Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,469 εγγεγραμμένα μέλη και 2,833,714 μηνύματα σε 80,976 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 565 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Ψέκασμα αρσενικού γάτου

Cloud and Snow

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Cloud and Snow
H Cloud and Snow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (...ζω με γάτες από τότε που γεννήθηκα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 583 μηνύματα.

H Cloud and Snow έγραψε στις 21:01, 03-05-10:

Στο λεω εκ πειρας. Μην ανησυχεις. Σε λιγο καιρό θα πάψει πια να αφηνει δυσάρεστες μυρωδιές. Εφόσον στειρωθηκε, ειναι απλά θεμα χρόνου να απολαμβάνεις ενα σπίτι χωρίς ...μαρκαρίσματα.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 21:40, 03-05-10:

σε ποια ηλικισ στειρωθηκε?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,292 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 21:44, 03-05-10:

Παντως οσο νωριτερε στειρωνονται τοσο καλυτερα ειναι.Εμενα ο Σηφης μου στειρωθηκε περιπου 6 μηνων και δεν ψεκασε ποτε.Δεν εχω ιδεα πως ειναι αυτο το υγρο και η μυρωδια του!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 22:09, 03-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από kounelaki
Παντως οσο νωριτερε στειρωνονται τοσο καλυτερα ειναι.Εμενα ο Σηφης μου στειρωθηκε περιπου 6 μηνων και δεν ψεκασε ποτε.Δεν εχω ιδεα πως ειναι αυτο το υγρο και η μυρωδια του!
Είσαι πολύ τυχερή!!!

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kakashi-sensei
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 23:56, 03-05-10:

Το γατακι μου ειναι αρσενικο 2 μηνων ποτε να το στειρσω?
Η γατα μου ειναι 10 χρονων κ την πηρα σε αυτη την ηλικια κ μου ειπαν οτι ειναι εγαλη για να τη στειρωσω.
Για να μην εχουμε σε καποια στιγμη γεννητουρια γιατι υπαρχουν ηδη πολλα γατακια σε ποια ηλικια να γινει η στειρωση?
Κ ξερετε ποσο περιπου κοστιζει?

Παράθεση

Νιαου!

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Νιαου!
H Νιαου! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (έξι δικές μου και μαζί με τα αδέσποτα που έχω σώσει.... 100!! έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 1,153 μηνύματα.

H Νιαου! έγραψε στις 00:09, 04-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από LunaDark
σε ποια ηλικισ στειρωθηκε?
6 μηνων

πααααρα πολύ τυχερή! δεν υπάρχει χειρότερη μυρωδιά....

Αρχική Δημοσίευση από George Pan
Η γατα μου ειναι 10 χρονων κ την πηρα σε αυτη την ηλικια κ μου ειπαν οτι ειναι εγαλη για να τη στειρωσω.
Για να μην εχουμε σε καποια στιγμη γεννητουρια γιατι υπαρχουν ηδη πολλα γατακια σε ποια ηλικια να γινει η στειρωση?
6 μηνών περίπου... κοστίζει περίπου 50 Ε..

Παράθεση

kakashi-sensei (Γιώργος)

Διάσημο Μέλος

Το avatar του χρήστη kakashi-sensei
Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Καμία γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 725 μηνύματα.

O kakashi-sensei έγραψε στις 00:20, 04-05-10:

Exw καιρο ακομα
ουφ παλι καλα μου ειχαν πει για 100 κ δν ηξερα πως να τα μαζεψω!
Σε ευχαριστω!

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 09:39, 04-05-10:

Έχω διαβάσει ότι αν ο αρσενικός γάτος στειρωθεί πριν του έρθει ο οίστρος, δεν θα υπάρξει πρόβλημα μαρκαρίσματος.
Και ευτυχώς όσες φορές το εφάρμοσα, δεν΄αντιμετώπισα πρόβλημα.

Παράθεση

Voula

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη Voula
H Voula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Άπειρες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 3,236 μηνύματα.

H Voula έγραψε στις 09:43, 04-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από George Pan
Η γάτα σου μπορεί να γεννάει για πολλά χρόνια ακόμη. Άσχετα αν τα γατάκια θα επιζούν. Δεν είναι καθόλου μεγάλη για στείρωση. Σε ποια περιοχή μένεις? Υπάρχουν γιατροί που για θηλυκό γατί ζητούν 100 - 120 €. Μια λογική τιμή είναι γύρω στα 50 με 60 €.
Το αρσενικό γατάκι μπορεί να στειρωθεί άνετα μόλισ φθάσει στον 6ο μήνα. Η στείρωση για τα αρσενικά κοστίζει γύρω στα 40€

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,292 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:11, 04-05-10:

Αρχική Δημοσίευση από Voula
Η γάτα σου μπορεί να γεννάει για πολλά χρόνια ακόμη. Άσχετα αν τα γατάκια θα επιζούν. Δεν είναι καθόλου μεγάλη για στείρωση. Σε ποια περιοχή μένεις? Υπάρχουν γιατροί που για θηλυκό γατί ζητούν 100 - 120 ?. Μια λογική τιμή είναι γύρω στα 50 με 60 ?.
Το αρσενικό γατάκι μπορεί να στειρωθεί άνετα μόλισ φθάσει στον 6ο μήνα. Η στείρωση για τα αρσενικά κοστίζει γύρω στα 40?
Ναι συμφωνω,η Evelyn στειρωσε τη γατα της που ειναι 12 χρονων και ολα πηγαν μια χαρα!Και γεννησε μεχρι και πριν ενα μηνα!Μπορουν να γεννανε ανετα μεχρι 14 χρονων.Αν μπορει να αντεχει τις γεννες σημαινει οτι ο οργανισμος της θα αντεξει και τη ναρκωση.

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,510 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 14:34, 04-05-10:

ετσι ειναι, φοβομασταν πολυ να την στειρωσουμε λογω ηλικιας, κ λεγαμε οτι θα σταματησει να γενναει, αλλα αφου συνεχιζε κ ταλαιπωριοταν αδικα, πηραμε το ρισκο να στειρωθει! κ ηταν το καλυτερο που καναμε γι αυτην..αν γυρνουσα το χρονο πισω κ γνωριζα για την στειρωση θα την στειρωνα μολις γινοταν 6 μηνων.

Παράθεση

Ελένη Άνση

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ελένη Άνση
H Ελένη Άνση αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Πολλά και όλα λατρεμένα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 7,421 μηνύματα.

H Ελένη Άνση έγραψε στις 12:41, 05-05-10:

Πάντως, για την μυρωδιά από μαρκάρισμα ή ούρα, κυκλοφορούν πολλά προϊόντα, και στα πετ σοπς και στο διαδίκτυο. Δεν χρειάστηκε να τα δοκιμάσω, αλλά, μπορεί να κάνουν καλή δουλειά!!Όσο για τη στείρωση, και εμένα με τη θηλυκιά και την αδελφή μου με τον αρσενικό, μας γδάρανε, γι'αυτό, καλό είναι να συνεννοηθεί πρώτα ο φίλος με τον μικρό γατούλη, μην βρεθεί προ εκπλήξεως!!

Παράθεση

yasmin1gr

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη yasmin1gr
H yasmin1gr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Δωσαμε πανω απο 2-300 φετος ζωη να χουμε έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 6,364 μηνύματα.

H yasmin1gr Δράστε καθημερινά Υπέρ των Ζώων έγραψε στις 12:59, 05-05-10:

Υπαρχουν ειδικα σκευασματα να παραγγειλεις τηλεφωνησε μας να στα πουμε θα κανουμε ετσι ωστε να τα φερουν κι εδω συντομα 6979780445 (2-4μμ)

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,377 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 14:29, 05-05-10:

Εισαι παααααααααααααρα πολυ τυχερη!!!

Αρχική Δημοσίευση από yasmin1gr
Υπαρχουν ειδικα σκευασματα να παραγγειλεις τηλεφωνησε μας να στα πουμε θα κανουμε ετσι ωστε να τα φερουν κι εδω συντομα 6979780445 (2-4μμ)

Ασημινα αν ξερεις τι αφαιρει αποτελεσματικα την μυρωδια των ουρων πες μου γιατι το μαρμαρο που πηγαινε και κατουρουσε ο Ραμσης επι ενα χρονο εχει ποτισει κι ακομα μυριζει,κι ας το τριβω καθε μερα με διαφορα καθαριστικα.

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 16:23, 05-05-10:

νωρις νωρις του ρθανε οι καβ...ορμες
υπομονη,αφου στειρωθηκε θα σταματησει...

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 20:08, 05-05-10:

Παράθεση

τακις (νινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη τακις
H νινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

H τακις έγραψε στις 19:28, 27-06-10:

κ φυσικα εννοω τον τακη.. σορρυ αν υπαρχει ηδη το θεμα, λιγο που εψαξα δν καταφερα να το βρω.
εχω παθει πλακα! ο βλακας που ποτε του δν με ειχε ψεκασει, αποφασισε 1 χρονο αφου στειρωθηκε να ψεκασει το κρεβατι μου! φυσικα η βλακεια αυτη ξεκινησε με την αφιξη του μωρου που φιλοξενησα. νομισα τοτε οτι το μωρο κατουρησε το κρεβατι, το μαλωσα, επλυνα σκεπασματα, στρωμα (παει το στρωματακι μου)κ θεωρησα οτι εληξε το θεμα. ενω ομως η μυρωδια εφυγε για λιγες μερες, επανηλθε, παρολο που το μωρο ειχε πια φυγει. υπεθεσα οτι απλα δν ειχα καθαρισει αρκετα. δωσε κ αλλο πλυσιμο (σας λεω το ξεκανα το στρωμα μου!) κ ημουν σιγουρη οτι επιτελους τελειωσε η ιστορια αυτη. αλλα ο ζηλιαρης ειχε αλλη αποψη.. τον τσακωσα σχεδον στα πρασα: αραζε οπως παντα στα μαξιλαρια μου, τον βλεπω που σηκωνεται, κατι εκανα εκεινη την ωρα, κ με το που ξαναγυρναω να τον δω, βρισκω 2 κηλιδες ασπρο-διαφανες στα σεντονια μου
φανταζομαι οτι ειναι μαρκαρισμα κ οχι κατι πιο ανησυχητικο
οποτε ερχομαστε στο ζητουμενο:1)πως σταματαει??? κ 2)πως στην ευχη φευγει αυτη η μποχα???

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

konstans

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη konstans
H konstans αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες (Αρκετές έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Παλαιό Φάληρο (Αττική). Έχει γράψει 5,573 μηνύματα.

H konstans έγραψε στις 10:46, 28-06-10:

Oυπς!
Νομίζω ότι θα σταματήσει από μόνος του Νίνα, εφόσον καταλάβει ότι έφυγε ο "αντίζηλος".
Όσο για τη μυρωδιά, δεν ξέρω να σου πω.

Παράθεση

kopritakos

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη kopritakos
Ο kopritakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 3 γάτες (15+ έχουν περάσει από τα χέρια του) . Έχει γράψει 12 μηνύματα.

O kopritakos έγραψε στις 00:16, 29-06-10:

Υπαρχει πιθανοτητα να εχει προβλημα στο ουροποιητικο του συστημα. Καλο θα ηταν να τον πας μια βολτα στον κτηνιατρο σου.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 10:50, 29-06-10:

Είναι καθαρά θέμα ζήλιας, το ότι είναι στειρωμένος ή όχι δεν παίζει ρόλο.
Νοιώθει παραμελημένος, ζηλεύει και θέλει να σου αποσπάσει την προσοχή. Το έχω ζήσει και το ζώ και εγώ με τα ζώα μου, και το κάνουν και τα θηλυκά και τα αρσενικά.

Προσπάθησε να του ξαναδώσεις σημασία, να του δείξεις ότι τον αγαπάς ότι αυτός είναι ο γάτος σου και τα άλλα είναι περαστικά κλπ κλπ.

Η μυρωδιά φεύγει με ξύδι, και πολλές επαναλήψεις.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,358 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 12:43, 01-07-10:

Συνεχίζει το πρόβλημα; Αν ναι, ίσως να μυρίζει ακόμα το μωρό. Μια ιδέα είναι να μην τον αφήνεις να μπει στην κρεβατοκάμαρα για ένα διάστημα.

Παράθεση

τακις (νινα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη τακις
H νινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 346 μηνύματα.

H τακις έγραψε στις 14:48, 01-07-10:

κοριτσια ευχαριστω για τις απαντησεις! δν εχει ψεκασει εδω κ λιγες μερες, οποτε φανταζομαι, κ ελπιζω, του περασε η ζηλιαροσκονη. απλα μου φανηκε παραξενο, διοτι δν ηξερα οτι κ τα στειρωμενα ψεκαζουν αφενος, αφετερου συνεχισε κ αφου το μωρο ειχε φυγει.
παντως σας θαυμαζω οσες φιλοξενειτε γατια, εγω δν εχω το κουραγιο να το ξαναπερασω: δν τεθηκε καν το θεμα να του δειξω οτι αυτος ειναι ο γατος μου, οπως λες τζουλια: κρυβοταν ολη μερα, οταν εβγαινε κ τον πλησιαζα ετρεχε μακρια, κ για να πιασω οριστικα το υπονοουμενο τραβηξε κ μια κολιτιδα, που ειμαι 100% σιγουρη οτι ηταν απτα νευρα του. προφανως προτιμα να μεινει μοναχογιος
οσο για το στρωμα, θα προσπαθησω με ξυδι, αν κ μαλλον τοτε, οριστικα θα το καταστρεψω

Παράθεση

sadyist (Γεωργία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sadyist
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H sadyist Νιάρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!! έγραψε στις 22:44, 20-01-11:

Είμαι έκπληκτη αυτή τη στιγμή. Πριν από λίγο ήρθε ο γάτος μου και τον έβαλα να φάει. Μόλις τελείωσε λοιπόν, περνάει απο μπροστά μου και τσακ, σηκώνει ελαφρώς το ποδαράκι του και μου λούζει το μπατζάκι από το παντελόνι. Άσε που εδώ και τρεις ημέρες δεν θέλει να κάθεται στο σπίτι ούτε για ένα λεπτό. Πραγματικά είμαι σοκαρισμένη γιατί τον έχω ένα χρονο και ποτέ δεν το έχει ξανακάνει αυτό. Ούτε στο σπίτι έχει κάνει ποτέ τη ανάγκη του (έχω κήπο). Έχει συμβεί σε κάποιον από εσάς κάτι παρόμοιο? Εγώ αυτό πως θα μπορούσα να το εκλάβω τώρα? Να αρχίσω να ανησυχώ και να περιμένω τις επόμενες μέρες να αρχίσει να κάνει την ανάγκη του όπου βρει ακόμα και πάνω μου? Αμάν, αμάν καήκαμε.....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 22:55, 20-01-11:

Είναι στειρωμένος ο γατούλης σου;
Αν δεν είναι αυτή είναι απόλυτα φυσιολογική συμπεριφορά και θα πρέπει σύντομα να αποφασίσεις να τον στειρώσεις ειδικά εφόσον βγαίνει στον κήπο

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

sadyist (Γεωργία)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη sadyist
H Γεωργία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H sadyist Νιάρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!! έγραψε στις 23:01, 20-01-11:

Όχι δεν τον έχω στειρώσει. Είναι περίπου εφτά χρονών. Ήταν αδέσποτος και τον υιοθέτησα. Είναι νορμάλ αυτή η συμπεριφορά όμως?

Παράθεση

mickey mouse (Μίκυ Λιαβέρη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη mickey mouse
H Μίκυ Λιαβέρη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,242 μηνύματα.

H mickey mouse έγραψε στις 23:11, 20-01-11:

Φυσικά απλα μαρκάρει την περιοχή του
πρεπει οπωσδήποτε να τον στειρώσεις γιατί κινδυνεύεις να τον χάσεις κι ειναι κριμα μετα απο τις προσπάθειες ενός χρόνου να στεναχωρηθείς

Παράθεση

lady-l (LIA)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη lady-l
H LIA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H lady-l έγραψε στις 13:45, 02-03-11:

καλημερα σας! εχω ενα γατουλη εναμιση ετους, το Ρωμαιο .Τον εφερε η κορη μου σχεδον νεογεννητο! Μετα απο ενα μηνα τον κατεβασαμε στον κηπο, για κακη του τυχη ομως τον δαγκωσε ενα πεκινουα στη κοιλια. Τον πηγα στην κτηνιατρο η οποια μου ειπε οτι τα δυο επομενα εικοσιτετραωρα θα ηταν κρισιμα. Ευτυχως τη γλιτωσε! Απο τοτε εγινε μονιμος κατοικος του σπιτιου και του μπαλκονιου.Στο χρονο και μετα απο πολλες αντιρρησεις του αντρα μου και των παιδιων μου τον πηγα για στειρωση.Μετα απο λιγο με πηρε τηλ. η κτηνιατρος και μου ειπε οτι ηταν κρυψορχης και θα προσπαθουσε να κανει το καλυτερο δυνατο.Τελικα ο γατος μου ειχε και ωοθηκες!!! Το προβλημα μου ειναι οτι αρχισε να ψεκαζει και να κατουραει παντου.Τον αγαπαω πολυ αλλα δεν αντεχω αλλο. Η κτηνιατρος μου ειπε οτι ειναι ιδιομορφος γατος και ισως το κανει για εκδικηση Τι του καναμε αραγε; γνωριζει κανεις κατι; ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 14:36, 02-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από lady-l
καλημερα σας! εχω ενα γατουλη εναμιση ετους, το Ρωμαιο .Τον εφερε η κορη μου σχεδον νεογεννητο! Μετα απο ενα μηνα τον κατεβασαμε στον κηπο, για κακη του τυχη ομως τον δαγκωσε ενα πεκινουα στη κοιλια. Τον πηγα στην κτηνιατρο η οποια μου ειπε οτι τα δυο επομενα εικοσιτετραωρα θα ηταν κρισιμα. Ευτυχως τη γλιτωσε! Απο τοτε εγινε μονιμος κατοικος του σπιτιου και του μπαλκονιου.Στο χρονο και μετα απο πολλες αντιρρησεις του αντρα μου και των παιδιων μου τον πηγα για στειρωση.Μετα απο λιγο με πηρε τηλ. η κτηνιατρος και μου ειπε οτι ηταν κρυψορχης και θα προσπαθουσε να κανει το καλυτερο δυνατο.Τελικα ο γατος μου ειχε και ωοθηκες!!! Το προβλημα μου ειναι οτι αρχισε να ψεκαζει και να κατουραει παντου.Τον αγαπαω πολυ αλλα δεν αντεχω αλλο. Η κτηνιατρος μου ειπε οτι ειναι ιδιομορφος γατος και ισως το κανει για εκδικηση Τι του καναμε αραγε; γνωριζει κανεις κατι; ευχαριστω και συγγνωμη αν σας κουρασα.
Ηταν κρυψορχης και ειχε και ωοθυκες???
Νομιζω πως ειναι χαζο να πιστευετε οτι το κανει για εκδικηση. Μαλλον θελει καποιο χρονο να συνελθει απο την στειρωση και να φυγουν οι ορμονες απο τον οργανισμο του.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 39,803 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 14:39, 02-03-11:

Ναι..η αληθεια ειναι οτι οι ορμονες δεν φευγουν αμεσως απο το σωμα.Απαιτουνται καποιοι μηνες..οποτε..υπομονη..

Παράθεση

riu&melo (βικυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη riu&melo
H βικυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (καμια 20αρια... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H riu&melo έγραψε στις 19:17, 04-03-11:

κοντα 5 μήνες περάσαν απ την στείρωση του ρίου κι ακομα κατουράει. εχει σταματήσει να ραντίζει ΟΛΟ το σπίτι όπως πριν, αλλα έχει βάλει στο μάτι το καλάθι των άπλυτων!!!! Δε τολμάω να πετάξω ρούχα μέσα! αμέσως θα πάει!!!! το έχω πλέον καταργήσει και βάζω τα άπλυτα μεσα στο πλυντήριο!!!!

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 23:07, 04-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από riu&melo
κοντα 5 μήνες περάσαν απ την στείρωση του ρίου κι ακομα κατουράει. εχει σταματήσει να ραντίζει ΟΛΟ το σπίτι όπως πριν, αλλα έχει βάλει στο μάτι το καλάθι των άπλυτων!!!! Δε τολμάω να πετάξω ρούχα μέσα! αμέσως θα πάει!!!! το έχω πλέον καταργήσει και βάζω τα άπλυτα μεσα στο πλυντήριο!!!!
Εχεις ψαξει να δεις μηπως τον ενοχλει κατι? Μηπως δεν του αρεσει η αμμος ή δεν τον βολευει η λεκανη?

Παράθεση

riu&melo (βικυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H βικυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (καμια 20αρια... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 69 μηνύματα.

H riu&melo έγραψε στις 00:43, 05-03-11:

Εχεις ψαξει να δεις μηπως τον ενοχλει κατι? Μηπως δεν του αρεσει η αμμος ή δεν τον βολεύει η λεκανη?
δεν υπάρχει τέτοιο θέμα. μια χαρά πάει στη λεκάνη του. απλά έχει κόλλημα με το καλάθι άπλυτων. βασικά δεν ειναι καν καλάθι. μια πτυσσόμενη υφασμάτινη κυλινδρική κατασκευή είναι. κανα μήνα μετά τη στείρωση ίσως και παραπάνω εξακολουθούσε να μαρκάρει. (ποση τετσοστερονη ειχε μείνει πια!!!????) αλλά πλέον το μόνο κόλλημα ειναι το καλάθι... (ισως δοκιμάσω άλλο καλάθι)

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 39,803 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 10:20, 05-03-11:

Και εγω εχω κατι αναλογο με την μια μου γατουλα..την πουπυ.Που και που την πιανει να κατουραει ..κυριως πανω σε μαξιλαρια,παπλωματα,ακομα και τον καναπε!!Καποιο διαστημα κυριολεκτικα δεν προλαβαινα να πλενω...ενα παπλωμα δε,που ειχα στο κρεβατι..πουπουλενιο...το κατουρησε 2 φορες(αιωνια του η μνημη..)
Αυτο που εκανα ηταν να κλεινω πλεον την πορτα της κρεβατοκαμαρας οταν δεν ημουν μεσα..και να μαζευω παντα το μαξιλαρι που εχω στην καρεκλα του γραφειου..διοτι μετα εβαλε αυτο στο ματι.Καποια στιγμη συνηδητοποιω..οτι πηγαινε στον νιπτηρα και κατουρουσε εκει.Ε λοιπον...δεν της φωναξα...την αφησα κανονικα(διοτι στον νιπτηρα ΔΕΝ με ενοχλει...τον πλενω επιτοπου και τελειωσε η υποθεση.Το αποτελεσμα ειναι οτι τωρα..οποτε την πιανει να κατουρησει εκτος αμμολεκανης..παει στον νιπτηρα...και εχω ξενοιασει απο τα υπολοιπα.
Μπορεις να δοκιμασεις να κλεινεις την πορτα οπου υπαρχει το καλαθι..για να μην εχει προσβαση εκει.Βεβαια..δεν ξερω μηπως μετα παει καπου αλλου.Αλλα μπορει και να το σταματησει.

Παράθεση

riu&melo (βικυ)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H riu&melo έγραψε στις 11:21, 05-03-11:

το καλάθι είναι στο μπάνιο. εκει ειναι και η άμμος. δε μπορώ να κλείσω τπτ... απλα βάζω πιο συνχα πλυντήριο αχαχαχ

Παράθεση

Αλβίνα

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Αλβίνα
H Αλβίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) . Έχει γράψει 33 μηνύματα.

H Αλβίνα έγραψε στις 17:49, 07-03-11:

Συμφωνώ απόλυτα!Η στείρωση είναι κάτι που πρέπει να γίνεται από νωρίς...

Παράθεση

virgvolo

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη virgvolo
H virgvolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H virgvolo έγραψε στις 15:58, 08-03-11:

ποιος τρόπος υπάρχει για να φύγει η οσμή του ψεκάσματος του αστείρωτου αρσενικού γάτου απο το σπίτι ?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,626 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:32, 08-03-11:

Kαλησπερα.
Μπορεις να δοκιμασεις Vanish,ειδικα στα υφασματα δουλευει περιφημα.

Παράθεση

Bijoux (Δήμητρα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Bijoux
H Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (δεκάδες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 1,470 μηνύματα.

H Bijoux έγραψε στις 16:52, 08-03-11:

Κάπου διάβασα ότι μπορείς να χρησιμοποιήσεις, σαν μια πιο οικολογική λύση και αποτελεσματική, σε επιφάνειες και τοίχους κυρίως, ξύδι ή σκέτο ή διαλυμένο μέσα σε νερό.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,626 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:56, 08-03-11:

Δεν κανει τιποτα το ξυδι,το εχουμε δοκιμασει κι εμεις...

Παράθεση

ΧΑνιάου

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΧΑνιάου
H ΧΑνιάου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ΧΑνιάου Τρεις γατούν και δυο γατεύουν... έγραψε στις 15:43, 22-03-11:

Δε μου λέτε ρε παιδιά... Ο δικός μου γάτος είναι πλέον 2 χρονών. Ήτανε πάντα ελεύθερο γατί με την έννοια ότι μένω σ' ένα σπίτι που έχει πρόσβαση στη γειτονιά. Οπότε έκανε τις βόλτες του και γύριζε. Όσο ήταν καλοκαίρι έκανε την ανάγκη του έξω από το σπίτι. Τον χειμώνα αν δεν έβγαινε λόγω καιρού, έτρωγε κάτι κολλήματα και κατουρούσε επάνω σε κρεβάτια και καναπέδες (εκνευριστικό..). Όταν άρχισε να "ψεκάζει" και τα έπιπλα για να μαρκάρει την περιοχή του, αποφάσισα να τον στειρώσω (και για άλλους λόγους βέβαια..). Νοείς εσύ τώρα ότι στο σπίτι υπάρχουν όλα τα καλά... Μέχρι και κλειστή τουαλέτα. Ενώ λοιπόν είχε θυμηθεί πώς είναι να σκαλίζει την άμμο της τουαλέτας κι ήμασταν όλοι ευτυχείς, τελευταία έχει φάει ένα σκάλωμα και 2 - 3 φορές κατούρησε πάλι επάνω στο κρεβάτι! Όπως καταλαβαίνετε τα έχω πάρει!

Any ideas?..
γατομαμάδες και γατομπαμπάδες βοήθεια!
ευχαριστώ...

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:05, 22-03-11:

Καλησπερα και καλωσηρθες.
Δεν διευκρινιζεις αν ειναι στειρωμενος ο γατος.Αν οχι..απλα οριοθετει την περιοχη του..οποτε το καλυτερο ειναι η στειρωση.

Παράθεση

tinkerbell21 (Χαρά)

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη tinkerbell21
H Χαρά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 72 μηνύματα.

H tinkerbell21 έγραψε στις 16:10, 22-03-11:

Καλησπέρα,
Μια και είναι εφτά χρονών δεν μου μοιάζει να φταίει ότι δεν είναι στειρωμένος. συνήθως αλλάζει η συμπεριφορά τους όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. καλύτερα να μιλήσεις με τον κτηνίατρο να σου αποκλίσει κάποιο πρόβλημα.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:12, 22-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από tinkerbell21
Καλησπέρα,
Μια και είναι εφτά χρονών δεν μου μοιάζει να φταίει ότι δεν είναι στειρωμένος. συνήθως αλλάζει η συμπεριφορά τους όταν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. καλύτερα να μιλήσεις με τον κτηνίατρο να σου αποκλίσει κάποιο πρόβλημα.
2 χρονων λεει οτι ειναι..και δεν ειναι δεδομενο οτι τους στειρωνουν ολοι.

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:14, 22-03-11:

Παιδια λεει ο ανθρωπος στο ποστ του οτι ειναι στειρωμενος ο γατουλης.
Ισως του εχει μεινει σαν συνηθεια,ή τροπος αντιδρασης.Δυστυχως δε γινεται να γινει κατι,γι'αυτο λεμε να στειρωνονται νωρις,για να μην αποκτουν τετοιες συνηθειες...Δοκιμασε να καθαρισεις τα σημεια οπου ουρει με καθαριστικο που δεν εχει αμμωνια,και να ασχολεισαι περισσοτερο μαζι του ωστε να του αποσπας την προσοχη.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 16:17, 22-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Παιδια λεει ο ανθρωπος στο ποστ του οτι ειναι στειρωμενος ο γατουλης.
Ισως του εχει μεινει σαν συνηθεια,ή τροπος αντιδρασης.Δυστυχως δε γινεται να γινει κατι,γι'αυτο λεμε να στειρωνονται νωρις,για να μην αποκτουν τετοιες συνηθειες...Δοκιμασε να καθαρισεις τα σημεια οπου ουρει με καθαριστικο που δεν εχει αμμωνια,και να ασχολεισαι περισσοτερο μαζι του ωστε να του αποσπας την προσοχη.
Ναι..εχεις δικιο...συγνωμη..διαβαζα βιαστικα..

Παράθεση

nikolll (Nικολινα)

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη nikolll
H Nικολινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,051 μηνύματα.

H nikolll έγραψε στις 16:25, 22-03-11:

Μα δυο ανθρωποι εγραψαν σε αυτο το post, ο ενας εχει εναν 7χρονο αστειρωτο γατο κι ο αλλος ενα 2χρονο στειρωμενο, διαφορετικες περιπτωσεις.
Η πρωτη περιπτωση του γατου που κατουρησε και ειναι αστειρωτος και δε θελει καθολου να καθεται στο σπιτι εδω και καποιες μερες σα μαρκαρισμα μου ακουγεται και εμενα.

Παράθεση

ΧΑνιάου

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη ΧΑνιάου
H ΧΑνιάου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 2 μηνύματα.

H ΧΑνιάου Τρεις γατούν και δυο γατεύουν... έγραψε στις 23:41, 22-03-11:

Ίσως να είναι θέμα συμπεριφοράς τελικά, αν και είναι πολύ πολύ τυχερός γάτος... Από θέμα αγάπης, φροντίδας, παρέας κ.τ.λ. . Δυόμισι είναι για την ακρίβεια και τον στείρωσα πριν από έναν χρόνο. Όσο για το αν σταματά τις κακές συνήθειες με τη στείρωση, δεν μπορώ να το πω με σιγουριά.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
έχετε νιαουρίσματα απ' τον Γάλλο (τον γάτο..)

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 23:54, 22-03-11:

Δεν εχει να κανει με την περιποιηση,αλλα με τη φυση της γατας.Δεν το κανει ουτε για να σε εκδικηθει,ουτε απο αχαριστια,το θεωρει κατι φυσιολογικο πλεον μαλλον.Τι να πω,καθαριζε καλα τα σημεια που μαρκαρει,ωστε να μη μενει μυρωδια,και υπομονη...

Παράθεση

MissKit (Bastet 1/3 ΜΕΤΣ)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MissKit
H Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 9,375 μηνύματα.

H MissKit έγραψε στις 00:11, 23-03-11:

Την πάτησα κι εγώ 2-3 φορές με το γατούλη μου. Πλέον απλώς δεν τον αφήνω στο υπνοδωμάτιο χωρίς επίβλεψη, γιατί μόνο εκεί έκανε τις ατασθαλίες του. Αν θέλω να κοιμηθώ παρέα του, ή διαμαρτύρεται που τον έχω έξω από το δωμάτιό μου, πάω και κοιμάμαι στο μέσα κρεβάτι που δεν το λερώνει. Δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7,728 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 01:39, 30-09-11:

Έχω έναν γατούλη 3.5 ετών ο οποίος ΔΕΝ είχε μαρκάρει ΠΟΤΕ στη ζωή του (είναι στειρωμένος). Τις τελευταίες 10 μέρες όμως έχει μαρκάρει 3 φορές. Θα ανησυχούσα αν το μαρκάρισμα ήταν σε οριζόντια επιφάνεια, αλλά δεν είναι.

Όλα ξεκίνησαν όταν βρέθηκα σε ένα μέρος με έναν πορτοκαλί γατούλη. Ήταν υπερβολικά χαδιάρικο και γουργουριστό γατί και δεν μπορούσες να του αντισταθείς. Έτσι λοιπόν τον άφησα να τρίβεται στα παπούτσια μου, στο παντελόνι μου και στο σακίδιο μου. Όταν επέστρεψα σπίτι άφησα το σακίδιο μου σε μια γωνία δίπλα στον τοίχο. Ο γάτος μου δεν έχασε ευκαιρία, περιτριγύριζε και μύριζε το σακίδιο. Λίγη ώρα αργότερα τον βλέπω να κατουράει το σακίδιο.

Απομάκρυνα το σακίδιο, το καθάρισα και δεν το ξανακατούρησε. Τα έβαλε όμως τώρα με τον τοίχο. Τον έχει μαρκάρει 2 φορές μέσα σε 8 μέρες. Τον καθάρισα καλά (τον τοίχο) και την τελευταία φορά έβαλα και λίγο λεμόνι για να τον αποθαρρύνω.

Υποψιάζομαι ότι αυτή η συμπεριφορά του οφείλεται στην μυρωδιά του άλλου γατούλη (δεν ξέρω αν ήταν στειρωμένος, αλλά μάλλον θα ήταν). Τι πιστεύετε; Θα σταματήσει το μαρκάρισμα όταν εξαφανιστεί η μυρωδιά του άλλου γατιού ή όταν νιώσει ότι δεν απειιλείται η περιοχή του από έναν αόρατο εισβολέα; Τι μπορώ να κάνω για να το σταματήσει; Να υποθέσω ότι αν φέρω 2ο γατί στο σπίτι θα έχουμε θέμα με μαρκάρισμα; (μήπως τελικά είναι κακή ιδέα να σκέφτομαι να του φέρω παρέα, ειδικά όταν φτάνει σε σημείο να στρεσσάρεται ακόμα και από την μυρωδιά; )

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους