Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 80,357 εγγεγραμμένα μέλη και 3,094,193 μηνύματα σε 96,244 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 871 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Πού χάθηκαν οι γάτες;

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη chouzouris
H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 14:10, 27-03-06:

Εδώ και περίπου 12 μήνες βγάζω φαγητό κάθε βράδυ και ταίζω 3 γάτες (τη μητέρα και τα 2 μικρά της). Τα μικρά μεγάλωσαν και εν τω μεταξύ μυρίστηκαν το φαγητό τα γατιά της γειτονιάς και μαζεύονται κάθε μέρα περίπου 5-7 γάτες για φαγητό. Τις ταίζω στον κήπο μου, ο οποίος δυστυχώς επικοινωνεί με τους κήπους των γειτόνων μου. Αυτοί, άρχισαν να παραπονιούνται για τις γάτες (ότι λερώνουν τους κήπους κλπ). Συνέχισα να τις ταίζω κρυφά και όσο πιο μακρυά από τους κήπους, ωστόσο οι 3 αρχικές γάτες έκαναν το κήπο σπίτι τους και σπανίως έφευγαν.
Ένα βράδυ γυρνώντας από τη δουλειά, διαπίστωσα ότι καμία γάτα δεν με περίμενε στο ημερήσιο ραντεβού μας για φαγητό.Το ένα από τα δύο γατάκια εμφανίστηκε, ήρθε, έφαγε και έφυγε. Έχουν περάσει 6 ημέρες από τότε και οι γάτες δεν έχουν εμφανιστεί. Μόνο το ένα μικρό έρχεται, τρώει και φεύγει. Έρχεται και ένα άλλο γατί που μόνο περιοδικά εμφανίζονταν. Δεν ξέρω τί να υποθέσω... Αν τις είχαν δηλητήριάσει δεν θα έβλεπα κάτι, έστω κάποιο γατί νεκρό; Υπάρχει περίπτωση να φώναξαν "μπόγια" και να τις μάζεψαν; Δεν νομίζω να υπάρχει για γάτες... Είναι δυνατόν να έχουν ψεκάσει με κάτι τους κήπους και να μην έρχονται τα γατιά; Έχω γυρίσει όλη τη γειτονιά, δεν τις βρίσκω πουθενά. Μήπως έχει κανείς κάποια ιδέα τί μπορεί να έχει συμβεί; Δεν μπορεί να εξαφανίστηκαν ξαφνικά ΟΛΕΣ... Φοβάμαι για το χειρότερο...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,352 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 23:30, 27-03-06:

παντως ενα εχω να πω μπας κ τις εδιωξαν οι γειτονες την ωρα που λειπεις στην δουλεια σου εμενα εδω παντως που μενω οταν λειπω για διακοπες ο κυριος που εχει το συνεργειο διπλα στο σπιτι μου τις ταιζει να ναι καλα ο ανθρωπος .μπογια σε γατες πρωτη φορα ακουω

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 288 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 00:23, 28-03-06:

μπορεί να τις κυνήγησαν για να μην ξαναπλησιάσουν , υπάρχουν και αγριάνθωποι της ζουγκλάς στο λεκανοπέδιο

Παράθεση

Zoubi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zoubi
H Zoubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1... Το ταξίδι μου στον κόσμο της γάτας μόλις ξεκίνησε... έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Zoubi έγραψε στις 19:50, 28-03-06:

Δε θέλω να πάει ο νους μου στο κακό... Ας ελπίσουμε ότι μπορεί να βρέθηκε κάποιος που αποφάσισε να τις υιοθετήσει, ή ότι απλά πήγαν βόλτα και θα ξανάρθουν. Πολλές φορές το ανθρώπινο μυαλό σκέφτεται πολύπλοκα και τελικά τα πράγματα είναι πολύ πιο απλά... Κράτα μας ενήμερους... Think positive!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,928 μηνύματα.

H chouzouris έγραψε στις 10:32, 30-03-06:

Τίποτα παιδιά. λείπουν εδώ και 9 ημέρες! Δεν μπορεί να τις κυνήγησαν και να έφυγαν, θα ξαναέρχονταν, θεωρούσαν τον κήπο μου σπίτι τους... Δεν είναι πουθενά. Ρώτησα και τον υπάλληλο του Δήμου μήπως βρήκε πεθαμένα γατιά (από φόλες) στο παρακείμενο πάρκο, δεν έχει βρει τίποτα. Δεν μπορώ να καταλάβω τί έχει συμβεί και είμαι απαρηγόρητη. Έρχεται μόνο το 1 από τα μικρά, τρώει και φεύγει (ενώ κοιμόταν στον κήπο μου). ΚΑΜΙΑ ΙΔΕΑ ΚΑΝΕΙΣ????

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 10:35, 30-03-06:

Επίσης δεν νομίζω ότι "παίζει" να τις υιοθέτησε κάποιος. Δεν πλησιάζονταν, ακόμα και εγώ που εδώ και 1 χρόνο τους βάζω φαγητό, δεν μπορούσα να τις ακουμπήσω. Με στενοχωρεί το γεγονός ότι έστω και λίγο, με τη συμπεριφορά μου τις έκανα να εμπιστεύονται τους ανθρώπους. ΜΕΓΑΛΟ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ. Καλύτερα να μας φοβούνται!!! Διότι έχουμε μεγάλη κακία...

Παράθεση

Subject to change (Λία)

Founder

Το avatar του χρήστη Subject to change
H Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 10,874 μηνύματα.

H Subject to change έγραψε στις 10:57, 30-03-06:

Μήπως βρήκαν αλλού φαι που τους άρεσε περισσότερο;
Γιατί δεν δοκιμάζεις διακριτικά να ακολουθήσεις αυτό το γατάκι να δεις που πάει;

Παράθεση

giannisvitara

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη giannisvitara
Ο giannisvitara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Λυκόβρυση (Αττική). Έχει γράψει 288 μηνύματα.

O giannisvitara έγραψε στις 14:10, 30-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από Michelle
Μήπως βρήκαν αλλού φαι που τους άρεσε περισσότερο;
Γιατί δεν δοκιμάζεις διακριτικά να ακολουθήσεις αυτό το γατάκι να δεις που πάει;
καλή ιδέα

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 16:05, 30-03-06:

Το έκανα ήδη. Πηγαίνει σε ένα παρακείμενο οικόπεδο, όπου είναι πεταμένα κάτι μπάζα. Από εκεί κάπου κρύφτηκε και το έχασα! Πάντως, δεν το ταϊζει κανείς άλλος, έρχεται πεινασμένο.
Τελικά, αρχίζω να πιστεύω ότι τα σκότωσαν τα άλλα τα γατάκια..
Δεν μπορεί να εξαφανίστηκαν έτσι.

Παράθεση

Zoubi

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Zoubi
H Zoubi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1... Το ταξίδι μου στον κόσμο της γάτας μόλις ξεκίνησε... έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 58 μηνύματα.

H Zoubi έγραψε στις 18:56, 30-03-06:

Αν τα είχαν σκοτώσει όμως, δεν θα τα είχες δει κάπου ή κάποιος άλλος?
Προσπάθησε να ακολουθήσεις πάλι το μικρούλι μήπως βγάλεις άκρη...
Δεν μπορώ πραγματικά να καταλάβω τι μπορεί να συμβαίνει...

Παράθεση

mela

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mela
. Έχει γράψει 98 μηνύματα.

O mela έγραψε στις 22:24, 30-03-06:

Παιδιά, δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά τα γατιά όταν έρθει η ώρα τους και είναι ελεύθερα - είτε φυσιολογικά είτε "αφύσικα" - έχουν την τάση να πηγαίνουν σε σημεία που δεν μπορεί κανείς να τα βρει εύκολα.
Έχουμε βρει πολλές γάτες που έχουν "φύγει" κάτω από μηχανές κλιματισμού και άλλα απρόσιτα σημεία.
Αλλά στην προκειμένη περίπτωση, είναι εξίσου πιθανό να ανέλαβε κάποιος άλλος να τα ταΐζει κι έτσι ν'άλλαξαν στέκι.

Παράθεση

ladycat (frosso)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ladycat
H frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 9 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 3,352 μηνύματα.

H ladycat πισσας+ζυλιτο+γκρινιαρης+ladycat jr=LFE έγραψε στις 22:55, 30-03-06:

εγω νομιζω οτι τα παιδια εχουν δικιο κ εμενα οι δικοι μου το ιδιο κανουν

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 11:56, 31-03-06:

Αρχική Δημοσίευση από mela
Παιδιά, δεν θέλω να σας απογοητεύσω αλλά τα γατιά όταν έρθει η ώρα τους και είναι ελεύθερα - είτε φυσιολογικά είτε "αφύσικα" - έχουν την τάση να πηγαίνουν σε σημεία που δεν μπορεί κανείς να τα βρει εύκολα.
Έχουμε βρει πολλές γάτες που έχουν "φύγει" κάτω από μηχανές κλιματισμού και άλλα απρόσιτα σημεία.
Αλλά στην προκειμένη περίπτωση, είναι εξίσου πιθανό να ανέλαβε κάποιος άλλος να τα ταΐζει κι έτσι ν'άλλαξαν στέκι.
Μακάρι να είναι έτσι... Δεν το νομίζω ωστόσο. Η μία από τους γείτονες είπε μπροστά μου "θα τους ρίξω αντισηπτικό και θα τις τυφλώσω όλες!"... PATHETIC. Φυσικά, έγινε χαμός. Ωστόσο πιστεύω ότι κάποιος υλοποίησε τελικά την απειλή του... Κρίμα....

Παράθεση

mela

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη mela
. Έχει γράψει 98 μηνύματα.

O mela έγραψε στις 18:28, 02-04-06:

Πραγματικά ελπίζω να μην έγινε έτσι όπως τα λες.
Φρικάρω στην σκέψη ότι μπορεί κάποιος να κάνει κάτι τέτοιο εν ψυχρώ. Αλλά έχουμε γεμίσει από pshyco ... τι να πει κανείς.

Παράθεση

Thanasis46

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Thanasis46
Ο Thanasis46 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες . Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.

O Thanasis46 Τα ζώα δεν είναι παιχνίδια! έγραψε στις 08:34, 30-07-06:

Chouzouri έμαθες τίποτα για εκείνη την περίπτωση;

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ismini
H Ismini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 3,456 μηνύματα.

H Ismini έγραψε στις 09:30, 31-07-06:

Θα ήθελα να προσθέσω εδώ και αυτό που μου είχε πει παλαιότερα κτηνίατρος (Chouzouri (και οποιος αλλος ενδιαφέρεται) αν θέλεις μπορώ να σου δώσω το όνομα του σε π/μ):
Oι αδέσποτες γάτες στη συντριπτική πλειοψηφία τους νοσούν από Ρινοτραχεϊτιδα (δεν ξέρω εάν το γράφω σωστά). Αυτή η ασθένεια μεταδίδεται από γενιά σε γενιά, είναι ανίατη και εκδηλώνεται όταν ο οργανισμός της γάτας βρίσκεται σε εξασθένιση. Εκδηλώνεται ιδιαίτερα το καλοκαίρι που ο καιρός είναι ζεστός και υγρός. Τα συμπτώματα της είναι βήχας, σάλια, συνάχι και αναπνοή "ξηρή". Επίσης "κολλημένα μάτια" από τσίμπλες, κάτι που μπορεί να οδηγήσει σε τύφλωση. Πολλές φορές τα ζώα που την εκδηλώνουν πεθαίνουν. Άλλες φορές δείχνουν υγιέστατα αλλά δεν παύουν να φέρουν την ασθένεια και να τη μεταδίδουν σε άλλα υγιή ακόμα και αν αυτά έχουν εμβολιαστεί.
ΥΣ Προσωπικά μου έκανε εντύπωση αυτό που μου είπε ο κτηνίατρος αυτός, γιατί δεν το είχα ξανακούσει από άλλον. Πάντως είμαι επιφυλακτική και θα ήθελα να ακούσω και τη γνώμη του Chrestfallen

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 10:18, 31-07-06:

Τίποτα παιδιά, δεν ξαναφάνηκαν τα γατιά. Και ήταν υγιέστατα και δεν είναι δυνατόν να χαθούν σε ένα βράδυ. Κάποιος ΣΙΓΟΥΡΑ έβαλε το χέρι του, το οποίο εύχομαι να του κοπεί από τη ρίζα!!!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 10:33, 31-07-06:

Αρχική Δημοσίευση από chouzouris
Τίποτα παιδιά, δεν ξαναφάνηκαν τα γατιά. Και ήταν υγιέστατα και δεν είναι δυνατόν να χαθούν σε ένα βράδυ. Κάποιος ΣΙΓΟΥΡΑ έβαλε το χέρι του, το οποίο εύχομαι να του κοπεί από τη ρίζα!!!
Chouzouri τι να πω...αν όντως έγινε έτσι κρίμα ΚΑΙ ΜΑΚΆΡΙ να έπιαναν οι κατάρες.
Χάθηκε κι η γατούλα που είχες βάλει στην αγγελία? Κρίμα γιατί εγώ δεν μπόρεσα τελικά να πείσω το μπαμπά μου να την πάρει, αν και σε εκείνον θα μπορούσε να βγαίνει έξω, μόνο που δεν έχει στην γειτονιά του τέτοιους (ασε να μην χαρακτηρίσω.. ) τύπους.

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 10:40, 31-07-06:

Όχι η γατούλα υπάρχει ακόμα, όμως κινδυνεύει καθημερινά... Πρέπει να βρεθεί σπίτι...

Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αθανασία
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 18:45, 02-08-06:

Αφού υπάρχει το παλιό θέμα, είπα να μη βάλω νέο.
Από χθες το βράδυ ψάχνω τη "γατοοικογένεια" που τάιζα, ήταν καμιά δεκαριά ενήλικες και μικρά, αλλά μόνο ένα μαυράκι φάνηκε κάποια στιγμή. Κρύβονταν σ'ένα κοντινό οικόπεδο με πυκνή βλάστηση, αλλά πάντα έβγαιναν όταν άφηνα φαϊ και απομακρυνόμουν λίγο (φοβούνταν... ). Τώρα τίποτα!

Ξέρω ότι στη γειτονιά δεν πετάνε φόλες και οι γάτες γενικά αφθονούν (μόνο ένα-δυο σκοτωμένα από αυτοκίνητο έχω δει). Επειδή δεν έχω πολλή εμπειρία (πρώτη μου φορά με γάτα, που μ'έκανε να παρατηρήσω και να φροντίσω και τις αδέσποτες τριγύρω), συμβαίνει να σκορπίζουν οι γάτες μόλις αρχίζουν και μεγαλώνουν; Να ψάχνουν για σπίτια; Από μένα είχαν φαϊ μέρα παρά μέρα για ~10 μέρες (αφότου τις πήρα χαμπάρι), δεν πρόλαβαν να βασιστούν υποθέτω και να παραμείνουν γι'αυτό.

Ελπίζω να είναι καλά!

Παράθεση

chouzouris

Αποκλεισμένος χρήστης

H chouzouris έγραψε στις 08:56, 03-08-06:

Δεν νομίζω γαμώτο ότι γίνεται ΞΑΦΝΙΚΑ να διασκορπιστούν μόνα τους τόσα γατιά.... Μακάρι να μην συμβαίνει αυτό που φαντάζομαι.
Μήπως δεν πήγες την ώρα που συνηθίζεις να πηγαίνεις??

Παράθεση

Αθανασία

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Αθανασία
H Αθανασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 960 μηνύματα.

H Αθανασία έγραψε στις 09:14, 03-08-06:

Τι να σου πω... Πήγα πολλές φορές, πήγα και την πιο συνηθισμένη ώρα (αργά το απόγευμα), τα ίδια.
Κι ήταν 4 κουκλιά μικρούλια (2 μηνών το πολύ), 3 λίγο πιο μικρά απ'τη Νιάρα μου (4-5 μηνών) και 3 ενήλικες αδύνατες και καταπονημένες. Οι δύο μάλλον μάνες και τα παιδιά τους, η τρίτη δεν ξέρω. Τώρα έμεινε ένα μαυράκι από τα "μεσαία", κι αυτό κρύβεται κάτω απ'τ'αυτοκίνητα, με δυσκολία το ξεχωρίζω!

Παράθεση

Ismini

Επιφανές Μέλος

H Ismini έγραψε στις 09:17, 03-08-06:

Μήπως λόγω καύσωνα βρήκαν την πιο δροσερή περιοχή και είναι εκεί και κοιμούνται? Του μπαμπά μου οι μισοαδέσποτες και οι εντελώς αδέσποτες πάντα εξαφανίζονται με τη ζέστη. Και εμφανίζονται και πάλι όταν δροσίσει λίγο. Κάνε λίγο υπομονή!
υσ. Και ξεχασα να σου πω και για εκεινους που τάιζα εγω στο παλιο μου σπιτι. Με τη ζεστη "σκαγανε μουρη" πρωι πρωι με τη δροσουλα και μετά ...άφαντοι!

Παράθεση

izabo

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη izabo
H izabo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (24 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 83 μηνύματα.

H izabo έγραψε στις 17:25, 11-08-06:

Βρε Αθανασια που εισαι στο χαλανδρι γιατι κι εγω στην ιδια γειτονια ειμαι . Μενω στο κατω χαλανδρι. Εσυ? Πριν απο τρεις μηνες εχασα δυο γατομαμαδες. Η μια ήταν εγκυος και η άλλη γεννησε και τα εγκατελειψε. Ευτυχως τα μεγαλωσε η δική μου που μωλλις ειχε γεννησει. Το ένα ήταν μικροκαμωμενο ασπρόμαυρο που δεν πλησιαζόταν. Το άλλο δεν το θυμάμε!!!

Παράθεση

Γιάννης 7

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Γιάννης 7
Ο Γιάννης 7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.

O Γιάννης 7 έγραψε στις 14:46, 01-09-10:

Θα μπω απευθειας στο ψητο .

Μια φιλη μου ταιζει πολλες γατες σε ενα παρκο . Οι γατες δεν κυνδινευουν απο τιποτα μιας κ πολυς κοσμος ταιζει αυτες τις γατες κ τις προσεχουν . Ομως λιγο πριν τον ιουλιο πηγε μια μερα να τις ταισει αλλα δεν βρηκε καμια . Ανησυχησε εψαξε λιγο μεσα στο παρκο αλλα δεν τις βρηκε . Πιστεψε πως μετα της διακοπες της θα τις βρει . Κ βρηκε μερικες 2-3 στο σημειο που εμεναν παλια . Αυτο που την ανυσηχει ειναι πως ενα γατακι 2 μηνων περιπου που την ειχε συμπαθησει τωρα εξαφανηστηκε . Κ το ποιο ανησυχητικο ηταν πως αυτες οι 2-3 γατες που ειδε ηταν μαζι με το γατακι παντου ολη την ωρα . Υπαρχει περιπτωση οι γατες να μετακομησαν μονιμα η τους συνεβει κατι σοβαρο ? Ηταν τουλαχιστον 10 γατες κ ξαφνικα εμειναν 3 .

Δεν ξερω αν το βαλα στη σωστη κατηγορια αυτο το μηνυμα

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Supervisor

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 50,954 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 17:11, 01-09-10:

το οτι πολυς κοσμος τις ταιζε δεν σημαινει και πολλα...δυστυχως κυκλοφορουν πολλοι τρελλοι αναμεσα μας...φολες εννοω...τωρα απο εκει και περα δεν μπορω να ξερω τι συνεβει..αλλα ειναι περιεργο να εμειναν μονο 3..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη goth
H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 587 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 16:08, 23-01-11:

Κατι περιεργο συμβαινει...Απο τα χριστουγεννα εχουν να εμφανιστουν οι τοσες αδεσποτες γατες που βλεπω να τριγυρνουν στην γειτονια μουΜολις πριν απο λιγα λεπτα ακουσα νιαουρισματα σαν να ποναει καποια γατα και αμεσως μετα ακουσα σαν νιαουρισματα απο γατακια..Μπορει να ειναι η ιδεα μου σκεφτηκα αλλα οταν ρωτησα τον αδερφο μου μου ειπε ''ναι ,κατι ακουσα αλλα δεν ξερω αν ειναι απο γατακια αλλα απο γατα σιγουρα!!"Οπως ειπα απο τα χριστουγεννα εχουν να εμφανιστουν οι γατες της γειτονιας μου μα τωρα τελευταια ακουω συχνα οχι συνιθησμενα νιαουρισματα κι οταν βγαινω εξω βλεπω μονο αρσενικες γατες να κυκλοφορουν..Φοβαμαι γιατι ή υπαρχουν φολες στν γειτονια μου'η ζευγαρωνουν.Αν ζευγαρωνουν στεναχωριεμαι γιατι υπαρχουν γατες που παρατανε τα γατακια τους και μερικοι απροσεχτοι οδηγοι τα σκοτωνουν!!!Τι να ειναι????

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H Kατερινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (Αρκετες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 587 μηνύματα.

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 13:42, 29-01-11:

Το μυστηριο λυθηκε!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 13:56, 29-01-11:

Τελικα τι εγινε?

Παράθεση

goth (Kατερινα)

Πολύ δραστήριο μέλος

H goth Αντίστροφα ο χρόνος μετράει... έγραψε στις 14:06, 29-01-11:

Τα περιεργα νιαουρισματα ηταν απο τα αρσενικα που θελουν να προσελκυσουν τα θηλυκα!!!Αλλα για καποιες αλλες γατες που εχουν εξαφανιστει θελω να πιστευω πως ζυεγαρωνουν!!!!Ευχαριστω για το ενδιαφερον!!!!

Παράθεση

maria_lulu (Mαρία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_lulu
H Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 κουνελάκια (Άλεξ και Μήνα) και κατι αλλα ζωακια έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,085 μηνύματα.

H maria_lulu έγραψε στις 14:39, 29-01-11:

Ας ελπισουμε οτι οι γατουλες που εξαφανιστηκαν ειναι καλα...

Παράθεση

Frida_sp (Σπυ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Frida_sp
H Σπυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Frida_sp roses are red,violets are blue... έγραψε στις 22:09, 23-03-11:

ελπιζω ολες οι γατουλες τις γειτονιας να ειναι καλα!και μερικες αδεσποτες τκς δικιας μου γειτονιας ειχαν εξαφανιστει αλλα τωρα ξαναγυρισαν με πολλα καινουργια γατακια!στενοχωριεμαι ομως γιατι κανεις δεν τα φροντιζει και ακουω απο διαφορους γειτονες οτι τα σκοτωνουν αυτοκινητα.:-(

Παράθεση

3stela3 (στελλα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη 3stela3
H στελλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (τρεις έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 185 μηνύματα.

H 3stela3 η εμμα!ειναι βασσιλισα και αγαπημενη! έγραψε στις 19:28, 24-03-11:

επικυνδυνα ειναι για τα αδεσποτα τα πραγματα.πολλοι κινδυνοι καραδοκουν,παντου,κι ειναι κριμα!

Παράθεση

Frida_sp (Σπυ)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Frida_sp
H Σπυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (13 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 48 μηνύματα.

H Frida_sp roses are red,violets are blue... έγραψε στις 16:28, 30-03-12:

Ναι...παντως εγω μα2ε4α ολους τους φιλοζωους γειτονες (της ηλικιας μου).τις ται2ουμε και τις φροντιζουμε κα9ε σαββατο η κυριακη.πρεπιε να εχουν μα2ευτει πανω απο 40 γατες!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους