Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 78,803 εγγεγραμμένα μέλη και 3,054,556 μηνύματα σε 93,221 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 783 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γράψτε έναν κτηνίατρο εδώ

Ivi158 (Σοφία)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ivi158
H Σοφία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (8 + 7 γατακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γιαννιτσά (Πέλλας). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

H Ivi158 έγραψε στις 15:59, 09-03-15:

Πόλη: Γιαννιτσά
Όνομα: Χριστόδουλος Ζορμπάς
Περιοχή:Χατζοπούλου 5 ( κοντά στην πλατεία Μάγγου)
Τηλέφωνο: 2382083389-6945336962
Ώρες εργασίας: 9:00-20:00

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

evgenia2007

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη evgenia2007
H evgenia2007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H evgenia2007 έγραψε στις 10:48, 09-05-15:

Καλημέρα παιδιά,
Είμαι νέα στη παρέα
Εχετε να μου συστήσετε κτηνιάτρο σε περιοχές Αγ Ι ρέντη, Πειραιά , Νίκαια ή εκεί κοντά;
Σας ευχαριστώ

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kon/na

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kon/na
H kon/na αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

H kon/na έγραψε στις 14:01, 09-05-15:

Σου προτεινω τον κτηνιατρο που εβλεπε τον γατουλη μου. Ειναι στο περαμα, σχετικα κονρα στις περιοχες που γραφεις και ειναι πολυ καλος και σα γιατρος και σαν ανθρωπος
σπυρος καβαρλιγκος, λ.ειρηνης 152, 2104021001, 6999200031

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη AnnieGr
H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 760 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 09:33, 11-05-15:

Κορίτσια, χρειάζομαι βοήθεια. Τουτέστιν, κτηνίατρο για άνθρωπο που μένει στη Γλυφάδα, κάποιον σε λογική απόσταση δηλαδή. Και θέλω αν μπορείτε να μου πείτε πόσο παίρνει για στείρωση θηλυκιάς..

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη Claire Rentfield
H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 13,682 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 09:38, 11-05-15:

Από Γλυφάδα δεν έχω ιδέα, ρίξε όμως μια ματιά και στην λίστα με τους κτηνίατρους που έχουμε μέχρι να μπει κάποιος που ίσως ξέρει. Απ' ότι είδα η Γλυφάδα είναι στο ποστ 3.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 760 μηνύματα.

H AnnieGr έγραψε στις 10:01, 11-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από Claire Rentfield
Από Γλυφάδα δεν έχω ιδέα, ρίξε όμως μια ματιά και στην λίστα με τους κτηνίατρους που έχουμε μέχρι να μπει κάποιος που ίσως ξέρει. Απ' ότι είδα η Γλυφάδα είναι στο ποστ 3.
Thank you, thank you!! (α ρε μοντερατόρς..) Τους ξεψάχνισα και τους 3 στη Γλυφάδα, για όλους βρήκα πολύ θετικά σχόλια εδώ μέσα, περιμένω να πάρει ο Δημήτρης και να μάθει τιμές να δούμε αν συμφέρει να γίνει στη δικιά μου η στείρωση. Για τη Σιέρα είναι, άρχισε τα σουρσίματα πάλι με το που έφυγε από το σπίτι

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (20 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 13,682 μηνύματα.

H Claire Rentfield έγραψε στις 10:02, 11-05-15:

Σταμάτησε βλέπεις να το παίζει μαμά και θέλει να γίνει πάλι η σκατούλα.

Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 10:10, 11-05-15:

Σταμάτησε βλέπεις να το παίζει μαμά και θέλει να γίνει πάλι η σκατούλα.
Κι εγώ αυτό του είπα. Το τραγικό της υπόθεσης, η μάνα τους ούτε να τα δει δεν θέλει πλέον, η Σιέρα ακόμα εκεί, τι ψυχούλα είναι..
Τώρα εξετάζουμε 3 ενδεχόμενα: 1. να την αναλάβει ο κτηνίατρος ενώ έχει οίστρο (και μην πείτε τίποτα, αν αρχίσει δεν σταματάει, 2 μήνες είχε την τελευταία φορά και δεν παλεύεται), 2.να την πάρω για 1-2 μέρες να ηρεμήσει με τις μικρές και να την πάω στη δικιά μου, 3.να του πάω ένα από τα κορίτσια αφού το στειρώσω πρώτα και να στειρωθεί μόλις σταματήσει (μαχαίρι πιστεύω)

Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Claire Rentfield έγραψε στις 10:33, 11-05-15:

Αρχική Δημοσίευση από AnnieGr
Κι εγώ αυτό του είπα. Το τραγικό της υπόθεσης, η μάνα τους ούτε να τα δει δεν θέλει πλέον, η Σιέρα ακόμα εκεί, τι ψυχούλα είναι..
Τώρα εξετάζουμε 3 ενδεχόμενα: 1. να την αναλάβει ο κτηνίατρος ενώ έχει οίστρο (και μην πείτε τίποτα, αν αρχίσει δεν σταματάει, 2 μήνες είχε την τελευταία φορά και δεν παλεύεται), 2.να την πάρω για 1-2 μέρες να ηρεμήσει με τις μικρές και να την πάω στη δικιά μου, 3.να του πάω ένα από τα κορίτσια αφού το στειρώσω πρώτα και να στειρωθεί μόλις σταματήσει (μαχαίρι πιστεύω)
Νομίζω πως το καλύτερο είναι το δεύτερο σενάριο για να γίνουν όλα γρήγορα και ανώδυνα.

Παράθεση

AnnieGr

Διάσημο Μέλος

H AnnieGr έγραψε στις 10:36, 11-05-15:

Νομίζω πως το καλύτερο είναι το δεύτερο σενάριο για να γίνουν όλα γρήγορα και ανώδυνα.
Εχμ.. Το τρίτο εννοείς Τέσπα, μην το χαλάω το θέμα άλλο, ελπίζω να γίνει το τελευταίο

Παράθεση

spyros

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη spyros
Ο spyros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 4 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 36 μηνύματα.

O spyros έγραψε στις 17:31, 13-07-15:

Καλησπέρα, περιγράφω συνοπτικά το πρόβλημα υγείας της γάτας. Έχουμε εναν γάτο στον οποίο διαγνώστηκε αναιμία και πλέον έχει μαζέψει υγρό στην κοιλιά. Έχει πρηστεί η σπλίνα του, και κάνει κατακράτηση υγρών. Επειδή θα θέλαμε και μια δεύτερη γνώμη, αν έχετε να προτείνετε κάποιον κτηνίατρο εμπιστοσύνης.
Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 380 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 18:39, 13-07-15:

Μπορείς να ρωτήσεις εδώ http://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=34971&page=77
και να δεις για κτηνιάτρους σε αυτή την ενότητα http://mycat.e-steki.gr/forumdisplay.php?f=153&type=
Παράθεση

black_sherlock

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη black_sherlock
Ο black_sherlock αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 60 μηνύματα.

O black_sherlock έγραψε στις 13:45, 26-07-15:

Πολη:Αθήνα

Ονομα: Τσαγκαράκη Εύα
Περιοχή: Νέος Κόσμος, Μεναίχμου 10
Τηλεφωνα: 2109238676 / 6932722070
Ωρες εργασίας: (κατόπιν ραντεβού) 10.00-13.00 , 18:00-20:30

Σχόλιο:Είναι η τακτική κτηνίατρος του γατιού μου. Πολύ σχολαστική, κρατάει καλό ιστορικό, και χειρίζεται το γατί με αμέριστη αγάπη. Πάντα με διάθεση να βοηθήσει, να εξηγήσει να να υπεραναλύσει οποιεσδήποτε απορίες. Μου εμπνέει απόλυτη εμπιστοσύνη. Αντίστοιχη εμπειρία και με σκυλίτσα μας.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

AntzelaRu (Αγγελική)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη AntzelaRu
H Αγγελική αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 146 μηνύματα.

H AntzelaRu o Tom ο γατουλης μας! έγραψε στις 21:58, 26-07-15:

γεια σας για περιοχη θεσσαλονικης εχει να μου προτεινει καποιος καλο κτηνιατρο και οικονομικο? πηγαινω στην κτηνιατρικη σχολη ΑΠΘ για τα εμβολια αλλα για την στειρωση αρσενικου μου ειπαν εκει 100 ευρω και νομιζω ειναι πολλα... εστω 50-70 τουλαχιστον. οποιος μου βρει κατι τον ευχαριστω πολυ
Παράθεση

Kate10

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kate10
H Kate10 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H Kate10 έγραψε στις 16:37, 29-08-15:

Καλησπέρα σας,

θέλω να πάω τη γατούλα μου για να δουν τα δοντάκια της γιατί έχει κόκκινα ούλα και μαύρα στίγματα ώστε να της γίνει καθαρισμός και ότι άλλο χρειάζεται ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση του στόματος. Τα τελευταία χρόνια έχω πάει σε πολλούς κτηνιάτρους αλλά από κανέναν δεν έμεινα ικανοποιημενη. Θέλω επιτέλους να βρώ κάποιον που να γνωρίζει πολύ καλά τις γάτες και να χρησιμοποιεί όλες τις ενδεδειγμένες μεθόδους εξέτασης κ.λ.π.

Θα παρακαλούσα αν γνωρίζετε κάποιον στα δυτικά προάστεια (Αθηνών) κυρίως από τον οποίο να είστε υπερικανοποιημένοι να μου τον προτείνετε. Τι αναζητώ?
1) Αναζητώ έναν γιατρό που να μπορεί μόνος του να κρατήσει τη γάτα και όχι να θέλει βοηθούς ώστε να κάνει μία απλή εξέταση του ζώου όπως να δει τα ματάκια, αυτάκια κ.λ.π. ή να πάρει αίμα...και όχι με νάρκωση.Να ξερει να χειρίζεται το ζώο με υπομονή
2) Πρωτού κάνει κάποιο χειρουργείο και προβεί σε αναισθησία να έχει κάνει αιματολογικές εξετάσεις ή ουρολογικές ή όποιες άλλες εξετάσεις χρειάζεται το ζώο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την αναισθησία
3) Να χρησιμοποιεί σύγχρονες μεθόδους εξέτασης/θεραπείας και το κτηνιατρείο/κλινική να είναι σύγχρονο και καθαρό όχι μπουρδέλο...
4) Να κόβει αποδείξεις και όχι να λέει ότι δήθεν κάνει καλύτερες τιμές και τελικά χρεώνει πολύ παραπάνω για κάτι απλό από το σύνηθες.
5) Επειδή το πρόβλημα αφορά σε δοντάκια/στόμα εάν έχετε κάποιον υπόψη που ασχολήθηκε με οδοντιατρικά ζητήματα με επιτυχία τότε παρακαλώ να μου τον προτείνετε.
6) Να ξέρει καλά τις γάτες!

Τα γράφω όλα αυτά γιατί 4 χρόνια τώρα δεν έχω καταλήξει σε κάποιον συγκεκριμένο κτηνίατρο. Έχω πάει σε πολλούς διαφορετικούς και έχουν συμβεί τα παρακάτω:
1ος Κτηνίατρος: Εξέταση του γάτου εξ αποστάσεως, μιλάμε από τα 2 μέτρα απόσταση καθήμενη στο γραφείο της ενώ τον γάτο τον είχα στο τραπέζι εξέτασης. Έβγαλε πόρισμα, χρέωσε 20 ευρώ την επίσκεψη και ουσιαστικά δεν έκανε τίποτα.Έφαγε άκυρο.
2ος Κτηνίατρος: Δεν ξέρει να πιάσει τη γάτα, ή κάνει νάρκωση για χειρουργείο χωρίς να έχει προβεί στις απαραίτητες προεγχειρητικές εξετάσεις. Άκυρο και αυτός.
3ος Κτηνίατρος: Χρέωνε πολλά και χωρίς αποδείξεις, δεν ήταν κακός με το ζώο αλλά οι τιμές του υπερβολικές για ένα απλό εμβόλιο.
4ος Κτηνίατρος: Νάρκωση με το παραμικρό ακόμη και για απλή εξέταση αίματος.Άκυρο κι εσύ...και να πεις ότι η γάτα μου είναι αγρίμι αντε να το δεχτώ αλλά η κακομοίρα δεν ξέρει να βγάλει νύχι απλά είναι φοβιτσιάρα με τους ξένους και σε ξένο περιβάλλον νιαουρίζει και δεν κάθεται σε ησυχία.

Και πάει λέγοντας...
Παράθεση

tinkaki (κωνσταντινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkaki
H κωνσταντινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 393 μηνύματα.

H tinkaki έγραψε στις 16:09, 15-09-15:

Αρχική Δημοσίευση από ladycat
Πολη:ΑΘΗΝΑ

Ονομα:ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΙΛΟΥΡΟΣ WWW.ailouros.gr
Περιοχή:Λ.ΠΟΣΕΙΔΩΝΟΣ & ΕΣΠΕΡΟΥ 2 Π.ΦΑΛΗΡΟ ΦΛΟΙΣΒΟΣ
Τηλεφωνα:210985262 6932285363
Ωρες εργασίας:
10 - 1
ΔΕΥΤΕΡΑ
5 - 8

10 - 1
ΤΡΙΤΗ
5 - 8

10 - 1
ΤΕΤΑΡΤΗ
5 - 8

10 - 1
ΠΕΜΠΤΗ
5 - 8

10 - 1
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
5 - 8

10 - 1
ΣΑΒΒΑΤΟ
Σχόλιο:Ο ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΣ ΓΑΤΟΚΤΗΝΙΑΤΡΟς ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΓΑΤΕΣ
Γειά σας, ήθελα να μοιραστώ μαζί σας μια πληροφορία. Πήγα το Σάββατο με την Τίνκυ στον Αίλουρο για το ετήσιο τσεκ απ-εμβόλιο και δεν ήταν ο κος Πάνος αλλά μια άλλη γιατρός. Ο κος Πάνος πήρε σύνταξη μια μέρα μετά την περσινή μας επίσκεψη (δηλαδή τον Ιούλιο 2014). Εν τω μεταξύ θυμήθηκα που στην περσινή επίσκεψη μας, γαντζώθηκε η Τίνκυ απο το γιακά του και δεν μπορούσε να την κάνει καλά και γέλαγα. Τυχαίο;
Παράθεση

ChazyChaz95

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη ChazyChaz95
H ChazyChaz95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 203 μηνύματα.

H ChazyChaz95 έγραψε στις 18:49, 20-12-15:

Παιδιά γεια σας ή θεια μου βρήκε μια αδεσποτη,γατουλα και μιας και ψανχω για κάποια γατουλα σκέφτομαι να την,κρατησω αλλά θέλω να την,στειρωσω όλοι οι γιατροί μου λένε για 100 και τέτοια πόσα κάποια βοήθεια υπάρχει κάποιος που να στειρωνει αδέσποτα δωρεάν?
Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,065 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 01:38, 22-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από ChazyChaz95
Παιδιά γεια σας ή θεια μου βρήκε μια αδεσποτη,γατουλα και μιας και ψανχω για κάποια γατουλα σκέφτομαι να την,κρατησω αλλά θέλω να την,στειρωσω όλοι οι γιατροί μου λένε για 100 και τέτοια πόσα κάποια βοήθεια υπάρχει κάποιος που να στειρωνει αδέσποτα δωρεάν?
Μπορείς να βρεις και με λιγότερα. Δωρεάν σε καμμία περίπτωση αλλά με 40-60 ναι. Επικοινώνησε με την κυρία Μαρούλη στο Κολονάκι ή την κυρία Γιανναράκη Αργυρούπολη
Παράθεση

ChazyChaz95

Δραστήριο Μέλος

H ChazyChaz95 έγραψε στις 21:02, 24-12-15:

Είμαι θεσσαλονικη
Παράθεση

aba (Φωτεινή)

Supervisor

Το avatar του χρήστη aba
H Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες . Έχει γράψει 13,960 μηνύματα.

H aba έγραψε στις 21:16, 24-12-15:

Ρώτησες στην κτηνιατρική κλινική του ΑΠΘ τυχόν;
Παράθεση

ChazyChaz95

Δραστήριο Μέλος

H ChazyChaz95 έγραψε στις 08:24, 25-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από aba
Ρώτησες στην κτηνιατρική κλινική του ΑΠΘ τυχόν;
Ναι και μου είπαν 100 και...
Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 380 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 09:38, 25-12-15:

#ChazyChaz ονομάζεται Φαλτσή Αίκατερίνη , το τηλέφωνο είναι 2310342390
και η διεύθυνση Ολύμπου 36, Πανόραμα Θεσσαλονίκης. Η τιμή που σου είπα στο θέμα σου είναι εξακριβωμένη.

η κτηνιατρική ΑΠΘ όσο καλή και να είναι, όσο σίγουρος και να είσαι για τους γιατρούς και την δουλειά τους, είναι σκέτο φαρμακείο...
Παράθεση

ChazyChaz95

Δραστήριο Μέλος

H ChazyChaz95 έγραψε στις 11:57, 25-12-15:

Αρχική Δημοσίευση από pepper
#ChazyChaz ονομάζεται Φαλτσή Αίκατερίνη , το τηλέφωνο είναι 2310342390
και η διεύθυνση Ολύμπου 36, Πανόραμα Θεσσαλονίκης. Η τιμή που σου είπα στο θέμα σου είναι εξακριβωμένη.

η κτηνιατρική ΑΠΘ όσο καλή και να είναι, όσο σίγουρος και να είσαι για τους γιατρούς και την δουλειά τους, είναι σκέτο φαρμακείο...
Σε ευχαριστώ άπειρα!!! Πραγματικά πόσο καιρό έψαχνα για στειρωση σε λιγότερα χρήματα! Θα κλείσω μέσα στην εβδομάδα ραντεβού να την πάω!
Παράθεση

Misa Misa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Misa Misa
H Misa Misa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Βύσσα (Έβρος). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Misa Misa έγραψε στις 08:49, 16-01-16:

Καλημερα σας Θελω να παω την γατα μου Αλεξανδρούπολη για στειρωση και διαφορες προεγχειρητικες εξετασεις. Ξερετε καποιον πολυ καλο και υπευθυνο ιατρο εκει? Λεω πολυ καλο και υπευθυνο γιατι την γατα αυτη την βρηκα σχεδον πεθαμενη και δυο μηνες χαροπαλεύε στο σπιτι μου! Εχει ταλαιπωρηθει πολυ και δε θα ηθελα να της προκαλεσω παραπανω ταλαιπωρια! και επειδη της εχουν μεινη και καποια κινητικα προβληματα πρεπει να κανει φανταζομαι και ακτινες! (Ειναι η πρωτη μου γατα και αγχώνομαι)Την εχω σαν κορη μου και θελω το καλυτερο για αυτην! Σας ευχαριστώ πολύ εκ τον προτερον
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Misa Misa : 16-01-16 στις 09:02.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,969 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 09:50, 16-01-16:

Καλή σου μέρα Misa Misa και κατ'αρχήν ένα μεγάλο μπράβο που περιμάζεψες και, στην κυριολεξία, ανέστησες αυτή τη ζωούλα
Αν και δεν γνωρίζω από Αλεξανδρούπολη, ρίξε μια ματιά στους κτηνιάτρους που προτείνουν τα μέλη μας στο θέμα μας εδώ
και συγκεκριμένα στο ποστ #207.Από κει κι έπειτα ας περιμένουμε να απαντήσει κι άλλη/ος φίλη/ος μας αν τυχαίνει να γνωρίζει και συστήνει.
Εύχομαι με όλη μου την καρδιά όλα να πάνε καλά και να χαίρεσαι την αγαπημένη σου γατούλα για πολλά πολλά χρόνια
Παράθεση

Misa Misa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Misa Misa
H Misa Misa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Βύσσα (Έβρος). Έχει γράψει 9 μηνύματα.

H Misa Misa έγραψε στις 06:25, 17-01-16:

Σε ευχαριστω πολυ alcyone
Παράθεση

gatatoulis

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gatatoulis
Ο gatatoulis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

O gatatoulis έγραψε στις 20:04, 25-02-16:

Ελένη Κονδύλη
Κτηνίατρος
Μουρίκη 51, Ελευσίνα, 19200, ΑΤΤΙΚΗΣ
2110135632, 2110135632, 6948729131
Όταν συνάντησα πρόβλημα με 2 γατούλια μου και εντελώς δυσαρεστημένος με την προηγούμενη κτηνίατρο, έψαχνα απελπισμένα να βρω κτηνίατρο να νοσηλεύει τον έναν από τους 2 που ήταν τόσο σοβαρά που δεν έβγαζε σαββατοκύριακο. Άνοιξε το ιατρείο Σάββατο και τον δέχτηκε για νοσηλεία και την Δευτέρα της πήγα και τον άλλον. Η αντιμετώπιση, οι γνώσεις που είχε, η φροντίδα που τους παρείχε, αλλά και οι καλές τιμές με άφησαν απόλυτα ευχαριστημένο και οι γατούληδες είναι μια χαρά.
Παράθεση

CoffeeBlack

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CoffeeBlack
H CoffeeBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 225 μηνύματα.

H CoffeeBlack έγραψε στις 15:26, 08-03-16:

Καλοί κτηνίατροι για Βόλο

Γιώργος Καλτσάς και Άννα Δεληγιάννη
Επτά Πλατάνια 15, 38333, Βόλος
2421029481, 6977072777, 6936639789

Εξαιρετικά παιδιά και επιστήμονες (με ειδίκευση στη χειρουργική), με μεγάλη αγάπη για τα ζώα και ειδικά για τις γάτες! Τους συνιστώ ανεπιφύλακτα!
Παράθεση

Bindi (Σεβουλα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Bindi
H Σεβουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 10 γάτες (Σιγουρα οσες και τα χρονια μου έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Μάκρη (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.

H Bindi έγραψε στις 12:30, 10-04-16:

Γεια κ χαρα γατοφιλοι.Θελω να κανω στειρωση στις μικρες μου αλλα ειχα μια ασχημη εμπειρια προσφατα κ φοβαμαι πολυ.Ρωτω αν καποιος εχει γνωση αν ο γιατρος που ειναι στη λιστα σας για τη περιοχη Νεα Μακρη ειναι καλος να μου στειλει πμ.Βοηθεια γατοφιλοι ..

Σημείωμα συντονιστή: Απαντησεις,εφοσον το ερωτημα αφορα κριτικη κτηνιατρου μόνο σε προσωπικα μηνύματα.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bindi : 10-04-16 στις 22:28. Αιτία: Προσθηκη σημειωματος
Παράθεση

rouli726 (έφη)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη rouli726
H έφη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Βύρωνας (Αττική). Έχει γράψει 750 μηνύματα.

H rouli726 γατομαμά! έγραψε στις 16:15, 12-09-16:

καλησπερα. οπως εχω γραψει σε αλλο ποστ η μαμα μου μαζεψε τρια αδελφακια αδεσποτακια και τα φροντιζει στην αυλη του πατρικου μας.
μηπως ξερουν τα μελη απο ΠΑΤΡΑ καποιον οικονομικο κτηνιατρο για τη στειρωση τους οταν ερθει η ωρα?
ειναι 2 αρσενικα κι ενα θηλυκο.
λεω οικονομικο γιατρο γιατι η μαμα μου ειναι συνταξιουχος των 500 ευρω και με αλλες υποχρεωσεις οικονομικες(εφορια, δανειο κλπ) και ισα που τα βγαζει περα αλλα τα λυπηθηκε να τα αφησει στο δρομο να πεθανουν.
Παράθεση

Lia_cha

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lia_cha
H Lia_cha αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H Lia_cha έγραψε στις 17:15, 03-10-16:

Καλησπέρα σας,

θέλω να πάω τη γατούλα μου για να δουν τα δοντάκια της γιατί έχει κόκκινα ούλα και μαύρα στίγματα ώστε να της γίνει καθαρισμός και ότι άλλο χρειάζεται ώστε να βελτιωθεί η κατάσταση του στόματος. Τα τελευταία χρόνια έχω πάει σε πολλούς κτηνιάτρους αλλά από κανέναν δεν έμεινα ικανοποιημενη. Θέλω επιτέλους να βρώ κάποιον που να γνωρίζει πολύ καλά τις γάτες και να χρησιμοποιεί όλες τις ενδεδειγμένες μεθόδους εξέτασης κ.λ.π.

Θα παρακαλούσα αν γνωρίζετε κάποιον στα δυτικά προάστεια (Αθηνών) κυρίως από τον οποίο να είστε υπερικανοποιημένοι να μου τον προτείνετε. Τι αναζητώ?
1) Αναζητώ έναν γιατρό που να μπορεί μόνος του να κρατήσει τη γάτα και όχι να θέλει βοηθούς ώστε να κάνει μία απλή εξέταση του ζώου όπως να δει τα ματάκια, αυτάκια κ.λ.π. ή να πάρει αίμα...και όχι με νάρκωση.Να ξερει να χειρίζεται το ζώο με υπομονή
2) Πρωτού κάνει κάποιο χειρουργείο και προβεί σε αναισθησία να έχει κάνει αιματολογικές εξετάσεις ή ουρολογικές ή όποιες άλλες εξετάσεις χρειάζεται το ζώο ώστε να εξασφαλίσουμε ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα με την αναισθησία
3) Να χρησιμοποιεί σύγχρονες μεθόδους εξέτασης/θεραπείας και το κτηνιατρείο/κλινική να είναι σύγχρονο και καθαρό όχι μπουρδέλο...
4) Να κόβει αποδείξεις και όχι να λέει ότι δήθεν κάνει καλύτερες τιμές και τελικά χρεώνει πολύ παραπάνω για κάτι απλό από το σύνηθες.
5) Επειδή το πρόβλημα αφορά σε δοντάκια/στόμα εάν έχετε κάποιον υπόψη που ασχολήθηκε με οδοντιατρικά ζητήματα με επιτυχία τότε παρακαλώ να μου τον προτείνετε.
6) Να ξέρει καλά τις γάτες!

Τα γράφω όλα αυτά γιατί 4 χρόνια τώρα δεν έχω καταλήξει σε κάποιον συγκεκριμένο κτηνίατρο. Έχω πάει σε πολλούς διαφορετικούς και έχουν συμβεί τα παρακάτω:
1ος Κτηνίατρος: Εξέταση του γάτου εξ αποστάσεως, μιλάμε από τα 2 μέτρα απόσταση καθήμενη στο γραφείο της ενώ τον γάτο τον είχα στο τραπέζι εξέτασης. Έβγαλε πόρισμα, χρέωσε 20 ευρώ την επίσκεψη και ουσιαστικά δεν έκανε τίποτα.Έφαγε άκυρο.
2ος Κτηνίατρος: Δεν ξέρει να πιάσει τη γάτα, ή κάνει νάρκωση για χειρουργείο χωρίς να έχει προβεί στις απαραίτητες προεγχειρητικές εξετάσεις. Άκυρο και αυτός.
3ος Κτηνίατρος: Χρέωνε πολλά και χωρίς αποδείξεις, δεν ήταν κακός με το ζώο αλλά οι τιμές του υπερβολικές για ένα απλό εμβόλιο.
4ος Κτηνίατρος: Νάρκωση με το παραμικρό ακόμη και για απλή εξέταση αίματος.Άκυρο κι εσύ...και να πεις ότι η γάτα μου είναι αγρίμι αντε να το δεχτώ αλλά η κακομοίρα δεν ξέρει να βγάλει νύχι απλά είναι φοβιτσιάρα με τους ξένους και σε ξένο περιβάλλον νιαουρίζει και δεν κάθεται σε ησυχία.

Και πάει λέγοντας...
Μετά από ένα χρόνο αλλά αξίζει να ξέρεις τον Βασίλη βλαστό στο χαιδαρι!
Δεν καταφεύγει σε φάρμακα παρά μόνο σε ανάγκη.απλος,κοφτος κι απόλυτα γνωστής αυτού που τελεί.
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 04-10-16 στις 17:11. Αιτία: Προσθήκη παράθεσης,λογω μεταφοράς του θέματος
Παράθεση

Αngie.K

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αngie.K
H Αngie.K αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Αngie.K Καλησπερα θα ηθελα να μαθω αν κανεις γνω έγραψε στις 02:26, 19-12-16:

Καλησπερα σας..θα ηθελα να μαθω..αν κανεις γνωριζει εκ των προταιρων αν υπαρχει καποιο/καποια εφημερευοντα κτηνιατρεια στην ευρυτερη περιοχη της Κέρκυρας για επειγοντα περιστατικά που αφορουν τα κατοικιδια μας περαν του κανονικου ωραρίου των κτηνιατρων...αχρειαστο να'ναι..on line δεν βρισκω τετοια ενημέρωση σχετικά με το ωραριο κάποιων κτηνιατρικών κλινικών
Παράθεση

SmaroD

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SmaroD
H SmaroD αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H SmaroD έγραψε στις 13:59, 12-05-17:

Γνωριζει καποιος κτηνιατρο εξειδικευμενο στο λευμφωμα γατας????? Please help .I'm desperate....
Παράθεση

MeniaKi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MeniaKi
H MeniaKi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H MeniaKi έγραψε στις 17:23, 23-05-17:

Γεια σας!
βρήκαμε 4 γατάκια περίπου 3 εβδομάδων δεμένα σε σακούλα. Φαντάζομαι οι περισσότεροι εδώ το έχετε ζήσει. Τα μικρά μέχρι τώρα είναι μια χαρά, έχουν αρχίσει και τρώνε πατεδάκι και σιγά σιγά θα αρχίσουμε να τα προωθούμε για υιοθεσίες. Όμως θέλουμε να τα εμβολιάσουμε για αρχή. Ξέρετε κάποιον κτηνίατρο στην Αθήνα ή στον Πειραιά που να κάνει ειδικές τιμές για αδέσποτα; Είναι και 4, δύσκολα τα πραγματα για τα οικονομικά μας
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 18:54, 23-05-17:

Κατ'αρχάς μπράβο σας για την διάσωση των μικρώνΌσο για κτηνιάτρους θα σου πουν οι κατοικούντες στην Αττική.Καλή συνέχεια !
Παράθεση

Claire Rentfield (Βάσω.)

MyCat Moderator

H Claire Rentfield έγραψε στις 22:01, 23-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από MeniaKi
Γεια σας!
βρήκαμε 4 γατάκια περίπου 3 εβδομάδων δεμένα σε σακούλα. Φαντάζομαι οι περισσότεροι εδώ το έχετε ζήσει. Τα μικρά μέχρι τώρα είναι μια χαρά, έχουν αρχίσει και τρώνε πατεδάκι και σιγά σιγά θα αρχίσουμε να τα προωθούμε για υιοθεσίες. Όμως θέλουμε να τα εμβολιάσουμε για αρχή. Ξέρετε κάποιον κτηνίατρο στην Αθήνα ή στον Πειραιά που να κάνει ειδικές τιμές για αδέσποτα; Είναι και 4, δύσκολα τα πραγματα για τα οικονομικά μας
Μόλις 3 εβδομάδων, αν όντως είναι τόσο, είναι πολύ μικρά για εμβόλια. Θα πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 2 μηνών, δηλαδή περίπου 8 εβδομάδων. Για την ώρα μόνο αποπαρασίτωση μπορείτε να κάνετε και όχι με χαπάκια, αλλά με πάστα. Για την εξωτερική καλύτερα σπραίυ από αμπούλα μια και είναι πολύ μικρά.
΄Οσο για τις τιμές, υποτίθεται πως όλοι κάνουν, μέχρι να πας από το ιατρείο τους...
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνα σε μερικά κτηνιατρεία και να ρωτήσεις τιμές, ίσως βρεις έτσι κάτι οικονομικό.
Παράθεση

MeniaKi

Νεοφερμένος

H MeniaKi έγραψε στις 22:21, 23-05-17:

Μόλις 3 εβδομάδων, αν όντως είναι τόσο, είναι πολύ μικρά για εμβόλια. Θα πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 2 μηνών, δηλαδή περίπου 8 εβδομάδων. Για την ώρα μόνο αποπαρασίτωση μπορείτε να κάνετε και όχι με χαπάκια, αλλά με πάστα. Για την εξωτερική καλύτερα σπραίυ από αμπούλα μια και είναι πολύ μικρά.
΄Οσο για τις τιμές, υποτίθεται πως όλοι κάνουν, μέχρι να πας από το ιατρείο τους...
Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να πάρεις τηλέφωνα σε μερικά κτηνιατρεία και να ρωτήσεις τιμές, ίσως βρεις έτσι κάτι οικονομικό.

Ναι, ναι! Μας τα είπε και η κτηνιάτρος που τα είδε την πρώτη μέρα αυτά. Απλά είπα να αρχίσω να ρωτάω από τώρα για να κάνω και τα ανάλογα τηλεφωνήματα. Ευχαριστώ πολύ
Παράθεση

MaryAnneCat

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη MaryAnneCat
H MaryAnneCat αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H MaryAnneCat η καπθουρα καπθουρα, αλλα η μπεθα μπεθα έγραψε στις 09:56, 24-05-17:

Κωνσταντίνος Ασλανίδης
28ης Οκτωβριου 42, Φαληρο, Θεσσαλονικη
2311213598

Σε αυτον τον γιατρο χρωσταω τη ζωη του γατουλη μου..Επαγγελματιας με γνωσεις και αληθινη αγαπη προς τα ζωα διχως υπεροχη τους συμφεροντος του!
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,969 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 19:58, 24-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από MeniaKi
Ναι, ναι! Μας τα είπε και η κτηνιάτρος που τα είδε την πρώτη μέρα αυτά. Απλά είπα να αρχίσω να ρωτάω από τώρα για να κάνω και τα ανάλογα τηλεφωνήματα. Ευχαριστώ πολύ
Ίσως κι αυτή η λίστα κτηνιάτρων θα μπορούσε να βοηθήσει.
Παράθεση

Kousouni

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Kousouni
H Kousouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 5 μηνύματα.

H Kousouni Ω Ρωμαιο Ρωμαιο... έγραψε στις 23:11, 24-05-17:

Εχετε να μου προτεινετε καποιον κτηνιατρο εδω στους αμπελοκηπους αθηνων???
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

H alcyone έγραψε στις 00:38, 25-05-17:

Για Αμπελόκηπους υπάρχει μια πρόταση στο θέμα εδώ
Παράθεση

MeniaKi

Νεοφερμένος

H MeniaKi έγραψε στις 12:20, 25-05-17:

Αρχική Δημοσίευση από MaryAnneCat
Κωνσταντίνος Ασλανίδης
28ης Οκτωβριου 42, Φαληρο, Θεσσαλονικη
2311213598

Σε αυτον τον γιατρο χρωσταω τη ζωη του γατουλη μου..Επαγγελματιας με γνωσεις και αληθινη αγαπη προς τα ζωα διχως υπεροχη τους συμφεροντος του!
Σε ευχαριστούμε πάρα πολύ αλλά είμαστε Αθήνα! Χαίρομαι που είναι καλά ο γατούλης

Αρχική Δημοσίευση από alcyone
Ίσως κι αυτή η λίστα κτηνιάτρων θα μπορούσε να βοηθήσει.
Ευχαριστούμε πάρα πολύ! Θα ξεκινήσουμε τα τηλέφωνα σιγά σιγά
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη alcyone : 25-05-17 στις 19:32. Αιτία: merge
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους