Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,590 εγγεγραμμένα μέλη και 3,077,666 μηνύματα σε 94,880 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 793 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ταξίδι με πλοίο

nefelouli

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη nefelouli
H nefelouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H nefelouli έγραψε στις 09:42, 24-06-08:

επισης , μηπως ξερει κανεις πως ειναι καλυτερα να ταξιδεψει η γατουλα στο πλοιο?

να την αφησω κατω στο αυτοκινητο ελευθερη μεσα με την αμμο της ή θα τρομαξει απο τους θορυβους της μηχανης?

Η να την παρω καταστρωμα με το κλουβακι της?

κ την αναγκη της 8 ωρες που θα την κανει βρε παιδια??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Jeannine

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Jeannine
H Jeannine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (12 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 612 μηνύματα.

H Jeannine έγραψε στις 09:48, 24-06-08:

Θα κάτσεις μαζί της στο αμάξι και θα την βάλεις στην άμμο και θα περιμένεις μέχρι να τα κάνει και μετά θα την πάρεις μαζί σου με το κλουβάκι της στο κατάστρωμα.
Αν μείνει στο αμάξι μπορεί να σκάσει από τη ζέστη και όπως είπες κι εσύ να τρομάξει από τους θορύβους της μηχανής.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ
H Λύδια Λεκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 09:53, 24-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από nefelouli
επισης , μηπως ξερει κανεις πως ειναι καλυτερα να ταξιδεψει η γατουλα στο πλοιο?

να την αφησω κατω στο αυτοκινητο ελευθερη μεσα με την αμμο της ή θα τρομαξει απο τους θορυβους της μηχανης?

Η να την παρω καταστρωμα με το κλουβακι της?

κ την αναγκη της 8 ωρες που θα την κανει βρε παιδια??
Σου προτείνω να την πάρεις στο κατάστρωμα περιορισμένη μέσα στην γατοφόρο!
1 δεν πρόκειτε ούτος η άλλος να φάει αλλά ουτέκαι να πιεί νερο και να πάει τουαλέτα απο το στρές!
2 απογορεύετε να αφήνεις την γατούλα μέσα στο αμάξι ακόμα και 10 λεπτά γιατί μπορεί να πάθει θερμοπληξία!!!
3 θα την έχεις μαζί σου και όταν αναστατώνετε πολύ μπορείς να βάζεις το χέρι σου μέσα στην γατοφόρο και να την χαιδεύεις και να της μιλάς γλυκά!
4 μπορείς να την τσεκάρεις συνεχώς ενό κάτω απαγορεύετε να πάς εν πλώ
5 υπάρχουν ηρεμιστικά αλλά εγω δεν στα συνηστω πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να συμπεριφέρεσαι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Ακόμα και άν κλάιει εσύ μίλα χαμηλώφωνα με την μαμά σου πχ και συζητήστε κανονικάκαι απλά χαιδευέ την όταν γκαρίχει!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 09:53, 24-06-08:

Συμφωνώ με Jeannine
Μπορείς να την αφήσεις και νηστική (άσε που δεν θα έχει έτσι και αλλιώς όρεξη απο το stress...)
έτσι ΔΕΝ θα χρειαστεί να πάει και τουαλέτα....

Υπάρχουν και ειδικά ηρεμιστικά που μπορείς να της δώσεις.. σε συνεννόηση με τον γιατρό σου.

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Λύδια Λεκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 477 μηνύματα.

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 09:59, 24-06-08:

Μπορείς επίσης να την ταίσεις και να την βάλεις να πιεί νεράκι λίγο πρίν φύγετε απο το σπίτι.
Και μην φοβάσαι η δικιά μου γκάριζε στο πλοίο για δέκα ώρες που πήγαμε Ικαρία!!
Όταν δεν της έδινα σημασία έκλεγε σιγά...

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 10:02, 24-06-08:

Ξέχασα να σου πώ ότι καλό θα ήταν να έχεις ένα μπουκαλάκι νερό μαζί σου και αν την δείς να λαχανιάζει να βρέχεις το χέρι σου και μετά να την χαιδεύεις για να δροσίζετε(δεν ξέρω θα ταξιδέψετε μεσημέρι

Παράθεση

despinap78

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη despinap78
H despinap78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H despinap78 έγραψε στις 10:04, 24-06-08:

καλημερα! την γατουλα μου την εχω παρει πολλες φορες σε ταξιδια με αεροπλανο, με πλοιο (24 ωρες) παντα την ειχα μαζι μου κ την εβγαζα βολτα με το λουρακι της. το πιο πιθανο ειναι να μην παει τουαλετα, εγω ομως καλου κακου ειχα ενα κουτι οχι πολυ μεγαλο με αμμο μεσα σε μια σακουλα για να ειναι λιγο σκοτεινα κ την αφηνα να το μυρισει κ να παει αν ηθελε

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 12:04, 24-06-08:

Εγώ η κακομοίρα φέτος ήθελα να πάω για camping αλλά δεν νομίζω ότι ενδείκνεται με τον Prince. Δεν νομίζω να του αρέσει η σκηνή.... Αναγκαστικά διακοπές σε δωμάτιο....

Παράθεση

nefelouli

Νεοφερμένος

H nefelouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H nefelouli έγραψε στις 12:13, 24-06-08:

δεσποινα, το λουρακι πως το δεχτηκε? ποσο μακρυ ειναι? (το σαμαρακι εννοω).

οποιος εχει εμπειρια με λουρακι ας μου πει μια γνώμη...\

ευχαριστω παιδια για ολα....

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 12:18, 24-06-08:

Εμένα ο δικος μου το σαμαράκι το λάτρεψε γιατί δεν του αρέσει να τον αφήνω στο διαμέρισμα. Μόλις του το φόρεσα και τον πήρα μαζί μου (πήγαμε και για ουζάκι στον ωροπό παρακαλώ) ξετρελάθηκε... Πλέον μόλις βλέπει ότι ντύνομαι για βόλτα μου το σούρνει για να τον πάρω μαζί.
Το περπάτημα το μελετάμε ακόμα γιατί μουλαρώνει ώρες ώρες και γίνεται ένα με το πάτωμα. Αλλά να το προσέχεις γιατί είναι παμπόνηρα. Εμένα έμαθε και να το βγάζει μόνος του όταν δεν πηγαίνω από εκεί που θέλει...

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 13:43, 24-06-08:

δεσποινα, το λουρακι πως το δεχτηκε? ποσο μακρυ ειναι? (το σαμαρακι εννοω).

οποιος εχει εμπειρια με λουρακι ας μου πει μια γνώμη...\

ευχαριστω παιδια για ολα....

Το σαμαράκι είναι ένα λουρί που είναι σαν δύο.
Το ένα είναι του λαιμού και το άλλο μπαίνει γύρο απο το στήθος (στην πλάτη, μασχάλες και στήθος)και αυτά τα δύο είναι ενομένα μεταξί τους.
Το "σκοινάκι" που μπορείς εσύ ανάλογα να το βγάζεις ή να το βάζεις είναι αυτό που κρατάς στην παλάμη σου και δένετε πάνω στο σαμαράκι (όπως στα σκυλιά)
Αν πάς σε pet shop εχουν περίπου 5€ αλλά δεν είμαι και σίγουρη
Με αυτό δένεις την γάτα για βόλτα ή για να μην φεύγει απο το σημείο που θέλεις εσύ.
Το σαμαράκι το φορούν και μικρόσωμα σκυλιά και εξυπηρετεί γιατί δεν πνίγει το ζωάκι.

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 13:47, 24-06-08:

Α!το δέχεται σιγά σιγά και είναι σε πολλά μεγέθοι αλλά μπορείς να πάρεις ένα που ρυθμίζετε και το κάνεις όσο κοντό ή μακρύ(μέχρι τρία μέτρα)θέλεις.

Παράθεση

despinap78

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη despinap78
H despinap78 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H despinap78 έγραψε στις 07:57, 25-06-08:

καλημερα. το λουρακι που της ειχα ηταν για κουνελακι γιατι ειναι αρκετα μικροσωμη κ αυτα για σκυλια δεν της εκαναν. Δεν το δεχτηκε πολυ καλα αλλα σιγα σιγα το συνηθησε. τωρα βεβαια το κοψαμε γιατι εγινε πολυ απαιτητικη κ μαλωνουμε για να τη βγαλω βολτα, δεν πολυθελει. Παλιοτερα ομως που ηταν μικροτερη μεχρι κ σε καφε πηγαιναμε (εχει στη καλντερα στη σαντορινη τρομερη φωτο η κυρια να καθεται για καφε) κ περπατουσε αρκετα καλα μονο οταν βαριοταν ή ηθελε να παει σε αλλη κατευθυνση κ δεν την αφηνα ξαπλωνε κατω κ δεν σηκωνοταν μεχρι να την παρω αγκαλια!

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 11:18, 25-06-08:

nefelouli τελικά τι θα κάνεις;

Παράθεση

nefelouli

Νεοφερμένος

H nefelouli έγραψε στις 12:19, 25-06-08:

δεν ξερω λυδια μου τι θα κανω. χτες το νεφελακι ειχε βγαλει ενα σπυρακι στο κεφαλι του και το πηγα στον κτηνιατρο. φοβηθηκα μηπως ειναι αποστημα. τελικα μαλλον για καρουμπαλο το ειδε κ μου ειπε να το προσεχω μηπως μεγαλωσει.

τον ρωτησα και για την μεταφορα με το πλοιο και μου ειπε να την αφησω πανω στο καταστρωμα που εχει κατι κλουβια για σκυλους σε ενα απο τα κλουβια, οπου θα μπορει να κινειται κιολας.δεν βλεπει παλι μονο μπροστα αλλα φοβαμαι οτι θα αναστατωθει απο τα κλαμματα και τα γαβγισματα των σκυλιων. απλα εκει θα ειναι ελευθερη να κινειται.

εγω προτιμω να την εχω κοντα μου με το κλουβακι της να σου πω την αληθεια. σε καποιο ησυχο μερος στο καταστρωμα

Παράθεση

ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ (Λύδια Λεκ)

Πολύ δραστήριο μέλος

H ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ έγραψε στις 13:47, 25-06-08:

δεν ξερω λυδια μου τι θα κανω. χτες το νεφελακι ειχε βγαλει ενα σπυρακι στο κεφαλι του και το πηγα στον κτηνιατρο. φοβηθηκα μηπως ειναι αποστημα. τελικα μαλλον για καρουμπαλο το ειδε κ μου ειπε να το προσεχω μηπως μεγαλωσει.

τον ρωτησα και για την μεταφορα με το πλοιο και μου ειπε να την αφησω πανω στο καταστρωμα που εχει κατι κλουβια για σκυλους σε ενα απο τα κλουβια, οπου θα μπορει να κινειται κιολας.δεν βλεπει παλι μονο μπροστα αλλα φοβαμαι οτι θα αναστατωθει απο τα κλαμματα και τα γαβγισματα των σκυλιων. απλα εκει θα ειναι ελευθερη να κινειται.

εγω προτιμω να την εχω κοντα μου με το κλουβακι της να σου πω την αληθεια. σε καποιο ησυχο μερος στο καταστρωμα
Συμφωνώ μαζί σου!!!
Θα είναι σαν να την εγκαταλύπεις για λίγο...
Το καημένο δεν φτάνει που θα αναστατωθεί μην νιώσει και προδομένο

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,061 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 23:22, 25-06-08:

Καλέ εγώ ταξίδεψα Αθήνα Ρόδο 13 ώρες. Είχα τον Αιμίλιο στην γατοφόρο μαζί μου στο σαλόνι. Φυσικά δεν τον άφησα κάτω γιατί ήταν πολλές οι ώρες και δεν είχα εμπιστοσύνη. Όλο το ταξίδι έχωνα με προσοχή το χέρι μου στην γατοφόρο τον τάιζα και του έδινα νεράκι. Του είχα βάλει και εφημερίδες για κάθε ενδεχόμενο. Δεν έβγαλε κιχ γιατί με ένιωθε δίπλα του. Φυσικά δεν πήρα καμπίνα γιατί δεν ήξερα ποιος θα ήταν μαζί μου μέσα και ίσως ενοχλούνταν. Απλά βρήκα μια ωραία γωνίτσα στο σαλόνι και κόψαμε ύπνους όλο το βράδι και εγώ και ο γατούλης. Έχε μαζί σου μωρομάντηλα και όλα θα πάνε καλά. Ο Αιμίλιος μου άφησε τα κακά του το πρωί και ενώ είμασταν μέσα στο αμάξι για το ξενοδοχείο. Εκεί ήταν βασανιστικό γιατί οδηγούσα και δεν μπορούσα να κάνω τίποτα Όλα θα πάνε καλά

Παράθεση

nefelouli

Νεοφερμένος

H nefelouli έγραψε στις 09:31, 26-06-08:

σε ευχαριστω για τις πληροφοριες ουρανια μου. το ελπίζω.

Παράθεση

rrrrr

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη rrrrr
H rrrrr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H rrrrr έγραψε στις 17:42, 27-06-08:

Αρχική Δημοσίευση από ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ
Σου προτείνω να την πάρεις στο κατάστρωμα περιορισμένη μέσα στην γατοφόρο!
1 δεν πρόκειτε ούτος η άλλος να φάει αλλά ουτέκαι να πιεί νερο και να πάει τουαλέτα απο το στρές!
2 απογορεύετε να αφήνεις την γατούλα μέσα στο αμάξι ακόμα και 10 λεπτά γιατί μπορεί να πάθει θερμοπληξία!!!
3 θα την έχεις μαζί σου και όταν αναστατώνετε πολύ μπορείς να βάζεις το χέρι σου μέσα στην γατοφόρο και να την χαιδεύεις και να της μιλάς γλυκά!
4 μπορείς να την τσεκάρεις συνεχώς ενό κάτω απαγορεύετε να πάς εν πλώ
5 υπάρχουν ηρεμιστικά αλλά εγω δεν στα συνηστω πιστεύω ότι το καλύτερο είναι να συμπεριφέρεσαι σαν να μην συμβαίνει τίποτα.
Ακόμα και άν κλάιει εσύ μίλα χαμηλώφωνα με την μαμά σου πχ και συζητήστε κανονικάκαι απλά χαιδευέ την όταν γκαρίχει!

εχω κανει χιλια δυο ταξιδια με γατες σε αεροπλανο και πλοιο, το καλυτερο εινα οτι γραφει η ΛΕΚ ΛΥΔΙΑ αλλα εγω παντα περνο το φαγιτο απο τη γατα 8 ωρες πριν το ταξιδι και το νερο 2 ωρες, ετσι θα ειμαι συγουρη οτι δεν θα εχει αναγγες. και παλυ δεν νομιζο να νιοθει ανετα στο αμαξι να κανει της αναγγες της οταν γυρο γυρο της θα εχει παρα πολυ θοριβο.
Τα ηρεμιστικα ουτε και εγο τα χρισιμοποιο ουτε για transatlantic πτησες.
και παντα η γατα μαζι μου, ουτε στο αμαξι, cargo η πουθενα αλλου.
ΟΠΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ παρε ενα σακουλακη με λιγο βρομμικο αμμο που θα βαλεις στο καινουριο στο προορισμο σου για να νιοθει καλητερα που θα εχει τη μιροδια της.

Παράθεση

poulxeria

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη poulxeria
Ο poulxeria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O poulxeria έγραψε στις 11:46, 20-08-08:

Μπορείτε να μου πείτε από προσωπική σας εμπειρία, πως πρέπει να προετοιμάσω τις γατούλες μου για περίπου 7ωρο ταξίδι με πλοίο κ πόσο πιθανό είναι να φρικάρουν αν είναι η πρώτη τους φορά, αλλά κ η πρώτη γενικά φορά που φεύγουν από το σπίτι από τότε που τις πήρα. Σημειωτέον πως η μια από τις 2 είναι τυφλή.

Δεν θα ταξιδέψω σε καμπίνα που σημαινει πως αναγκαστικά θα τις έχω στη γατοφόρο σ'όλο το ταξίδι.

Στο σαιτ του αίλουρου στα θέματα σχετικά με ταξίδια κοίταξα ήδη, αλλα δεν βρήκα τις πληροφορίες που χρειάζομαι.

Το ταξίδι θα γίνει αρχή Σεπτέμβρη, οπότε μέχρι τότε θα ελέγχω για απαντήσεις σας.

Ευχαριστώ

Παράθεση

pattou

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη pattou
. Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O pattou έγραψε στις 11:10, 08-07-09:

Γειά σας,

αν και επισκέπτομαι καιρό το site...μήπως βρω κάποιο περσικό γατάκι να δίνεται από ιδιώτες ...δεν έχω κοιτάξει όλα τα θέματα...οπότε να ζητήσω συγνώμη αν επαναλαμβάνω κάτι...

Τον Αυγουστο όπως όλοι θα πάω διακοπές....σε ένα νησί... και θέλω φέτος να πάρω μαζί μου τον γάτο μου για διάφορους λόγους...είναι μεγάλος πια, η μαμά μου δεν μπορεί να τον κρατήσει φέτος, κλπ.
Είχα υπολογίσει ότι επειδή θα έχω καμπίνα θα πάρω τον γάτο μαζί μου στην καμπίνα....και επειδή κάθε φορά που ταξιδεύω με πλοίο όλο και κάποιον βλέπω με γατάκι ή σκυλάκι....δεν θα υπάρχει πρόβλημα. Ρώτησα όμως έτσι για τους τύπους την ναυτιλιακή εταιρία που θα ταξιδέψω και μου είπαν ότι απαγορεύεται και πρέπει να βάλω το γατί στα ειδικά κλουβιά που έχουν για τα ζώα!!!!!
Το οποίο φυσικά αποκλείεται να το κάνω!!!!

Και ήθελα να ρωτήσω....στην Ελλάδα ζούμε...αν πάρω το γατί στην καμπίνα χωρίς να το καταλάβουν θα έχω πρόβλημα? Εσείς τι κάνετε, τι έχετε κάνει σε ταξίδι? Δεν μπορώ με τίποτα να διανοηθώ ότι θα αφήσω το γατί στο κλουβί κλεισμένο 15 ώρες!

Οποιος/α έχει κάποια ιδέα, θα το εκτιμούσα!

Ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pattou

Νεοφερμένος

O pattou έγραψε στις 21:23, 09-07-09:

Καλησπέρα,
ευχαριστώ που κάποιος μετέφερε την ερωτηση μου....και διάβασα και τα σχόλια των υπολοίπων αλλά δεν μου έλυσαν την απορία...αν κανείς τελικά τα πήρε σε κάποια καμπίνα και αν αυτό είναι εύκολο χωρίς να τσακωθώ με όλο το πλοίο.
Αν κάποιος γνωρίζει, θα με βοηθούσε πολύ...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

escape

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη escape
H escape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H escape έγραψε στις 21:34, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από pattou
Καλησπέρα,
ευχαριστώ που κάποιος μετέφερε την ερωτηση μου....και διάβασα και τα σχόλια των υπολοίπων αλλά δεν μου έλυσαν την απορία...αν κανείς τελικά τα πήρε σε κάποια καμπίνα και αν αυτό είναι εύκολο χωρίς να τσακωθώ με όλο το πλοίο.
Αν κάποιος γνωρίζει, θα με βοηθούσε πολύ...
Kατά τη γνώμη μου, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συνεννοηθείς με το κεντρικό τουριστικό γραφείο της εταιρείας με την οποία θα ταξιδέψεις (όχι οποιοδήποτε γιατί μπορεί να πάρεις λάθος πληροφορίες). Εκείνοι θα σε ενημερώσουν για την πολιτική της εταιρείας. Κράτα και το όνομα του ανθρώπου με τον οποίο μίλησες σε περίπτωση που πέσεις σε κανέναν ζοχάδα καμαρώτο.

Παράθεση

pattou

Νεοφερμένος

O pattou έγραψε στις 21:38, 09-07-09:

Αρχική Δημοσίευση από escape
Kατά τη γνώμη μου, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συνεννοηθείς με το κεντρικό τουριστικό γραφείο της εταιρείας με την οποία θα ταξιδέψεις (όχι οποιοδήποτε γιατί μπορεί να πάρεις λάθος πληροφορίες). Εκείνοι θα σε ενημερώσουν για την πολιτική της εταιρείας. Κράτα και το όνομα του ανθρώπου με τον οποίο μίλησες σε περίπτωση που πέσεις σε κανέναν ζοχάδα καμαρώτο.

αυτό είναι το προβλημά μου...η εταιρία (μίλησα απευθείας) απαγορεύει τα ζώα στον χώρο του πλοίου και φυσικά και στις καμπίνες και μου είπαν ρητά ότι πρέπει να τον βάλω στα ειδικά κλουβιά του καταστρώματος! αυτό βεβαίως αποκλείεται να το κάνω!
και ως γνήσιος ελληνάρας...τι άλλο να κάνω...σκεφτόμουν το ενδεχόμενο να κάνω την κινέζα και να τον πάρω στην καμπίνα!
σκέφτηκα επίσης να τον βάλω σε σακ βουαγιάζ να μην τον δουν!
αλλά και πάλι δεν είμαι σίγουρη....
το μόνο που ξέρω είναι ότι το κλουβί που μου είπαν αποκλείεται! ο γάτος είναι και μεγάλος, και χαιδεμένος....θα αυτοκτονήσει!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,061 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:48, 10-07-09:

Έχω ταξιδέψει αρκετές φορές με το γατάκι μου σε πλοίο. Δεν παίρνω καμπίνα αλλά ξέρω και την Moukelis που ταξιδεύει συνέχεια με τις γατούλες της σε καμπίνα Μόνο μεγαλόσωμα σκυλιά σε υποχρεώνουν να βρίσκονται στο κατάστρωμα όχι γατάκια

Παράθεση

irinaki (Eιρηνη-Αθανασια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη irinaki
H Eιρηνη-Αθανασια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 23 μηνύματα.

H irinaki έγραψε στις 13:23, 20-03-10:

Καλησπερα!Την αλλη βδομαδα ταξιδευω για Χανια με τη γατουλα μου και εχω ανησυχιες σε καποια πραγματα.Πωσ θα ειναι ι συμπεριφορα της μεσα στο κλουβι(το οποιο ειναι υφασματινο παρεπιπτωντος).Με το φαγητο ενταξει,καποια στιγμη θα τη ταισω.Και το σημαντικοτερο η τουαλετα.Ν κραταο καποια πανα ειδικη για ζωα και να τη πηγαινω στις τουαλετες και να την αφηνω λιγο,η να κραταω την αμμο της..??Οποιες συμβουλες ευπροσδεκτες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,707 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:38, 20-03-10:

Καλησπερα!
Καλο θα ειναι να μην την ταϊσεις ερκετες ωρες πριν το ταξιδι.Καλυτερα να τη βαλεις σε πλαστικη γατοφορο,που μπορει να καθαριστει ευκολα.Στρωσε μια πανα για κουταβια και παρε και μερικες καθαρες μαζι σου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

dimitrafish

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitrafish
H dimitrafish αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.

H dimitrafish έγραψε στις 20:52, 11-07-10:

εγω παλι επειδη το ενα απο τα δυο γατακια μου ειναι πολυ νευρικο σκεφτομαι οτι αν υπαρχει καποιο ηρεμιστικο να τους το δωσω γιατι η γατα ειναι τρομερα νευρικια να σκεφτειται οτι οταν εκανε στειρωση ο γιατρος ειπε οτι θα κοιμαται για αλλεσ 3 ωραεσ και αυτη σηκωθηκε στο μισαωρο.
ξερετε απο το γιατρο προμηθευομαι το ηρεμιστικο?

Παράθεση

escape

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη escape
H escape αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σύρος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 122 μηνύματα.

H escape έγραψε στις 18:30, 16-07-10:

Αν ταξιδεύει κοντά σου δε νομίζω να χρειάζεται ηρεμιστικό. Ίσως κατά τη μεταφορά, αλλά όταν το ακουμπήσεις στο πάτωμα κάτι γίνεται με τους κραδασμούς του πλοίου και ηρεμούν. Στο σαλόνι του πλοίου και γενικά τους εσωτερικούς χώρους, εννοώ. Ταξιδεύω συχνά με πλοίο και η εμπειρία μου από τα δικά μου αλλά κι από άλλα που βλέπω, δείχνει ότι όλο το θέμα τους είναι να μη τα πολυταρακουνάς.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 14:03, 21-08-10:

Γεια σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια σχετική με το θέμα ερώτηση. Όταν είχα έρθει Κέρκυρα τέλη Ιουνίου είχα πάρει το Μαρκ μαζί μου μέσα στο σαλόνι του πλοίου και κανείς δε μου είπε τίποτα. Πριν μερικές μέρες χρειάστηκε να ταξιδέψω και είδα ένα νεαρό που καθόταν πάνω μαζί με τη γάτα του και δεν έμπαινε μέσα, γιατί δεν επιτρέπονταν τα κατοικίδια
Όλα τα πλοία είναι της ίδιας γραμμής (Ηγουμενίτσα-Κέρκυρα) και το ταξίδι διαρκεί 1:30-2 ώρες. Ξέρει μήπως κανείς περισσότερα;

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:40, 21-08-10:

Αρχική Δημοσίευση από MissKit
Γεια σε όλους. Θα ήθελα να κάνω μια σχετική με το θέμα ερώτηση. Όταν είχα έρθει Κέρκυρα τέλη Ιουνίου είχα πάρει το Μαρκ μαζί μου μέσα στο σαλόνι του πλοίου και κανείς δε μου είπε τίποτα. Πριν μερικές μέρες χρειάστηκε να ταξιδέψω και είδα ένα νεαρό που καθόταν πάνω μαζί με τη γάτα του και δεν έμπαινε μέσα, γιατί δεν επιτρέπονταν τα κατοικίδια
Όλα τα πλοία είναι της ίδιας γραμμής (Ηγουμενίτσα-Κέρκυρα) και το ταξίδι διαρκεί 1:30-2 ώρες. Ξέρει μήπως κανείς περισσότερα;
Ξέρω εγώ Άννα αντί να πηγαίνουμε στο καλύτερο στο νησί μας πάμε στο χειρότερο. Για αυτό έχουμε χάσει και όλους τους τουρίστες. Ναι παλιότερα και εγώ έβαζα την σκυλίτσα μου μέσα χωρίς κανένα πρόβλημα. Και τα γατάκια μου στις γατοφόρους. Τώρα οι ηλίθιοι όσους έχουν ζώα τους έχουν έξω. Να κάνει δηλαδή ψοφόκρυο πρέπει να κάθεσαι στο κατάστρωμα. Α να χαθούν πιά τα έχω πάρει πολύ με αυτό το θέμα.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,707 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:48, 21-08-10:

Σοβαρα ρε παιδια;Μονο στη συγκεκριμενη γραμμη,ή στα πλοια γενικοτερα;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 49,201 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:51, 21-08-10:

σε εμας παντως βλεπω τα γατια σε γατοφορους ΠΑΝΤΑ μεσα στα σαλονια...ακομα καιο σκυλακια εχω δει..κανενας δεν λεει τιποτα..ομως επειδη εχω διαβασει τον κανονισμο στα πλοια τα κατοικιδια μςσα στα κλουβακια τους ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ τελεια και παυλα...αν εγινε κατι διαφορετικο ειναι αυθαιρεσια..

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 17:05, 21-08-10:

Μόνο με τους η....ους τους συμπατριώτες μου συμβαίνει αυτό και όχι πάντα τώρα τελευταία. Αντί να γινόμαστε καλύτεροι γινόμαστε χειρότεροι.

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,482 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 17:14, 21-08-10:

Απαπαπα!
Εγώ αυτό δεν το γνώριζα. Μου έκανε εξαιρετική εντύπωση, γιατί δεν ήταν πολύς ο καιρός που είχα το Μαρκ μαζί μου και παρόλο που μέλη του πληρώματος μπαινόβγαιναν στο σαλόνι, κανείς δε μου είπε να πάρω το γατάκι έξω. Εγώ θα κάνω την πάπια όπως και την προηγούμενη φορά κι αν αρχίσουν να μου λένε για αλλεργίες θα κάνω δημοσκόπηση στο πλοίο να ρωτήσω αν ενοχλείται κανείς.
Αν είναι δυνατόν..

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,747 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 20:31, 27-08-11:

την επομενη τριτη φευγουμε για αθηνα,θα παρω τα 4 μωρα μαζι μου,συνηθως ηταν ενας στην γατοφορο,τωρα 4,βεβαια απ το αμαξι μεχρι το λιμανι εδω στην πατμο ειναι μονο 2 λεπτα,κι απο πειραια για κερατσινι που μενω κανα τεταρτο,ομως το ταξιδι με το καραβι ειναι 8 ωρες το λιγοτερο,αν δε πιανει αλλα λιμανια.σκεφτομαι να μην τα ταισω εκεινη τη νυχτα,να παρω μαζι μου σε πλάστικη σακουλα λιγο αμμο,και να τ αφησω ελευθερα στην καμπινα οπως εκανα τοσα χρονια με τον μεγαλο.θα ναι καλη ιδεα?δε θελω να τ αφησω πατμο οσο λειπω,μονο τον μεγαλο θα αφησω εδω με τον αντρα μου.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,465 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 21:13, 27-08-11:

Ρένα, έχε υπόψη σου ότι το blue star έχει καμπίνα για κατοικίδια. Αν κρίνεις ότι είναι μικρή η διαφορά οικονομικά από τις υπόλοιπες καμπίνες, προτίμησε αυτήν για κατοικίδια. Είναι τετράκλινη. Όταν φεύγουμε όλοι, έτσι ταξιδεύουμε. Τις γάτες τις αφήνω ελεύθερες μέσα έχω μπολάκια με νερό, τροφή και μια μικρή αμμολεκάνη. Κοιμόμαστε και εμείς και ταξιδεύουμε όλοι super. Η μόνη ταλαιπωρία είναι μέσα στο αυτοκίνητο μέχρι το καράβι και αφού φτάσουμε Πειραιά, από το καράβι για το σπίτι.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,747 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 01:33, 28-08-11:

Αρχική Δημοσίευση από Bijoux
Ρένα, έχε υπόψη σου ότι το blue star έχει καμπίνα για κατοικίδια. Αν κρίνεις ότι είναι μικρή η διαφορά οικονομικά από τις υπόλοιπες καμπίνες, προτίμησε αυτήν για κατοικίδια. Είναι τετράκλινη. Όταν φεύγουμε όλοι, έτσι ταξιδεύουμε. Τις γάτες τις αφήνω ελεύθερες μέσα έχω μπολάκια με νερό, τροφή και μια μικρή αμμολεκάνη. Κοιμόμαστε και εμείς και ταξιδεύουμε όλοι super. Η μόνη ταλαιπωρία είναι μέσα στο αυτοκίνητο μέχρι το καράβι και αφού φτάσουμε Πειραιά, από το καράβι για το σπίτι.
δεν το ηξερα οτι εχει καμπινα,εμεις οταν φευγουμε το χειμωνα ολοι μαζι περνουμε ετσι κι αλλιως τετρακλινη,κι αφηνουμε το γατο ελευθερο να κοιμηθει μαζι μας,τωρα θα παρω δικληνη και θα κανω το ιδιο με τα μικρα και με τα γατακια,ποια η διαφορα της ιδικης καμπινας για κατοικιδια?εχει κατι διαφορετικο μεσα?

Παράθεση

Glikia (Αννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Glikia
H Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 76 μηνύματα.

H Glikia έγραψε στις 15:33, 07-07-12:

να ρωτησω και γω γιατι εχω απορια εχω εναν γατουλη που ειναι περσικος και θα παμε Κρητη και το ταξιδι ειναι 8-9 ωρες σου ζητανε βιβλιαριο εμβολιασμων και υγειας του ζωου? γιατι εγω εχω ακουσει οτι εδω στο εσωτερικο δεν ζητανε γιατι δεν ειναι τοσο αυστηρα τα πραγματα μονο στο εξωτερικο αν θες να ταξιδεψεις ζητανε!! ειναι αληθεια? (εσας οσοι ταξιδεψατε με γατα σας εχουν ζητησει βιβλιαριο εμβολιασμων και υγειας?) και τις γατες τις βαζουν σε ειδικα κλουβια στο πανω μερος του καραβιου οπως και στα μεγαλοσωμα σκυλια? ή μπορω να το εχω στο δικο του κλουβακι διπλα μου? γιατι ειναι μικρουλης και δεν θελω να μπει μονος του σε αλλο κλουβι γιατι φοβαται και ευκολα!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:39, 07-07-12:

Αρχική Δημοσίευση από Glikia
να ρωτησω και γω γιατι εχω απορια εχω εναν γατουλη που ειναι περσικος και θα παμε Κρητη και το ταξιδι ειναι 8-9 ωρες σου ζητανε βιβλιαριο εμβολιασμων και υγειας του ζωου? γιατι εγω εχω ακουσει οτι εδω στο εσωτερικο δεν ζητανε γιατι δεν ειναι τοσο αυστηρα τα πραγματα μονο στο εξωτερικο αν θες να ταξιδεψεις ζητανε!! ειναι αληθεια? (εσας οσοι ταξιδεψατε με γατα σας εχουν ζητησει βιβλιαριο εμβολιασμων και υγειας?) και τις γατες τις βαζουν σε ειδικα κλουβια στο πανω μερος του καραβιου οπως και στα μεγαλοσωμα σκυλια? ή μπορω να το εχω στο δικο του κλουβακι διπλα μου? γιατι ειναι μικρουλης και δεν θελω να μπει μονος του σε αλλο κλουβι γιατι φοβαται και ευκολα!!
Στα πλοία δεν ζητάνε τίποτα. Εγώ τα παίρνω και τα δύο στα πόδια μου με την γατοφόρο τους. Εκτός από τα καταμαράν εκεί δεν ξέρω τι παίζει. Στο αεροπλάνο ζητάνε.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Glikia (Αννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Glikia έγραψε στις 15:42, 07-07-12:

για την καμπινα ξερεις αν αφηνουν να το παρεις μεσα? αλλα οχι να το βγαλεις εξω απλα να ειναι και εκεινο μαζι σου!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:44, 07-07-12:

Σε κάποια πλοία έχει καμπίνες για ανθρώπους που ταξιδεύουν με ζώα βλέπε BLUE STAR

Παράθεση

Glikia (Αννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Glikia έγραψε στις 15:49, 07-07-12:

παντως σιγουρα δεν ζητανε βιβλιαριο εμβολιασμων και υγειας στο πλοιο πριν μπεις ετσι? εχει κανει τα εμβολια απλα δεν βρισκουμε το βιβλιαριο!! και δεν μπαινουν σε ξενα κλουβια οπως τα σκυλια στο πανω μερος του καραβιου μακρια απο τα αφεντικα τους ετσι? μπορω δηλαδη το γατακι μου να το εχω μαζι μου στην γατοφορο?

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:58, 07-07-12:

Εγώ έτσι ταξιδεύω τα τελευταία χρόνια με την Blue Star τουλάχιστον

Παράθεση

Glikia (Αννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Glikia έγραψε στις 16:00, 07-07-12:

οκ ευχαριστω πολυ!! λογικα σε ολα τα πλοια ετσι θα ειναι!!

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 16:02, 07-07-12:

Πάντως καλό είναι να βρεις τα βιβλιάριά τους για οποιοδήποτε απρόοπτο σου συμβεί.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,405 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 16:08, 07-07-12:

απ'ότι έχω διαβάσει, επιτρέπεται να έχεις το ζώο μαζί σου, αλλά απαγορεύεται να το παίρνεις σε εσωτερικούς πολυσύχναστους χώρους του πλοιου

Παράθεση

Glikia (Αννα)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Glikia έγραψε στις 16:08, 07-07-12:

οκ ενταξει θα προσπαθησω απλα λεω σε περιπτωση που δεν το βρω! δεν θελουμε να το αφησουμε μονο του στο σπιτι γιατι στεναχωριεται!!

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 49,201 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:57, 07-07-12:

Ενταξει,και στα πλοια της Ζκυνυθου γραφουν οτι δεν επιτρεπονται τα ζωα στα σαλονια,αλλα εγω τους βλεπω ολους με τα κλουβακια στα σαλονια.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 20:05, 07-07-12:

Ο νομος λεει οτι δεν επιτρεπεται σε χωρους σιτισης.Ασχετως τι λεει ο κανονισμος της εταιριας,δεμπορουν να σου πουν τιποτα αν το σαλονι δεν ειναι κοντα σε κυλικειο.Εχω κανει απειρους καυγαδες και κατεληξα να εχω μαζι μου παντα την καταγγελια του λιμενικου.

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους