Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,596 εγγεγραμμένα μέλη και 2,842,600 μηνύματα σε 81,509 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 981 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Τρόποι περίφραξης βεράντας ή αυλής

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,808 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 19:44, 13-12-09:

Νομίζω ότι τέτοιου είδους περιφράξεις είναι για όταν βγαίνει η γάτα έξω από το σπίτι, για να μην φύγει.
Δεν δείχνει να είναι η μόνιμη κατοικία της αυτή.
Αν κάποιος δεν ήθελε την γάτα του μέσα στο σπίτι, δεν το βρίσκω λογικό να έμπαινε στον κόπο και έξοδο να κάνει όλη αυτήν την κατασκευή.Θα την άφηνε απλά, να ζεί στην αυλή του....

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,808 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 19:47, 13-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από Νεκταρια
Δες τα δικα μου γατονια που και πως ζουν.
http://www.nektarcats.com/Kitten%20Garden.html
http://www.nektarcats.com/Cats%20Garden.html
http://www.nektarcats.com/babiesroom.html

Και φυσικα και στο υπολοιπο σπιτι.Οσοι εχουν ερθει μπορουν να το επιβεβαιωσουν
Πραγματικά ένας παράδεισος για γάτες!:up::up::up:
Μπράβο Νεκταρία!!!:up::up::up:

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

kristy314

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kristy314
H kristy314 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Τρίκαλα (Τρίκαλα). Έχει γράψει 208 μηνύματα.

H kristy314 έγραψε στις 19:55, 13-12-09:

Α για το σπίτι της Νεκταρίας θα πω κ εγω που πήγα...Είναι υπέροχο και μέσα κ έξω.Πρέπει να είναι ευτυχισμένα εκει...και πολύ καθαρά και οργανωμένα είναι.Εδικά αυτή την παντέτα στην αυλή πολύ μάρέσει.Εδώ τους έβαλε κ air condition στα δωματιάκα που κάθονται οι γάτες!

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 40,063 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:04, 13-12-09:

Νεκταρια?? να'ρθω και εγω να μενω εκει που μενουν οι γατες σου??
μπραβο σου Νεκταρια.....ειναι φανταστικος ο χωρος απο οτι ειδα.....καλα,εκεινη δε,η μικρογραφια κρεβατιου....φανταστικη!!!

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,358 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 00:57, 14-12-09:

Να επιβεβαιώσω κι εγώ ότι αυτά είναι απλώς περιφραγμένοι χώροι για να βγαίνουν οι γάτες να κάνουν τη βόλτα τους με ασφάλεια. Δεν είναι για μόνιμη κατοικία.
Μερικά είναι κάπως μίζερα και ολίγον να σε πιάνει η ψυχή σου, όμως άλλα είναι σαν παιδικές χαρές. Δείτε π.χ. σ' αυτό το σάιτ:
http://www.catsofaustralia.com/cat-enclosures.htm

Αρχική Δημοσίευση από πουπουλινα
Νεκταρια?? να'ρθω και εγω να μενω εκει που μενουν οι γατες σου??
Κι εγώ, κι εγώ!
Άσχετο, άλλα λάτρεψα αυτό το μικρό που χασμουριέται.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 40,063 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 00:58, 14-12-09:

Αρχική Δημοσίευση από ruko
Να επιβεβαιώσω κι εγώ ότι αυτά είναι απλώς περιφραγμένοι χώροι για να βγαίνουν οι γάτες να κάνουν τη βόλτα τους με ασφάλεια. Δεν είναι για μόνιμη κατοικία.
Μερικά είναι κάπως μίζερα και ολίγον να σε πιάνει η ψυχή σου, όμως άλλα είναι σαν παιδικές χαρές. Δείτε π.χ. σ' αυτό το σάιτ:
http://www.catsofaustralia.com/cat-enclosures.htm

Κι εγώ, κι εγώ!
Άσχετο, άλλα λάτρεψα αυτό το μικρό που χασμουριέται.

ειναι να μην το λατρεψεις?????

Παράθεση

Νεκταρια (Φουντου Νεκταρια)

Διακεκριμένο μέλος

Το avatar του χρήστη Νεκταρια
H Φουντου Νεκταρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Πανω απο 10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 2,076 μηνύματα.

H Νεκταρια έγραψε στις 10:29, 14-12-09:

Θα σας περιμενει αχνιστος καφες...και αν διαλεξετε τις γιορτινες μερες θα φατε μελομακαρονα και κουραμπιεδες απο τα χερακια μου

Παράθεση

ΑΓΓΕΛΟΣ2

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη ΑΓΓΕΛΟΣ2
Ο ΑΓΓΕΛΟΣ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 572 μηνύματα.

O ΑΓΓΕΛΟΣ2 έγραψε στις 15:11, 14-12-09:

νεκταρια υπεροχο ειναι!!!αυτο ακριβως ηθελα να πω..."περιφραξεις" σε εξωτερικο χωρο με "ραφια" για αναριχηση..σε ποικιλα σημεια κρεβατακια..παιχνιδια...και αυτο που μου αρεσει πολυ...κορμοι δεντρων...!!!
μπραβο σου!!!

νομιζω θα ηταν ωραιο οποιος εχει κανει κατι αναλογο να μας το παρουσιαζει...ωστε να περνουμε ιδεες οσοι στο μελλον ελπιζουμενα κανουμε κατι τετοιο!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,629 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:10, 14-06-10:

Σε ένα εκτροφείο αποφάσισαν να φράξουν όλο τους τον κήπο ώστε να μην αγχώνονται μην ανοίξει κάποιος την πορτα του γατόκηπου και πεταχτουν οι γάτες έξω.Μόλις χτες τελείωσαν το...έργο τους και σας παραθέτω φωτό:

Παράθεση

ΑΓΓΕΛΟΣ2

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΑΓΓΕΛΟΣ2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 572 μηνύματα.

O ΑΓΓΕΛΟΣ2 έγραψε στις 14:36, 14-06-10:

ωραιο!!βεβαια και παλι νομιζω οτι χωρις επιβλεψει δεν ειναι να τα αφινεις...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,629 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 16:54, 14-06-10:

Μα εχει φραχτη απο τον οποιο δε μπορουν να βγουν γυρω γυρω.

Παράθεση

Όλγα18774 (Bijoux)

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Όλγα18774
H Bijoux αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 599 μηνύματα.

H Όλγα18774 Μπιζού Μαυρομουστακάκη έγραψε στις 17:11, 14-06-10:

Αρχική Δημοσίευση από moukelis
Μα εχει φραχτη απο τον οποιο δε μπορουν να βγουν γυρω γυρω.
και εγώ σπίτι μου έχω φράχτες και μια χαρά βγαίνουνΕίναι απρόβλεπτες...:Αλλά τι άλλο να κάνει κανείς?Εγώ τη Μπιζού την βγάζω με σαμαράκι στον κήπο και μόνο όταν είμαι και εγώ εκεί, γιατί 1 φορά που έφυγα για 1 λεπτο που χτύπησε το τηλ έβγαλε το σαμαράκι και έγινε καπνός!!!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:18, 14-06-10:

Ειναι περιφραξη ειδικα φτιαγμενη με σχημα Γ στο τελος,απο την οποια δε βγαινουν.

Παράθεση

ΑΓΓΕΛΟΣ2

Πολύ δραστήριο μέλος

O ΑΓΓΕΛΟΣ2 έγραψε στις 18:20, 14-06-10:

μπορει ομως να μπει αλλη γατα...αλλα να μου πεις εκει δεν αλλωνιζουν οπως εδω οι γατες...

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 21:59, 23-09-10:

Αρχική Δημοσίευση από Heidi
Πήρα το δίχτυ της Trixie. Θα το βάλω στο μπαλκόνι μου, για να βγαίνουν οι γάτες μου, αλλά και η σκυλίτσα μου.

Αυτό που έχω πάρει είναι το διάφανο. Είναι 6 επί 3 μ. και μου στοίχησε 50 ?, από το petshopτης γειτονιάς μου. Στη συσκευασία περιέχει βίδες και σκοινί.

Θα βάλω πέργκολα, στη μια λόγω διπλανού διαμερίσματος και στην άλλη θα το κάνω σαν πόρτα. Για να μπορώ να πηγαίνω και στην άλλη μεριά του μπαλκονιού, μιας και το μπαλκόνι μου είναι αρκετά μεγάλο. Στα κάγκελα θα βάλω πλαστικό πλέγμα.
ενα ακομα zombie topic ζωντανευει
το ιδιο διχτυ πηρα και εγω δοκιμαστικα. Οι κριτικες ειναι πολυ καλες παντως και το σημαντικο ειναι πως το μπαλκονι παραμενει καλαισθητο. Απο εβδομαδα θα το παραλαβω οποτε εαν εγκριθει θα πρεπει να παρω αρκετα μετρα και εγω για πληρη περιφραξη.

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,821 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 21:40, 02-10-10:

Φωτογραφίες της περίφραξής μου εδώ
http://mycat.e-steki.gr/showthread.php?t=35784&page=3

Εννοείται πως ο γατούλης έχει πρόσβαση στο σπίτι όποτε θελήσει είτε μέσα από το ανοικτό παράθυρο της κουζίνας είτε ανεβαίνοντας γατόσκαλα που τον οδηγεί στο δεύτερο πάτωμα του σπιτιού σε περιφραγμένη βεραντούλα και μέσα από παραθυρόπορτα μέσα στο σπίτι.. (φωτογραφίες πέρκολας και γατόσκαλας σύντομα)

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 21:56, 02-10-10:

Αρχική Δημοσίευση από Jejebel
Φωτογραφίες της περίφραξής μου εδώ

Εννοείται πως ο γατούλης έχει πρόσβαση στο σπίτι όποτε θελήσει είτε μέσα από το ανοικτό παράθυρο της κουζίνας είτε ανεβαίνοντας γατόσκαλα που τον οδηγεί στο δεύτερο πάτωμα του σπιτιού σε περιφραγμένη βεραντούλα και μέσα από παραθυρόπορτα μέσα στο σπίτι.. (φωτογραφίες πέρκολας και γατόσκαλας σύντομα)
jejebel δεν με βγάζει στη σωστή σελίδα..κάνε copy paste ακριβώς στη σελίδα που βρίσκεται η περίφραξη..

Παράθεση

Selina Kyle (Ριάνα)

Τιμώμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Selina Kyle
H Ριάνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (10 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,821 μηνύματα.

H Selina Kyle Ψιτ ξαφνιασμένο μουτράκι! Αγάπη μου! έγραψε στις 00:38, 03-10-10:

Χμμ... τώρα;

Αν και... Έφη μου εσύ τις έχεις δει τις φώτο πιστεύω
Σίγουρα όμως υπάρχουν καινούριες που θα ανεβάσω αύριο - μεθαύριο

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 17:46, 28-11-10:

Τελικα προ ημερων εγκατασταθηκε διαφανο διχτυ της trixie με διαστασεις 6μ Χ 3μ σε μερος του μπαλκονιου μου. Η αρχικη ιδεα ηταν να γινει ολικη περιφραξη αλλα για την ωρα, λογο ελειψης χρονου, θα το αφησουμε.

Τοποθετηθηκαν γατζακια ανα 50εκ στο ταβανι του μπαλκονιου και στο τελος τοποθετηθηκε το διχτυ.

Χρησιμοποιηθηκε στυλος της trixie για μεταλυτερη ευκολια.

Το ερχομενο ΣΚ θελω να πιστευω πως θα λυθουν καποιες λεπτομερειες και θα ειναι 100% "στεγανη" η περιφραξη.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,292 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 17:51, 28-11-10:

Αρχική Δημοσίευση από mrniceguy
Τελικα προ ημερων εγκατασταθηκε διαφανο διχτυ της trixie με διαστασεις 6μ Χ 3μ σε μερος του μπαλκονιου μου. Η αρχικη ιδεα ηταν να γινει ολικη περιφραξη αλλα για την ωρα, λογο ελειψης χρονου, θα το αφησουμε.

Τοποθετηθηκαν γατζακια ανα 50εκ στο ταβανι του μπαλκονιου και στο τελος τοποθετηθηκε το διχτυ.

Χρησιμοποιηθηκε στυλος της trixie για μεταλυτερη ευκολια.

Το ερχομενο ΣΚ θελω να πιστευω πως θα λυθουν καποιες λεπτομερειες και θα ειναι 100% "στεγανη" η περιφραξη.

μπορεις να μου το εξηγησεις λιγο? Εχεις βαλεο γατζους...εχεις βαλει το διχτυ...και μετα? Που "πιανεται" κατω το διχτυ?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 18:02, 28-11-10:

και εγω την ιδια απορια εχω πριν παραλαβω το διχτυ.
Λοιπον περιμετρικα του διχτυου περνας σχοινι το οποιο υπαρχει επισης στο πακετο της trixie. Η ολη διαδικασια ειναι λιγο pain in the ass (για 6 χ 3μ μας πηρε 1+ ωρα) και φυσικα μετα πρεπει να απλωθει το διχτυ ωστε να ειναι σωστα περασμενο.

Μετα στα γατζακια πανω περναει το σχοινι. Η μεταλυτερη μου ανησυχια ηταν μηπως στο κενο που υπαρχει αναμεσα στα γατζακια υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει καποιο κενο: τελικα δεν γινεται! Εφοσον το σχοινι τεντωθει καλα καλα δεν υπαρχει περιπτωση να το σκασει καποιο γατι απο πανω.
Ενα ακομα tip που αναφερει και η trixie: ποτε δεν εχουμε παντελως τεντωμενο το διχτυ για να δημιουργει μια κοιλια και να δυσκολευει τα τερατα μας να σκαρφαλωσουν. Προσωπικα οπως το βλεπω, ακομα και ninja γατα να εχεις, δεν γινεται να σκαρφαλωσει.

Υποσχομαι το επομενο ΣΚ να ανεβασω περισσοτερες φωτος.

Παντως ειναι παρα πολυ καλαισθητη λυση και το διχτυ δεν γινεται ΚΑΝ αντιληπτο πχ το βραδυ.

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,292 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 18:10, 28-11-10:

και εγω την ιδια απορια εχω πριν παραλαβω το διχτυ.
Λοιπον περιμετρικα του διχτυου περνας σχοινι το οποιο υπαρχει επισης στο πακετο της trixie. Η ολη διαδικασια ειναι λιγο pain in the ass (για 6 χ 3μ μας πηρε 1+ ωρα) και φυσικα μετα πρεπει να απλωθει το διχτυ ωστε να ειναι σωστα περασμενο.

Μετα στα γατζακια πανω περναει το σχοινι. Η μεταλυτερη μου ανησυχια ηταν μηπως στο κενο που υπαρχει αναμεσα στα γατζακια υπαρχει περιπτωση να δημιουργηθει καποιο κενο: τελικα δεν γινεται! Εφοσον το σχοινι τεντωθει καλα καλα δεν υπαρχει περιπτωση να το σκασει καποιο γατι απο πανω.
Ενα ακομα tip που αναφερει και η trixie: ποτε δεν εχουμε παντελως τεντωμενο το διχτυ για να δημιουργει μια κοιλια και να δυσκολευει τα τερατα μας να σκαρφαλωσουν. Προσωπικα οπως το βλεπω, ακομα και ninja γατα να εχεις, δεν γινεται να σκαρφαλωσει.

Υποσχομαι το επομενο ΣΚ να ανεβασω περισσοτερες φωτος.

Παντως ειναι παρα πολυ καλαισθητη λυση και το διχτυ δεν γινεται ΚΑΝ αντιληπτο πχ το βραδυ.
Το διχτυ ομως φαινεται πολυ λεπτο...Μπορουνε να το σχισουν?
Κατω στη βεραντα πως το πιανεις?

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 18:39, 28-11-10:

να ειναι αρκετα λεπτο το διχτυ (σαν πετονια) αλλα το βλεπω πολυ δυσκολο να σκιζεται. Ακομα και εαν σκιστει ομως καποιο σημειο δεν θα χωρεσει κανενα γατι να περασει αφου θα πρεπει να σκιστει παραπανω απο ενα "τετραγωνο" του διχτυου.

Το κατω μερος ηταν το πιο tricky αφου ηθελα να αποφυγω τις πολλες τρυπες. Αγορασα μακρια ξυλα απο leroy merlin (δυο 3μετρα) επειδη ηθελα να αποφυγω τις τρυπες για τα γατζακια. Βιδωσα τα γατζακια πανω στα 3μετρα ξυλα (ανα 20εκ) και μετα με δυο μονο τρυπες ανα ξυλο, "βιδωσα" το ξυλο στο μπαλκονι.

Θα ανεβασω περισσοτερες φωτος το ΣΚ. Το προβλημα δεν θα ελεγα πως ειναι τοσο το πανω κατω αλλα το πλαι. Γιαυτο και αναμενω στυλους μεσα στην εβδομαδα για να τελειωσω τη κατασκευη.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 18:50, 28-11-10:

το ενα ξυλο στο οποιο αναφερθηκα με βιδωμενα τα γατζακια αλλα οχι ακομα τοποθετημενο στο κατω μερος του μπαλκονιου (στο τοιχακι που βλεπετε)

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

H kounelaki <3 έγραψε στις 18:56, 28-11-10:

Ηταν και το πιστολι στο πακετο? Πω πω πραγματικα πρεπει να πιανουν τα χερια σου για να το κανεις ολο αυτο!
Εγω θα φωναξω τεχνιτη οταν με το καλο περιφραξω τη βεραντα!

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 19:08, 28-11-10:

οχι
το καλο ειναι πως το πακετο της trixie ειχε τα απαραιτητα, γατζακια με ουπες και το σχοινι. Εμεις προμηθευτηκαμε εξτρα γατζακια για το ξυλο.
Ναι θελει καποιον που να μπορει να χειριστει τρυπανι. Ειναι λιγο βασανο η ολη διαδικασια αλλα στο τελος σε αποζημιωνει. Βεβαια ακομα δεν εχω τελειωσει αφου θελει να τοποθετησω στυλους στις ακρες ωστε να μην αφησω κανενα μα κανενα κενο. Στις λιγες στιγμες που βγαινει το ενα γατι απο τα δυο εξω (η kazumi ουτε καν που πλησιαζει προς τη μπαλκονοπορτα) o quentin εκστασιαζεται Αλλα δεν νιωθω (αν και ημιτελες ακομα η κατασκευη) φοβο πως μπορει με καποιο τροπο να περασει τη περιφραξη.

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 19:25, 28-11-10:

φωτος απο περιφραξεις με το συγκεκριμενο διχτυ

http://www.zooplus.de/customerpictur...tzennetz/97972
http://www.zooplus.de/customerpictur...tzennetz/10824

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,046 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 00:35, 29-11-10:

Πόσο κοστίζει αυτο το δίχτυ???

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 12:15, 30-11-10:

το 6χ3μ , ?39

Εντωμεταξυ στις ελαχιστες φορες που βγηκε το τερας ο quentin εξω το μονο που κανει ειναι να δαγκωνει το διχτυ και να προσπαθει να σκαψει για να φυγει. οποτε μαλλον απο ΣΚ που θα ειναι πληρως ελευθερα και τα δυο θα δειξει για ποσο θα αντεξει

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη staman2
H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,072 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 14:09, 02-12-10:

Βασίλη ΜΠΡΑΒΟ!!! Τελεια η κατασκευή σου!!
Θα ήθελα να έρθω κάποια στιγμή να την δω και απο κοντά!!!
Καλή επιτυχία και στη συνέχεια!

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 19:33, 26-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από staman2
Βασίλη ΜΠΡΑΒΟ!!! Τελεια η κατασκευή σου!!
Θα ήθελα να έρθω κάποια στιγμή να την δω και απο κοντά!!!
Καλή επιτυχία και στη συνέχεια!
θενκς Αναστασια

τελος, εδω και μια εβδομαδα το πορτακι ειναι μονιμως ανοιχτο με τα δυο γατια να μπαινοβγαινουν οποτε θελουν..
Σημερα βαλαμε και τη δευτερη αμμολεκανη εξω.

Ο quentin επι το εργο προσπαθώντας να σαμποταρει την ολη κατασκευη.

μια καλυτερη φωτο του μερους που οχυρωθηκε

δεν ξερω εαν ειναι η καλυτερη λυση αλλα επειδη δεν ηθελα να τρυπησω το κατω μερος του μπαλκονιου με 100 γατζακια προτιμησω να βαλω αυτο το ξυλο οπου κατα μηκος του βιδωσα τα γατζακια που βλεπετε και το ξυλο βιδωθηκε με 2 τρυπες μονο στο μπαλκονι.

και τελος το σημειο που μου ειχε μεινει και δεν τα αφηνα ελευθερα. Τελικα η λυση ηρθε με δυνατη ταινια (οχι λεπτη) διπλης οψεως οπου παρολες τις αρχικες αμφιβολιες εκανε τρελη δουλεια και το ξυλο δεν ξεκολαει με τιποτα

Παράθεση

Fotini

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Fotini
H Fotini αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (τόσες που έχω χάσει το μέτρημα έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,460 μηνύματα.

H Fotini έγραψε στις 10:37, 27-12-10:

Νομίζω ότι είναι η καλύτερη περίφραξη που έχω δει ως τώρα

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,789 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 12:31, 27-12-10:

Πολυ καλη δουλεια οντως!!!

Παράθεση

gatouni

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatouni
H gatouni αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,351 μηνύματα.

H gatouni έγραψε στις 12:45, 30-12-10:

Φοβερή δουλειά Βασίλη και πολύ καλαίσθητο το αποτέλεσμα. Η Αναστασία μου είπε ότι έχεις βάλει φωτό και μπήκα να τις δω, γιατί πρόκεiται σύντομα να μετακομίσω και με απασχολεί φοβερά το θέμα της περίφραξης, καθότι τα νέα μπαλκόνια είναι τελείως διαφορετική κατασκευή, σε σχέση με το σπίτι που μένω τώρα.
Το πρόβλημα είναι ποιος θα το φτιάξει όλο αυτό!!! Μήπως πρέπει να σας καλέσω για κανένα γεύμα στο καινούριο σπίτι

Παράθεση

evi27

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi27
H evi27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H evi27 έγραψε στις 13:32, 30-12-10:

Απίστευτη κατασκευή!! Ψάχνω τρόπο να κλείσω το πίσω μπαλκόνι για να βγαίνουν οι γάτες αλλά δεδομένου ότι ο γάτος μου σκαρφαλώνει οπουδήποτε δεν θέλω απλή κατασκευή...Είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής και πολύ καλή η ιδέα με τα γαντζάκια και το ξύλο

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 6,450 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:35, 30-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από evi27
Απίστευτη κατασκευή!! Ψάχνω τρόπο να κλείσω το πίσω μπαλκόνι για να βγαίνουν οι γάτες αλλά δεδομένου ότι ο γάτος μου σκαρφαλώνει οπουδήποτε δεν θέλω απλή κατασκευή...Είναι ότι καλύτερο έχω δει μέχρι στιγμής και πολύ καλή η ιδέα με τα γαντζάκια και το ξύλο
ε ναι... Ο λεόν είναι γάτος-κασκαντέρ!

Παράθεση

marina289 (μαρινα)

Αποκλεισμένος χρήστης

Το avatar του χρήστη marina289
H μαρινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 4 γάτες . Έχει γράψει 6,450 μηνύματα.

H marina289 φατσάκια μου,πατουσάκια μου,ματάκια μου! έγραψε στις 13:38, 30-12-10:

θενκς Αναστασια

τελος, εδω και μια εβδομαδα το πορτακι ειναι μονιμως ανοιχτο με τα δυο γατια να μπαινοβγαινουν οποτε θελουν..
Σημερα βαλαμε και τη δευτερη αμμολεκανη εξω.

Ο quentin επι το εργο προσπαθώντας να σαμποταρει την ολη κατασκευη.

μια καλυτερη φωτο του μερους που οχυρωθηκε

δεν ξερω εαν ειναι η καλυτερη λυση αλλα επειδη δεν ηθελα να τρυπησω το κατω μερος του μπαλκονιου με 100 γατζακια προτιμησω να βαλω αυτο το ξυλο οπου κατα μηκος του βιδωσα τα γατζακια που βλεπετε και το ξυλο βιδωθηκε με 2 τρυπες μονο στο μπαλκονι.

και τελος το σημειο που μου ειχε μεινει και δεν τα αφηνα ελευθερα. Τελικα η λυση ηρθε με δυνατη ταινια (οχι λεπτη) διπλης οψεως οπου παρολες τις αρχικες αμφιβολιες εκανε τρελη δουλεια και το ξυλο δεν ξεκολαει με τιποτα

Πόσο, μα πόσο, μα πόσο το έχω ζηλέψει το μπαλκόνι σας!!!!!
Είναι φοβερό!!! Να το χαίρεστε/-νται!!
Αλλά πιάνουν και τα χέρια σου...εγώ είμαι αγγούροβιτς σε κάτι τέτοια...

Παράθεση

evi27

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη evi27
H evi27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 352 μηνύματα.

H evi27 έγραψε στις 13:58, 30-12-10:

Αρχική Δημοσίευση από marina289
ε ναι... Ο λεόν είναι γάτος-κασκαντέρ!
Μην γελάς καθόλου έχω πρόβλημα. Εγώ σκεφτόμουν το κλασσικό το δίχτυ το πράσινο το πλαστικό (δεδομένου ότι το μπαλκόνι είναι πίσω και βλέπει σε ακάλυπτο χώρο δεν με ενδιαφέρει τόσο να είναι καλάισθητη η κατασκευή) ίσα ίσα που αποφεύγω και τα περιστέρια που στην περιοχή είναι πρόβλημα. Σκέφτηκα να το κλείσω και να το έχουν και σαν παρατηρητήριο να βλέπουν τα περιστέρια. Αλλά ο λεόν όχι απλά θα σκαρφαλώνει αλλά θα ορμάει κ όλας γι'αυτό το θέλω σταθερό. Σε όποιον το είπα γελούσε και με βρίσκει υπερβολική. Η μόνη ιδέα που είχα ήταν να καρφώσω 2 γαντζάκια στο πάνω μέρος του μπαλκονιούοπότε να κλείσει έτσι και τα πλαινά δέσιμο με πλαστικά πιαστράκια κατά μήκος. Που σημαίνει ότι θέλω σκάλα στο μπαλκόνι και πολλές πιθανότητες να σκοτωθώ στην προσπάθεια Αυτό όμως με τα κοντάρια είναι τέλειο έχω ενθουσιαστεί ούτε πιαστράκια ούτε τίποτα. Θα κάνω την ηλίθια ερώτηση αλλά σε περίπτωση που η γάτα πηδήξει πάνω κρατάει φαντάζομαι ε?

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 14:58, 18-01-11:

Αρχική Δημοσίευση από gatouni
Φοβερή δουλειά Βασίλη και πολύ καλαίσθητο το αποτέλεσμα. Η Αναστασία μου είπε ότι έχεις βάλει φωτό και μπήκα να τις δω, γιατί πρόκεiται σύντομα να μετακομίσω και με απασχολεί φοβερά το θέμα της περίφραξης, καθότι τα νέα μπαλκόνια είναι τελείως διαφορετική κατασκευή, σε σχέση με το σπίτι που μένω τώρα.
Το πρόβλημα είναι ποιος θα το φτιάξει όλο αυτό!!! Μήπως πρέπει να σας καλέσω για κανένα γεύμα στο καινούριο σπίτι
θα πρεπει να μας καλεσεις σε πολλα γευματα τοτε
η ολη κατασκευη μου πηρε εβδομαδες επειδη ηταν λιγο βασανο..μακαρι να ηταν ευκολη αλλα για εμενα που δεν εχω τρομερη εμπειρια απο μαστορεματα, απλα το εκανα σιγα σιγα.
Το χειροτερο ηταν το απλωμα του διχτιου και το "πλεξιμο" του σχοινιου γυρω γυρω. Στο διχτυ διαστασεων 8Χ3μ φανταζομαι πως θα μου παρει κανα 2-3 τριωρο (με τη βοηθεια παντα ενος ακομα ατομου) μονο και μονο το "απλωμα".

Αρχική Δημοσίευση από evi27
Μην γελάς καθόλου έχω πρόβλημα. Εγώ σκεφτόμουν το κλασσικό το δίχτυ το πράσινο το πλαστικό (δεδομένου ότι το μπαλκόνι είναι πίσω και βλέπει σε ακάλυπτο χώρο δεν με ενδιαφέρει τόσο να είναι καλάισθητη η κατασκευή) ίσα ίσα που αποφεύγω και τα περιστέρια που στην περιοχή είναι πρόβλημα. Σκέφτηκα να το κλείσω και να το έχουν και σαν παρατηρητήριο να βλέπουν τα περιστέρια. Αλλά ο λεόν όχι απλά θα σκαρφαλώνει αλλά θα ορμάει κ όλας γι'αυτό το θέλω σταθερό. Σε όποιον το είπα γελούσε και με βρίσκει υπερβολική. Η μόνη ιδέα που είχα ήταν να καρφώσω 2 γαντζάκια στο πάνω μέρος του μπαλκονιούοπότε να κλείσει έτσι και τα πλαινά δέσιμο με πλαστικά πιαστράκια κατά μήκος. Που σημαίνει ότι θέλω σκάλα στο μπαλκόνι και πολλές πιθανότητες να σκοτωθώ στην προσπάθεια Αυτό όμως με τα κοντάρια είναι τέλειο έχω ενθουσιαστεί ούτε πιαστράκια ούτε τίποτα. Θα κάνω την ηλίθια ερώτηση αλλά σε περίπτωση που η γάτα πηδήξει πάνω κρατάει φαντάζομαι ε?
Βασικα η γατα δεν μπορει να γατζωθει επειδη ειναι πολυ ευκαμπτο. Δηλαδη εαν πηδηξει πανω του θα βρεθει κατευθειαν στο εδαφος. Υπαρχουν δυο ειδων διχτακια της trixie, εγω ευτυχως ή δυστυχως επελεξα το πολυ λεπτο και διαφανο. Υπαρχει και πιο δυνατη και ενισχυμενη bite proof εκδοση (με διαμετρο 1εκ) οπου θεωρητικα πρεπει να ειναι αδυνατο να τρυπησει.

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (7 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,072 μηνύματα.

H staman2 έγραψε στις 11:53, 08-02-11:

ουαουυυυυυυυυυυυυυυυυ τέτοια τέλεια κατασκευή δεν έχω ξαναδει Βασίλη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 23:44, 10-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από staman2
ουαουυυυυυυυυυυυυυυυυ τέτοια τέλεια κατασκευή δεν έχω ξαναδει Βασίλη μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ελπιζω επομενη φορα που θα τα πουμε να δεις οχυρωμενο ολο το μπαλκονι

Το ερχομενο ΣΚ τωρα που εφτιαξε ο καιρος σκεφτομαι να αρχισω ξανα τις εργασιες

Παράθεση

staman2 (Αναστασία)

Επιφανές Μέλος

H staman2 έγραψε στις 11:17, 11-02-11:

ελπιζω επομενη φορα που θα τα πουμε να δεις οχυρωμενο ολο το μπαλκονι

Το ερχομενο ΣΚ τωρα που εφτιαξε ο καιρος σκεφτομαι να αρχισω ξανα τις εργασιες
Να αρχίσεις να αρχίσεις !!!! Ειναι τέλεια η κατασκευή . Την επόμενη φορά μήπως να πιουμε και τον καφέ μας εξω παρέα με τα μικρά σας???

Παράθεση

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Pocahontas
H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Pocahontas έγραψε στις 11:25, 19-03-11:

θέλω λίγη βοήθεια σε σχέση με την περίφραξη μπαλκονιού.
ο γατούλης μου πηγαίνει στους δίπλα και σκαλίζει το χώμα με αποτέλεσμα
να έχουμε πρόβλημα και παράπονα.
δε θέλω να περιφράξω όλο το μπαλκόνι αλλά μόνο ένα μέρος.
αυτό είναι το μπαλκόνι μας. περπατάει πάνω στα κάγκελα και περνάει στο δίπλα μπαλκόνι.

θέλουμε η σίτα να πιάνει μόνο το μέρος του άσπρου πλαισίου
δηλαδή να ναι σαν συνέχεια του πλαστικού που έχουμε ήδη και να στηρίζεται πάνω στο κάγκελο.

γίνεται να το πετύχω αυτό?αν ναι,πως?αν έχετε καμιά ιδέα πείτε ελεύθερα.
ελπίζω να ήμουν κατανοητή.

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,407 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 09:15, 20-03-11:

μπορείς να βάλεις ένα κομμάτι πλαστικού σαν αυτό που υπάρχει ήδη και να το κολλήσεις με αφρό

Παράθεση

stagonitsaa (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη stagonitsaa
H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Εκτός απο τα δυό μου βιρμανάκια,όλες οι αδέσποτες γατούλες της γειτονιάς..... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H stagonitsaa έγραψε στις 21:21, 20-03-11:

Επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις και ένα κομμάτι πλέξι γκλάς και να το κολλήσεις με σιλικόνη πάνω στο διαχωριστικό!

Παράθεση

Pocahontas

Πολύ δραστήριο μέλος

Το avatar του χρήστη Pocahontas
H Pocahontas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα . Έχει γράψει 521 μηνύματα.

H Pocahontas έγραψε στις 20:10, 21-03-11:

ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια
μήπως ξέρετε που τα βρίσκουμε αυτά?
και πόσο περίπου κοστίζει ένα μικρό σχετικά κομμάτι
πλεξι γκλας?

Παράθεση

stagonitsaa (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (Εκτός απο τα δυό μου βιρμανάκια,όλες οι αδέσποτες γατούλες της γειτονιάς..... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 173 μηνύματα.

H stagonitsaa έγραψε στις 20:55, 21-03-11:

Αρχική Δημοσίευση από efoulito
ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια
μήπως ξέρετε που τα βρίσκουμε αυτά?
και πόσο περίπου κοστίζει ένα μικρό σχετικά κομμάτι
πλεξι γκλας?
Μπορείς να βρείς σε πολλά σημεία.Και στα praktiker και στα Leroy Merlin και σε αυτούς που εμπορεύονται τζάμια ακόμα και σε καταστήματα αλουμινοκατασκευών όπως η etem, η europa κλπ(σε αυτή την περίπτωση,αν θέλεις,έρχονται και σου το τοποθετήσουν οι ίδιοι,για σίγουρο κράτημα).Επίσης πολλά μαγαζιά με plexiglass υπάρχουν στο κέντρο της Αθήνας,στην Πραξιτέλους,πήγαινε απο κεί και ρίξε μια ματιά.

Τιμές δεν ξέρω να σου πώ,πάντως σαν υλικό,δεν είναι ακριβό!Δε νομίζω να σου στοιχίσει πάνω απο 10 ευρώ το κομματάκι που θέλεις

Παράθεση

Spiderwoman (Λουκία)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη Spiderwoman
H Λουκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (100; έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 368 μηνύματα.

H Spiderwoman Εμπρός για μια καλύτερη γατοκοινωνία έγραψε στις 11:59, 22-03-11:

Οι αφροί και οι σιλικόνες δεν είναι κολλητικές ουσίες!!! Είναι απλά μονωτικές! Καλύτερα να χρησιμοποιήσεις κάποιο σκελετό , με πηχάκια για παράδειγμα, πάνω στον οποίο να στηρίξεις την κατασκευή σου με βίδες. Τα πηχάκια μπορούν να 'δεθούν" με σύρματα πάνω στο κάγκελο του μπαλκονιού. Το plexiglass δεν είναι εύκολο υλικό δυστυχώς! Θέλει ειδικές κόλλες και δεν τρυπιέται εύκολα. Το ξέρω ότι σε μπέρδεψα χειρότερα, σόρυ! Το πράγμα θέλει ψάξιμο, αν βρω καμιά εικόνα κατάλληλη, θα τη βάλω.

Παράθεση

MAYROULIS (Μαυρουλάκης Φαγανάκης)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη MAYROULIS
Ο Μαυρουλάκης Φαγανάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (οοοοουυυυυυυυ έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 2,407 μηνύματα.

O MAYROULIS σε μιτινγκ με ενα μπολ κροκέτες έγραψε στις 12:57, 22-03-11:

μπορείς να βρεις και στην ΙΚΕΑ
τελικά αποφάσισες τι θα κάνεις;
μπορείς να βάλεις και καμια ξύλινη σανίδα

Παράθεση

stagonitsaa (Εύα)

Δραστήριο Μέλος

H stagonitsaa έγραψε στις 13:01, 22-03-11:

Λουκία,να σε ενημερώσω σε περίπτωση που ΔΕΝ γνωρίζεις,πως υπάρχουν πολλά είδη σιλικόνης,εκτός απο τις μονωτικές(!)
Μεταξύ τους και αυτές που είναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ισχυρές και η χρήση τους είναι ΜΟΝΟ για συγκόλληση!!!!
Καλό μεσημέρι.

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Ακμή: Τρόποι αντιμετώπισης - Από Conceicao
      Το θέμα έχει λάβει 520 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Υγεία-Ιατρική.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 17-10-14 στις 19:26.
    • Τρόποι για έξτρα εισόδημα - Από SNOOP
      Το θέμα έχει λάβει 114 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία iCareer: Εργασία & Καριέρα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 05-06-14 στις 12:34.
    • Φιλόζωος... και τρόποι!! - Από bastet_13
      Το θέμα έχει λάβει 98 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Συζήτηση επι παντός γατιστητού.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 30-08-09 στις 06:39.
    • Sharka, η γατούλα της βεράντας.... - Από Ξένια1712
      Το θέμα έχει λάβει 0 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Διάφορα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 06-03-09 στις 12:47.
    • Τρόποι διαμαρτυρίας - Από Obscura
      Το θέμα έχει λάβει 2 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πολιτική - Κοινωνικά θέματα.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 16-01-09 στις 16:27.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους