Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,796 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,212 μηνύματα σε 93,216 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 1052 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πνευμονικό οίδημα

polimnia11

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη polimnia11
H polimnia11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H polimnia11 έγραψε στις 22:22, 21-05-14:

καλησπερα...ο γατος μου εδω και λιγες ωρες επαθε πνευμονικο οιδημα.ειναι μολις 9,5μηνων και το σαββατο που μας περασε τον στειρωσα.οποιος γνωριζει κατι ας μου πει,σας παρακαλω γιατι κοντευω να τρελαθω.υπαρχει περιπτωση να συνδεεται η στειρωση με το οιδημα?αυτη τη στιγμη ειναι με οξυγονο και ορο....και ακομη σε κρισιμη κατασταση...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

yiannio

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη yiannio
Ο yiannio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

O yiannio έγραψε στις 00:14, 22-05-14:

Φίλε μου μας συνέβει ακριβώς το ίδιο, η γάτα μου μία μέρα μετά τη στείρωση παρουσίασε έντονη ταχύπνοια και δύσπνοια, χρειάστηκε να νοσηλευτεί σε κρίσιμη κατάσταση για πέντε μέρες σε 24ωρη κλινική στο οξυγόνο, με ορούς, βρογχοδιασταλτικά, κορτιζόνες, εξετάσεις κλπ και ευτυχώς τα κατάφερε χάρην της κτηνιάτρου της και των παιδιών στην κλινική.
Χρειάστηκε να λαμβάνει φάρμακα για περίπου ένα μήνα μετά το συμβάν καθώς και αρκετά χρήματα για τη νοσηλεία αλλά ευτυχώς έγινε εντελώς καλά.
Στην δική μας περίπτωση καταλήξαμε ότι η όλη κατάσταση προκλήθηκε από φαρμακευτική αλλεργία ή δυσανεξία στο αντιβιοτικό που της χορηγήθηκε μετά την επέμβαση.

Ελπίζω να πάνε όλα καλά

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,958 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 00:45, 22-05-14:

Περαστικά στο γατούλη. Εύχομαι με όλη μου την καρδιά, γρήγορα να ξεπεράσει τον κίνδυνο.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ofilia

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ofilia
H ofilia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (+5αστεγακια μονιμα στη πυλωτη,+2στη δουλεια έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 1,419 μηνύματα.

H ofilia Ότ 'αι γαλαί ρεμβάζουν ή κοιμώνται.... έγραψε στις 02:06, 22-05-14:

περαστικα στο γατουλη σου-δεν ξερω κατα ποσο συνδέεται με τη στειρωση,αλλα απο οτι διαβασα και το δευτερο μηνυμα,ισως ναι

ενας απο τους γατουληδες μου(αλλα υποθετω πως δεν ειναι η ιδια κατασταση)ειχε υγρο στους πνευμονες και αιμα και ηταν με ορο,αλλα οχι με οξυγονο,του αδειαζε η γιατρος με σύριγγα το υγρο για καποιες μερες,Τωρα ειναι μια χαρα το ζουζουνι μου!

η αληθεια μου ειναι πως αγχωθηκα τωρα,αυριο το πρωι θα στειρωσω και το τελευταιο αστειρωτο μου γατουλη μου και δεν ειχα ξαναακουσει ποτε για πνευμονικο οιδημα

ευχομαι να πανε ολα καλα για το μικρουλη σου,και παλι περαστικα.........

Παράθεση

polimnia11

Νεοφερμένος

H polimnia11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H polimnia11 έγραψε στις 21:31, 22-05-14:

δυστυχως η καρδουλα μου δε τα καταφερε...δε με νοιαζει πλεον αν ηταν η στειρωση,τα φαρμακα,τα χιλια μυρια....αυτο που με νοιαζει ειναι πως δε θα ξαναδω τη φατσουλα του να με περιμενει το μεσημερι που γυριζω απο τη δουλεια...δε θα κουρνιασει διπλα μου το βραδυ...δε θα παταει στο λαπτοπ για να μου τραβηξει τη προσοχη...καρδουλα μου,μου λειπεις τοσο...

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 13,960 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:59, 22-05-14:

Καλή μου.... Λυπάμαι τόσο... Καλό του ταξίδι, καλή δύναμη σε εσάς.... Κάνατε ό,τι καλύτερο, ό,τι θα έκανε κάθε γατογονιός...Γνώρισε την αγάπη το μαναράκι σας κι αυτό δεν είναι λίγο...

Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,958 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 23:53, 22-05-14:

Κουράγιο και καλή δύναμη να ξεπεράσετε τον πόνο σας και να τον θυμάστε πάντα μ'ένα χαμόγελο, γνωρίζοντας κάνατε ό,τι ήταν δυνατόν και οτι "έφυγε" έχοντας ζήσει τις μέρες του γεμάτες από την αγάπη σας. Καλό του ταξίδι...

Παράθεση

catboss_007

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catboss_007
Ο catboss_007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O catboss_007 Close your eyes until I say 3 1,2... έγραψε στις 17:49, 24-05-14:

Κοίτα θέλει ψυχραιμία και να είσαι κοντά της/του. Έλπιζε και θα πάνε όλα καλά! Περαστικά!

Παράθεση

catboss_007

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catboss_007
Ο catboss_007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O catboss_007 Close your eyes until I say 3 1,2... έγραψε στις 18:14, 24-05-14:

Ουπς sorry δεν τα διάβασα όλα. Τελικα πέθανε. Μάλλον δεν πέθανε γιατί όσο θύμασε τις στιγμες που περάσατε μαζί θα χέρεσαι. Επίσης δεν είναι το τέλος εδώ,εδώ είναι η αρχή για το γατί γιατι εκει που θα παει θα καταλαβει ολες τις λεξεις και τις συμβουλες που του εχεις δωσει με την βοηθεια του θεου και θα προχωρά πάντα με το κεφαλι ψηλα...Και κατι άλλο, αν πραγματικά του έδωσες όλη σου την αγάπη και αφιέρωσες οσες ωρες μπορουσες τοτε θα ειναι κοντα σου.

Παράθεση

black_sherlock

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη black_sherlock
Ο black_sherlock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O black_sherlock έγραψε στις 00:03, 25-05-14:

Καλό του ταξίδι του γλυκούλη

Παράθεση

loveforcats (Αδαμαντια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη loveforcats
H Αδαμαντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H loveforcats έγραψε στις 13:39, 25-05-14:

Λυπαμαι τοσο πολυ γι'αυτο που συνεβη στον γατουλη σου..χτες εχασα κι εγω τον αγαπημενο μου Μιμη και δεν ξερω πραγματικα πως ο πονος αυτος
μπορει να εκφραστει με λογια..και παλι λυπαμαι πολυ..καλο ταξιδι στον ομορφο γατουλη σου..η αγαπη σου βρισκεται μαζι του..

Παράθεση

polimnia11

Νεοφερμένος

H polimnia11 έγραψε στις 13:42, 26-05-14:

πόσο σε καταλαβαίνω...μου λένε να πάρω άλλο γατάκι αλλά δε μπορώ...πέρασαν μόνο 5 μέρες,ακόμη νομίζω ότι θα τον δω.δεν έχω καν μαζέψει τα πραγματά του.εσύ πως έχασες το Μίμη σου?

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 13,682 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 23:14, 26-05-14:

Αρχική Δημοσίευση από polimnia11
πόσο σε καταλαβαίνω...μου λένε να πάρω άλλο γατάκι αλλά δε μπορώ...πέρασαν μόνο 5 μέρες,ακόμη νομίζω ότι θα τον δω.δεν έχω καν μαζέψει τα πραγματά του.εσύ πως έχασες το Μίμη σου?
Να μην ακούς τι σου λένε και να κάνεις όπως ακριβώς νοιώθεις. Το πένθος θέλει τον χρόνο του, για σένα δεν ήταν απλά μια γάτα. ΄Ηταν οικογένειά σου.
΄Οσο για το άλλο γατάκι, θα έρθει κάποια στιγμή από μόνο του. Τώρα χρειάζεσαι χρόνο να πενθήσεις αυτό που έχασες και δεν πειράζει που δεν μάζεψες τα πραγματάκια του. ΄Αστα όσο τα χρειάζεσαι και θα έρθει η στιγμή που από μόνη σου θα θελήσεις να τα μαζέψεις.

4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

loveforcats (Αδαμαντια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη loveforcats
H Αδαμαντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H loveforcats έγραψε στις 15:36, 05-06-14:

Καλησπερα, εδω και λιγες μερες δεν επισκεφτηκα καθολου τη σελιδα, ειχα καποια αλλα πραγματα που επρεπε να τακτοποιησω.
Σ'ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια και για το ενδιαφερον σου για τον Μιμη μου.Ειναι περιπου 12 μερες που εφυγε απ'την ζωη.
Ενας πανεμορφος γκρι καλοκαγαθος γατουλης.Προσφατα εμαθα απ,την κτηνιατρο μουοτι ανηκε στη ρατσα Nebelung.Ηταν 3 ετων υγιεστατος..
Ζω στην Παρνηθα σε μια απομονωμενη κατοικια κοντα σε εργοστασιο που βαζουν ποντικοφαρμακα..κι ετσι τον εχασα απ'αυτο το δηλητηριο..
αν και στειρωμενος του αρεσε παρα πολυ να βρισκεται εξω στα κτηματα..καθε απογευμα ερχοταν, εκλεινα τις πορτες και τα παραθυρα και ημουν
ευτυχισμενη που τον ειχαμε στην οικογενεια μας..η αγωνια μας ομως μη του συμβει κατι καθε μερα περναγε απ'το μυαλο..οταν τον πηγαμε στην κτηνιατρο μας ειπε να μην εχουμε πολλες ελπιδες..την επομενη ξημερωματα 7 η ωρα το πρωι πηγαμε να τον δουμε και ο Μιμης ξεψυχησε στα χερια μου.
Το ν'αγαπας ειναι κατι εξαιρετικο αλλα εχει και μια μεγαλη δυσκολη στιγμη..τη στιγμη του αποχωρισμου..θα σου πω φιλη μου αυτο που λεω
και σε μενα καθε μερα..ασε τον χρονο να περασει..και την λυπη οπως αυτη εκφραζεται...
Καλο σου απογευμα..

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kokkinoylhs

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kokkinoylhs
H kokkinoylhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H kokkinoylhs έγραψε στις 17:07, 19-05-17:

Χαίρετε, είναι ιατρικό το θέμα και θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσαν γνώστες. Γίνεται μετα θάνατον - με νεκροψία -
να διαπιστωθεί αν το πνευμονικό οίδημα που οδήγησε στο θάνατο του ζώου προκλήθηκε από ήδη υπάρχουσα νόσο τελικού σταδίου (που μπορεί να κρατήσει καιρό) ή από κάποια άλλη αιτία; Για παράδειγμα υπερβολική ενυδάτωση; Και αν είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο που κοστίζει πολλά ή όχι; Έχει σημασία για το αν αξίζει να προχωρήσω σε νεκροψία.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 13,682 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:01, 19-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από kokkinoylhs
Χαίρετε, είναι ιατρικό το θέμα και θα το εκτιμούσα πολύ αν μου απαντούσαν γνώστες. Γίνεται μετα θάνατον - με νεκροψία -
να διαπιστωθεί αν το πνευμονικό οίδημα που οδήγησε στο θάνατο του ζώου προκλήθηκε από ήδη υπάρχουσα νόσο τελικού σταδίου (που μπορεί να κρατήσει καιρό) ή από κάποια άλλη αιτία; Για παράδειγμα υπερβολική ενυδάτωση; Και αν είναι κάτι πολύ εξειδικευμένο που κοστίζει πολλά ή όχι; Έχει σημασία για το αν αξίζει να προχωρήσω σε νεκροψία.
Πιστεύω πως γίνεται, αν και δεν ξέρω αν έχουν οι κτηνίατροι την εξειδίκευση που χρειάζεται για κάτι τέτοιο. Εδώ ακόμα και σε νεκροψίες ανθρώπων, πιστεύω πως είμαστε πολύ πίσω ακόμα σε αρκετά πράγματα...
Τώρα το πόσο κοστίζει, μόνο κάποιος κτηνίατρος που κάνει νεκροψίες μπορεί να σου πει.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kokkinoylhs

Νεοφερμένος

H kokkinoylhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 7 μηνύματα.

H kokkinoylhs έγραψε στις 20:22, 19-05-17:

Για ανθρώπους, δεν το συζητάω...Φοβάμαι πως θα μείνω πάντα με την υποψία πως ο φιλαράκος μου πήγε πρόωρα. Επαιρνε 1 Λ την ημέρα ενδοφλέβιο ορό για νεφρική ανεπάρκεια «τελικού σταδίου», του λάχιστον τις πρώτες τρεις ημέρες, και είχε γίνει τούμπανο. Μάλιστα δεν τον έπαιρνε ούτε σε ένα 24ωρο αλλά σε λιγότερο χρόνο (εργάσιμες ώρες) γιατί ήταν ζωηρός και να διασφαλιστεί ότι δεν θα σταμάταγε ο ορός. Τη τρίτη μέρα άρχισα να ακούω κάποιο θόρυβο στην αναπνοή του, μαζί με το γουργουρητό. Ο γιατρός, αν και του το ανέφερα λίγες ώρες μετά από το τηλέφωνο (τόση ώρα με πηρε να αποφασίσω αν ήταν πολύ ανησυχητικό ή όχι, λόγω ασχετοσύνης) είπε θα πάει να κοιτάξει. Μετά από λίγο με παίρνει να πει ότι πήγε, τον κοίταξε αλλά δεν ακούει τίποτα.

Τη επόμενη μέρα επιχειρήθηκε να του αλλάξουν τη θέση του καθετήρα, να ξαναπάρει ορό, και δεν έβρισκαν φλέβα γιατί είχε ακόμα πολύ υγρό. Αυτό δεν είναι από μόνο του ανησυχητικό;
Αφού περασε ενα 24ωρο, μπήκε τελικά ο καθετήρας και ξεκίνησε πάλι ορό, με μειωμένο ρυθμό αλλά δεν ξέρω ακριβώς πόσο. Εκεί άρχισε να καταρρέει σημαντικά και τελικά πέθανε. Τη τελευταία ημέρα της ζωής του είχε ξεπρηστεί το πρόσωπό του αλλά τα ποδαράκια του (οι πατούσες) ήταν ακόμα πρησμένες πολύ. Τον έβαλα στη κλινική μήπως του χαρίσουμε λίγη ζωή ακόμα. Μπήκε στη κλινική με καλή κλινική εικόνα (έτρωγε, κατούραγε, γλυφόταν) και σε ελάχιστες ημέρες πέθανε. Δεν το πιστεύω πως ήταν από την εξέλιξη της νόσου γιατί είδα όλα αυτά με το πρίξιμο και τα συμπτώματα της ταχύπνοιας και ρόγχου που ίσως να είναι από πνευμονικό οίδημα και θεωρώ πως μπορεί να προκλήθηκε από υπερβολική ενυδάτωση. Επίσης ούρλιαζε πολύ και φρικτά τις δυο τελευταίες ημέρες της ζωής του. RIP Κοκκινούλη
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη kokkinoylhs : 19-05-17 στις 20:33.
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Claire Rentfield έγραψε στις 20:30, 19-05-17:

Λυπάμαι πάρα πολύ γι' αυτό που πέρασε ο Κοκκινούλης και γι' αυτό που περνάς εσύ φίλη μου.
Δυστυχώς, καλώς ή κακώς, υπάρχουν και άσχετοι κτηνίατροι. Ειδικά σε ότι αφορά τις γάτες.
Πάντως από τις λίγες γνώσεις που έχω, δεν νομίζω να γίνεται να πάθει κάποιος οργανισμός πνευμονικό οίδημα από υγρό που παίρνει με ορό, μόνο αν το καταπιεί κανονικά. Χωρίς φυσικά να παίρνω και όρκο γιατί δεν είμαι γιατρός.
Θα έλεγα, μια και έχεις αμφιβολλίες που σε βασανίζουν, να βρεις έναν άλλο καλό κτηνίατρο (κατά προτίμηση να στον έχει συστήσει κάποιος) και να τον ρωτήσεις αν μπορεί να κάνει νεκροψία και να βρει αυτά που σε προβληματίζουν. Εννοείται πως θα ρωτήσεις και για το κόστος που έχει κάτι τέτοιο.
Στην τελική βέβαια μπορεί να μην καταφέρεις και τίποτα, όπως οι ανθρώπινοι γιατροί υποστηρίζονται μεταξύ τους, το ίδιο μπορεί να γίνεται και με τους κτηνιάτρους...
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kokkinoylhs

Νεοφερμένος

H kokkinoylhs έγραψε στις 20:38, 19-05-17:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου. Και για τα συλληπητήριά σου για τον φίλο μου τον Κοκκινούλη. Τώρα φοράω τη πιτζάμα από τα άπλυτα γιατί είναι το μόνο ρούχο που έχει τη μυρωδιά του πάνω...Εχω ήδη μιλήσει με δύο κτηνιάτρους που κάπως εμπιστεύομαι και μου λένε ότι πρακτικά μια τέτοια εξέταση δεν γίνεται, ο ένας μάλιστα είπε πως ναι αλλά πρέπει να σταλούν δείγματα έξω, γιατί στην Ελλάδα δεν μπορεί να γίνει μια τόσο εξειδικευμένη εξέταση ώστε να εξακριβωθεί από τι προήλθε το οίδημα (αν είχε βέβαια αλλά πολύ πιθανόν με βάση τα όσα του περιέγραψα του ενός). Από την άλλη, ζω σε μικρή πόλη και όπως θα φαντάζεστε, όλοι είναι «διαπλεκόμενοι»...Αλλά μπορεί απλώς να μη ξέρουν. Ο ένας είπε μόνο για φόλες κτλ ξέρουμε να κάνουμε νεκροψία, δεν είχε ξανακούσει για αυτό που ζητάω. Επισημάνω πως είναι μικρή πόλη...
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 47,478 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:50, 19-05-17:

Καλη μου φιλη,λυπαμαι παρα πολυ για την απωλεια σου και καταννοω απολυτα την αγωνια σου να μαθεις απο τι πεθανε.Δεν μπορω να σε βοηθησω στην ερωτηση σου,αυτο που μπορω να κανω ειναι απλα να σου πω οτι ΣΕ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟΛΥΤΑ.Να εισαι καλα καλη μου φιλη.Και να ξερεις οτι εδω σε νιωθουμε απολυτα.
Παράθεση

kokkinoylhs

Νεοφερμένος

H kokkinoylhs έγραψε στις 13:28, 21-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Θα έλεγα, μια και έχεις αμφιβολλίες που σε βασανίζουν, να βρεις έναν άλλο καλό κτηνίατρο (κατά προτίμηση να στον έχει συστήσει κάποιος) και να τον ρωτήσεις αν μπορεί να κάνει νεκροψία και να βρει αυτά που σε προβληματίζουν. Εννοείται πως θα ρωτήσεις και για το κόστος που έχει κάτι τέτοιο.
Στην τελική βέβαια μπορεί να μην καταφέρεις και τίποτα, όπως οι ανθρώπινοι γιατροί υποστηρίζονται μεταξύ τους, το ίδιο μπορεί να γίνεται και με τους κτηνιάτρους...
Αποφάσισα να το κάνω. Μόνο που δεν βρίσκω γιατρό να το αναλάβει στη πόλη που μένω. Για ευνόητους λόγους. Οταν τους λες τι ψάχνεις κάνει μπαμ ότι μπορεί να είχε γίνει ιατρικό λάθος. Πολύ φοβάμαι ότι δεν θα βρω ούτε στην Αθήνα. Αλλά θα προσπαθήσω. Μόνο έτσι θα ησυχάσω. Ο Κοκκινούλης μου ούρλιαζε τις τελευταίες δύο ημέρες της ζωής του. Σαν να μου έλεγε, «γιατί μου το έκανες αυτό;»
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους