Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,181 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,074 μηνύματα σε 96,062 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 639 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Θα γυρίσει άραγε;

Μπιμπίκο

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Μπιμπίκο
H Μπιμπίκο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 6 μηνύματα.

H Μπιμπίκο έγραψε στις 01:13, 27-02-17:

Σ'ευχαριστω πολυ Πουπουλίνα ....
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 50,557 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 01:30, 27-02-17:

Μακαρι να γυρισει παντως.Πολυ στεναχωριεμαι....
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μπιμπίκο

Νεοφερμένος

H Μπιμπίκο έγραψε στις 06:58, 27-02-17:

Ασε βρε πουπουλινα μου.... Το μυαλο μου εχει παρει φωτια για το τι μπορει να της εχουν κανει τα ... διποδα...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

tammy (Δημητρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tammy
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

O tammy έγραψε στις 13:20, 27-02-17:

Δεν είναι όλοι οι άνθρωποι κακοί.Όμως... διάβασα το μνμ αρκετές φορές. Συμβαίνουν και ατυχήματα,δυστυχώς. Μακάρι να γυρίσει αλλά μέχρι τότε πρέπει να φροντίζετε τα μικρά. Πολύ θα χαιρόμουνα αν κάποιο, εύχομαι και ολα, έβρισκε κάποια οικογένεια να το υιοθετήσει. Η αγάπη που θα πάρουν θα τους αποζημιώσει για τη καλή τους πράξη. Μέχρι τότε μια καλή τροφή για μικρά θα ήταν σημαντικό.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μπιμπίκο

Νεοφερμένος

H Μπιμπίκο έγραψε στις 14:39, 27-02-17:

Γεια σου tammy... ολοι μου λενε ασχημες εκδοχες και ειμαι πολυ στεναχωρημενη.... επειδη τα μωρα τα γεννησε σε σπιτι κλειστο, μονο απο το πλεγμα του παραθυρου μπορω να τους πεταξω αλουμινοχαρτα με πλουσιες τροφες, οπως εκανα κ πριν εξαφανιστει η μαυρουλα μου για να την ξεκουρασω. Με συγχωρειτε που μακρυγορω.... αλλα πριν τεσσερις μηνες εξαφανιστηκε αλλη μανα περιπου 4-5 ετων, αφηνοτας πισω 4 μωρα. Κ μετα απο 3-4 μερες που τα ταιζα εξαφανιστηκαν μαζι με ολα τα υπολοιπα 6-8 μηνων που ηταν τριγυρω. Το μυαλο μου παει οτι καποιος εξαφανιζει τις μανες..... ειμαι πολυ στεναχωρημενη.... κι απογοητευμενη απο τους ανθρωπους... εχω πολλα να σας εξιστορισω. Το πιο προσφατο προχθες καποιος σηκωνε ψηλα πανω απ το κεφαλι του ενα μικρο κ το αφηνε να πεσει κατω 2-3 φορες. Δεν ειναι ολοι οι ανθρωποι ετσι, αλλα δεν εχουμε κ συνειδηση της εννοιας της ΖΩΗΣ.
Παράθεση

Ρούλης και Μπία (Ολυμπία)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Ρούλης και Μπία
H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 581 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 15:22, 27-02-17:

Ωχ αυτό το τελευταίο με το μωρό με φαρμάκωσε.Πιστεύω όπως κι εσύ πως κάποιο πονηρό και μαυρόψυχο δίποδο κάνει κάτι κακό στα γατούλια.Λυπάμαι που το λέω αλλά η Μαυρούλα που είναι τόσο καλόψυχη και πήρε κοντά της τον μεγάλο ,λίγο απίθανο να εγκατέλειπε τα μικράκια.
όπως και νάχει ας ελπίσουμε πως θα γίνει το θαύμα και θα επιστρέψει.Ως τότε λίγη περισσότερη προσοχή στα μικράκια και μιά ανακοίνωση για υιοθεσία δεν βλάπτει.
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 50,557 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 15:28, 27-02-17:

Μπιμπικο μου...σε πολη μενεις η σε χωριο;Ναι,ετσι πως τα λες ειναι πολυ πιθανον καποιος να τα εξαφανιζει.Πουθενα δεν παει ο νους σου;Υπαρχουν γειτονες εκει;
Παράθεση

Μπιμπίκο

Νεοφερμένος

H Μπιμπίκο έγραψε στις 18:40, 27-02-17:

Στη Θεσσαλονικη ζω. Απο τοτε που πεθανε ενας παππους εκει που φροντιζε την αλλη μανα με ολα τα προηγουμενα μωρα της, αλλαξαν την γκαραζοπορτα της πρασιας να μην περναει κανενα ζωο, πρωτα εξαφανισαν τη μανα κ μετα πεταξαν εξω τα μικρα 1,5 μηνος. Κ μετα εξαφανιστηκαν κι αυτα. Κ μετα νοικιασαν το διαμερισμα του παππου. Ολ'αυτα το πολυ μεσα σε 10 μερες. Αλλα δεν μπορω να πω τιποτα σε κανεναν τους, γιατι δεν εχω αποδειξεις!! Αλλη γειτονισσα! Αυτη παλι! Ειχε κ ζωο κ το φροντιζε! Της πεθανε ο γατος πριν 2 χρονια, με δακρυα στα ματια μου εφερε τις τροφες του κ τωρα ολο ειρωνεια παραπονιεται για τ' αδεσποτα ΜΕΤΑ 2 ΧΡΟΝΙΑ! επειδη ο ιδιοκτητης της καφετεριας, ενα παιδι στην κυριολεξια, που βρισκεται διπλα, οπου σταθει κι οπου βρεθει απειλει οποιον ταιζει, με φολα, και κανει προπαγανδα σε οποιον πινει καφε, εναντιων των μικρων που παιζουν μονο μπροστα στο μαγαζι του κ οι πελατες του τα χαζευουν! Κι αυτο γιατι οι φιλοι του εχουν σκυλια μεγαλα κ τα φερνουν στο μαγαζι του και οι μανες λογικο ν' αγριευουν... κ παλι δεν μπορω να πω τιποτα, γιατι απλα εξαφανιστηκαν!!! Οι γατουλες που οι καημενες η μονη τους καθημερινη εννοια ηταν να φανε για να θηλασουν κ να ταισουν τα μωρα τους, ηταν πολυ διακριτικες, προσεκτικες κ προστατευτικες....
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:03, 27-02-17:

Ξεκαθαρα φαινονται τα πραγματα....δυστυχως.Εγω παντως θα κολαγα αφισες με τον νόμο,που δειχνει τα προστιμα και την φυλακιση για κακοποιηση και θανατωση ζωου.Ετσι..να ξερουν οτι καποιος τους εχει καταλαβει.Αλλα σαφως και θα προσπαθουσα να το κανω χωρις να με αντιληφθουν και θα τους παραμονευα με κινητο στο χερι.Δεν ξερω τι αλλο να σου πω...
Παράθεση

tammy (Δημητρης)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tammy
Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

O tammy έγραψε στις 19:38, 27-02-17:

Θα συμφωνήσω με την Έφη. Επίσης σε αυτόν με το μαγαζί θα φώναζα την αστυνομία και θα ανάφερα τις απειλές του.Δημόσια. Είναι επαγγελματίας, δε θα του αρέσει καθόλου η δυσφήμιση. Πολλοί άνθρωποι είναι φιλόζωοι.Βέβαια είναι πολύ δύσκολα τα πράγματα. Σε κάθε γειτονιά η ίδια ιστορία. Αυτό που είναι ακατανόητη είναι η στάση της γειτόνισσας. Πριν φιλόζωη, τώρα ενοχλείται...Τι να πω.Εύχομαι να μην είσαι η μόνη που νοιάζεται. Περισσότεροι είναι πιο υπολογίσιμοι.
Παράθεση

Μπιμπίκο

Νεοφερμένος

H Μπιμπίκο έγραψε στις 20:28, 27-02-17:

Λοιπον! Μολις μου τηλεφωνησε η αδερφη μου κ μιλουσε ακαταληπτα οτι ηρθε, και ακουσα τη μαυρουλα να τσιριζει! Παω να δω κ θα σας πω παιδια. Πρωτη ανακουφιση! Ζει!
4 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 23:46, 27-02-17:

Οταν μπορεσεις Μπιμπικο μου(μα ποσο μου αρεσει αυτο το νικ.. ) γραψε μας τι εγινε....
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ολυμπία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 581 μηνύματα.

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 14:45, 28-02-17:

Αμάν γράψε τα νέα μόλις γυρίσεις,μακάρι...αχ πόσο στεναχωρέθηκα,το καημενούλι μου...
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάνσυ χώρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νάνσυ χώρα
H Νάνσυ χώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Νάνσυ χώρα έγραψε στις 16:00, 14-05-17:

Καλησπέρα έχω χάσει τον γάτο μου εδώ και έξι μέρες χρειάστηκε να φύγουν από το νησί και τον είχαν οι γονείς μου όπου τους ήξερε χάθηκε 2 μέρες μετά αφού έφυγα δεν έχει γυρίσει ακόμα είναι στειρωμένες αρσενικός έβγαινε από το σπίτι και μερικές φορές και το βράδυ πάντα όμως γύριζε πίσω έχω τρελαθεί όλοι τον έχουν ψάξει αλλά τίποτα μπορεί κάποιος να μου πει κάτι παρακαλώ
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 19:15, 15-05-17:

Τι να πούμε κι εμείς...είναι δύσκολη να χάσεις το ζωάκι σου.Μπορεί να τον πήρε κάποιος όταν τον είδε καθαρό και στρουμπουλό.Ίσως και να γυρίσει,όλα είναι πιθανά,δυστυχώς δεν μπορούμε να σε βοηθήσουμε ...
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:01, 15-05-17:

Καλησπερα καλη μου φιλη.Δες αυτο το αρθρο.
Το σιγουρο ειναι οτι πρεπει και εσυ να κινητοποιηθεις...να κανεις κατι.Βγες εξω...κυριως βραδυ που ειναι πιο ησυχα,φωναζε τον οπως τον φωναζες,χτυπα ενα μεταλικο μπωλακι με ενα κουταλι και να τον καλεις...βαλε αφισες με φωτο του ,και ενημερωσε οπωσδηποτε γειτονες για αυτον.Και κτηνιατρεια.Αν τον βρει καποιος και τον παει εκει.
Μακαρι να βρεθει ο γατουλης.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νάνσυ χώρα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Νάνσυ χώρα
H Νάνσυ χώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Νάνσυ χώρα έγραψε στις 11:54, 16-05-17:

Τα έχω κάνει όλα βγαίνω κάθε μέρα και τον ψάχνω έχω ρωτήσει παντού θα βάλω και άφησες σήμερα έχασα την ζωή μου ήταν η παρέα μου σας ευχαριστώ πολύ
Παράθεση

Maria0483

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maria0483
H Maria0483 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Maria0483 Once you go cat, you never go back!! έγραψε στις 14:22, 07-10-17:

Καλησπέρα σε όλους και όλες! Σας παρακαλώ διαφωτίστε με διότι η γατούλα μου -6 μηνών αστείρωτη- εχθές το βράδυ το έσκασε από το μπαλκόνι και έχω τρελαθεί... Από το πρωί ήμουν έξω και την έψαχνα, τύπωσα αφίσες και τις κόλλησα σε ολόκληρη την περιοχή και της άφησα το φαγητό της έξω από την πολυκατοικία (μένω στον δεύτερο όροφο.) Προφανώς πήδηξε γιατί την κάλεσε κάποιος αρσενικός ή απλά για να πάει να αναπαραχθεί καθαρά απο ένστικτο;;; Δεν ξέρω τι να υποθέσω και εάν θα ξαναγυρίσει.. Θα βγώ και το βράδυ να την ψάξω γιατί μου είπαν πως με τον θόρυβο της ημέρας και τον κόσμο που διέρχεται το πιθανότερο είναι να έχει κρυφτεί κάπου.. Εν τω μεταξύ, βρέχει ασταμάτητα και δεν μπορώ στην προκειμένη ούτε καν να βγώ για να την ψάξω πάλι. Πείτε μου, τι γνωρίζετε εμπειρικά;;
Παράθεση

KOSIRINI (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KOSIRINI
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H KOSIRINI έγραψε στις 16:04, 07-10-17:

Αρχική Δημοσίευση από Νάνσυ χώρα
Καλησπέρα έχω χάσει τον γάτο μου εδώ και έξι μέρες χρειάστηκε να φύγουν από το νησί και τον είχαν οι γονείς μου όπου τους ήξερε χάθηκε 2 μέρες μετά αφού έφυγα δεν έχει γυρίσει ακόμα είναι στειρωμένες αρσενικός έβγαινε από το σπίτι και μερικές φορές και το βράδυ πάντα όμως γύριζε πίσω έχω τρελαθεί όλοι τον έχουν ψάξει αλλά τίποτα μπορεί κάποιος να μου πει κάτι παρακαλώ
Αχ και γω ειχα χασει περυσι τον δικο μου,στειρωμενος επισης.Ειχα ενημερωσει ολη την περιοχη που μενω και συγχρονως εψαχνα και γω.Βεβαια την αμμο που κανει την αναγκη του την αδειαζω στο χωραφι μου και αυτο βοηθαει στο να επιστρεψει πιο ευκολα και να μην χαθει.Την τριτη μερα ο κυριος εκανε την εμφανιση του....τον εκοψε η πειναΕσυ μενεις μαζι με τους γονεις σου?αν οχι, μηπως εχει παει και σε περιμενει εκει που μενατε μαζι?Νανσυ χωρα σε εσενα αναφερομαι
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KOSIRINI : 07-10-17 στις 23:54.
Παράθεση

Maria0483

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Maria0483
H Maria0483 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H Maria0483 Once you go cat, you never go back!! έγραψε στις 16:11, 07-10-17:

Εμένα η μπέμπα είναι αστείρωτη...Δεν πρόλαβα να την στειρώσω, πίστευα ήταν μικρή... αλλα να τωρα που χτυπαω το κεφαλι μου... Με εχει φαει η αγωνια ολη μερα ειμαι εξω και ψαχνω αλλα τιποτα. Την φωναζω αλλα ουτε ενα νιαου δεν ακουω κ γω αναρωτιεμαι, δεν πειναει?!?! πως γινεται?! οικοσυτη και πριγκιπισσα πως ειναι δυνατον να μην ακουω ουτε ενα νιαου?! Μενω με τους γονεις μου ναι σε πολυκατοικια στον δευτερο οροφο... Δεν ξερω τι να κανω, ουτε 24ωρο δεν εχει περασει και με εχει φαει η ανησυχια... Βρεχει κ όλας που να παω να την ψαξω?! τα χω ηδη θερισει ολα..
Παράθεση

Πολύ δραστήριο μέλος

H Ρούλης και Μπία έγραψε στις 18:27, 07-10-17:

Θα περιμένεις να κοπασει η βροχή,σίγουρα κάπου τρύπωσε για να προφυλαχτεί.Παράλληλα βέβαια θα την ψάχνεις κουβαλώντας μαζί σου αγαπημένους της μαζέδες.Το πιθανότερο είναι να τη βρεις,κάνε λίγη υπομονή.
Παράθεση

alcyone

MyCat Moderator

Το avatar του χρήστη alcyone
H alcyone αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17,842 μηνύματα.

H alcyone έγραψε στις 19:48, 07-10-17:

Δες κι εδώ αυτό το άρθρο που μπορεί να σε βοηθήσει και μακάρι σύντομα να επιστρέψει στην αγκαλιά σου.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Cindy23

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Cindy23
H Cindy23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 27 μηνύματα.

H Cindy23 έγραψε στις 22:01, 07-10-17:

Ελπίζω να το βρεις το γατακι σου σύντομα!! Κι εγω εχω ενα θυληκό ειναι περίπου 5 μηνών και το έχω στο σπίτι μου μέσα γιατι το έιχε χτυπήσει αμάξι όταν ήταν 2 μηνών και ακόνα δεν το έχω πάει για στείρωση και φοβάμαι να την αφήνω στο μπαλκόνι μόνη της ειδικά για να μην πηδήξει και φύγει. Η κτηνίατρος μου εχει πει οτι δεν κανει να μείνει εγκύος ποτε η γατούλα μου γιατι έχει θέμα με το ισχίο της. Ισως να χρειαστεί επεμβαση και για το ισχίο της και για στείρωση. Τι τραβάνε τα καημενούλια!! προσπαθω να την έχω σα πριγκίπισσα!!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους