Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,356 εγγεγραμμένα μέλη και 3,072,214 μηνύματα σε 94,403 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 703 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Έχασα το γάτο μου

ALEXISMOU

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ALEXISMOU
H ALEXISMOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ALEXISMOU έγραψε στις 15:28, 21-03-17:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ στη γατοπαρέα Ειμαι καινουρια στο φορουμ και μπηκα γιατι διαβαζα διαφορα αλλα εχω απορίες. Διαβαζα για χαμενα γατια που επέστρεψαν αλλα στις περισσότερες των περιπτώσεων δεν ήταν στειρωμένα. Το δικόμου είναι στειρωμενο εδω κ πολλους μηνες.Βγηκε σφαιρα χθες το βραδυ απο την πόρτα ουτε που πρόλαβα να τον δω.Δεν είναι η πρωτη φορα που βγαινει αλλα ξαναγυρναει.Χθες όμως το βραδυ δεν γυρισε.Εψαξα όλη τη γειτονια τιποτα Ουτε φωνη ουτε ακροαση.Εχω ελπίδες να ξαναγυρισει;;;;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,718 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:07, 21-03-17:

Καλησπέρα Alexis, καλωσήρθες στη συντροφιά μας (αν και θα ευχόμουν, όπως σίγουρα κι εσύ, με πιο ευχάριστες συνθήκες).

Και βέβαια έχεις ελπίδες να ξαναγυρίσει, όσο πιο πρόσφατα συνέβη το γεγονός, τόσο περισσότερες. Γι αυτό και θα σου συνιστούσα, να συνεχίσεις να τον αναζητάς εντατικά. Μπορεί να είναι φοβισμένος και να κρύβεται ή να τον βρήκαν και να τον πήγαν στο κοντινότερο κτηνιατρείο. Ρώτα γείτονες, ψάξε γατο-αποικίες αδέσποτων (αν υπάρχουν εκεί κοντά) γενικά ψάξε, ιδιαίτερα το βράδυ που είναι πιο ήσυχα και που ακόμα και τα πιο "αγριεμένα" γατιά ξεμυτούν.

Σου παραθέτω εδώ το άρθρο με οδηγίες για γατιά που χάθηκαν που πιστεύω θα σου φανεί χρήσιμο κι εύχομαι το συντομότερο ο γατούλης να βρεθεί ξανά στην αγκαλιά σου.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ALEXISMOU

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ALEXISMOU
H ALEXISMOU αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ALEXISMOU έγραψε στις 20:16, 21-03-17:

Σε ευχαριστω για την αισιοδοξία απλως ανησυχησα γιατι είναι ηδη στειρωμενος κ ηλπιζα οτι δεν θα εξαφανιστει !!!κ το δίλλημα πάντα θα είναι όταν επιστρεψει να τον κρατησω μεσα ή να τον αφησω να μπαινοβγαινει...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 16,718 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 20:36, 21-03-17:

Εννοείται, καλή μου φίλη, οτι ΔΕΝ θα τον ξαναφήνεις να μπαινο-βγαίνει. Κράτα τον μέσα, στην ασφάλεια του σπιτιού. 'Οσο κι αν στην αρχή γκρινιάζει, θα το συνηθίσει και θα πάψουν τα καρδιοχτύπια
και οι αγωνίες για σένα.
Όμως τώρα προέχει να τον βρεις σώο και αβλαβή, πράγμα που εύχομαι ολόψυχα.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Έχασα το γάτο μου - Από Margarita21
      Το θέμα έχει λάβει 24 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-09-15 στις 16:51.
    • Βοήθεια, έχασα το γάτο μου! - Από Thekittehface
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 28-05-15 στις 19:51.
    • Έχασα τον γάτο μου! - Από Athanasia79
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Lost & Found.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-01-12 στις 22:34.
    • Έχασα το γάτο μου τον Μπουρμπούλη - Από πανος20513
      Το θέμα έχει λάβει 49 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 10-01-12 στις 05:46.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους