Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,171 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,951 μηνύματα σε 96,050 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 802 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κακοσμία στόματος

oh-my-cat!

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη oh-my-cat!
H oh-my-cat! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 55 μηνύματα.

H oh-my-cat! έγραψε στις 18:10, 24-12-06:

Πριν λίγο καιρο η Λίλη χασμουρήθηκε κοντά μου κανα 2 φορές κ πραγματικά εχει προβληματα με την μυρωδια της ανάσας της.. τι να κανω για να σταματήσει αυτο κ να μη χαλάσει κ κανα δόντι? Υπάρχει οδοντόβουρτσα κλπ..?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,352 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 19:06, 24-12-06:

ναι υπαρχουν ειδικα σκευασματα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Nightfall

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nightfall
Ο Nightfall αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 144 μηνύματα.

O Nightfall έγραψε στις 19:38, 24-12-06:

Δοκίμασε και αυτές :

http://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=23168

είναι για την κακοσμία και τα δόντια , αλλα και οι γατούλες (τουλάχιστον οι δικές μας) τρελλένονται !

Παράθεση

gatoulini_86

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gatoulini_86
. Έχει γράψει 6 μηνύματα.

O gatoulini_86 έγραψε στις 15:16, 26-12-06:

Πάντως αν πας σε ένα κτηνιατρείο σίγουρα θα βρεις κάποια οδοντόκρεμα για τη γατούλα σου. Έχει καιρό που έχει το πρόβλημα;
Μήπως ας πούμε ήταν κάτι που έφαγε εκείνη την ημέρα;

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 26-06-11 στις 20:15. Αιτία: Διόρθωση greeklish
Παράθεση

mimikaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mimikaki
H mimikaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τουλαχιστον 60 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,583 μηνύματα.

H mimikaki έγραψε στις 21:48, 26-12-06:

του φρου μου το στομα μυριζει πολυ αλλα ειναι επειδη εχει προβλημα πετρας. η κτηνιατρος μου ειπε να του δινω την τροφη oral care και αυτο κανω μιας και δεν υπαρχει περιπτωση να καθησει να του πλυνω τα δοντια... αποτελεσμα ειδα αφου μεσα σε ενα χρονο δεν χρειαστηκε να τον παω για καθαρισμο γιατι η τροφη εκανε την δουλεια της. το στομα μυριζει το ιδιο, που και που προσπαθω να τον ταισω παρανομα κατι ειδικα που ειχα παρει απο την αγγλια με μεντα σαν καραμελακια αλλα τα παιρνει χαμπαρι και τα φτυνει!!! ειναι αυτος ενας!!!

Παράθεση

sublime

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sublime
H sublime αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 223 μηνύματα.

H sublime έγραψε στις 14:17, 30-03-07:

Είχα το ίδιο πρόβλημα με μία από τις γάτες μου, αλλά με την τροφή της Royal Canin " Oral Sensitivity" είναι μια χαρά. Προσωπικά πιστεύω ότι είναι η καλύτερη τροφή για τις γάτες, όχι μόνο για την κακοσμία του στόματος, αλλά για όλα. Κάντε μια δοκιμή

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MissKit : 26-06-11 στις 20:17. Αιτία: Διόρθωση Greeklish
Παράθεση

Elrik

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Elrik
H Elrik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 299 μηνύματα.

H Elrik έγραψε στις 15:47, 30-03-07:

Η κακοσμία του στόματος πάντως μπορεί να οφείλεται κ σε πρόβλημα υγείας. Στις γάτες με διαβήτη, λόγου χάρη, η αναπνοή μυρίζει κάπως σαν αμμωνία.

Παράθεση

AGGELIKI

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη AGGELIKI
H AGGELIKI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (15 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 2,165 μηνύματα.

H AGGELIKI έγραψε στις 09:09, 01-04-07:

ισως να χρειαζεταικαι καθαρισμο δοντιων, αν εχει μεγαλο προβλημα,μπορεις να ρωτησεις τον κτηνιατρο.

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Tara
H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 13:03, 26-11-07:

Εδώ και λίγο καιρό, μυρίζει απίστευτα η αναπνοή της μιας γατούλας μου... Μίλησα με τον κτηνίατρο και μου έδωσε διάφορες εκδοχές σχετικά με το τι μπορεί να φταίει.
Μου πρότεινε αρχικά να αλλάξω την τροφή της (κανένα αποτέλεσμα).
Μετά της έβαλα αμπούλα αποπαρασίτωσης (χθες και περιμένω το αποτέλεσμα).
Ίσως είναι και χαλασμένο δόντι ή ουλίτιδα, είπε, αλλά πρέπει να της κάνουμε ηρεμιστικό γιατί αλλιώς δεν πιάνεται... Φοβάμαι το ηρεμιστικό ή τη νάρκωση γιατί έχει χρόνιο αναπνευστικό πρόβλημα και υπάρχει μεγάλος κίνδυνος (απ' ότι ξέρω).
Μου σύστησςε να της δώσω σιρόπι ercefuryl για 4-5 μέρες, σε περίπτωση που είναι κοκκίδια και Drontal σε περίπτωση ταινίας. Θα έρθει να την δει την παρασκευή βέβαια και τότε θα της κάνει ηρεμιστική ένεση για να την εξετάσει.
Με τρόμαξε λίγο γιατί, σε περίπτωση που κάτι από τα παραπάνω δεν τη βοηθήσει, μπορεί να έχει ουρία, διαβήτη κλπ κλπ που θα το βρούμε με πιο εξειδικευμένες εξετάσεις.
Φοβάμαι πολύ την ηρεμιστική ένεση (και τον τρόμο που θα τραβήξει μέχρι να της την κάνουμε) και ακόμα περισσότερο φαβάμαι την περίπτωση που θα χρειαστεί νάρκωση...
Για το ercefuryl έχετε ακούσει τίποτα?

Παράθεση

Όλγα Veggie

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Όλγα Veggie
H Όλγα Veggie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (18 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,323 μηνύματα.

H Όλγα Veggie έγραψε στις 13:26, 26-11-07:

Περαστικά γιατι μάλλον κάποιο πρόβλημα εχει η καημένη Προσφατα ο γέρος ο Φρίσμπυ που ειναι 18 παρα 2 μήνες λόγω ουρίας μυριζε τρομαχτικά σαν ψωφίμι σαν χαλασμενα γαριδάκια. Εγώ νομιζα οτι πέθαινε... Αυτη ειναι η ουρία. Σε λίγες μερες όμως του ειχε φύγει ως δια μαγειας. Μυριζει κάπως ετσι η δικια σου;

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

H Tara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (ΕΧΩ ΓΑΤΕΣ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΘΥΜΑΜΑΙ ΤΟ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ! έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 334 μηνύματα.

H Tara έγραψε στις 13:31, 26-11-07:

Δεν είμαι πολύ σίγουρη... Ο φίλος μου λέει ότι μυρίζει "σάπιο". Ο γιατρός μου είπε ότι τα συμπτώματα της ουρίας είναι οσμή σαν "τουαλέτα" και αέρια (από αυτά δεν έχουμε)... Μήπως έχεις ακούσει κάτι για το σιρόπι που μου πρότεινε? Με τόσα που έχω ακούσει....

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 13:38, 26-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από Tara
Δεν είμαι πολύ σίγουρη... Ο φίλος μου λέει ότι μυρίζει "σάπιο". Ο γιατρός μου είπε ότι τα συμπτώματα της ουρίας είναι οσμή σαν "τουαλέτα" και αέρια (από αυτά δεν έχουμε)... Μήπως έχεις ακούσει κάτι για το σιρόπι που μου πρότεινε? Με τόσα που έχω ακούσει....
σου εστειλα.. pm... για να παρεις και μια δευτερη γνωμη.....

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

H Tara έγραψε στις 13:40, 26-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Ευχαριστώ! Παίρνω τηλέφωνο τώρα...

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

H Tara έγραψε στις 13:55, 26-11-07:

Αρχική Δημοσίευση από julia
Σου 'έστειλα πμ. Πολύ καλή η Αλίκη στο Κέντρο Γάτας! Και πάλι ευχαριστώ!

Παράθεση

BERLA

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη BERLA
H BERLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4+ΠΟΛΛΕΣ ΑΔΕΣΠΟΤΕΣ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

H BERLA έγραψε στις 14:16, 26-11-07:

Και του Τσάρλυ μου το στοματάκι μυρίζει και όταν ρώτησα τον γιατρό, μου είπε ότι επειδή έχει κάποια ίωση στα ματάκια του μυρίζει έτσι.
Γενικά είναι πολύ ευαίσθητος στο στομάχι του οπότε ίσως να οφείλεται και απο αυτό!

Παράθεση

Paris Gatopalaviaris

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Paris Gatopalaviaris
. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

O Paris Gatopalaviaris έγραψε στις 20:02, 02-12-07:

Έχω συνδέσει την κακοσμία του στόματος με περιοδοντίτιδα. Κάτι που αν δεν πάρει η γάτα έγκαιρα αντιβίωση της πέφτουν όλα τα δόντια. Είχε συμβεί με μια γατούλα μου παλιά που έχασε όλα τα δόντια της αλλά αυτό δεν σήμανε τίποτα εξακολουθούσε να τρώει κανονικά. Μετά την άλλη την πρόλαβα. Από τότε δεν μου έχει τύχει ξανά. Μπορεί να κάνω λάθος, δεν ξέρω, καλού - κακού ρώτησε τον κτηνίατρο σου!!

Παράθεση

Άστριντ

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Άστριντ
H Άστριντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 176 μηνύματα.

H Άστριντ έγραψε στις 22:00, 02-12-07:

Περαστικά!
Και ο Ντύλαν μου έχει χρονικά προβλήματα με τα δόντια, μυρίζει όμως πολύ καλύτερα τώρα που εκτός από τις κανονικές κροκέτες του δίνω κάθε μέρα και λίγες ειδικές κροκέτες (Hills T/D, από τον κτηνίατρο, πανάκριβες αλλά χρειάζεται μόνο λίγο την ημέρα) που είναι πολύ σκληρές και λειτουργούν σαν οδοντόβουρτσα.

Παράθεση

Tara

Δραστήριο Μέλος

H Tara έγραψε στις 09:44, 03-12-07:

Ήρθε ο κτηνίατρος την προηγούμενη εβδομάδα και την εξέτασε. Το μωρό μου είχε προχωρημένη ουλίτιδα, πέτρα και περιοδοντίτιδα.... Τουλάχιστον δεν ήταν τίποτα χειρότερο (ουρία, διαβητης κ.α. που είχα ακούσει)... Της έβγαλε ένα δοντάκι και της έκανε αντιβίωση και τώρα είναι πολύ καλύτερα! Και η αναπνοούλα της δεν μυρίζει πια!!!! Ουφ!

Παράθεση

TerAs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη TerAs
. Έχει γράψει 20 μηνύματα.

O TerAs έγραψε στις 21:16, 11-12-07:

Μπορεί παρακαλώ κάποιος να μου συστήσει ένα ιατρείο κοντά Μαρούσι, Πεύκη (ή έστω κάπου κοντά σε αυτές τις περιοχές) που να κάνουν καθαρισμό πέτρας απο τα δόντια? Και οι δυό οι γάτες μου παρουσιάζουν προχωρημένη πέτρα στα δόντια κ ουλίτιδα κ πύον στα ούλα.... Η τρίτη δεν έχει πρόβλημα γιατί ακόμα είναι μική...
Αν δεν επιτρέπεται δημόσια ας μου στήλει πμ....
Επίσης θα ήθελα να μάθω περίπου πόσο κοστίζει ο καθαρισμός.... ?
Ευχαριστώ

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,303 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 22:08, 11-12-07:

http://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=24340
Ψάξε μήπως βρεις κάποιον σε αυτο.

Παράθεση

eleni999

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eleni999
H eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

H eleni999 έγραψε στις 23:14, 07-08-08:

γεια σασ!!τι γινεται?θελω να σασ ρωτησω κατι.καποιεσ φορεσ η αναπνοη τησ γατασ μου μυριζει πολυ πολυ ασχημα .μπορω να κανω κατι??

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

prince (Σταυρούλα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη prince
H Σταυρούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 2,285 μηνύματα.

H prince έγραψε στις 00:02, 08-08-08:

Πώς μυρίζει; Κατά καιρούς εμένα μυρίζει ξηρά τροφή...

Εγώ έχω πάρει πάντως μπισκοτάκια dental paw ή κάπως έτσι της purina που υποτίθεται ότι κάνουν χρέη οδοντόβουρτσας....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,061 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:40, 08-08-08:

Παιδιά από ότι ξέρω η άσχημη αναπνοή είναι σημάδι ότι το γατάκι έχει πάντα αν δεν κάνω λάθος περάσει ρινοτραχίτιδα στο παρελθόν και χρειάζεται ειδική πάστα για το στοματάκι του.

Παράθεση

gatouni

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni
H gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

H gatouni έγραψε στις 10:10, 08-08-08:

Γεια σου.
Πόσο χρονών είναι η γάτα σου; Ρωτάω γιατί με τα χρόνια αρχίζουν τα δόντια τους και σχηματίζουν πέτρα, όπως και τα δικά μας και αυτό έχει σαν αποτέλεσμα τη δυσοσμία του στόματος. Ίσως να είναι και αυτός ένας λόγος.
Φαίνεται πολύ εύκολα αν κοιτάξεις τα δόντια της. Είναι κίτρινα συνήθως και αν δεν υπάρξει αντιμετώπιση μπορεί να δημιουργήσει και άλλα προβλήματα στη γάτα, όπως πχ. ουλίτιδα. Αν δεν μπορείς να το καταλάβεις σε επόμενη επίσκεψη στον κτηνίατρο σου μπορείς να του δείξεις τα δόντια της και θα σου πει αν συμβαίνει κάτι τέτοιο.
Στην αγορά υπάρχουν σκευάσματα για πρόληψη, αλλά και τροφές που βοηθάνε επίσης στον καθαρισμό. Ακόμα γίνονται καθαρισμοί των δοντιών από κτηνιάτρους.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,805 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 10:12, 08-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από prince
Πώς μυρίζει; Κατά καιρούς εμένα μυρίζει ξηρά τροφή...

Εγώ έχω πάρει πάντως μπισκοτάκια dental paw ή κάπως έτσι της purina που υποτίθεται ότι κάνουν χρέη οδοντόβουρτσας....
Απο που τα πηρες prince γιατι ενδιαφερομαι και εγω για την Μυρτουλα.
Ο πριγκιπας εδειξε να του αρεσουν?
Αρχική Δημοσίευση από ΟΥΡΑΝΙΑ
Παιδιά από ότι ξέρω η άσχημη αναπνοή είναι σημάδι ότι το γατάκι έχει πάντα αν δεν κάνω λάθος περάσει ρινοτραχίτιδα στο παρελθόν και χρειάζεται ειδική πάστα για το στοματάκι του.
Ουρανια ξερεις περισσοτερα για αυτο? Που μπορω να βρω πληροφοριες?
Εχω την εντυπωση οτι μερικες φορες το στομα του Αρουλη μυριζει ασχημα, ελεξα το στομα του για ουλιτιδα και εχει αλλαξει ολα του τα δοντακια.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 10:13, 08-08-08:

Αν η άσχημη αναπνοή οφείλεται σε πέτρα στα δόντια, απαιτείται καθαρισμός. Αλλά, συνήθως, η άσχημη αναπνοή είναι ένδειξη καλυκοϊού ή ρινοτραχείτιδας.. Έχει μήπως τσίμπλες μετά τον ύπνο ή φτερνίζεται; Δεν την πας στο γιατρό για ένα τσεκάρισμα;

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,712 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 15:03, 08-08-08:

Καλησπέρα!
Υπάρχει περίπτωση αν είναι περίπου 5 μηνών,η άσχημη αναπνοή να οφείλεται στην αλλαγή δοντιών.Αν όχι,ή αν η αναπνοή του μυρίζει πολύ,πρέπει να το δει γιατρός,γιατί μπορει να είναι κάτι απλό που θα περάσει με έναν καθαρισμό,ή κατι σοβαρό,όπως γαστρεντερικό πρόβλημα.

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,061 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 15:42, 08-08-08:

Ουρανια ξερεις περισσοτερα για αυτο? Που μπορω να βρω πληροφοριες?
Εχω την εντυπωση οτι μερικες φορες το στομα του Αρουλη μυριζει ασχημα, ελεξα το στομα του για ουλιτιδα και εχει αλλαξει ολα του τα δοντακια.[/quote]

Νίκη μου ο Αίλουρος μου το είχε πει όταν είχα πάει το γατούλη μου. Τον είχα πάει με της Πηνελόπης τα γατάκια και μάλιστα εκείνης της είχε δώσει μια ειδική παστούλα για την γατούλα της η οποία δεν είναι μωρό γατάκι. Μας είπε η άσχημη αναπνοή είναι ένδειξη ότι το γατάκι έχει περάσει το κολοκουιό ή ρινοτραχείτιδα στο παρελθόν.

Παράθεση

eleni999

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη eleni999
H eleni999 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

H eleni999 έγραψε στις 16:33, 08-08-08:

μυριζει πολυ οταν φαει κανινικο φαγητο .χθεχ τις εδωσα ψαρια τηγανικα που ειχαμε.τα ΚΑΘΑΡΙΣΑ ΚΑΙ ΤΙΣ ΤΑ ΕΔΩΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΥΡΙΖΕΙ Η ΑΝΑΣΑ ΤΗΣ .ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΦΑΓΗΤΑ ΜΑΚΑΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΡΕΑΣ .ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΤΙΣ ΔΙΝΩ ΜΟΝΟ ΚΡΟΚΕΤΕΣ ΚΑΙ ΚΟΝΣΕΡΒΑ?

Παράθεση

drusilia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη drusilia
H drusilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,303 μηνύματα.

H drusilia Στειρωθείτε γιατί χανόμαστε! έγραψε στις 19:30, 08-08-08:

Η δυσοσμία του στόματος μπορεί να σημαίνει πολλά πράγματα όπως είπαν και οι κοπέλες.
Ίσως αφου παρατήρησες οτι συμβαίνει με κάποια φαγητά να έχει απλά ευαίσθητο στομάχι. Αν δεν έχει κάποιο άλλο σύμπτωμα εκτός από αυτό, δοκίμασε να της διατηρήσεις λίγο σταθερή την διατροφή της να δεις πώς θα πάει.
Παρόλα αυτά δεν μιλάς και με ένα κτηνίατρο καλού κακού;

Παράθεση

strayshelp

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη strayshelp
H strayshelp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τσεχία (Ευρώπη). Έχει γράψει 607 μηνύματα.

H strayshelp έγραψε στις 00:55, 13-08-08:

Παιδιά,εμένα όταν γατάκι είχε άσχημη μυρωδιά στο στόμα,ο κτηνίατρος μου, μου είπε ότι είναι επειδή έχει ενδοπαράσιτα και φυσικά πρέπει να γίνεται η {απαραίτητη} αποπαρασίτωση...
Αλλα αυτό σε γατάκια μικρά,1-2 μηνών.Δεν ξέρω αν δυσοσμία σε πιο μεγάλες ηλικίες,σημαίνουν κάτι άλλο,πιθανότατα....

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 18:09, 29-08-08:

Για 3 ημέρες έδωσα στο γάτο μου κονσέρβα ( μόνο το βράδυ. Την υπόλοιπη ημέρα κροκέτες Roayal Canin ). Σήμερα παρατήρησα ότι μύριζε η αναπνοή του...μου θύμιζε κάπως την μυρωδιά της κονσέρβας. Είναι φυσιολογικό; Σας έχει συμβεί;

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,805 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 21:27, 29-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από zoo
Για 3 ημέρες έδωσα στο γάτο μου κονσέρβα ( μόνο το βράδυ. Την υπόλοιπη ημέρα κροκέτες Roayal Canin ). Σήμερα παρατήρησα ότι μύριζε η αναπνοή του...μου θύμιζε κάπως την μυρωδιά της κονσέρβας. Είναι φυσιολογικό; Σας έχει συμβεί;
Εγω στην θεση σου δεν θα του δινα κονσερβα για καποιο διαστημα και θα τον παρακολουθουσα.Αν δεν το ξαναπαρουσιαζε τοτε πολυ πιθανον να οφειλονταν στην κονσερβα.Αν το παρατηρησεις ξανα τοτε σιγουρα θα πρεπει να αναζητησεις αλλες αιτιες.
Παντος ο δικος μου ο Αρουλης οποτε του δινω κονσερβα για λιχουδια, για
λιγο διαστημα(καμια ωρα) μυριζει το στοματακι του.Και επειδη τον υιοθετησα περιπου 7 μηνων, ο κτηνιατρος οταν τον εξετασε ειπε οτι περασε μικρουλης ρινοτραχιτιδα οπως ειπαν καποια μελη πιο πανω

Εχω παρει ενα σπρευ για την στοματικη κοιλοτητα νομιζω Dental spray λεγεται αλλα ειναι δυσκολο στην εφαρμογη του και τωρα προσφατα πηρα και τις dental paw της Pourina που αναφερει η prince πιο πανω.Σημερα τους τις εδωσα για πρωτη φορα και δειξαν, η Μυρτουλα ειδικα να ξετρελενεται.

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo
H zoo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6-10 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,356 μηνύματα.

H zoo έγραψε στις 22:12, 29-08-08:

Αρχική Δημοσίευση από niki
Παντος ο δικος μου ο Αρουλης οποτε του δινω κονσερβα για λιχουδια, για
λιγο διαστημα(καμια ωρα) μυριζει το στοματακι του.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Μόνο που από εχθές το βράδυ που έφαγε την κονσέρβα, μου μύρισε τα απόγευμα σήμερα. Σίγουρα θα το παρακολουθήσω και από βδομάδα που θα πάω στον κτηνίατρο ούτως ή άλλως, να δούμε τι θα μας πει...

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 6,353 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 00:37, 30-08-08:

Εννοεισ οτι οντας μακρυα εσυ μυριζε η οταν ησασταν πολύ πολύ κοντα???

Παράθεση

Aristocat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aristocat
H Aristocat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H Aristocat έγραψε στις 08:39, 30-08-08:

Εμένα πάντως το μωράκι μας το μικρό, μύριζε το στοματάκι του. Το είχαμε πάει Αίλουρο για εμβόλιο και μας είπε ότι έχει στοματίτιδα, πράγμα που αντιμετωπίζεται σχετικά εύκολα και δεν θέτει σε κίνδυνο την υγεία του. Απλά πρέπει να προσέχουμε να μην περνάει στρες (να μην λείπουμε πολύ από σπίτι), τις έντονες αλλαγές καιρού γιατί αυτό φουντώνει και αν προσέξουμε ότι δεν τρώει να του δίνουμε ιντερφερόνη. ΟΙ μεγάλες γατούλες μου, μυρίζουν λόγω πέτρας...

Παράθεση

zoo

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη zoo

H zoo έγραψε στις 20:45, 09-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από Fotini
Αν η άσχημη αναπνοή οφείλεται σε πέτρα στα δόντια, απαιτείται καθαρισμός. Αλλά, συνήθως, η άσχημη αναπνοή είναι ένδειξη καλυκοϊού ή ρινοτραχείτιδας.. Έχει μήπως τσίμπλες μετά τον ύπνο ή φτερνίζεται; Δεν την πας στο γιατρό για ένα τσεκάρισμα;
Επαναφέρω το θέμα, γιατί αυτό που διάβασα τώρα, με άγχωσε.
Η μικρή αδεσποτούλα που φιλοξενώ από εχθές στο σπίτι μου, έχει πρόβλημα με την αναπνοή της. Μυρίζει πάρα πολύ άσχημα.
Επίσης της καθάρισα τσίμπλες στα μάτια και έχει ξεραμένη μύτη ( ένα μέρις αυτής). Επίσης όσον αφορά το γαστρεντερολογικό, της έδωσα ντροντάλ και παρατήρησα σκουλήκια στα κόπρανά της, τα οποία ήταν λίγο μαλακά στην αρχή και στο τέλος έγιναν διάρροια, στην ίδια κένωση.

Μπορεί να κολλήσει και ο Olio μου κάτι;

Παράθεση

ria23 (Σωτηρια)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ria23
H Σωτηρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 2,318 μηνύματα.

H ria23 την βροχιτιδα μου μεσα... :((( έγραψε στις 10:35, 10-11-08:

δεν κανεις ενα τηλεφωνο στον κτηνιατρο που παρακολουθει τον olio λεγοντας τα συμπτωματα της αλλης γατουλας !!!!!!και πες μας τι εγινε!

Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΓΙΟΥΛΗ
H ΓΙΟΥΛΗ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Βιρμανίας, Κεραμιδόγατες, Περσικές, Σιαμ έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 23,861 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ έγραψε στις 10:39, 10-11-08:

Αρχική Δημοσίευση από zoo
Επαναφέρω το θέμα, γιατί αυτό που διάβασα τώρα, με άγχωσε.
Η μικρή αδεσποτούλα που φιλοξενώ από εχθές στο σπίτι μου, έχει πρόβλημα με την αναπνοή της. Μυρίζει πάρα πολύ άσχημα.
Επίσης της καθάρισα τσίμπλες στα μάτια και έχει ξεραμένη μύτη ( ένα μέρις αυτής). Επίσης όσον αφορά το γαστρεντερολογικό, της έδωσα ντροντάλ και παρατήρησα σκουλήκια στα κόπρανά της, τα οποία ήταν λίγο μαλακά στην αρχή και στο τέλος έγιναν διάρροια, στην ίδια κένωση.

Μπορεί να κολλήσει και ο Olio μου κάτι;
Μάλλο έχει πρόβλημα με τα δόντια της....αλλά θα σου πει σίγουρα ο γιατρός... πολύ καλή και αποτελεσματική είναι η Royal Canin Oral για τα δοντάκια...η κανονική και η Vet σειρά της...
www.royalcanin.com

Παράθεση

Kristen (Χριστίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kristen
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,202 μηνύματα.

H Kristen έγραψε στις 01:13, 02-12-08:

Καλησπέρα, ο Σορμπέ μου είναι 3,5μηνών, είναι μαζί μας περίπου μια εβδομάδα. Έχει ήδη κάνει αποπαρασίτωση και το πρώτο εμβόλιο και θα τον πάω στον κτηνίατρο σε 14 μέρες για το δεύτερο. Από την πρώτη μέρα που τον φέραμε σπίτι παρατηρήσαμε μια μικρή κακοσμία, στην αρχή δεν μπορούσα να εντοπίσω από που ερχόταν (νόμιζα ότι δεν πλενόταν αρκετά) Τελικά αφού τον μύριζα συνεχώς κατέληξα στο στόμα του, και όντως από εκεί προέρχεται. Δεν είναι λίγο μικρούλης για πρόβλημα στα δοντάκια; Μήπως είναι πολύ επείγον να επισπεύσω την επίσκεψη στο γιατρό?? Πείτε μου την γνώμη σας pleaseeeee.

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,457 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 09:28, 02-12-08:

Αρχική Δημοσίευση από Kristen
Καλησπέρα, ο Σορμπέ μου είναι 3,5μηνών, είναι μαζί μας περίπου μια εβδομάδα. Έχει ήδη κάνει αποπαρασίτωση και το πρώτο εμβόλιο και θα τον πάω στον κτηνίατρο σε 14 μέρες για το δεύτερο. Από την πρώτη μέρα που τον φέραμε σπίτι παρατηρήσαμε μια μικρή κακοσμία, στην αρχή δεν μπορούσα να εντοπίσω από που ερχόταν (νόμιζα ότι δεν πλενόταν αρκετά) Τελικά αφού τον μύριζα συνεχώς κατέληξα στο στόμα του, και όντως από εκεί προέρχεται. Δεν είναι λίγο μικρούλης για πρόβλημα στα δοντάκια; Μήπως είναι πολύ επείγον να επισπεύσω την επίσκεψη στο γιατρό?? Πείτε μου την γνώμη σας pleaseeeee.
Αυτό που ξέρω είναι ότι η κακοσμία του στόματος μπορεί να οφείλεται σε καλυκοϊό ή ρινοτραχείτιδα. Μπορεί και να είναι απλά βακτήρια, φυσικά, αλλά για καλό και για κακό δεν πας μια βόλτα από το κτηνιατρείο; Αν και ο γιατρός που είδε ήδη το γατούλι σου, θα είχε διαπιστώσει αν είναι άρρωστος ή φορέας των παραπάνω...

Παράθεση

aretha (Αλίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη aretha
H Αλίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (6 γατιά πολυαγαπημένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,135 μηνύματα.

H aretha έγραψε στις 09:57, 02-12-08:

Η κακοσμία μπορεί να οφείλεται στη διατροφή του. Μήπως τρώει υγρή τροφή (κονσέρβες); Η ξηρά τροφή είναι λίγο καλύτερη για τα δοντάκια και για τη στοματική υγιεινή γενικά.
Επίσης, υπάρχει περίπτωση να έχει αρχίσει να αλλάζει δοντάκια, το οποίο θα δικαιολογούσε την κακοσμία. Βέβαια, 3,5 μηνών είναι λίγο μικρούλης νομίζω για κάτι τέτοιο, ίσως όμως κάποια γατάκια να τα αλλάζουν πιο νωρίς τα δόντια τους.
Πάντως, αν τρώει κανονικά και η διάθεσή του είναι καλή (παίζει, χαϊδεύεται, πλένεται) δεν υπάρχει λόγος να τον τρέχεις στον κτηνίατρο. Απλώς, όταν πάτε για το επαναληπτικό εμβόλιο, θυμήσου να του το αναφέρεις ώστε να κοιτάξει το στοματάκι του και να σου πει αν χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο.

Παράθεση

Aristocat

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Aristocat
H Aristocat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 359 μηνύματα.

H Aristocat έγραψε στις 10:05, 02-12-08:

Kristen η κακοσμία μπορεί να οφείλεται σε στοματίτιδα (ιός που ανέφερε η Fotini παραπάνω), θα το διαπιστώσεις εάν εάν στη βάση από τα δοντάκια του έχει δημιουργηθεί μία πιο ροζ στεφάνη. Δεν είναι τίποτα ανησυχητικό, οπότε δεν χρειάζεται να τρέξεις για αυτό στο ιατρό, εφόσον δεν τον ενοχλεί και τρώει κανονικά. Απλά όταν πας για το εμβόλιό του να ρίξει μία ματιά, είναι πολύ εύκολο ο ιατρός να το διαπιστώσει.

Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Κτηνίατρος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,366 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 10:20, 02-12-08:

Η κακοσμια μπορει να οφειλεται σε υπολειματα τροφης που εχουν μεινει αναμεσα στα δοντια ,απο καποια στοματιτιδα και απο σκουληκια. Εφοσον δεν δειχνει να τον ενοχλει κατι στο φαί τοτε δεν ειναι κατι ανησυχητικο.

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 13:47, 02-12-08:

Και εγω ειχα παρομοιο προβλημα με τον Αρουλη οταν τον υιοθετησα, περιπου επτα μηνων.Ο κτηνιατρος μας τοτε, ειπε οτι κατα πασα πιθανοτητα περασε μικρος ρινοτραχειτιδα και με τα εμβολια σιγα σιγα θα αποκατασταθει.Και οντος ετσι συνεβει,τωρα το στοματακι του δεν μυριζει σχεδον καθολου.

Παράθεση

Kristen (Χριστίνα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Kristen
H Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,202 μηνύματα.

H Kristen έγραψε στις 00:16, 04-12-08:

Σας ευχαριστώ όλες. Αυτό που έκανα ήταν να αλλάξω τη διατροφή του, του δίνω νερόβραστο κοτοπουλάκι (μικρά κομματάκια) με λίγο ρυζάκι βρασμένο στο ζωμό και του άλλαξα και κροκετούλες. Πρόσεξα επίσης ότι ενώ τις δύο πρώτες μέρες που ήρθε στο σπιτι μας έπινε ελάχιστο νερό τώρα πίνει κανονικά, και... τέρμα οι κακοσμία, εξαφανίστηκε.:up: Μια χαρά η αναπνοή του.
Φυσικά θα ρωτήσω τον κτηνίατρο όταν θα πάμε σε καμιά βδομάδα, αλλά μάλλον είχε να κάνει με την διατροφή του και το ότι δεν έπινε νεράκι λόγω στρες όταν πρωτοήρθε.
Και πάλι ευχαριστώ για την άμεση ανταπόκριση

Παράθεση

Ducati

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ducati
Ο Ducati αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Ducati έγραψε στις 17:55, 27-02-10:

Άρχισε εδώ και κάτι μέρες να μυρίζει πολύ πιο έντονα, ενω πριν ελάχιστα, έχει να κάνει με κάποιο πρόβλημα υγείας;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

marina-kr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marina-kr
H marina-kr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H marina-kr η Σιση μου κ εγω........ έγραψε στις 18:00, 27-02-10:

ποσο χρονον ειναι?η μηνων?μηπως βγαζει δοντια για αυτο μυριζει η αναπνοη της και της δικιας μου μυριζε πολλυ αλλα τωρα λιγοτερο και ειδα οτι εβγαλε καποια δοντακια......

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,712 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 18:03, 27-02-10:

Καλησπερα.
Ποσο ειναι η γατουλα;Ειναι εμβολιασμενη;Αλλαξε κατι στη διατροφη της;

Παράθεση

Ducati

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ducati
Ο Ducati αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 129 μηνύματα.

O Ducati έγραψε στις 18:12, 27-02-10:

5 μηνων, της λειπει το τριτο εμβολιο, βασικα πριν λιγο καιρο ειχε βγαλει εναν κυνοδοντα, δεν ξερω αν συνεχιζει.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 12 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    3lbereth, alcyone, KOSIRINI, MIKELI, nasstazia, rouli726, Γαταλί

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους