Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,967 εγγεγραμμένα μέλη και 3,087,066 μηνύματα σε 95,636 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 920 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Κλάμα γάτας

angelwitch

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angelwitch
H angelwitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H angelwitch έγραψε στις 11:39, 12-06-13:

Γεια χαρα σε ολους! Ο γατος μου 4 ετων τωρα τελευταια δειχνει μια περιεργη συμπεριφορα. Απομονωνεται παραπανω απ οτι συνηθως, κλαιει μια φορα την ημερα χωρις γνωστο λογο και εχει γινει λιγο παραπανω επιθετικος. Τρωει και πινει κανονικα, παει τουαλετα και κατα τα αλλα ολα φαινονται νορμαλ. Αλλα η συμπεριφορα του με ανησυχει. Πριν 1 χρονο ειχε πεσει απο τον 5ο και ειχε καποια προβληματα υγειας, δεν ξερω αν εχει καποια σχεση αυτο.
Σημερα πχ ξαφνικα αρχισε να κλαιει εντονα και να ψαχνει κατι αγνωστο πισω απο το γραφειο. Μεχρι και οτι μπορει να χει παραισθησεις σκεφτηκα αλλα δεν ξερω καν αν ισχυει στις γατες.
Μπορει επισης να ειναι νορμαλ και να μας περιμενει εμας καμια μεγαλη καταστροφη
Γενικα το μυαλο μου κανει χιλιες σκεψεις! 4 χρονια ποτε δεν ειχε τετοια συμπεριφορα, δεν ηταν ποτε κλαψιαρης.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

A-Ch (Αθανασία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη A-Ch
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 62 μηνύματα.

H A-Ch έγραψε στις 11:56, 12-06-13:

Είναι στειρωμένος? Μήπως ψάχνει με αυτό τον τρόπο συντροφιά? Πάντως και η δικιά μου που είναι στειρωμένη έκανε το ίδιο πράγμα και ανακάλυψα ότι κυνηγούσε κάτι πολύ μικρά μυγάκια που βγήκαν από μια γλάστρα. Το βλέπω σαν κυνηγετική ιαχή, "που 'σαι μυγάκι να σε φάω" .

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

angelwitch

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη angelwitch
H angelwitch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H angelwitch έγραψε στις 12:18, 12-06-13:

Ειναι στειρωμενος απο 6 μηνων. Ειλικρινα, αυτο δεν περασε ποτε απο το μυαλο μου διοτι μου φαινεται για γοερο κλαμα. Βεβαια το γεγονος οτι παει και ψαχνει παραλληλα με προβληματιζει.

Παράθεση

le chat noir

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη le chat noir
H le chat noir αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,379 μηνύματα.

H le chat noir έγραψε στις 13:02, 12-06-13:

Τον έχει δει πρόσφατα κτηνίατρος?Μήπως τον πονάει τίποτα?

Παράθεση

CatLover09

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CatLover09
H CatLover09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 413 μηνύματα.

H CatLover09 έγραψε στις 14:41, 12-06-13:

Το πιθανοτερο ειναι να κυνηγαει κατι που το ανθρωπινο ματι μας να μην το πιανει.Συμβαινει και στους δικους μου!

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 20,335 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 15:39, 13-06-13:

Μήπως θα πρέπει να τον δει κάποιος κτηνίατρος ώστε να τον εξετάσει και γενικότερα να του κάνει ένα check up ώστε να δει μήπως συμβαίνει κάτι και το κλάμα είναι μια ένδειξη πόνου ή δυσφορίας;

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

anna 21

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη anna 21
H anna 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 644 μηνύματα.

H anna 21 έγραψε στις 22:07, 13-06-13:

ο δικος μου παντως εχει τετοια συμπεριφορα οταν βαριεται και θελει να παιξουμε μαζι του ή οταν βλεπει ενα μυγακι/εντομο/κατι ενδιαφερον τελος παντων για γατισια ματια ψηλα. αλλα ειναι περιεργο που δεν το εκανε μεχρι τωρα ο δικος σου. μηπως ασχολειστε λιγοτερο μαζι του? δοκιμασε να παιζεις περισσοτερο μαζι του. εννοειται τσεκαρε πρωτα μηπως υπαρχει καποιος λογος υγειας.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xontrogato (μαρθουλινι!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη xontrogato
H μαρθουλινι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H xontrogato και πράσσειν'άλογα ! έγραψε στις 15:18, 10-07-13:

Και μενα ο παμπλο μου, που ποτε δεν ακουγες τη φωνη του, απο τοτε που εχω και το μικρο γατι εχει αρχισει να παραπονιεται εντονα σε διαφορες φασεις της μερας. Εγω το λαμβανω σαν προσκληση για παιχνιδι , (ο Θεος να την κανει!) γιατι μολις παει να τον παιξει το αλλο γατακι ο παμπλο τρεχει να κρυφτει απτο φοβο του!!

Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 00:01, 15-07-13:

Καλησπέρα!!!!

Παιδιά έχω ανάλογο πρόβλημα με τη μεγάλη μου γάτα!!!
Ενώ παλιότερα δεν ακουγόταν , πλεόν είναι στιγμές μέσα στη μέρα που κάνει ένα νιαούρισμα σαν να βγάζει παράπονο!! Και τριγυρνάει σαν την άδικη κατάρα σε όλο το σπίτι

Αυτό έχει συμβεί κυρίως τον τελευταίο καιρό που τα 2 μικρά έχουν μεγαλώσει!! Τα μικρά παίζουν κυρίως μεταξύ τους, γιατί και η Ηρα είναι πολύ ζηλιάρα και αντί να τα προσεγγίσει, ζηλεύει και κάθεται σε μία γωνία!!! Εννοείται ότι ασχολούμαστε μαζί της, κυρίως με χάδια και αγκαλίες, και λιγότερο παιχνίδι!!

Επίσης κάτι άλλο που μου έκανε εντ΄λυπωση είναι πως από τότε που έχουμε τα μικρά,που είναι πλέον 3 1/2 μηνών , δεν γουργουρίζει τόσο δυνατά όπως παλια!!

Η Ήρα για όσους δεν το γνωρίζουν είναι στειρωμένη, και γενικότερα η συμπεριφορά της έχει αλλάξει πολύ μετά τη στείρωση, όπως το να μην είναι τόσο κοινωνική, αλλά και να είναι και φοβιτσιάρα!!

Καμμια ιδέα οι πιο έμπειροι για το τι μπορεί να παίζει και πως να φέρω τα γατιά όλα πιο "κοντά"?

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,430 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 00:30, 15-07-13:

Καλησπέρα,... μάλλον καλημέρα
Κοίτα, πείρα δεν έχω, αλλά κρίνοντας απ'τη δική μου, το επίμονο νιαούρισμα αν δεν συντρέχει λόγος υγείας είναι, γιατί ή κάτι ζητάει (π.χ. φαγητό, να πάει σε άλλο χώρο), ή με κάτι δυσαρεστείται, ή απλά είδε κάποιο έντομο ή μαμούνι και της ξύπνησε το ένστικτο του κυνηγού και βγάζει..ιαχές !

Πάντως το αν παλιότερα ήταν γενικά πιο λιγομίλητη, νομίζω είναι ανεξάρτητο με το οτι έχει στειρωθεί ή με την παρουσία των άλλων γατιών. Απλά μεγαλώνοντας βλέπω οτι αλλάζουν συνήθειες και συμπεριφορά και δεν ξέρω πότε θα σταθεροποιηθούν (αν ποτέ γίνει αυτό).

Για την αιτία τώρα, μπορεί να ενοχλείται από τα παιχνίδια των άλλων δυο, ίσως να..πλήττει, κι ένα σωρό άλλα που την κάνουν να εξωτερικεύει τα συναισθήματά της (ναι το πιστεύω αυτό).
Το πώς θα τα φέρεις όλα πιο κοντά, εννοώντας μάλλον την μεγάλη πιο κοντά στα μικρά, είναι λίγο πιο σύνθετο θέμα και σίγουρα θα πάρει χρόνο.
Δεν ξέρω αν έχεις δοκιμάσει να "χωρίσεις" (προσωρινά) και δοκιμαστικά τα μικρά και μόνο ένα τους να
βρεθεί στον ίδιο χώρο με την Ήρα, να δεις τι παίζει.
Αν εξακολουθεί και μένει παγερά αδιάφορη στη γωνιά της, τότε τι να πω.. Περίμενε να μεγαλώσουν και τα άλλα μήπως και η ενηλικίωση τους φέρει και την επιθυμητή προσέγγιση

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 15-07-13 στις 00:35.
Παράθεση

Backdrop

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη Backdrop
H Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 790 μηνύματα.

H Backdrop έγραψε στις 16:57, 15-07-13:

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Καλησπέρα,... μάλλον καλημέρα
Κοίτα, πείρα δεν έχω, αλλά κρίνοντας απ'τη δική μου, το επίμονο νιαούρισμα αν δεν συντρέχει λόγος υγείας είναι, γιατί ή κάτι ζητάει (π.χ. φαγητό, να πάει σε άλλο χώρο), ή με κάτι δυσαρεστείται, ή απλά είδε κάποιο έντομο ή μαμούνι και της ξύπνησε το ένστικτο του κυνηγού και βγάζει..ιαχές !
Μαμούνι σίγουρα δεν είναι, απλά ώρες ώρες νιώθω πως πλήττει πως βαριέται και δεν ξέρω πως να το αντιμετωπίσω!!

Θα την πάω βεβαια και στην κτηνίθατρο , μιας και εχουμε εμβολιο, να δω τι θα μας πει και εκεινη!!
Απλά δεν μου φαίνεται άρρωστη, και τρώει και όρεξη έχει, και τουαλέτα κανονικά πάει!!

Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 13,959 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 20:44, 15-07-13:

Κι εμένα ανά διαστήματα το κάνουν αυτό κι έπειτα το ξεπερνάνε. Μπορεί απλά να περνούν κι αυτά τη "φάση" τους!

Παράθεση

xontrogato (μαρθουλινι!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H μαρθουλινι! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H xontrogato και πράσσειν'άλογα ! έγραψε στις 11:51, 16-07-13:

Και μενα ο μεγαλος ειναι αδιαφορος αλλα παει και τον πειραζει ο μικρος.Σκαρφαλωνει πανω του για να δειξει οτι εχει την κυριαρχια αλλα και παλι ο μεγαλος τιποτα.Οταν ομως το μικρο γατι παψει να ασχολειται ο μεγαλος κλαψουριζει.Η οταν μας βλεπει αγκαλια η να παιζουμε.Πιστευω οτι ειναι καθαρα παραπονο....

Παντως backdrop μην αγχωνεσαι δεν ειναι τιποτα, η συμπεριφορα τους αλλαζει οσο μεγαλωνουν οπως και η δικια μας.Παραξενευουν οσο γερναν, χαχα!

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη aba : 16-07-13 στις 19:58. Αιτία: merge posts
Παράθεση

xontrogato (μαρθουλινι!)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H xontrogato και πράσσειν'άλογα ! έγραψε στις 13:25, 09-08-13:

συμφωνω κ γω να βαλεις την ηρα με ενα μικρο τη μια μερα η για καποιες μερες και μετα το αλλο.να τα συνηθισει κι να τη συνηθισουν κ αυτα.και τα μωρα γατια ειναι οπως και τα μωρα παιδια, θελουν να παιζουν με συνομηλικα.επισης η ηρα μαλλον ειναι καλομαθημενη και λιγο εγωιστρια (μην το παρεις προσωπικα, ολες οι γατες ειναι!) οποτε δεν θα τα προσεγγισει εκεινη.εμενα ο μικρος παει και πειραζει τον μεγαλο και του κανει τσαμπουκαδες ετσι για πλακα για να παιξουν.ο μεγαλος απλα γκρινιαζει.αφοτου εφερα το μικρο στο σπιτι ο παμπλο εχει γινει πολυ πιο ομιλιτικος.στην αρχη παραπονιοταν γιατι ζηλευε που χαιδευα τον μικρο.τωρα παραπονιεται στον μικρο για να του τραβηξει την προσοχη και να παιξουν!

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,577 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 23:33, 23-08-13:

Αυτή την κλάψα, μου την κάνει τώρα τελευταία η μεγάλη μου γάτα (5 ετών). Πιστεύω κι εγώ ότι είναι λόγω βαρεμάρας, διότι δεν κουνιέται από τη θέση της, ώστε να υποθέσω ότι κάτι κυνηγάει και πριν ένα μήνα την είδε ο γιατρός για τα εμβόλια και είναι υγιέστατηΈτσι ,ξετρύπωσα κάτι ωραία παλιά τους παιχνίδια, να έχει να παίζει μαζί με την μικρή, να μη βαριέται όλο με τα ίδια και τα ίδια

Παράθεση

Κωνσταντιν0ς

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Κωνσταντιν0ς
Ο Κωνσταντιν0ς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

O Κωνσταντιν0ς έγραψε στις 00:28, 25-09-13:

Εγω εχω δυο γατακια.Αδερφακια ειναι.Τα βρηκα μωρα σε ενα παλιο σπιτι στην γειτονια μου και τα πηρα.Ειναι αγορακια και τα δυο.Ο ενας ο γατος μου τωρα οταν φευγω εγω η ο πατερας μου καθεται πισω απο την πορτα και μπορει να καλιει μεχρι να γυρισουμε.Οταν η μητερα μου παει να τον χαιδεψει και να τον ηρεμησει την δαγκωνει και την γρατσουναει.Οταν γυρισουμε ομως ειναι ικανος να ανεβει πανω στο κεφαλι μας.Δεν ξερω αν εχει καποια σχεση με το θεμα σας αλλα μου κανει εντυπωση

Παράθεση

Madbum

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Madbum
H Madbum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Madbum έγραψε στις 10:26, 12-05-17:

Γεια σας παιδιά! Είμαι καινούρια στο forum!!
Πριν 4 ημέρες πήρα από μία φίλη που γέννησε η γάτα της ενα γατάκι 2 μηνών, την Mocha..Μένουμε σε μονοκατοικία που έχει 2 ορόφους και πρέπει να μπεις απο την είσοδο και να ανέβεις απο τις σκάλες (το κάτω σπίτι είναι άδειο και 'μεις μένουμε πάνω) δυστυχώς το γατάκι δεν μπορούμε να το έχουμε μέσα στο σπίτι οποτε το έχουμε στην είσοδο,η οποία είναι κλειστή δηλαδή δεν μπορεί να φύγει. Της έχουμε άμμο,κρεβατάκι, πολυθρονιτσα, παιχνιδάκια, τα μπολ με το φαγητό και το νερό και αρκετές ώρες την ημέρα παίζουμε μαζι της. Γενικά, σαν γατάκι είναι πολύ ήμερο και χαδιαρικο. Την έπαιρνα στην αγκαλιά μου απο την πρώτη μέρα και κοιμόταν, φοβόταν λίγο αλλά την δεύτερη κιόλας μέρα με συνήθισε και την τρίτη μερα ήταν καλά και με τους γονείς μου και παίζουμε πλέον όλοι μαζί της. Το θέμα που έχω είναι οτι κλαίει πολύ όταν μένει μόνη στην είσοδο. Και τα βραδια και τα πρωινά , ξέρω οτι είναι μικρή και είναι νωρίς ακόμα γι αυτό και το πολύ το κλάμα αλλά σκέφτομαι, μήπως το γεγονός ότι είναι στην είσοδο και μας βλέπει κάθε φορά να μπαίνουμε στο σπίτι κι αυτή να είναι απέξω την αγχώνει λιγακι; εγω την αφήνω να κλαίει και πηγαίνω μόνο όταν σταματάει για να μην την κακομάθω και κλαίει κάθε φορά που νιώθει μόνη. Απλά εκτός της εισόδου δεν έχουμε άλλο μέρος να την βάλουμε και εννοείται πως έξω δεν την αφήνω. Οποιος μπορει να με βοηθήσει ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,430 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 11:13, 12-05-17:

Γειά σου Madbum και καλωσήρθες στην παρέα μας

Μπορεί οι γάτες να μην είναι τόσο εξαρτημένες από την ανθρώπινη παρουσία όσο τα σκυλιά, όμως πέρα από τα υλικά αγαθά, έχουν ανάγκη την ανθρώπινη επαφή, τρυφερότητα και αγάπη που βέβαια δεν μπορούν να χορτάσουν έξω από την κλειστή πόρτα της εισόδου, αρκούμενες μόνο σε περιστασιακά χάδια.
Μη γνωρίζοντας τις συνθήκες του εσωτερικού του σπιτιού σου, ωστόσο την απορία την έχω: δεν σπαράζει η καρδιά σου με το κλάμα της, όταν σε αποζητά;
Μήπως να επανεξετάσετε το ενδεχόμενο να τη φέρετε εντός σπιτιού;
Η περίσσεια αγάπη δεν "κακομαθαίνει", αντίθετα η έλλειψη αυτής γεννά τα περισσότερα προβλήματα σε όλα τα πλάσματα, ανεξάρτητα αν πρόκειται για ζωάκια ή για ανθρώπους.
Παράθεση

Madbum

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Madbum
H Madbum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H Madbum έγραψε στις 21:22, 12-05-17:

Δυστυχώς είμαι 17 ετών και όσο και να το θέλω να την πάρω μέσα σπίτι δεν περνάει απο το χέρι μου. Ή θα την είχα στην είσοδο ή τίποτα και σε καμία περίπτωση δεν θα ήθελα να μείνει στον δρόμο. Όσο για την ερώτηση σου, ναι, σπαράζει η καρδιά μου να την ακούω να κλαίει αλλά άμα τρεχουμε κάθε φορά θα καταλάβει ότι με το κλάμα θα μας κάνει ότι θέλει.. Παρ'ολα αυτά, την έχω κακομάθει αρκετά αυτές τις μέρες γιατί είμαι συνέχεια μαζί της. Τι χάδια, τι παιχνίδια.. Και στο μπαλκόνι την παίρνω (με επίβλεψη πάντα) και κοιμάται στην αγκαλιά μου. Απλά θέλω να ξέρω αν το κλάμα είναι επειδή μόλις ήρθε σε καινούριο περιβάλλον και νιώθει ανασφάλεια ή επειδή αγχώνεται επειδή μένουμε ουσιαστικά σε διαφορετικούς χώρους και δεν μπορεί να μας παίρνει απο πίσω και να είναι πάντα μαζί μας.Του χρόνου θα έρθει μαζί μου στο σπίτι που θα μένω μόνη αλλά φέτος θα είναι έτσι, συμφωνήσαμε να έρχεται για λίγες ώρες και στο πάνω σπίτι, περισσότερο στο δωμάτιο μου βέβαια. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, εννοείται θα το συζητήσω και με τον κτηνίατρο για μια άποψη ειδικού.
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους