Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 79,590 εγγεγραμμένα μέλη και 3,077,667 μηνύματα σε 94,880 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 790 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Οικονομική και καλή τροφή για γάτες

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Sailor Moon
H Sailor Moon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H Sailor Moon έγραψε στις 13:26, 02-09-11:

Καλησπέρα Ψάχνω μία καλή οικονομική τροφή για γατάκι 3 μηνών. Έχω διαβάσει ότι whiskas κτλ δεν είναι καθόλου καλές τροφές, αλλά δεν μπορώ να αγοράζω συνέχεια κ ακριβές τύπου royal canin...Μήπως γνωρίζετε κάποια να μου προτείνετε ? Έχω ακούσει για την purina, τι γνώμη έχετε γι' αυτήν?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

jeannete

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη jeannete
H jeannete αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (16 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Δροσιά (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

H jeannete έγραψε στις 13:41, 02-09-11:

Έχω ακούσει καλά λόγια για την purina,πάντως εγώ στα δικά μου δίνω friskies και πέρα απ'το ότι τους αρέσει,είναι και υγιέστατα...τι έχεις ακούσεις για τις whiskas?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 49,201 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 13:45, 02-09-11:

Δείτε εδω να πάρετε μια ιδέα,για τις τροφες απο σ/μαρκετ.
Η purina,δεν είναι και απο τις καλύτερες,ειδικά για μικρό γατάκι.Αλλά φαντάζομαι ότι είναι προτιμότερη απο αυτές των σ/μαρκετ.

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Sailor Moon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

H Sailor Moon έγραψε στις 14:21, 02-09-11:

Για whiskas και γενικώς για τροφές από σούπερ μάρκετ έχω ακούσει ότι έχουν συντηριτικά, χρωστικές κτλ κ γενικώς ότι είναι κακής ποιότητας . Μία φορά είχα πάρει κ Josera, αλλά επειδή το pet shop που την πουλάει τη δίνει χύμα, πιστεύω πως καλύτερο θα ήταν να το αποφύγω.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 49,201 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:22, 02-09-11:

Ναι,ούτε και εγώ εμπιστεύομαι τα χύμα.

Παράθεση

tribiani

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tribiani
Ο tribiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O tribiani έγραψε στις 14:33, 02-09-11:

Ρε συ εννοείται πως αφού υπάρχει πρόβλημα θα πάρεις κάτι πιο οικονομικό. Δεν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο. Υπάρχει μέχρι τι μπορείς να του προσφέρεις. Εδώ υπάρχει κόσμος που δε μπορεί να προσφέρει στα παιδιά του... Πάρε Purina, μια χαρά είναι. Και χύμα στην ανάγκη... Άμα δεν την τάιζες εσύ θα ήταν 100 φορές χειρότερα. Αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα φτάνουν και σε υπερβολές καμιά φορά ή αφορούν ανθρώπους που θέλουν να έχουν τα γατάκια τους τα καλύτερα.

Χαλάρωσε, ήδη το γατάκι σου είναι πολύ τυχερό. Θα ζήσει και θα ευτυχήσει... Τι άλλο να σου πω;;;

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 587 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 15:05, 02-09-11:

Εγω ταϊζω τα γατακια μου whiskas και ειναι μια χαρα.Ισα ισα τρελαινονται για αυτην!!!!!Και εγω ειχα ακουσει διαφορα και μαλιστα προκαλουσε και διαροια στα γατακια μου αλλα τωρα εχει καπως αναννεωθει και ειναι πολυ ωραια!!!!!

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Sailor Moon έγραψε στις 15:19, 02-09-11:

Κ εγώ του πήρα τελευταία φορά whiskas junior κ δεν του έχει προκαλέσει κάτι, αλλά δεν την τρώει κ με πολύ όρεξη

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mulan
H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 16:40, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από tribiani
Ρε συ εννοείται πως αφού υπάρχει πρόβλημα θα πάρεις κάτι πιο οικονομικό. Δεν υπάρχει καλύτερο ή χειρότερο. Υπάρχει μέχρι τι μπορείς να του προσφέρεις. Εδώ υπάρχει κόσμος που δε μπορεί να προσφέρει στα παιδιά του... Πάρε Purina, μια χαρά είναι. Και χύμα στην ανάγκη... Άμα δεν την τάιζες εσύ θα ήταν 100 φορές χειρότερα. Αυτά που διαβάζεις εδώ μέσα φτάνουν και σε υπερβολές καμιά φορά ή αφορούν ανθρώπους που θέλουν να έχουν τα γατάκια τους τα καλύτερα.

Χαλάρωσε, ήδη το γατάκι σου είναι πολύ τυχερό. Θα ζήσει και θα ευτυχήσει... Τι άλλο να σου πω;;;
Συμφωνώ με το ότι ο καθένας προσφέρει ότι έχει. Εγώ φοιτήτρια είμαι και δυστυχώς δεν μπορώ να αγοράζω τέλειες τροφές. Αγοράζω την purina tonus που θεωρείται λίγο καλύτερη από αυτήν των σουπερ μαρκετ. Από to pet shop που ψωνίζω η tonus του 1,50 κιλλού κοστίζει από 4,50 εως 5,80 αναλόγως το είδος. Η kitten νομίζω κάνει γύρω στα 5,50. Πάντως έναν χρόνο τώρα η Mulan τρώει purina tonus (αρχικά kitten και τώρα sterlilized για στειρωμένα) και δεν μου έκανε ούτε μια φορά διάρροια και η τουαλέτα της μυρίζει υποφερτά. Οπότε εγώ θα σου πρότεινα να αγοράσεις αυτήν. Η διαφορά στην τιμή με των σουπερ μαρκετ είναι ελάχιστη.

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Sailor Moon έγραψε στις 18:23, 02-09-11:

Οκ ευχαριστώ Κ εγώ την purina tonus έχω τσεκάρει σε ένα pet shop κ λέω να τη δοκιμάσω! Μου έδειξαν τη συσκευασία των 400 gr 2,50 ευρω

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 365 μηνύματα.

H mulan έγραψε στις 18:31, 02-09-11:

Αρχική Δημοσίευση από Sailor Moon
Οκ ευχαριστώ Κ εγώ την purina tonus έχω τσεκάρει σε ένα pet shop κ λέω να τη δοκιμάσω! Μου έδειξαν τη συσκευασία των 400 gr 2,50 ευρω
Να προτιμάς μεγάλες συσκευασίες γιατί συμφέρουν οικονομικά!

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Sailor Moon έγραψε στις 20:53, 02-09-11:

Μόλις βρήκα την purina proplan, η οποία έχει 14 ευρώ το κιλό! Ελπίζω να αρέσει στον γιούγκι μου

1,50 κιλό βασικά, μπερδεύτικα

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Pennylane : 03-09-11 στις 22:32. Αιτία: Συνεχόμενα μηνύματα
Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan έγραψε στις 20:59, 02-09-11:

Ωραία! Η προπλαν είναι καλύτερη από την τόνους!!

Παράθεση

tribiani

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη tribiani
Ο tribiani αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O tribiani έγραψε στις 13:34, 03-09-11:

Κάτσε ρε συ, 14 ευρώ το 1.5 κιλό; Εγώ παίρνω την Royal Canin 15 euro τα 2 kg...

Παράθεση

mulan

Δραστήριο Μέλος

H mulan έγραψε στις 19:51, 03-09-11:

Τόσο κάνει περίπου. Γύρω στα 12 με 14 ευρω νομίζω το 1,50 κιλό.

Παράθεση

starblood

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη starblood
Ο starblood αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.

O starblood έγραψε στις 22:16, 03-09-11:

Pro plan kitten τα 3κ τα βρίσκω 21e ... Συγκρίνετε τιμές στα pet shop!
Super premium τροφή είναι οπότε μια χαρά! εφάμιλλη της royal και καμία σχέση με whiskas κλπ.
Μετά ξεφεύγεις πολύ οικονομικά..

Παράθεση

Sailor Moon

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Sailor Moon έγραψε στις 13:07, 04-09-11:

Η αλήθεια είναι δεν σύγκρινα τιμές με royal κ γενικώς με κιλά κτλ. Όταν ζήτησα purina για μικρά γατάκια μου έδειξε μόνο αυτή με το 1,5 κιλό κ την πήρα. Θα έχω υπ' όψιν μου κ τη 2κιλη royal πάντως

Παράθεση

catboss_007

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catboss_007
Ο catboss_007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O catboss_007 Close your eyes until I say 3 1,2... έγραψε στις 09:28, 25-05-14:

Θα μπορούσατε να μου προτίνετε φθηνές και καλές τροφές για τη γατούλα μου τη Βουλίτσα;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

catboss_007

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη catboss_007
Ο catboss_007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 8 μηνύματα.

O catboss_007 Close your eyes until I say 3 1,2... έγραψε στις 12:09, 09-06-14:

είναι πάνω από 1 χρ.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

zoelev (Ζωή)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη zoelev
H Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10 μηνύματα.

H zoelev έγραψε στις 22:49, 09-06-14:

Πάρε οποιαδήποτε εκτός από γατοτροφή του σούπερμάρκετ! ΕΙΝΑΙ ΟΛΕΣ ΚΑΡΚΙΝΟΓΟΝΕΣ! Δεν ξέρω κατά πόσο η purina είναι καλή εταιρεία αν σκεφτείς ότι φτιάχνει και τα friskies και τα proplan...... Ένα γατάκι που μάζεψα πέθανε από καρκίνο στο συκώτι ακριβώς επειδή του έδινα τροφή του σουπερμαρκετ και ας ηταν η πιο ακριβη και υποτίθεται καλή.......και ξέρω και άλλα περαστικά που καημένες γάτες πέθαναν από καρκίνο στο συκώτι.....Εγώ πλέον παίρνω royal canin....αλλά λόγο της τιμής της όταν τελειώσει θα δοκιμάσω nutram

Παράθεση

Nikos90

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Nikos90
Ο Nikos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Nikos90 έγραψε στις 19:48, 04-06-15:

Διάβασα κάποια θέματα σχετικά με τις ξηρες τροφές και θα ήθελα τη βοήθεια σας για την επιλογή μιας ποιοτικής και σχετικά οικονομικής τροφής.

Ως τώρα για τα δύο μικρά που φροντίζω, περίπου 3 μηνών δίνω την Royal Canin.

Από όσα διάβασα η Purina Tonus είναι η πιο οικονομική και σχετικά καλής ποιότητας. Υπάρχει κάποια άλλη που θα προτείνατε "ενδιάμεσα" σε Purina Tonus και Royal;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nikos90 : 04-06-15 στις 20:03.
Παράθεση

Nikos90

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Ο Nikos90 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

O Nikos90 έγραψε στις 11:21, 07-06-15:

Καμια πρόταση;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pepper

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη pepper
H pepper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 385 μηνύματα.

H pepper έγραψε στις 12:33, 07-06-15:

Κοίτα ανάμεσα στην royal canin και την tonus υπάρχει το χάος! Εγώ έχω δώσει josera, arden grange, farmina N&D, applaws. Όλες είναι στα 12/13 ευρώ. Όλες θεωρούνται καλές, οι arden και applaws είναι grain free, η farmina low grain. Στον γάτο μου δεν ταίριαξαν όλες, αυτό είναι κάτι που δοκιμάζεις και βλέπεις δυστυχώς.

Παράθεση

Nikos90

Εκκολαπτόμενο Μέλος

O Nikos90 έγραψε στις 12:50, 07-06-15:

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Οι grain free θεωρούνται καλύτερες για τα γατάκια;

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 18:08, 07-06-15:

Αρχική Δημοσίευση από Nikos90
Σ' ευχαριστώ για την απάντηση. Οι grain free θεωρούνται καλύτερες για τα γατάκια;
Ναι,σαφεστατα θεωρουνται πολυ καλυτερες.

Παράθεση

Lumen

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lumen
H Lumen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Δε θυμάμαι έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.

H Lumen We are all earthlings έγραψε στις 13:50, 03-10-15:

Καλησπέρα σε όλους και χαίρομαι που βρήκα την παρέα σας
έχω προς το παρόν 2 σκύλους, 6 γάτες ενήλικες και 5 νεογέννητα και έχω βγει από το παράθυρο!!!
Αν δε βρω σπίτι για τα μικρά αναγκαστικά θα τα κρατήσω.
Αυτή τη στιγμή δίνω applaws και arden αλλά έχω γονατίσει..
Ψάχνω οικονομική τροφή, χωρίς ζωικά υποπροϊόντα κλπ. Για όποιον έχει ασχοληθεί σοβαρά με τις τροφές, θα ήθελα συμβουλή παρακαλώ.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Παράθεση

giannisgn

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη giannisgn
Ο giannisgn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O giannisgn έγραψε στις 15:50, 08-08-17:

Η τροφη applaws ειναι η καλυτερη τροφη σε αυτην την τιμη;17€ το δικυλο η υπαρχουν καλυτερες;
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,707 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 10:27, 11-08-17:

Αρχική Δημοσίευση από giannisgn
Η τροφη applaws ειναι η καλυτερη τροφη σε αυτην την τιμη;17€ το δικυλο η υπαρχουν καλυτερες;
Καλημερα,εξαρταται απο που ψωνιζεις,τι αλλες διαθεσιμες τροφες εχει,και τι συσκευασια παιρνεις.Οι μεγαλες συσκευασιες συμφερουν πολυ περισσοτερο,και μπορεις να εχεις ενα μεγαλο ταπερ ωστε να κλεινεις τη μεγαλη ποσοτητα αεροστεγως,κι ενα μικροτερο οπου θα γεμιζεις δυο δυο κιλα για καθημερινη χρηση,ωστε να μη χανει η μεγαλη ποσοτητα τη μυρωδια της.Η Applaws ειναι μια πολυ καλη ποιοτικα τροφη,υπαρχουν και σαφως καλυτερες,και σαφως χειροτερες.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους