12-09:

Αν αποκλειστούν από τον κτηνίατρο όλες οι πιθανές παθολογικές αιτίες (το ότι πίνει πάρα πολύ γάλα -χρειάζεται δηλαδή πολλά υγρά- μήπως σημαίνει κάτι για τα νεφρά του;), τότε είναι σίγουρα θέμα στρες. Υπάρχουν διάφοροι τρόποι αντιμετώπισής του: κάποια μέλη του φόρουμ έχουν δει αποτέλεσμα με την ομοιοπαθητική, κάποιοι με τις φερομόνες (υπάρχει το Feliway), χτες εγώ βρήκα κι ένα συμπλήρωμα διατροφής που ισχυρίζεται ότι έχει παρόμοιο αποτέλεσμα, ενώ σε κάποια γατάκια αρκεί απλώς η έξτρα προσοχή και ενασχόληση μαζί τους.

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 11:21, 02-12-09:

Εδω παθουσα! καταρχην ΥΠΟΜΟΝΗ!! στο λεω για να το ακουω κι εγω!
Αν εχεις αποκλεισει το παθολογικο αιτιο..τοτε το θεμα ειναι ψυχολογικο! ειτε ζηλευει ειτε νιωθει ανασφαλεια.. και μενα ο γατος μου εχει αδυναμια στο παπλωμα μου.. προσπαθηστε να τον εξουθενωνεται πριν κοιμηθειτε για να κοιμαται μαζι σας..επισης δοκιμασε να του εχεις διαθεσιμο παντα φαγητο το βραδυ μηπως και σταματησει να σας ξυπναει.. επισης το feliway ειναι μια καλη λυση!δεν χανει να την δοκιμασεις!

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

Ο clouseau αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 29 μηνύματα.

O clouseau έγραψε στις 11:55, 02-12-09:

ευχαριστω για τις απαντησεις.

δεν εχω ρωτησει τον γιατρο γιατι θεωρω οτι ειναι ψυχολογικο το θεμα αλλα και επειδη ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι ποιο πολυ γιατρος και οχι ψυχολογος αν καταλαβαινετε τι λεω. παντως αν ειχε θεμα παθολογικο δεν νομιζω οτι θα εκανε την "δουλεια" του μονο εκει και μονο υπο συγκεκριμενες συνθηκες. το γαλα το πινει σε μεγαλες ποσοτητες αλλα οχι αντιστοιχα νερο. οποτε συμπεραινω οτι του αρεσει σαν τροφη και οχι σαν υγρο.
ο γατος μας μενει αρκετες ωρες εντος σπιτιου καθε μερα, πολλες φορες και μονος του (τα αλλα 2 μενουν εξω αν εχει καλο καιρο), ενω καποια σαββατοκυριακα μενουν και τα 3 μεσα και ποτε μα ποτε δεν εχουν κανει το παραμικρο εκτος αμμου.

το θεμα χαδι το προσεχουμε και ειδικα αυτος εχει λαμβανειν καλυτερο πακετο

και στο θεμα φαγητου του δινουμε οσο θελει. για αυτο αλλωστε και σηκωνομαι και 2 φορες το βραδυ και του βαζω εξτρα. αλλα για ποιο λογο να ερθει μετα απο λιγο και να μας κανει την δουλεια? αν του αφησω εξτρα φαγητο το αποτελεσμα ειναι το ιδιο γιατι αν η κονσερβα μεινει λιγο στο πιατο μετα δεν την τρωει- θελει φρεσκια!

θα ψαξω αυτο το feliway. ξερετε αν το εχουν τα pet city?

Παράθεση

aporw (Σιμώνη)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη aporw
H Σιμώνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (έχω ''χάσει'' τον αριθμό έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.

H aporw ....Loosers everywhere.... έγραψε στις 11:59, 02-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από clouseau
ευχαριστω για τις απαντησεις.

δεν εχω ρωτησει τον γιατρο γιατι θεωρω οτι ειναι ψυχολογικο το θεμα αλλα και επειδη ο συγκεκριμενος γιατρος ειναι ποιο πολυ γιατρος και οχι ψυχολογος αν καταλαβαινετε τι λεω. παντως αν ειχε θεμα παθολογικο δεν νομιζω οτι θα εκανε την "δουλεια" του μονο εκει και μονο υπο συγκεκριμενες συνθηκες. το γαλα το πινει σε μεγαλες ποσοτητες αλλα οχι αντιστοιχα νερο. οποτε συμπεραινω οτι του αρεσει σαν τροφη και οχι σαν υγρο.
ο γατος μας μενει αρκετες ωρες εντος σπιτιου καθε μερα, πολλες φορες και μονος του (τα αλλα 2 μενουν εξω αν εχει καλο καιρο), ενω καποια σαββατοκυριακα μενουν και τα 3 μεσα και ποτε μα ποτε δεν εχουν κανει το παραμικρο εκτος αμμου.

το θεμα χαδι το προσεχουμε και ειδικα αυτος εχει λαμβανειν καλυτερο πακετο

και στο θεμα φαγητου του δινουμε οσο θελει. για αυτο αλλωστε και σηκωνομαι και 2 φορες το βραδυ και του βαζω εξτρα. αλλα για ποιο λογο να ερθει μετα απο λιγο και να μας κανει την δουλεια? αν του αφησω εξτρα φαγητο το αποτελεσμα ειναι το ιδιο γιατι αν η κονσερβα μεινει λιγο στο πιατο μετα δεν την τρωει- θελει φρεσκια!

θα ψαξω αυτο το feliway. ξερετε αν το εχουν τα pet city?
Το ιδιο πιστευα κι εγω..γιατι το εκανε μονο οταν ηταν στρεσσαρισμενος! αλλα για καλο και για κακο κανε και εξετασεις!

Συνηθως το εχουν οι περισσοτεροι κτηνιατροι..φανταζομαι και το pet city!

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

O clouseau έγραψε στις 17:14, 02-12-09:

τι ακριβως εξετασεις να κανω? ακρατεια δεν εχει. ερχεται επι τουτου να κανει την δουλεια και φευγει. ουτε τον διωχνουμε απο το κρεβατι, ουτε τον περιοριζουμε σε τιποτα. απλα κατι τον πιανει το βραδυ. παλιοτερα πιστευαμε οτι φταιει οτι και οι αλλοι 2 ερχοντουσαν και κοιμοντουσαν και αυτοι πανω στο κρεβατι και οτι αυτος ηθελε να ειναι μονος του. αλλα ειδικα το τελευταιο διαστημα κοιμονται στον καναπε οποτε ειναι ολο το πεδιο δικο του αν θελει. δεν μπορω να καταλαβω. ειδικα σημερα αφου κατα τις 6 το πρωι σηκωθηκα και του εβαλα και εφαγε, ηρθε στις 6:50 και εκανε την δουλεια.

το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να καταλαβω γιατι. στρες δεν μπορω να καταλαβω αν τον πιανει κατι την ωρα που κοιμομαστε. γιατι πριν ειναι μια χαρα. και πολλες φορες αρκετα ευδιαθετος. το μονο που σκεφτομαι οτι παιζει καποιο ρολο ειναι το παπλωμα και ο καιρος. γιατι ουτε το καλοκαιρι εκανε κατι, ουτε οταν πχ τωρα μας παιρνει ο υπνος στους καναπεδες...

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 17:24, 02-12-09:

Καταρχήν όπως σου είπαν και τα κορίτσια, πρέπει να γίνουν εξετάσεις για να αποκλείσεις παθολογικά αίτια. Αν είναι ψυχολογική η αιτία, πρέπει να δεις τι άλλαξε στην καθημερινότητά του την εποχή που ξεκίνησε να το κάνει. Μήπως τον στρεσάρουν τα άλλα 2 γατόνια???Τον μαλλώνετε όταν κάνει τσίσα στο πάπλωμα??? Γιατί μπορεί πλέον να το έχει δει και σαν παιχνίδι.

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

O clouseau έγραψε στις 17:37, 02-12-09:

ειναι και τα 3 μαζι απο τοτε που γεννηθηκαν. ειναι αδερφια. μεταξυ τους τα πανε καλα. δεν εχουμε τσακωμους κλπ. και φαινεται οτι τουλαχιστον αυτος δεν ζηλευει τους αλλους 2. και μαλιστα επιβαλλεται σε αυτο που θελει. ειδικα στα θεματα φαγητου (οταν τελειωσει την δικη του 3πλασια μεριδα παει και διωχνει τους αλλους και τρωει και το δικο τους).

αυτο που καταλαβαινω οτι μπορει να αλλαξε ειναι ο καιρος...ακουγεται κουλο αλλα μονο αυτο μπορω να σκεφτω. η ιστορια αυτη αρχισε περσι τον χειμωνα. με το που καλοκαιριασε και βγαλαμε το παπλωμα σταματησε τελειως. τωρα με το που το ξαναβαλαμε, παλι τα ιδια. το σπιτι ειναι παντα ζεστο παντως. δεν νομιζω οτι ειναι θεμα θερμανσης....

να τις κανω τις εξετασεις αλλα τι ακριβως? γενικες?

Παράθεση

brigite (Σοφια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη brigite
H Σοφια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 3,061 μηνύματα.

H brigite έγραψε στις 17:50, 02-12-09:

Μη σου φανει οτι το λεω σαν αστειο γιατι μπορει ετσι ν ακουστει.Βγαλτε το παπλωμα και βαλτε μια κουβερτα ,μηπως υπαρχει η μυρωδια των ουρων στο παπλωμα και γι αυτο το κανει.Ισως και το γεγονος οτι σας ξυπναει με αυτο το τροπο να το εχει βρει ενα ειδος παιχνιδιου.

Παράθεση

natalouko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη natalouko
H natalouko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8,822 μηνύματα.

H natalouko έγραψε στις 17:55, 02-12-09:

Αν πεις στον γιατρό σας τι ακριβώς συμβαίνει, θα σου πει τι εξετάσεις πρέπει να κάνετε.

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

O clouseau έγραψε στις 17:58, 02-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από brigite
Μη σου φανει οτι το λεω σαν αστειο γιατι μπορει ετσι ν ακουστει.Βγαλτε το παπλωμα και βαλτε μια κουβερτα ,μηπως υπαρχει η μυρωδια των ουρων στο παπλωμα και γι αυτο το κανει.Ισως και το γεγονος οτι σας ξυπναει με αυτο το τροπο να το εχει βρει ενα ειδος παιχνιδιου.
καλη παρατηρηση παντως τα παπλωματα που μας εχει λερωσει πανε ειτε καθαριστηριο ειτε μπαινουν στο πλυντηριο. αλλα δεν αποκλειεται εκεινος να μυριζει κατι παρολα αυτα...

αυτο με το παιχνιδι ειναι πιθανο. το θεμα ειναι πως του το κοβω

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,509 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 18:00, 02-12-09:

μπορεις να παρεις σπρευ feliway και να ψεξασεις στο παπλωμα..μπορει να δουλεψει αυτο

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

O clouseau έγραψε στις 18:14, 02-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από evelynkar
μπορεις να παρεις σπρευ feliway και να ψεξασεις στο παπλωμα..μπορει να δουλεψει αυτο
γνωριζεις αν ειναι safe αυτο για εμας που θα κοιμομαστε?

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,509 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 18:22, 02-12-09:

ναι, ειναι ασφαλες για ανθρωπους, μονο οι γατες το αντιλαμβανονται..και μονο ενα ψεκασμα θα κανεις την ημερα

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

O clouseau έγραψε στις 18:38, 02-12-09:

οκ ευχαριστω. αυτο θα το δοκιμασω σιγουρα

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,527 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 15:28, 03-12-09:

Θεωρώ, ότι πρέπει κατ'αρχήν να βρείτε τρόπο να μην έχει ο ...κατρουλίτσας , πρόσβαση στο κρεβάτι σας!!Ας κλαίει ή ας κλαίνε όλα τους, υπάρχει ανωτέρα βία, τί να κάνουμε!!Επίσης, σαν κακομαθημένος μου φαίνεται με όλα αυτά τα νυχτερινά ξυπνήματα για φαγητόΘα καταρρεύσετε στο τέλος!!Εμένα με ξυπνούσε 3-4 φορές η κόρη μου τη νύχτα για γάλα μέχρι τα τέσσερά της σχεδόν, και κόντευα να τρελλαθώ ,και το σταμάτησε, γιατί μεγαλώνοντας, άρχισε να καταλαβαίνει και της εξήγησα ότι αυτό με κούραζε αφάνταστα!Στον γάτο όμως, όσα χρόνια κι αν περάσουν, σε όσες γλώσσες κι αν του το πείτε, δεν θα καταλάβει.Οπότε, του κλείνουμε την πόρτα και σταματάμε τα νυχτερινά ταΐσματα (δεν έχει γίνει πάνχοντρος; Αν ναι, μπορεί λόγω παχυσαρκίας να βαριέται τη νύχτα να πηγαίνει στην άμμο:cool. Έπειτα, μπορείτε να ψεκάζετε το πάπλωμα με άρωμα λεμόνι ή πορτοκάλι (αιθέρια έλεια), που δεν αρέσουν καθόλου στις γάτες , ΄και μπορεί να απομακρύνεται χωρίς παρατράγουδα!!Μπροστά στα ούρα, τα αιθέρια έλαια και να κάνουν κανένα ψιλολεκέ, άμα έχουν αποτέλεσμα, πιστεύω είναι προτιμότερα Είναι εμφανές, ότι του αρέσει αυτή η χουχουλιάρικη αίσθηση του παπλώματος!!!Ίσως, λέω, ίσως, με κουβέρτες να μην κάνει τα ίδια, αν και πολύ αμφιβάλλω!!Παρόλο που το γατάκι έχει έητζ, δεν νομίζω ότι αυτή η συμπεριφορά οφείλεται σε κάτι παθολογικό, παρ'όλα αυτά, ρωτήστε σχετικά τον κτηνίατρο!!Καλή τύχη και καλή υπομονή

Παράθεση

clouseau

Νεοφερμένος

O clouseau έγραψε στις 02:14, 04-12-09:

δυστυχως το υπνοδωματιο μας ειναι η σοφιτα και δεν υπαρχει πορτα...το μονο που μπορει να γινει ειναι να το κλεισουμε προχειρα με καποιου τυπου παραβαν. ομως εκτος του οτι δεν αντεχω να τα βλεπω να κλαινε, ειμαι σιγουρος οτι εκει ειναι που θα κατα κατουρησουν ολο το υπολοιπο σπιτι...

δυστυχως δεν βρηκα το feliway. δεν το ειχανε σε ενα pet city που ρωτησα... θα ρωτησω και αυριο αλλου... τα αιθερια ελαια που τα βρησκω? φυσικα και αυτος ειναι ενας ευκολος τροπος να δοκιμασουμε...

χοντρο δεν τον λες σε καμια περιπτωση παρολο που τρωει απιστευτες ποσοτητες. απλα λογω της ασθενειας του προφανως ο οργανισμος του καιει πιο ευκολα.

θα ενημερωσω για τα αποτελεσματα

Παράθεση

irinaki (Eιρηνη-Αθανασια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη irinaki
H Eιρηνη-Αθανασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H irinaki έγραψε στις 01:30, 01-02-10:

Εχω τι κουκλα της φωτογραφιας αλλα υπαρχει ενα μικρο προβλημα.Ενω πηγαινει κανονικα στη τουαλετα της, το τελευταιο καιρο καθεται ακρη ακρη στη λεκανη για να κανει την αναγκη της ,με αποτελεσμα να τα λερωνει ολα γυρω απο τη λεκανη.Το κανει αυτο και στα .. χοντρα και στα ψιλα.Εχω αρχισει και τη παραφυλαω και οποτε πηγαινει τουαλετα προσπαθω και τη βαζω πιο μεσα ωστε να μη τα κανει απ'εξω.Οποια συμβουλη ευπροσδεκτη!

Παράθεση

Hlianna

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Hlianna
H Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 2,835 μηνύματα.

H Hlianna έγραψε στις 06:01, 01-02-10:

μπορει να ειναι μικρη η αμμολεκανη και να μην την βολευει..δοκιμασε με μια μεγαλυτερη..

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,805 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 07:02, 01-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από irinaki
Εχω τι κουκλα της φωτογραφιας αλλα υπαρχει ενα μικρο προβλημα.Ενω πηγαινει κανονικα στη τουαλετα της, το τελευταιο καιρο καθεται ακρη ακρη στη λεκανη για να κανει την αναγκη της ,με αποτελεσμα να τα λερωνει ολα γυρω απο τη λεκανη.Το κανει αυτο και στα .. χοντρα και στα ψιλα.Εχω αρχισει και τη παραφυλαω και οποτε πηγαινει τουαλετα προσπαθω και τη βαζω πιο μεσα ωστε να μη τα κανει απ'εξω.Οποια συμβουλη ευπροσδεκτη!
Μάλλον κάτι πάει στραβά με την αμμολεκάνη της. Πάρε μιά μεγαλύτερη. Μήπως άλλαξες πρόσφατα μάρκα άμμου και δεν της αρέσει;
Καλως ήρθες στην παρέα μας! Κούκλα η γατούλα σου!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους