Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,164 εγγεγραμμένα μέλη και 3,090,835 μηνύματα σε 96,041 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 400 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Josera Léger

Josera Léger
Josera Léger
Δημοσιεύτηκε από georgetsou
11-09-13
Josera Léger

Η Josera Léger είναι τροφή super premium για γάτες με μειωμένη δραστηριότητα όπως ηλικιωμένες ή στειρωμένες που εμφανίζουν τάση παχυσαρκίας, καθώς περιέχει μειωμένα επίπεδα λίπους και είναι πλούσια σε φυτικές ίνες. Επιπλέον, διατηρεί τη φυσική οξύτητα των ούρων (pH 6,0 - 6,5) ώστε να προλαμβάνεται ο σχηματισμός ουρόλιθων.
Την επέλεξα επειδή θέλω να πιστεύω ότι είναι αρκετά καλή τροφή και σε προσιτή τιμή. Άρχισα να τη δίνω στη γατούλα μου όταν στειρώθηκε.

Η Josera Léger έχει δυο σειρές:

Super Premium
  • Minette Kitten
  • Culinesse Adult
  • Catelux Adult
  • Carismo Adult Senior / Renal
  • SensiCat Adult Sensitive
  • Léger Adult Light

Premium
  • Classic
  • Josicat

Πρώτη εντύπωση:
Η συσκευασία είναι αρκετά καλαίσθητη, έχει προσεγμένο σχεδιασμό εξωτερικά με zip system για να ανοιγοκλείνει εύκολα και να διατηρείται φρέσκια. Θεωρώ ότι είναι μια συμπαθητική και οικονομική τροφή για όσους δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα για κάποια πιο ακριβή τροφή… (δύσκολοι οι καιροί που ζούμε)

Οι αντιδράσεις της γάτας – Τροφή:
Οι κροκέτες είναι τριγωνικές και μυρίζουν ευχάριστα. Η γατούλα μου τις τρώει ευχάριστα και με όρεξη! Βέβαια, τρώει περισσότερο απ' ό,τι προτείνεται στη συσκευασία οπότε μπορώ να πω πως της αρέσει πολύ.

Κόστος:
2kg – 11 €

Συστατικά & Διατροφική ανάλυση:
Βασική σύνθεση
Αφυδατωμένο κρέας πουλερικών, καλαμπόκι, απολιπωμένο κρέας χοίρου και βοδινού, κυτταρίνες, πούλπα ζαχαρότευτλων, υδρολυμένη πρωτεΐνη πουλερικών, γλουτένη αραβοσίτου, λίπος πουλερικών, αφυδατωμένο συκώτι πουλερικών, χλωριούχο κάλιο, φωσφορικό μονο-νάτριο.

Συστατικά
Πρωτεΐνη 35%, περιεκτικότητα σε λιπαρές ουσίες 10%, ακατέργαστες ινώδεις ουσίες 6%, ακατέργαστη τέφρα 7%, ασβέστιο 1,20%, φώσφορος 1,10%, μαγνήσιο 0,09%

Διατροφικές πρόσθετες ύλες ανά 1 kg
18.000 I.E βιταμίνη Α, 1.800 Ι.Ε βιταμίνη D3, 220 mg βιταμίνη Ε, 1.500 ταυρίνη, 500mg L- Καρνιτίνη, 175 mg σίδηρος (θειικός σίδηρος, μονοϋδρικός), 150 mg ψευδάργυρος (ένυδρο χηλικό συμπλοκή ψευδαργύρου - γλυκίνης), 15mg μαγγάνιο (οξείδιο του μαγγανίου), 18 mg χαλκός (ένυδρο χηλικό σύμπλοκο χαλκού - γλυκίνης) 1.80 mg ιώδιο (ιωδιούχο ασβέστιο), 0.23 mg σελήνιο (σεληνιώδες νάτριο). Τεχνολογικές πρόσθετες ύλες ανά: Αντιοξειδωτικά: εκχύλισμα τοκοφερόλης φυσικής προέλευσης.

Josera Léger
Δημοσιεύτηκε από
Το avatar του χρήστη georgetsou
Νεοφερμένος

Εργαλεία Θεμάτων

Member rating
Aπόδοση/τιμήΜη Διαθέσιμο
ΠοιότηταΜη Διαθέσιμο
ΜυρωδιάΜη Διαθέσιμο
Αντίδραση γάταςΜη Διαθέσιμο
0 users rated Μη Διαθέσιμο% average

5 most read κριτικές
Συνημμένα Thumbnails
Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Καταγραφή1.JPG
Εμφανίσεις:  127
Μέγεθος:  23,4 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Καταγραφή2.JPG
Εμφανίσεις:  120
Μέγεθος:  30,3 KB   Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγένθυνση

Όνομα:  Καταγραφή3.JPG
Εμφανίσεις:  122
Μέγεθος:  27,5 KB  

By 761 on 14-09-13, 12:03
Απάντηση: Josera Léger

H δικιά μου γατούλα είναι μικρή ακόμη (ενός έτους), αλλά έχει στειρωθεί και, παρόλο που κινείται (ειδικά το βράδυ σεληνιάζεται και τρέχει πάνω-κάτω), νομίζω ότι έχει τάση παχυσαρκίας. Βασικά είναι φαγανή, όλη την ώρα να της έβαζα να τρώει, θα έτρωγε. Λες να τη δοκιμάσω;
Παράθεση
By georgetsou on 14-09-13, 20:06
Αρχική Δημοσίευση από 761
H δικιά μου γατούλα είναι μικρή ακόμη (ενός έτους), αλλά έχει στειρωθεί και, παρόλο που κινείται (ειδικά το βράδυ σεληνιάζεται και τρέχει πάνω-κάτω), νομίζω ότι έχει τάση παχυσαρκίας. Βασικά είναι φαγανή, όλη την ώρα να της έβαζα να τρώει, θα έτρωγε. Λες να τη δοκιμάσω;
Καλησπέρα! Χαχα ακριβώς έτσι κάνει και η δικια μου (στειρωμένη και περίπου 1 έτους) ! Μέχρι στιγμής είμαι πολύ ικανοποιημένος από την τροφή. Η γατούλα μου την τρώει με ευχαρίστηση (βασικά και μένα είναι φαγανη) το τρίχωμα της είναι απαλό και λαμπερό! Κιλά δεν έχει πάρει καθόλου είναι όπως ήταν πριν την στείρωση( βέβαια ήθελα να παχύνει λίγο γιατί είναι αδύνατη). Ναι δοκίμασε την ώστε να δεις πως ‘’κάθετε'' στην γατούλα σου γιατί διαβάζοντας για την διατροφή τους βλέπω πως η απόψεις διίστανται και τελικά για άλλες γατούλες μια τροφή είναι καλή τους αρέσει και δεν εμφανίζουν προβλήματα ενώ σε άλλες μπορεί να πχ να εμφανιστεί διάρροια κλπ.
Παράθεση
By 761 on 18-09-13, 20:20
Απάντηση: Josera Léger

Ευχαριστώ!
Παράθεση
By georgetsou on 21-09-13, 19:59
Παρακαλώ! Αν τελικά επιλέξεις να δοκιμάσεις την τροφή γράψε μας την άποψη σου για να σχηματίσουμε μια ποιο ολοκληρωμένη εικόνα!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Violettadeli

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους