Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,181 εγγεγραμμένα μέλη και 3,091,074 μηνύματα σε 96,062 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 620 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Γάτος στο μπαλκόνι μόνιμα

Ζετου

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Ζετου
H Ζετου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H Ζετου έγραψε στις 12:56, 15-09-17:

καλησπερα και απο εμενα.εδω και 2 εβδομαδες ειχα παρει και γω ενα γατουλη με την προυποθεση να τον κρατησω και να τον μεγαλωσω.πιστευα οτι ολα θα ειναι ευκολα και θα μπορεσω να το μεγαλωσω.τα αγαπαω πολυ τα ζωακια δενομαι μαζι τους θελω ολα να ναι καλα και ευτυχισμενα αλλα και γω ειχα το προβλημα με τις τριχες και ισως και λιγο θεμα με την υπερβολικη καθαριοτητα με αποτελεσμα να μη το βαζω μεσα και να μενει στο μπαλκονι.καταλαβαινα ομως οτι αυτο που κανω δεν ειναι σωστο και ο μικρουλης δεν θα μεγαλωνε καλα εκει περα.ετσι πηρα την αποφαση να το χαρισω καπου που ηξερα οτι θα μενει σε καλυτερες συνθηκες απο οτι του παρειχα εγω.αυτο που θελω να πω ειναι οτι το αγαπουσα,πληγωθηκα οταν αποφασισα να το δωσω και πραγματικα μου πηρε καιρο να το ξεπερασω..ισως ομως το προβλημα της υποχονδριας ηταν μεγαλυτερο απο την αγαπη μου γι αυτο και ετσι δεν μ αφηνε να ζησω ευτυχισμενη και γω μαζι του..δεν ειναι κακο να ειμαστε υποχονδριοι (σε λογικα πλαισια) δεν σημαινει οτι δεν αγαπαμε τα ζωα απλα οσο σκληρο και αν ειναι πρεπει να κρινουμε και να αξιολογουμε σωστα τις καταστασεις ετσι ωστε να μην ταλαιπωρησουμε ενα αθωο πλασμα.εγω ευτυχως το καταλαβα εγκαιρως απο μονη μου και πιστευω εκανα το σωστο.τα λατρευω τα ζωακια αλλα λογω του ψυχολογικου θεματος μου που αναγνωρισα τελικα δεν μπορω τη συμβιωση μαζι τους οσο και αν με πικρανε.ευχομαι και συ να το καταλαβεις απο μονη σου και να παρεις μια σωστη αποφαση.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

KOSIRINI (Ειρήνη)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη KOSIRINI
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες και μας γράφει απο Κως (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H KOSIRINI έγραψε στις 14:42, 28-09-17:

Καλα εκανες και τον εδωσες Ζετου.Και γω ειχα φοβερο προβλημα με τις τριχες.Δεν μπορουσα να χαιδεψω ζωντανο νομιζα οτι το στομα μου ηταν γεματο τριχες και εφτυνα συνεχεια για να βγουν.Οταν πριν 3 χρονια μου προεκυψαν τα 2 γατουλινια μου και επρεπε να τα κρατησω μεσα στο σπιτι,οι τριχες μου εγιναν εφιαλτες.Πηγα λοιπον ενα ωραιο πρωι στην κτηνιατρο και της ζητησα καποιο σκευασμα να τους δωσω για να μη μαδουν το μονο που μπορουσε να μου δωσει ηταν το λαδι σολομου και τιποτα αλλο.Ματαια ομως,η τριχα-τριχα.Σιγα σιγα αρχισα να το συνηθιζω και οταν η κτηνιατρος με διαβεβαιωσε οτι δεν υπηρχε καμια περιπτωση να κολλησω κατι αν καταπιω εστω και μια διοτι τα γατακια μου ηταν εμβολιασμενα και αποπαρασιτωμενα μεσα εξω,τοτε και με λιγη δουλεια στο μυαλο μου το ξεπερασα εντελως.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Μπαλκόνι - Από marestros
      Το θέμα έχει λάβει 21 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συμπεριφορά & Εκπαίδευση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 15-07-10 στις 14:05.
    • Νόμιμα ή παράνομα τα πιθηκοειδή ως κατοικίδια; - Από Gina
      Το θέμα έχει λάβει 4 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Καταγγελίες.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-08-07 στις 01:25.
    • Τα νόμιμα και παράνομα των διακοπών. - Από Γίδι
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 31-07-07 στις 09:29.
    • Κατεβάστε ταινίες νόμιμα - Από O'Zorgnax
      Το θέμα έχει λάβει 6 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Θέατρο, σινεμά & τηλεόραση.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-01-06 στις 11:07.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους