Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,606 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,887 μηνύματα σε 81,534 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 616 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εμετός!

Minoulita (Μίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Minoulita
H Μίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Minoulita έγραψε στις 01:44, 26-12-10:

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις χρησιμες πληροφοριες αλλα ευτυχως τωρα ο γατος μου ειναι περδικι!Τρωει,τρεχει,γουργουριζει...ειμαι στη Κοζανη για τις γιορτες και δεν υπηρχε λυση παρα μονο να παρω τον κτηνιατρο στο κινητο κ ευτυχω ολα πηγαν καλα,μαλλον κατι θα εφαγε εξω και θα τον πειραξε.Χρονια πολλα κιολας σε ολους σας!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,789 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 14:14, 28-12-10:

Μπραβο πολυ χαιρομαι που ακουω οτι ολα ειναι καλα!!!! Χρονια πολλα και σε εσας!!!!!

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

SkyLeaper

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη SkyLeaper
H SkyLeaper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 34 μηνύματα.

H SkyLeaper έγραψε στις 16:10, 24-04-11:

Καλησπερα..
παιρνω το θαρρος να εκφρασω για αλλη μια φορα τις ανησυχιες για την γατουλα μου μιας και ειστε αρκετα εμπειροι

Η καλη μου ειναι μια Σιαμ και κανει αρκετους εμετους.Δεν ειναι πολυ συχνοι αλλα εχει τυχει να υπαρξει διαστημα που εκανε πολυ συχνα (πχ 3-4 φορες την εβδομαδα).Παρατηρησαμε πως τροφες που περιεχουν λαχανικα της εκαναν το προβλημα πιο εντονο και ετσι περιοριζομαστε σε αλλες τροφες (ξηρες, σπανια κονσερβες).
Ο κτηνιατρος ειπε πως δεν αποτελει προβλημα και πως ειναι φυσιολογικο (απο τριχομπαλες κτλ).Η αληθεια ειναι πως δεν δειχνει αρρωστη ή αδιαθετη.Ουτε ειναι λαιμαργη σαν γατα.

Πραγματικα δεν ξερω αν πρεπει να ανησυχω ή οχι.Απλως μου κανει εντυπωση γιατι η μητερα της (με την οποια ζει ακομα και εχουν μονο ενα χρονο διαφορα) δεν παρουσιασε ποτε τετοιο θεμα..

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 40,079 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:49, 25-04-11:

Τοσο συχνα εμετοι..δεν νομιζω οτι ειναι και καλο.Καταρχην..μηπως εχει τριχομπαλες;Και παστα ειδικη υπαρχει,αλλα και το γατοχορτο ειναι πολυ καλο.
Θα σου πω ομως και τη δικια μου εμπειρια.Ο μπουκακος μου..εκανε και αυτος παρα πολυ συχνα εμετους.Μαλιστα υπηρχαν μερες που εκανε 3-4 φορες την ημερα,με αποτελεσμα να ερεθιζεται ο λαιμος του,και να μου εχει βγαλει και αιμα κιολας.Τοτε του εδινα την ρουαγιαλ.Για ασχετο λογο αλλαξα την τροφη,και τους πηρα ακανα.Σε πληροφορω οτι οι εμετοι σταματησαν μαχαιρι.Τωρα μπορειο να μου κανει μια φορα στους 3 μηνες.Αυτο που ξερω ειναι οτι η ακανα(εκτος του οτι ειναι πολυ ανωτερη τροφη) εχει και φυτικες ινες πολυ ανωτερης ποιοτητας ,απο τις κλασσικες κτηνιατρικες τροφες..ετσι βοηθαει αφανταστα το εντερακι τους να τις αποβαλλουν.Απο εκει και περα...δεν ξερω αν εσας ειοναι αυτο το προβλημα σας και αν θα την βοηθησει..απλα στο αναφερω.

Παράθεση

sotiria-k (Σωτηρία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη sotiria-k
H Σωτηρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (4 πολυ αγαπημενες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γέρακας (Αττική). Έχει γράψει 279 μηνύματα.

H sotiria-k per aspera ad astra *** έγραψε στις 15:34, 26-04-11:

Μετα απο πολλεεεεεεες επισκεψεις στον κτηνιατρο λογω εμετων, εχω μαθει οτι ο εμετος μπορει να ειναι ενδειξη μιας σειρας προβληματων στις γατες αλλα μπορει και να μην εχει καμμια σοβαρη παθολογικη αιτια.
Αν οντως ειναι τριχομπαλες η παστα βοηθαει οπως ειπε και η Εφη.
Προσεξε γενικα το χωρο στον οποιο κινειται η γατα σου και φροντισε να μην υπαρχουν απορρυπαντικα ή αλλα πραγματα που μπορει να γλειψει και να της προκαλεσουν καποιας μορφης δηλητηριαση.
Αν οι εμετοι προκαλουνται απο προβληματα στο εντερο, δοκιμασε να αλλαξεις τροφη, ρωτησε τον κτηνιατρο σου και θα σε συμβουλευσει. Η Acana ειναι πραγματι πολυ καλη τροφη αλλα η καθε γατα ειναι διαφορετικη, πχ τα δικα μου ουτε να τη μυριζουν δε θελουν!

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,407 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 15:45, 26-04-11:

εμετούς μπορεί να κάνει και επειδή δε μασάει καλά την τροφή της -ξερεις πόσες φορές έχουν καθαριστεί τα χαλιά στο σπίτι γι αυτό το λόγο;

Παράθεση

cruelitsa

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη cruelitsa
H cruelitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H cruelitsa =<^_^>= έγραψε στις 09:20, 03-06-11:

Σήμερα το πρωί πριν φάει τπτ με άδειο στομάχι ξαφνικά έκανε εμετό κιτρινωπού χρώματος διαυγές. Σημειώσατε δεν άλλαξε καμία συνήθειά του, εδώ και 6+ μήνες που το έχω τρώει συστηματικά ξηρά τροφή (friskies) .

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη cruelitsa : 03-06-11 στις 09:35.
Παράθεση

youla

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη youla
H youla αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 387 μηνύματα.

H youla έγραψε στις 10:22, 03-06-11:

Θα σου έλεγα να μην της ξαναδώσεις Friskies. Είναι από τις χειρότερες τροφές. Παίρνε καλύτερα από pet shop(Royal Cannin, Hills, Tonus, Proplan, Acana, Orijen). Τώρα για τον εμετό, θα σου έλεγα να της κάνεις εξετάσεις αίματος για λευχαιμία, aids και λοιμνώδη περιτονίτιδα. Επίσης, μην ξεχνάς τα βασικά. Κάθε 1-2 μήνες αμπούλα για τους ψύλλους. Κάθε 4 μήνες χαπάκι για τα ενδοπαράσιτα.
Αν έχει κάποιο νόσημα, μην ανησυχήσεις δεν κολλάει σε ανθρώπους και η γάτα μπορεί να ζήσει μια χαρά για πολλά χρόνια

Παράθεση

cruelitsa

Νεοφερμένος

H cruelitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 15 μηνύματα.

H cruelitsa =<^_^>= έγραψε στις 11:07, 03-06-11:

Δεν παίζουν πολυτέλειες για τροφές απο αλλού εκτός του Σούπερ Μάρκετ εξάλου τα Φρίσκιζ είναι μακράν καλύτερα απο Γουίσκας ας πύμε. Anyway μία εξέταση αίματος πόσο κοστίζει περίπου;

Παράθεση

maria_kala

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη maria_kala
H maria_kala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Νέο Ψυχικό (Αττική). Έχει γράψει 167 μηνύματα.

H maria_kala έγραψε στις 11:51, 03-06-11:

ο κιτρινοσ εμετος σημαινει οτι εχει κανει κι αλλουσ εμετουσ οχι μονο εναν..ειναι γαστρικα υγρα! κανει και διαρεια? δεν ειναι αναγκη να τοθ κανεισ εξεταση εμετοσ κατευθειαν... πρεπει ομως να το παρακολουθησεισ αν κανει κι αλλουσ εμετουσ η και διαρεια πρεπει να παει σε κτηνιατρο. αυτος θα σου πει καλυτερα..προσεξε ομως τουσ εμετουσ αν συνεχησει ετσι και μονο απο αυτο μπορουν να προκληθουν σοβαρεσ βλαβεσ. ορεξη εχει? πειναει? πως ειναι η διαθεση του? ζει μεσα η εξω? οσο για την τροφη δεν ξερω τι να σε συμβουλεψω..καταλαβαινω οτι τα πραγματα ειναι δυσκολα αυτουσ τουσ καιρουσ που διανυουμε,,,

-1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

cruelitsa

Νεοφερμένος

H cruelitsa =<^_^>= έγραψε στις 12:05, 03-06-11:

Όχι πρώτη φορά έκανε κ μετά από λίγο έφαγε κανονικά κ μπήκε στη ρουτίνα του. Διάρεια ποτέ δεν έιχε, επίσης μένει μέσα μονίμως κ από διάθεση κάθε άλλο! Καπετάν φασαρίας

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 13:02, 03-06-11:

να προσέχεις την διατροφή του..
ίσως τον πείραξε κάτι που έφαγε...
η μπορεί απλά να κρύωσε..
πέρα απο την ξηρά τροφή τι άλλο τρώει?
πάντως αν δεις οτι ξανακάνει καλό είναι να πάει στον γιατρό.
περαστικά

Παράθεση

cruelitsa

Νεοφερμένος

H cruelitsa =<^_^>= έγραψε στις 13:38, 03-06-11:

Ευχαριστούμε! Όπως είπα κ πιο πάνω εδώ και 6+ μήνες που το έχω τρώει συστηματικά ξηρά τροφή. Ναι θα το κοιτάξω εάν επαναληφθεί

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia
H Tia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (πάρα πολλές! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 293 μηνύματα.

H tia έγραψε στις 13:52, 03-06-11:

η διατροφή είναι το άλφα και το ωμέγα..
καλο θα ήταν να του δίνεις μέσα στην βδομάδα και βραστό κοτόπουλο ή ψαράκι..
γιατί μόνο τα friskies δεν νομίζω να επαρκούν για να παίρνει ότι χρειάζετε..
αλλα και πάλι αν πάρεις μια καλή ξηρά τροφή πιστεύω θα σου βγει οικονομικότερα...
γιατί θα χορταίνει πιο εύκολα και θα είναι και καλυμένος!
απο κει και πέρα εσύ ξέρεις καλύτερα!
να το χαίρεσαι το ζουζούνι σου και εύχομαι να μην ξανακάνει εμετό!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitra_1985

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitra_1985
H dimitra_1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H dimitra_1985 sos paidia.... έγραψε στις 19:02, 28-09-11:

s o s καλησπέρα εμενα η γατούλα μου μετά τη στείρωση κάνει εμετό με αίμα δε ξέρω τι να κάνω έχω τρελαθεί αύριο την πάω σε κτηνίατρο...δε ξέρω όμως από τι μπορεί να είναι...ευχαριστώ

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 28-09-11 στις 19:31. Αιτία: greeklish
Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 6,450 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 19:04, 28-09-11:

Ο εμετός μετά τη στείρωση είναι σύνηθες φαινόμενο...σχεδόν κανόνας...Αλλά το αίμα;;;; Θα σου πρότεινα να πάρεις τηλ τον κτηνίατρο να τον ρωτήσεις...Τώρα κιόλας!

3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

dimitra_1985

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη dimitra_1985
H dimitra_1985 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H dimitra_1985 sos paidia.... έγραψε στις 19:10, 28-09-11:

σήμερα είναι κλειστός μου ειπε αν δε τη δει δε μπορεί να ξέρει μπορεί μου είπε να είναι απο τη νάρκωση.Έχει στον εμετό της βλέννα με λίγο αίμα.Αλλα χτες έκανε αρκετές φορες σήμερα άλλες 3...πφφφφφ... στα ξαφνικά όμως

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 28-09-11 στις 19:30. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,821 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 10:55, 29-09-11:

Αγαπούλα μου πήγαινέ την σε κάποιον άλλο κτηνίατρο άμα χρειαστεί!! Κι αυτός πως γίνεται να έχει επείγον περιστατικό και να δηλώνει κλειστός; Έχει να κάνει με ζωές! Μπορεί να εξαρτάται η ζωή της από το πόσο γρήγορα θα βοηθηθεί!!!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη ρενακι 13
H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,748 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 13:23, 11-10-11:

ο πατσινο κανει καθε πρωι κατα τις 6 παντα την ιδια ωρα εμετο,το ειχα ξαναδει και νομιζα οτι ειναι κακα,αλλα δεν ειναι,μυριζει ομως ασχημα σαν διαροια,αλλα ειναι εμετος,τον ειδα σημερα το πρωι και τρελαθηκα,το φαγητο του το τρωει κανονικα,δεν κανει αλλους εμετους μες την ημερα,τι μπορει να ειναι?

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,789 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 13:35, 11-10-11:

Του δινεις για τις τριχομπαλες τιποτα? Αλοιφη, χορτο? Αν και καθε μερα εμετος μου φαινεται περιεργο...Παρε το γιατρο ενα τηλεφωνο

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,821 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 13:35, 11-10-11:

Μίλα με τον κτηνίατρο. Ακόμα και αν πει κάποιος εδώ κάτι που φανεί σωστό, κανείς δεν μπορεί να ξέρει στα σίγουρα, άρα υπάρχει ρίσκο να κάνουμε ζημιά..

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη rodirdi
H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 15:33, 11-10-11:

πως είναι ο πατσίνο; πήγατε στον γιατρό; τι είπε;

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (τον πατσινο,την πατατινα,την τιτινα,τον καροτουλη,τον συλβεστρο,τον σαν,τη ματζικα... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτμος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,748 μηνύματα.

H ρενακι 13 έγραψε στις 18:00, 11-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από rodirdi
πως είναι ο πατσίνο; πήγατε στον γιατρό; τι είπε;
απο εκεινη τη φορα που ειχα γραψει που του βγαλαμε τα δοντακια και καναμε αιματος δεν ξαναπηγαμε,δε χρειαστηκε,αλλα και τι αλλο να κανω?αν δεις στο θεματακι του θα δεις λεπτομερειες,σχετικα καλα βγηκε το αιμα του,ενα μικρο προβλημα στο σικωτι ανευ σημασιας μου ειπε.αλλα φιλεναδα,το βλεπω το ζωακι μου,δεν εχει πολλα ψωμια ακομα δυστυχως.μεσα σ εξι μηνες εχει αλλαξει παρα πολυ,εχει χασει κιλα,εχει δυσανεξια σε πολλα τροφιμα,κανει διαροιες και εμετους.παρ ολα αυτα ακομα κανει τη βολτα του και χαζευει τη βροχη στον κηπο.του παραγγειλα και τροφη royal canin+12 και περιμενουμε κι εμεις.
ειναι στιγμες που ερχεται και γουργουριζει πανω μου και κανει ζυμαρακια,αλλα μεγαλωσε η ψυχουλα μου,περπαταει αργα,δεν εχει πλεον ηχο η φωνη του,ειναι ο γατουλης μου.

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H τόνια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 381 μηνύματα.

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 18:11, 11-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ρενακι 13
ειναι ο γατουλης μου.
όλα καλά θα πάνε, είπαμε η συνταγή είναι αγκαλίτσες και φιλάκια! και θα σου χουρχουρίζει για πολύ ακόμα!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 18:36, 11-10-11:

Ο Πατσίνο έχει αγάπη στη ζωή του. Έχει τη μανούλα του. Μακάρι όλα τα γατάκια του κόσμου να είχαν μια μανούλα...σαν κι εσένα

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 19:03, 11-10-11:

ευχαριστω για τα καλα σας λογια,αλλα να,δε νιωθω καλη μανουλα,δε ξερω τι εχω παθει,προσπαθω να τα κανω ολα τελεια αλλα νιωθω οτι κατι μου ξεφευγει και ανχωνομαι.τη μια νιωθω οτι παραμελω τα μικρα,μετα ασχολουμαι με τα μικρα και νιωθω οτι αφηνω στην ακρη τον πατσινο.μετα αφου τα ρυθμισω τα γατακια,νιωθω οτι παραμελω τα παιδια μου,κι οταν νιωθω οτι ολα τα εχω υπο ελενχο,μαλον δεν ειμαι καλη συζυγος.αλλα κι οταν ολοι ειναι χαμογελαστοι νιωθω οτι πρεπει να καθαρισω ξανα και ξανα το σπιτι.νορμαλ ειναι αυτα?η τα χω παιξει?

Παράθεση

Lord Kratos

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Lord Kratos
Ο Lord Kratos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 20,321 μηνύματα.

O Lord Kratos έγραψε στις 19:24, 11-10-11:

Ρένα, γενικότερα το άγχος ενώ μπορεί να είναι ένας θετικός υποκινητικός παράγοντας στην ζωή μας, όταν χάνουμε τον έλεγχο μπορεί να αποβεί καταστροφικό.
Δεν χρειάζεται να νιώθεις οτι κάτι παραλείπεις ή οτι κάτι δεν κάνεις σωστά, ο κάθε άνθρωπος προσπαθεί να κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί και να βοηθήσει στο μεγαλύτερο δυνατό βαθμό.
Μίλα και με τον κτηνίατρο πάντως και ανέφερε του για τους εμετούς που κάνει ο γάτος ώστε να σου πει τι όντως συμβαίνει.

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 09:57, 12-10-11:

Αρχική Δημοσίευση από ρενακι 13
προσπαθω να τα κανω ολα τελεια αλλα νιωθω οτι κατι μου ξεφευγει και ανχωνομαι
στη ζωή μας δεν χρειαζόμαστε τελειότητα, αγάπη θέλουμε και αφου τους τη δίνεις μην αγχώνεσαι για τίποτα!

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 10:46, 12-10-11:

πηρα το γιατρο και μου ειπε να μην του δωσω φαγητο σημερα και πρωι-μεσημερι-βραδυ 2cc priberan,τον καημενο γμτ,πειναει κι οτι τρωει το βγαζει,σημερα ξεκινησε εμετους απ τις 5 το πρωι,εγω με μια σφουγγαριστρα στο χερι,αυπνη,ψυχολογικα χαλια,μ ενα προβλημα υγειας δικο μου,που το αμελω γιατι δε γινεται να ταξιδεψω και ν αφησω παιδακια και ζωακια πισω.ολη μερα κλαιω,κι ολη νυχτα,τα δε γατακια,αποφασισαν να κανουν την επανασταση τους,και το σκασαν και τα κυνηγουσα,τα βρηκα,δεν τ αφηνω μονα εξω,αλλα τρομαξα,σαν τη τρελη με τις πυτζαμες ετρεχα.ο αντρας μου στη τσιτα,δε βοηθαει οταν ειναι κι αυτος ετσι,βασικα ουτε εκεινος κοιμηθηκε.ΑΠΟΓΝΩΣΗ...

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 21:03, 12-10-11:

προσπάθησε να μην απογοητεύεσαι όσο δύσκολα και να είναι τα πράγματα...μήπως του περάσει με το πριμπεραν, αλλιώς ρώτα τον γιατρό για το σιρλοτόν, ορισμένες φορές έχει καλύτερα αποτελέσματα και ανακουφίζει απο την παλινδρόμηση, επίσης πρόσεχε μη πάθει αφυδάτωση, ωστόσο το γεγονός οτι έχει όρεξη για φαγητό είναι πολύ καλό.

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:08, 12-10-11:

βασικα εχει λυσαξει στην πεινα και ειναι και κοκαλο ο καημενος,αδυνατος και τον λυπηθηκα,του δωσα λιγο ψητο κοτοπουλακι,ηθελε κι αλλο,αλλα ειπα αστο και βλεπουμε,δε ξερω τι φταιει γμτ.εχει ορεξη,παει και βολτιτσα,αλλα τα ξημερωματα τρεις μερες τωρα εβγαλε πολυ εμετο.μονο το πρωι ομως.τι να φταιει?

Παράθεση

rodirdi (τόνια)

Δραστήριο Μέλος

H rodirdi μια φορά γατομαμά.... πάντα γατομαμά... έγραψε στις 21:33, 12-10-11:

ο γιατρός τι λέει; η Ήρα μου που έκανε για ένα διάστημα εμετούς κάθε πρωί είχε τριχόμπαλα που δεν μπορούσε να βγάλει και μια άλλη φορά κολίτιδα αλλά τότε τα πράγματα ήταν άσχημα, είχε αίμα και βλέννα στα κακά της, είχε αφυδατωθεί, πονούσε και δεν είχε όρεξη για τίποτα, ασε.. περασμένα ξεχασμένα, αλήθεια τα κακάκια του πατσίνο κάνει καλά;

Παράθεση

ρενακι 13 (ρένα)

Διακεκριμένο μέλος

H ρενακι 13 έγραψε στις 21:44, 12-10-11:

τα κακακια εδω και μηνες ειναι υδαρα,γιαυτο και χανει βαρος πιστευω,ο γιατρος οτι μου ειπε το εχω ξαναγραψει,αυριο ερχεται και η τροφη που παραγγειλα,royal canin+12 ελπιζω να δουμε διαφορά.

Παράθεση

skevimijaki (SKEVI)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη skevimijaki
H SKEVI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (άγνωστο! φιλοξενούσαμε πολλές γάτες όταν είχαμε αυλή!! μέχρι και 30 ταυτόχρονα! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H skevimijaki έγραψε στις 12:19, 30-10-11:

γεια σας παιδιά! τον γατούλη μου τον λένε mija και είναι 4 χρονών προς 5 και δεν είναι στειρωμένος! εδώ και 3 μέρες άρχισε να κάνει εμετό 2 φορές την μέρα.. είναι συνήθως συνεχόμενοι πρωινοί πριν από το φαγητό και είναι μικρής ποσότητας σάλιου! κατά τα άλλα είναι καλά, ζωηρούλης και τρώει με απίστευτη όρεξη, χαδιάρης και δεν δείχνει να είναι άρρωστος. το θέμα μας είναι ότι φοβόμαστε το κλουβί και πολύ δύσκολα θα μπει για να πάμε στο γιατρό. αν δεν είναι κάτι σοβαρό να μην ταλαιπωρήσω το ζωάκι. μήπως έχετε καμιά ιδέα??

Παράθεση

cruelitsa

Νεοφερμένος

H cruelitsa =<^_^>= έγραψε στις 22:55, 19-11-11:

Kαλησπέρα! Και το δικό μου έχει κάνει εμετό 3 φορές στον χρόνο που το έχω αλλά είναι οι τριχομπάλες που βγάζει. Τις τελευταίες μέρες προσπαθεί να κάνει πάλι εμετό αλλά επειδή τρομάζω κ 'γω και το μετακινώ από το χαλί/γραφείο/κρεβάτι (μην τα κάνει χάλια) και του κόβω τη φόρα χωρίς να το θέλω.. Είναι καλό αυτό; Να το πιέσω με κάποιο άλλο τρόπο; Γιατί προφανώς έχει να βγάλει κάτι..

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7,728 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:02, 19-11-11:

να το αφήνεις να κάνει εμετό, δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεσαι! Ο εμετός καθαρίζεται, η υγεία του γατιού όμως δύσκολα μπορεί να επαναφερθεί

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 2 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

xristos33333

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xristos33333
Ο xristos33333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O xristos33333 έγραψε στις 19:09, 19-03-12:

γεια σας εχω κι εγω εναν γατο αλλα πριν 3 μερες περιπου εκανε εμετο κιτρινο και αρκετες φορες δεν τρωει τιποτα και εχει σβραχνο νιαουρισμα λες και εχει κατι στον λαιμο του εχτες ουτε που μπορουσε να νιαουριση σημερα νιαουριζει αλλα ειναι πολυ σβραχνος μπορειτε να μου πειτε τι εχει?

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 40,079 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:49, 19-03-12:

Χρηστο καλησπερα.
Εξακολουθει ο εμετος;Ακομα δεν τρωει;Αν ναι,πρεπει οπωσδηποτε να επισκεφτεις εναν κτηνιατρο.Πολλα μπορει να εχει.

Παράθεση

xristos33333

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη xristos33333
Ο xristos33333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

O xristos33333 έγραψε στις 14:32, 21-03-12:

Γεια σου efi και ευχάριστω για το ενδιαφέρον σου και για το μήνυμα που έστειλες. από εχτές ο γάτος μου άρχισε να τρώει αλλα τον δίνουμε εμείς στο στόμα λίγο βρεγμένο ψωμάκι και "σαλαμακι" έχει αδυνατίσει όμως ο καημένος,την βραχναδα την έχει ακόμα όταν νιαουρίζει αλλα σε σχέση με τις προηγούμενες μέρες που δεν μπορούσε ούτε να νιαουρίσει είναι τώρα σε καλύτερη κατασταση.Εχω παρατηρήσει ότι πίνει πολύ νερό και σήμερα τον βάλαμε γαλα και το ήπιε και αυτό.Αυτό που με έχει ανησυχήσει είναι ότι αδυνάτισε. για να σε δώσω να καταλάβεις οι περενέργειες που είχε εχτές όπως τον παρατηρούσα είναι ότι στα καλά καθούμενα άρχιζε σαν να ρέβετε και να ήθελε να κάνει εμετό αλλα δεν έκανε και κατάπινε μετά από αυτό, έβγαζε κάτι βραχνους ηχους δηλαδή.μήπως ξέρεις από τι μπορεί να προέρχεται αυτό? -ευχάριστω Χριστος-

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Πουπουλίνα : 21-03-12 στις 14:42. Αιτία: greeklish
Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:45, 21-03-12:

Xριστο μου καλησπερα.Δυστυχως δεν μπορω να σε βοηθησω πανω σε αυτο.Δεν γνωριζω τι μπορει να εχει και γιατι το κανει αυτο.
Ομως πιστευω οτι ο γατουλης πρεπει να παει οπωσδηποτε κτηνιατρο.Δεν κανει να αδυνατιζουν πολυ οι γατες,και το οτι τρωει λιγο βρεγμενο ψωμακι και σαλαμακι,δεν ειναι ικανο να τον θρεψει και δειχνει οτι δεν παει κατι καλα.
Μακαρι να πανε ολα καλα και ευχομαι περαστικα σας.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 18:08, 21-03-12:

Χρίστο μου ας τον δει κτηνίατρος καλύτερα. Εκείνος θα κάνει μια σίγουρη διάγνωση και θα σου χαράξει πορεία πλεύσης για να συνέλθει το μωρό σου.. εύχομαι όλα να πάνε καλά!!

Παράθεση

ζουζου

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ζουζου
H ζουζου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H ζουζου έγραψε στις 13:52, 24-03-12:

Καλησπέρα σε όλους!

Αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα με την γατούλα μου είναι (11 χρονών περίπου) από χτες. Δεν έφαγε. Πήγα στο πιάτο της ξεκίνησε να μασάει την ξηρά τροφή (της παίρνω την Royal Canin sterilized +7 years) και της έπεφτε από το στόμα. Σα να μην μπορούσε να την μασήσει. Υπέθεσα ότι πονάνε τα δόντια της και πήγα και της πήρα φακελάκια ultra light, αλλά και πάλι έφαγε 1 και κάτι πολύ αργά και μετά πήγε και ξάπλωσε (άλλες φορές για αυτά τα φακελάκια μπορεί να φάει και το χέρι μου μέχρι να το βάλω στο πιατάκι).

Το πρωί που σηκώθηκα είχε κάνει εμέτο σε 4 σημεία στο σπίτι. Ήταν ξαπλωμένη στο χαλί στον ήλιο και δεν ήταν πολύ βαριεστημένη. Μίλησα με τον κτηνίατρο και με καθυσήχασε. Μου είπε να της δώσω primperan για τον εμετό και epadoren για το στομάχι. Της ξεκίνησα το πρώτο και περιμένω να περάσει η ώρα να δώσω το δεύτερο και μετά απο μία ώρα να την ταίσω.

Ανησυχώ μήπως είναι κάτι σοβαρό γιατί τον εμετό τον έκανε πάνω απο 7 ώρες μετά που είχε φάει. Δεν θα έπρεπε να τα έχει χωνέψει τόσες ώρες;

Αν έχει κάποιος παρόμοια εμπειρία ας με διαφωτίσει περισσότερο.

Ευχαριστώ θερμά για το χρόνο σας και εύχομαι καλό Σ.Κ σε όλους!

updated: έφαγε πριν 1 ώρα, περίπου μισή από μια μικρή κονσέρβα (ξηρά δεν ήθελε ούτε σήμερα) και πήγε κατευθείαν στην άμμο της και έκανε διάρροια. Τώρα κοιμάται στο καλαθάκι της.

ζουζού

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ζουζου : 24-03-12 στις 17:44.
Παράθεση

sourikata80 (Ιφιγένεια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sourikata80
H Ιφιγένεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

H sourikata80 έγραψε στις 21:56, 24-03-12:

Πάρε και μια 2η γνώμη κτηνιάτρου!

Παράθεση

tia (Tia)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη tia

H tia έγραψε στις 22:40, 24-03-12:

αν δεις οτι δεν καλυτερεύει αύριο με τα φάρμακα καλό θα ήταν να την πας και σε κάποιον άλλο κτηνίατρο ή να ξανα επικοινωνήσεις με τον κτηνίατρο σου..
με τον εμετό βγάζει το φαγητό που έφαγε ή υγρό?
περαστικά εύχομαι

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 13:39, 25-03-12:

Αν εμπιστεύεσαι τον κτηνίατρό σου, σε συμβουλεύω να κλείσεις ένα ραντεβού αύριο, να το δει από κοντά και στη συνέχεια να ακολουθήσεις τις υποδείξεις του για να συνέλθει το γατάκι σου.

Παράθεση

ζουζου

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ζουζου
H ζουζου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 31 μηνύματα.

H ζουζου έγραψε στις 18:33, 25-03-12:

Καλησπέρα και Χρόνια σας Πολλά!

Ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σας. Ήδη σήμερα είναι λίγο πιο ευδιάθετη. Ήρθε ο κτηνίατρος την είδε και μου είπε ότι μάλλον κάτι έφαγε και την πείραξε γι αυτό και ο εμετός. (το φαί της έβγαλε Tia όχι υγρά). Από το πρωί ήταν πιο χαδιάρα, ήρθε και μου τριβότανε και ήθελε να φάει.

Συνεχίζω όμως την αγωγή για 2 μέρες ακόμα μην τυχόν υποτροπιάσει.

Να είστε όλοι καλά και πάλι ευχαριστώ πολύ.

ζουζού

Παράθεση

sourikata80 (Ιφιγένεια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Ιφιγένεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 5 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 85 μηνύματα.

H sourikata80 έγραψε στις 02:13, 31-03-12:

Η μία από τις γάτες μου, η Κλαίρη, μαδάει περισσότερο από τις υπόλοιπες.
Και παρά το ότι της δίνω πάστα για τριχόμπαλες αυτή κάνει αρκετές φορές εμετό με τριχόμπαλα.

Τις τελευταίες 5 μέρες, κάνει σα να προσπαθει να κάνει εμετό. Θεώρησα οτι πρόκειται για τριχόμπαλα γιατί έβγαζε μόνο λίγα υγρά.
Όμως χτες είδα ότι τα υγρά αυτά ήταν σκούρα. Δεν ανησύχησα πολύ γιατί είπα μήπως είναι από το φαγητό.
Όμως σήμερα έκανε πάλι εμετό που είχε πολύ σκούρο χρώμα, σχεδόν μαύρο.
Με τρόμαξε πάρα πολύ γαμώτο..Λέτε να είναι κάτι κακό?
Αυρίο είναι κλειστά και τα κτηνιατρεία!
Βοηθήστε! Μπορεί να είναι κάτι φυσιολογικο?

Παράθεση

sourikata80 (Ιφιγένεια)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H sourikata80 έγραψε στις 17:57, 01-04-12:

Καλησπέρα
Με έχει φάει η αγωνία τι μπορεί να έχει η Κλαίρη.Ο σκούρος εμετός συνεχίζεται.
Αύριο θα πάω στο γιατρό, αλλά μέχρι τότε θα ανησυχώ ασταμάτητα!
Στο μεταξύ κατά τα άλλα είναι μια χαρά, δεν έχει κάποιο άλλο συμπτωμα.
Έχεις κανείς άλλος παρόμοια εμπειρία??

Παράθεση

gatotinaki (Γιάννης)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη gatotinaki
Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 51 μηνύματα.

O gatotinaki έγραψε στις 21:18, 06-05-12:

Καλησπέρα σε όλους. Το γατάκι μου, είναι σχεδόν 3 μηνών και σήμερα έχει κάνει 2 φορές εμμετό. Τρώει μόνο ξηρά τροφή. Το πρωί έφαγε κανονικά και μετα απο λιγη ώρα το έβγαλε. Ο εμμέτός δεν είναι υγρός, βγάζει στέρεα μαλακά κομμάτια. Δεν της έδωσα καθόλου φαγητό, παρα μόνο το μεσημέρι λίγες κροκέτες. Πριν λίγο τα ξαναέβγαλε. Πέρα απο τον εμμετό, η συμπεριφορά της είναι κανονική. Το γατάκι τρέχει περα δώθε, πηδάει, μου κρύβεται, παίζει μαζί μου και γενικά είναι υπερκινητικό. Αύριο θα το πάω στον κτηνίατρο, απλά θα ήθελα να ακούσω την γνώμη σας καθώς και αν πρέπει να του ξαναδώσω τροφή σήμερα.

Παράθεση

flora.m123 (Φλώρα)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη flora.m123
H Φλώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 638 μηνύματα.

H flora.m123 έγραψε στις 02:46, 07-05-12:

Iφιγένεια μόλις είδα το πρόβλημα σου, τι έγινε τελικά;
Γιάννη μου μήπως το μικρό τρώει πολύ λαίμαργα; Η δικιά μου κάνει εμετό όταν τρώει πολύ ή πολύ γρήγορα και την πειράζει στο στομάχι..Εγώ όταν μου κάνει εμετό και μετά νιαουρίζει για να φάει της δίνω γάλα για γατάκια...Για να μην της δώσω πάλι κροκέτες και φάει τον άμπακο!Αφού όμως η συμπεριφορά της είναι κανονική κατά τα άλλα δεν πιστεύω να είναι κάτι ανησυχητικό... Εγώ θα'λεγα (αν και αργοπορημένα ) να της δώσεις λίγες κροκετούλες πριν την πας, μη λυσσάει και από την πείνα το μωρό..Μήπως φταίει η τροφή; Μήπως άλλαξες πρόσφατα τροφή;

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Coolcat , ofilia , pepper , αφρο21

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους