Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,626 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,490 μηνύματα σε 81,566 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 679 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Εμετός!

Mitko-Didi (Dimitris-Dimana)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Mitko-Didi
Ο Dimitris-Dimana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πολύγυρος (Χαλκιδική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O Mitko-Didi www.viceversa-bg.com έγραψε στις 11:30, 08-02-10:

Θελω να σε ρωτησω για τη γατουλα μας κατι.Εκανε εμετο περιπου 3 φορες σε διαστημα 10 ημερων.Την πρωτη φορα που ημουν διπλα της,εκανε προσπαθεια να βγαλει κατι απο μεσα της και εβγαλε κατι σαλια και μετα κατι καφε.Σημερα το πρωι παρατηρησα οτι στο μπανιο ειχε παλι τα ιδια και πριν απο 4 μερες ειδα κατι ξεραμενα στο χαλι.Ειναι κατι σοβαρο?

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,632 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:37, 08-02-10:

Καλημερα!
Μηπως προσπαθει να βγαλει τριχομπαλα;Τη βουρτσιζετε τακτικα;Η ορεξη της πως ειναι;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

JohnDVM (Ιωαννης Λεκκας)

Κτηνίατρος

Το avatar του χρήστη JohnDVM
Ο Ιωαννης Λεκκας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει Πάνω απο 10! γάτες (40 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 2,319 μηνύματα.

O JohnDVM έγραψε στις 11:44, 08-02-10:

Πιθανως της εχει ερεθισει κατι το στομαχι οπως τριχες ή κατι που εφαγε. Εφοσον η διαθεση της ειαι καλη και εχει ορεξη να φαει δεν υπαρχει λογος ανησυχιας

Παράθεση

marina-kr

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη marina-kr
H marina-kr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πρέβεζα (Πρέβεζα). Έχει γράψει 66 μηνύματα.

H marina-kr η Σιση μου κ εγω........ έγραψε στις 11:45, 08-02-10:

και η δικια μου ειχε κανει τις πρωτες μερες που την πηρα αλλα γιατι εκανε εμετο?μηπως ειχε κατι?

Παράθεση

Νεοφερμένος

Ο Dimitris-Dimana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 1 γάτα (1 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πολύγυρος (Χαλκιδική). Έχει γράψει 57 μηνύματα.

O Mitko-Didi www.viceversa-bg.com έγραψε στις 13:29, 08-02-10:

Δωρα δεν μπορω να πω οτι τη χτενιζω τοσο συχνα.Το εκανε η γυναικα μου καποιες φορες και εβγαλε αρκετη τριχα.Εγω μαλλον λογω φοβου αντι να τη βουρτσιζω τη χαιδευα μαλλον.Οσον αφορα την υγεια της εινα μια χαρα,ζωηρη και τρωει κανονικα!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,632 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 13:34, 08-02-10:

Tοτε μαλλον ειναι τριχομπαλα...μπορεις να παρεις την ειδικη παστουλα απο τον κληνιατρο και να της δινεις που και που,ή να τη βουρτσιζεις λιγο πιο τακτικα.Αν δε θες να χρησιμοποιεις βουρτσα,μπορεις να τη χαϊδευεις με βρεγμενα χερια,βγαινει αρκετη τριχα κι ετσι.

Παράθεση

Νεοφερμένος

O Mitko-Didi www.viceversa-bg.com έγραψε στις 13:53, 08-02-10:

Mαλλον θα προτιμησω το χαιδεμα απο το βουρτισμα.

Παράθεση

hionath1980 (Μαγδαληνή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hionath1980
H Μαγδαληνή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H hionath1980 έγραψε στις 19:27, 27-02-10:

Καλησπέρα!!

Η Λίζα μου έκανε εμετό 2 φορές αυτόν τον μήνα! Το θέμα είναι οτι ο εμετός της δεν εχει να κανει με τριχες της...εχει υγρη κιτρινη μορφη και τιποτε αλλο.Ουτε τροφες ουτε κοματια απο κατι...! (Σας αναγουλιασα ε??...Σορι..)

Το θεμα ειναι οτι πριν κανει εμετο νιαουριζει σαν αν ποναει ή να σερνει....κανει εμετο...και μετα ειναι παλι πολυ ευδιαθετη οπως και πριν...Δεν δειχνει αρωστη.Σκεφτηκα οτι μπορει να τρωει κανενα χνουδι απο το πατωμα ή να πινει νερο απο τον κουβα της σφουγκαριστρας ή να τροει καταλαθος απο το χωμα της οταν τελιωνει και το μυριζει...Τι να πω...δεν ξερω και λεω να την παω για καλο και για κακο στον γιατρο...! Εκτος και αν εφταιγε η αμπουλα για την ψωριαση....Εσεις τι λετε???

Παράθεση

Desdemona (Όλγα)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Desdemona
H Όλγα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,377 μηνύματα.

H Desdemona έγραψε στις 19:40, 27-02-10:

Καλησπέρα
Καλό είναι να τη δει γιατρός τη γατούλα, αν και δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό. Και ο γάτος μου έχει κάνει εμετό ίδιας μορφής με αυτόν που περιγράφεις και επίσης ήταν ευδιάθετος μετά, σαν να μην είχε συμβεί τίποτα. Μερικές γάτες έχουν ιδιαίτερα ευαίσθητο στομάχι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο παθολογικό πρόβλημα. Μπορείς να δοκιμάσεις να της δώσεις ειδική πάστα για τις τριχόμπαλες, ή να αγοράσεις χορταράκι για γάτες από κάποιο pet shop. Το να οφείλεται ο εμετός στην αποπαρασιτική αμπούλα το βλέπω εντελώς απίθανο. Μήπως έχεις αλλάξει κάτι στη διατροφή της πρόσφατα;

Παράθεση

hionath1980 (Μαγδαληνή)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη hionath1980
H Μαγδαληνή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 217 μηνύματα.

H hionath1980 έγραψε στις 19:56, 27-02-10:

Αρχική Δημοσίευση από Desdemona
Καλησπέρα
Καλό είναι να τη δει γιατρός τη γατούλα, αν και δε νομίζω να είναι κάτι σοβαρό. Και ο γάτος μου έχει κάνει εμετό ίδιας μορφής με αυτόν που περιγράφεις και επίσης ήταν ευδιάθετος μετά, σαν να μην είχε συμβεί τίποτα. Μερικές γάτες έχουν ιδιαίτερα ευαίσθητο στομάχι, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι υπάρχει κάποιο παθολογικό πρόβλημα. Μπορείς να δοκιμάσεις να της δώσεις ειδική πάστα για τις τριχόμπαλες, ή να αγοράσεις χορταράκι για γάτες από κάποιο pet shop. Το να οφείλεται ο εμετός στην αποπαρασιτική αμπούλα το βλέπω εντελώς απίθανο. Μήπως έχεις αλλάξει κάτι στη διατροφή της πρόσφατα;

Οχι δεν εχω αλλαξει τιποτε απολυτως.Ισως να βρηκε καμια βρομια και την τρωει ή βρομικο νερο....δεν μπορω να ξερω....πρεπει να την περνω διαρκως απο πισω μπας και καταλαβω το κανει...Απλα μου φανικε περιεργο οτι ο εμετος ηταν ιδιος ακριβως!

Παράθεση

Μυρτω4038 (Νίκη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Μυρτω4038
H Νίκη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 3 γάτες (3 δικές μου και πλήθος αδέσποτων έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,808 μηνύματα.

H Μυρτω4038 Οι τρεις caballeros σας χαιρετούν! έγραψε στις 20:30, 27-02-10:

Καλό θα ήταν να ζητούσες την γνώμη του κτηνίατρού σας.
Εμένα προσωπικά το μυαλό μου θα πήγαινε πρώτα απ'όλα σε τριχόμπαλες...

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Ceres Victoria
H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7,728 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:00, 27-02-10:

2 φορες σε ενα μηνα και ανησυχεις;;;; Ο δικος μου κανει 2-3 φορες την εβδομαδα! Τις περισσοτερες φορες βγαζει τριχομπαλες. Πιο παλια ομως, τις περισσοτερες φορες που εκανε εμετο, εβγαζε μονο υγρα ή λιγη αμασητη τροφη. Απο την στιγμη που τρωει, πινει, δεν ειναι σε ληθαργο και παιζει κανονικα δεν συντρεχει λογος ανησυχιας. Μπορει να την ενοχλησε τριχομπαλα η οποια δεν βγηκε με τον εμετο αλλα απο την αλλη οδο και δεν την πηρες πρεφα. Θα σου ελεγα να ανησυχησεις σε περιπτωση που κανει εμετο 2-3 φορες τη μερα και εχει πεσμενη διαθεση. Για σιγουρια ομως παρε ενα τηλεφωνο τον κτηνιατρο σου να σου πει και αυτος την γνωμη του.

Παράθεση

Freya

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη Freya
H Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.

H Freya έγραψε στις 22:39, 27-02-10:

δηλαδη ποσο συχνα ειναι φυσιολογικο μια γατουλα να κανει εμετο?ας υποθεσουμε οτι δεν οφειλετε σε τριχομπαλες
επισης το χορταρακι τη βοηθαει να κανει εμετο η καθαριζει με αλλο τροπο το γαστρεντερικο της?

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 7,728 μηνύματα.

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:23, 27-02-10:

το ποσο συχνα πρεπει να κανει μια γατα εμετο δεν μπορουμε να το ξερουμε. Εξαρταται απο την ρατσα και την ιδια την γατα. Αλλες μπορει να κανουν μερα παρα μερα και αλλες μια φορα στα 5 χρονια. Υπαρχουν γατες που κανουν καθημερινα εμετο επειδη τρωνε λαιμαργα, αλλες κανουν συχνα εμετο επειδη τις ενοχλουν τριχομπαλες ή διαφορα αλλα αντικειμενα που εχουν καταπιει, αλλες συνδιαζουν και τα 2. Αυτοι οι εμετοι δεν ειναι ανησυχητικοι. Θα πρεπει ομως να προσεχουμε για τυχον αλλαγες στη συμπεριφορα του ζωου και στο χρωμα του εμετου. Εγω παντως δεν πιστευω οτι η συγκεκριμενη γατα εχει καποιο σοβαρο προβλημα υγειας επειδη εκανε εμετο 2 φορες σε ενα μηνα.

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη gatoulinaki
H gatoulinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H gatoulinaki έγραψε στις 18:30, 19-03-10:

καλησπερα!εχω μια γατουλα που ειναι 7μιση μηνων και την λενε γιασμιν!τον τελευταιο καιρο κατι δεν παει καλα.κανει εμετο ενα μαυρο πραγμα μαζι με γαστρικα υγρα.την πρωτη φορα που μου το επαθε την πηγα αμεσως στον κτηνιατρο ο οποιος μου ειπε οτι δεν την ποναει η κοιλια της οποτε μπορει κατι να εφαγε που την πειραξε και το ειχε παει μονο μεχρι τον οισοφαγο και για αυτο ειχε αυτην την μορφη!της εκανε μια ενεση και μου ειπε οτι αν δεν το ξανακανει ηταν απο αυτο!δυστυχως ομως εχει ξανασυμβει αυτο σε ασχετα χρονικα διαστηματα.σημερα το ξανακανε και την πηγα στον κτηνιατρο αλλα ελειπε και θα την ξαναπαω αυριο.μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει καποιο παρομοιο περιστατικο και αν ξερετε απο τι μπορει να γινεται??

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 19:21, 19-03-10:

Εμετό κάνουν συχνά οι γάτες...και για πολλούς λόγους.
Ένας είναι οι τριχόμπαλες, που ειδικά αυτήν την εποχή, που χάνουν τρίχα είναι πιο συχνές. Για την αποφυγή αυτών υπάρχουν ειδικές πάστες, και το συχνό βούρτσισμα του ζώου...

Φυσικά μπορεί να υπάρχει και άλλος λόγος που κάνει εμετό.. Όσο το γατάκι τρώει και είναι φυσιολογικό κατα τα άλλα, μάλλον δεν είναι κάτι ανησυχητικό.. αν το δείς όμως να πέφτει, να μην έχει όρεξη κλπ.. πρέπει να τρέξεις.

Δες το σημερινό επεισόδιο του παρα-πέντε, είχε αφιέρωμα στις τριχόμπαλες.
http://www.skai.gr/player/TV/?MMID=111014

Εύχομαι να είναι περαστικό.

Παράθεση

ruko

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ruko
H ruko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,358 μηνύματα.

H ruko έγραψε στις 00:20, 20-03-10:

Ο εμετός είχε φυσιολογικό χρώμα;

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 00:35, 20-03-10:

επειδη λες οτι εβγαλε ενα μαυρο στον εμετο, θα υποθεσω οτι μιλας για ξενο σωμα και οχι πχ για αιμα. Οποτε υποθετω οτι η γατα σου εβγαλε τριχομπαλα. Την χτενιζεις καθολου; Αν ναι, καθε ποτε; Ειναι μακρυτριχη; Εχει τασεις να τρωει ξενα αντικειμενα; Η ορεξη της πως ειναι; Παει κανονικα στην τουαλετα; Καθε ποτε περιπου κανει εμετο; Τι χρωμα εχει ο εμετος και τα κακακια της; Μυριζει ασχημα ο εμετος ή ειναι σχετικα αοσμος; Η διαθεση της πως ειναι; Ελεγξε ο κτηνιατρος την γατα σου για αφυδατωση; Ακτινες βγαλατε για να δειτε αν προερχεται απο μερικο ή ολικο μπλοκαρισμα στο εντερο;

Αν η γατα σου βγαζει συχνα τριχομπαλες και τρωει πχ σακουλες ή κροσια, τοτε θελει προσοχη. Μπορει να παθει πολυ μεγαλο κακο. Επισης ταιζε την υγρη τροφη (βραστο κοτοπουλο, κονσερβες) και δινε της παστα για τριχομπαλες, χορτο να μασουλαει και χτενιζε την καθημερινα (αν ειναι μακρυτριχη). Οι συχνοι εμετοι αφυδατωνουν την γατουλα και πρεπει να σιγουρευτεις οτι βγαζει τριχομπαλες ή τριχες και δεν κανει απλα εμετο. Αν ειναι εμετος χωρις τριχομπαλα, τοτε μαλλον πρεπει να κανετε περισσοτερες εξετασεις (πχ αιματολογικες, ακτινογραφιες κτλ)

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (3 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλο/νία). Έχει γράψει 64 μηνύματα.

H gatoulinaki έγραψε στις 14:30, 20-03-10:

ο γιατρος δεν μου εκανε καθολου αναφορα για τριχομπαλα!ο εμετος που κανει ειναι με υγρα κ ενα μαυρο σωληνοειδες πραγμα και τις περισσοτερες φορες δεν μυριζει ενω ο χθεσινος μυριζε πολυ ασχημα!η αληθεια ειναι οτι τρωει οτι βρει μπροστα της..χνουδια κτλ!εχει ημιμακρη τριχα και ομολογω οτι δεν την χτενιζω πολυ συχνα..μια φορα την βδομαδα περιπου
και αφου το κανει αυτο η συμπεριφορα της ειναι πλυ φυσιολογικη!
την πηγα σημερα στον κτηνιατρο και μου ειπε οτι πρεπει να εχει καποια διαβρωση στο στομαχι και το κανει αυτο αναλογα με το αν εχει φαει πολυ,αν ειναι στρεσαρισμενη,αν εχει αποτομες αλλαγες ο καιρος κτλ!μου εδωσε κατι χαπια που μου ειπε οτι ειναι ανθρωπινα και μου εδωσε και μια τροφη με ρυθμιζομενο pH.τον ρωτησα αν οσο θα περνει τα χαπια υπαρχει περιπτωση να το ξανακανει μου ειπε οτι αν το ξανακανει τοτε θα ειναι κατι πιο σοβαρο.
δεν μου εκανε λογο για εξετασεις και ακτινογραφιες και μου φανηκε λιγο περιεργο!

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 14:32, 20-03-10:

α και δεν μου την ελεγξε για αφυδατωση αλλα δεν νομιζω να υπαρχει και τετοιος κινδυνος γιατι περα απο χθες που το εκανε μια φορα ειχε 3 βδομαδες να το παθει!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 21:06, 20-03-10:

Μηπως βγαζει κατι σαν και αυτο: http://www.youtube.com/watch?v=y7JOBVqcAsw

Εγω παντως θα αλλαζα κτηνιατρο αμεσως. Ειναι δυνατον να το παθαινει αυτο απο τις αλλαγες του καιρου;;;; Θα τρελαθουμε ρε παιδια! Πως δινει χαπια χωρις να γινουν εξετασεις; Καραμελες ειναι; Την επομενη φορα που θα κανει εμετο, παρε δειγμα του εμετου και πηγαινε την σε αλλο κτηνιατρο να την δει. Αν δεν σε ρωτησει αν τρωει ξενα σωματα, πες του οτι τρωει χνουδια και οτι αλλο μασουλαει, πες του για τον εμετο που μυριζε και γενικα προσπαθησε να κανεις καλη περιγραφη. Επειδη οπως λες η γατα σου τρωει διαφορα πραγματα, θα ζητουσα και ακτινες (αν δεν μου το προτεινε ο κτηνιατρος) για να εχω το κεφαλι μου ησυχο.
Εμενα παντως μου φαινεται οτι η γατα σου βγαζει τριχομπαλες και οτι δεν ειναι κατι σοβαρο. Χτενιζε την πιο συχνα και δινε της μια φορα την εβδομαδα παστα και αφθονο χορτο να μασουλαει και δες αν συνεχισει να κανει εμετους. Ο εμετος ομως που μυριζε με ανησυχει

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

Το avatar του χρήστη ΜΑΤΟΥΛΑ
H ΜΑΤΟΥΛΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. . Έχει γράψει 1,240 μηνύματα.

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 21:21, 20-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από gatoulinaki
καλησπερα!εχω μια γατουλα που ειναι 7μιση μηνων και την λενε γιασμιν!τον τελευταιο καιρο κατι δεν παει καλα.κανει εμετο ενα μαυρο πραγμα μαζι με γαστρικα υγρα.την πρωτη φορα που μου το επαθε την πηγα αμεσως στον κτηνιατρο ο οποιος μου ειπε οτι δεν την ποναει η κοιλια της οποτε μπορει κατι να εφαγε που την πειραξε και το ειχε παει μονο μεχρι τον οισοφαγο και για αυτο ειχε αυτην την μορφη!της εκανε μια ενεση και μου ειπε οτι αν δεν το ξανακανει ηταν απο αυτο!δυστυχως ομως εχει ξανασυμβει αυτο σε ασχετα χρονικα διαστηματα.σημερα το ξανακανε και την πηγα στον κτηνιατρο αλλα ελειπε και θα την ξαναπαω αυριο.μπορειτε να μου πειτε αν υπαρχει καποιο παρομοιο περιστατικο και αν ξερετε απο τι μπορει να γινεται??
Καλησπέρα !!!
Όπως σου είπαν και οι προηγούμενες το πιθανότερο είναι να είναι τριχόμπαλα ... Πρώτον να δίνεις την πάστα για τις τριχόμπαλες και δευτερον να είσαι συνεπείς με την αποπαρασίτωση ξέρεις το χαπάκι που δίνουμε κάθε 3 μήνες .

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 21:43, 20-03-10:

χμμ...ειδα το βιντεο που βγαζει την τριχομπαλα..κανει ακριβως το ιδιο στην αρχη που χτυπαει την κοιλιτσα της με τα ποδια αλλα η δικια μου δεν βγαζει αυτο.ειναι καταμαυρο,λεπτο και σαν σωληνας.
λετε να την παω και σε εναν αλλο κτηνιατρο?
τα χαπια που μου εδωσε ειναι τα tagamet και πρεπει να της δινω μισο την ημερα!
ανησυχω μην ειναι τιποτα σοβαρο και εχω παει σε βλακα κτηνιατρο

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 23:56, 20-03-10:

αν ειναι καταμαυρο και η γατα σου δεν ειναι μαυρη, τοτε μπορει αυτο το μαυρο πραγμα που βλεπεις στον εμετο της να ειναι και αιμα. Πως ειναι αυτο το μαυρο πραγμα που βγαζει; Μαλακο; Διαλυεται; Εχει τριχες; Τα χαπια που σου εδωσε ειναι για ελκος στομαχου και για γαστροοισοφαγικη παλινδρομηση. Εγω παντως αν ημουν στην θεση σου θα την πηγαινα σιγουρα και σε αλλο κτηνιατρο γιατι αυτος μου φαινεται καπως περιεργος. Αν εχει ελκος, ή οτιδηποτε αλλο, πιστευω πως πρεπει να γινουν επιπλεον εξετασεις για να βρεθει η αιτια των εμετων (ενδοσκοπηση, ακτινογραφιες, αιματολογικες εξετασεις κτλ). Τα κακακια της τι χρωμα εχουν; Ειναι μαυρα ή σκουρο καφε; Νομιζω πως πρεπει να πας δειγμα απο εμετο και κακακια στον κτηνιατρο για να βρεθει η αιτια των εμετων.

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 16:03, 21-03-10:

η γατα μου ειναι μπεζ!ειναι μαλακο αλλα δεν διαλυεται και την πρωτη φορα που το παρατηρησα καλα ειχε και τριχες πανω!τα κακακια της ειναι αλλες φορες μαυρα και αλλες καφε!την αλλη βδομαδα που θα παω αθηνα θα την παω εκει σε αλλο κτηνιατρο γιατι απο το αγρινιο δεν περιμενω και πολλα!αν εχει ελκος η κατι τετοιο ειναι σοβαρο??

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 16:08, 21-03-10:

Εξαρτάται την έκταση και τον βαθμό ζημιάς....

Μήπως ήταν σκουλικάκι αυτό που έβγαλε? Αποπαρασίτωση της έχεις κάνει πρόσφατα?

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 17:08, 21-03-10:

αν ομως ειχε κατι τετοιο δεν θα της κοβοταν και η ορεξη?εμενα ειναι μια χαρα και τρωει και ορεξη εχει για παιχνιδι!
αποπαρασιτωση της εχω κανει κανονικα οποτε χρειαζεται..και εχω δει πως ειναι τα σκουληκακια κ δεν ειναι ετσι!
για να καταλαβεται πως ειναι αυτο που βγαζει την πρωτη φορα που το εκανε νομιζα οτι εβγαλε τα κακακια της απο το στομα..

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 17:16, 21-03-10:

Αν ήταν ένα καφέ πράγμα.. ήταν ή η κροκέτα/κονσέρβα... ή πεθαμένο αίμα...

Δεν μπορώ να σου πω αν πρέπει να ανησυχήσεις ή όχι..Το καλύτερο θα ήταν να την δει ένας άλλος γιατρός.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

Το avatar του χρήστη Πουπουλίνα
H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 40,093 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 20:21, 21-03-10:

συμφωνω με τις υπολοιπες..αν ηταν μαυρη η γατα σου θα ελεγα οτι ειναι τριχομπαλες...με προβληματιζει ομως που ειναι μπεζ...οπωσδηποτε εγω θα αλλαζα κτηνιατρο παντως..και θα την πηγαινα ΑΜΕΣΑ σε αλλον...

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 21:20, 21-03-10:

χμμ...ειδα το βιντεο που βγαζει την τριχομπαλα..κανει ακριβως το ιδιο στην αρχη που χτυπαει την κοιλιτσα της με τα ποδια αλλα η δικια μου δεν βγαζει αυτο.ειναι καταμαυρο,λεπτο και σαν σωληνας.
λετε να την παω και σε εναν αλλο κτηνιατρο?
τα χαπια που μου εδωσε ειναι τα tagamet και πρεπει να της δινω μισο την ημερα!
ανησυχω μην ειναι τιποτα σοβαρο και εχω παει σε βλακα κτηνιατρο
Καλησπέρα !!!
Τα χάπια που σου έδωσε με τιποτα δεν κάνουν κακο , ίσα - ίσα που φτιάχνουν το στομάχι ...
Αύτο που βλέπεις πιθανότατα να είναι τριχόμπαλα μαζί με διάφορα που μπορεί να τρώει , όπως κάτι μάλλινο π.χ. μια μπλούζα , ένα χαλάκι κ.τ.λ.
Για να πάθει αφυδάτωση ένα ζώο πρέπει να κάνει συνεχόμενους και πολλούς εμετούς .
Ένα ζωάκι αν βγάζει αίμα ειδικά από το στομάχι θα σταμάταγε να τρώει , αλλά από ότι έχω καταλάβει κάνει έναν εμετό και μετά είναι μια χαρά .
Το να πάρεις και μια άλλη γνώμη δεν βλάπτει , ρώτα και κάποιον άλλο κτηνίατρο .

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 07:58, 22-03-10:

κανενα φαρμακο δεν ειναι εντελως αθωο. ΟΛΑ εχουν παρενεργειες (ηδη προσφατα ανακαλυψαν οτι οι αμπουλες και τα υπολοιπα παρασιτοκτονα εξωτερικης χρησης ειναι επικινδυνα). Εγω προσωπικα πιστευω οτι στην συγκεκριμενη γατα της χορηγηθηκαν φαρμακα χωρις να εχουν γινει ολες οι απαραιτητες εξετασεις (εστω μια εξεταση αιματος!).
Αν το προβλημα δεν ειναι στο στομαχι αλλα στο εντερο και παιρνει αδικα τα χαπια, τοτε τι γινεται; Αν απλα το αιμα που κανει εμετο ειναι απο την μυτη (πχ τρεχει, χτυπαει, καταπινει αιμα και μετα το βγαζει), τοτε τι γινεται; Εχουμε μια γυαλινη σφαιρα μπροστα μας και μαντευουμε τι εχει γατα και δινουμε χαπια μηπως και πετυχουμε την σωστη διαγνωση; Οσο ασφαλη και να ειναι επιβαρυνονται τα νεφρα και το συκωτι αδικα. Εγω παντως θα επαιρνα και 2η γνωμη. Στον δικο μου το πρωτο πραγμα που του εκαναν οταν εκανε εμετους και αργοτερα διαρροια, ηταν να βγαλουν ακτινες για να δουν αν υπαρχει καποιο σοβαρο προβλημα στην κοιλιακη του χωρα. Στη συνεχεια, αφου εκριναν οτι δεν υπηρχε καποιο σοβαρο προβλημα για αμεση θεραπεια μου ειπαν οτι πρεπει να του βαλουν ορο για την αφυδατωση και να του κανουν αντιεμετικη ενεση και την επομενη μερα να κλεισω παλι ραντεβου για να τον δει ο γιατρος του για επιπλεον εξετασεις (κυριως αιματολογικη σε περιπτωση που συνεχιζει να παρουσιαζει τα ιδια συμπτωματα).
Εμενα μου φαινεται οτι ο κτηνιατρος ουτε τις απαραιτητες εξετασεις εκανε, ουτε καν ειδε τον εμετο της γατας για να ξερει με σιγουρια οτι ειναι αιμα ή κατι αλλο. Ευχομαι παντως η γατουλα να μην εχει τιποτα! Επαναλαμβανω επισης οτι την επομενη φορα που θα κανει εμετο να τον μαζεψεις και να τον δειξεις στον κτηνιατρο οπως επισης και τα κακακια της αν δεις οτι ειναι πολυ μαυρα.

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 04:26, 24-03-10:

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!φοβαμαι οτι η γατα μου εχει κατι σοβαρο γιατι τωρα εχει κανει 4 εμετους μεσα σε μιση ωρα.δεν εχουν αυτο το μαυρο..ειναι μονο υγρα.αλλα αφου περνει αυτο το φαρμακο δεν θα επρεπε να της κανει καλο στο στομαχι και να μην κανει εμετους?να την πειραξε κατι δεν νομιζω γιατι μονο την τροφη της εχει φαει.επειδη φοβαμαι μην μου παθει αφυδατωση της εδωσα λιγο νερο με την συριγκα αλλα μετα απο λιγο πηγε και ηπιε μονη της!να της συνεχισω τα χαπια η οχι?

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 08:32, 24-03-10:

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας!φοβαμαι οτι η γατα μου εχει κατι σοβαρο γιατι τωρα εχει κανει 4 εμετους μεσα σε μιση ωρα.δεν εχουν αυτο το μαυρο..ειναι μονο υγρα.αλλα αφου περνει αυτο το φαρμακο δεν θα επρεπε να της κανει καλο στο στομαχι και να μην κανει εμετους?να την πειραξε κατι δεν νομιζω γιατι μονο την τροφη της εχει φαει.επειδη φοβαμαι μην μου παθει αφυδατωση της εδωσα λιγο νερο με την συριγκα αλλα μετα απο λιγο πηγε και ηπιε μονη της!να της συνεχισω τα χαπια η οχι?
ΣΤΟΝ ΚΤΗΝΙΑΤΡΟ ΤΩΡΑ!!!

Δεν πρεπει να φοβασαι για αφυδατωση, πρεπει να φρικαρεις! Τοσοι πολλοι εμετοι σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα την αφυδατωνουν σε χρονο dt. Αλλους λιγους να κανει και η γατουλα θα χειροτερεψει. Ο δικος μου αφυδατωθηκε στο αψε σβυσε με ελαχιστο εμετο και διαρροια, παρολο που επινε νερο. Ο κτηνιατρος τον ειχε βρει ΟΡΙΑΚΑ ΕΝΥΔΑΤΩΜΕΝΟ. Η γατα σου δεν ειναι καλα προφανως. Μη περιμενεις να ξεπεσει για να την δει γιατρος γιατι τοτε θα ειναι αργα. Χαπια μη της δινεις γιατι μπορει να χειροτερεψουν την κατασταση. Αν η γατουλα ειναι αφυδατωμενη δεν την σωζει το νερο με την συριγγα ουτε το νερο που πινει γιατι δεν περιεχει ιοντα που θα την βοηθησουν να κρατησει το νερο και να μη το αποβαλλει. Οσο το καθυστερεις τοσο χειροτερα για την γατουλα.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 40,093 μηνύματα.

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 09:02, 24-03-10:

οπως σου εγραψε και η sachura....αμεσως κτηνιατρο....δεν ειναι δυνατον να κανουμε εμεις διαγνωση..ουτε και μας επιτρεπεται....και εγω,οπως εχω ξαναγραψει θα πηγαινα σε αλλον κτηνιατρο..

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 14:19, 24-03-10:

εμετο δεν εκανε αλλο!το πρωι εφαγε και φαγακι και μεχρι στιγμης δεν ξανακανε!πηγα σε δευτερο κτηνιατρο και μου ειπε να μην ανησυχω γιατι δεν την εχουν πιασει ακομα καλα τα χαπια και να περιμενω να τελειωσει η θεραπεια και μετα να αφησω να περασουν 5 μερες και μετα να κανω εξετασεις γιατι δεν θα δειξουν τιποτα αλλιως.επισης μου ειπε οτι αν ξανακανει εμετους να παρω απο το φαρμακειο κατι φακελακια που το διαλυουν σε ενα ποτηρι νερο και ειναι για την αφυδατωση.....
την εχω παει 5 φορες σε κτηνιατρο και ολοι τα ιδια μου λενε.την παρασκευη θα την παω στην αθηνα που εμπιστευομαι και πιο πολυ και θα δω τι θα μου πουν.
αν ειχε αφυδατωθει σιγουρα θα εβλεπα κατι τωρα..ενω η μικρη μου παιζει και τρεχει.

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 03:23, 25-03-10:

δεν σου ειπε απο τι μπορει να το επαθε; Δεν ειναι φυσιολογικο να κανει τοσους εμετους σε τοσο μικρο χρονικο διαστημα! Ο κτηνιατρος δεν ειδε αν ειναι αφυδατωμενη; Και ο δικος μου επαιζε και ετρεχε οταν ηταν αφυδατωμενος. Την επομενη μερα μετα τον ορο ηταν ακεφος.

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 01:09, 26-03-10:

Οχι!το μονο που μου ειπαν ειναι να συνεχισω τα χαπια και μετα να της κανω τις εξετασεις!παντως και σημερα μια χαρα ειναι!

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 21:28, 07-04-10:

Γεια σας!τελικα την πηγα σε εναν κτηνιατρο στην αθηνα που μου συστησαν ως παρα πολυ καλο και πληρης εξοπλισμενος.πηγα την γατουλα μου την εξετασε πληρως και μου ειπε οτι αυτο που εκανε εμετο τελικα ηταν τριχομπαλες!!ειχατε δικιο τελικα!εβγαιναν μαυρες γιατι αναμειγνυονταν με φαγητο!μου εδωσε μια παστουλα την Defurr-UM,μου ειπε να της δινω τροφη για ευαισθητα στομαχακια και να την χτενιζω καθημερινα!
Σας ευχαριστω πολυ ολους!

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,510 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 01:05, 08-04-10:

με την παστουλα θα της περασει! περαστικα

Παράθεση

ΜΑΤΟΥΛΑ

Περιβόητο Μέλος

H ΜΑΤΟΥΛΑ έγραψε στις 21:04, 08-04-10:

Καλησπέρα !!!
Περαστικούλια , πήγες τελικά στο Αττικό νοσοκομείο ???
Με την πάστα θα της περάσει , αλλά πρέπει να την δινεις συχνα .
Πολλά Πολλά Φιλάκια !!!

Παράθεση

Ceres Victoria

Επιφανές Μέλος

H Ceres Victoria censored έγραψε στις 22:52, 08-04-10:

εγω δεν θα εβαζα και το χερι μου στην φωτια οτι θα της περασει μονο με την παστα λογω προσωπικης εμπειριας Επειδη εμεις εχουμε σοβαρο προβλημα με τριχομπαλες, το εχω ψαξει παρα πολυ το θεμα. Στην δικη μας περιπτωση η παστα δεν βοηθησε και πολυ. Επισης μη δινεις πολυ συχνα (οχι πανω απο 2 φορες την εβδομαδα) γιατι εμποδιζει την απορροφηση βιταμινων. Ο δικος μου εβγαζε σχεδον μια τριχομπαλα καθε 2 μερες. Τωρα βγαζει πιο αραια (1 φορα τη βδομαδα και προσπαθουμε να το μειωσουμε και αλλο). Αυτο που εκανα ηταν τα εξης:

παστα για 4 συνεχομενες μερες και μετα καθε 5 μερες
αφθονο χορτο (δοκιμασε να φυτεψεις φακες, ο δικος μου τις εχει αφανισει εδω και λιγες μερες!)
καθημερινο χτενισμα
σκουπισμα με βρεγμενη πετσετα και τωρα δοκιμαζουμε το μπανιο (σκεφτομαι για 1 φορα τον μηνα)

Πανω απο ολα μη παιρνεις στο ψιλο τις τριχομπαλες. Μπορει να φαινονται ακινδυνες, αλλα δεν ειναι. Εχε τον νου σου για συμπτωματα δυσκοιλιοτητας, ανορεξιας, διαρροιας, εμετους χωρις τριχες και πεσμενη διαθεση. Ευχομαι το δικο σας προβλημα να λυθει μονο με την παστα και το χτενισμα και να μη ταλαιπωρηθειτε οπως εμεις

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 21:07, 26-04-10:

Γιατι να την χτενιζω με βρεγμενη πετσετα??Μια φορα την βδομαδα της δινω την παστουλα και την χτενιζω καθε μερα!Δεν μου το εχει ξανακανει!
οχι τελικα δεν την πηγα στο αττικο!την πηγα σε εναν κτηνιατρο της περιοχης μου που μου ειπαν οτι ειναι παρα πολυ καλος και ηταν πληρως εξοπλισμενος για οτι και αν χρειαζοταν η μικρη μου!
Τωρα ειμαστε μια χαρουλα αν και εχω την εντυπωση οτι βρισκεται σε φαση οιστρου!χαχα!

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 21:13, 26-04-10:

χαχα????
Ξέρεις τί κινδύνους εγκυμονεί ο οίστρος?

Παράθεση

gatoulinaki

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H gatoulinaki έγραψε στις 15:28, 04-05-10:

εμμ...ομολογω πως οχι!
τι μπορει να παθει?
το καλοκαιρι θα την στειρωσω γιατι εδω που ειμαι οι γιατροι ειναι αχρηστοι!

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 17:25, 04-05-10:

Βασικα αν η γατουλα περνα οιστρους χωρις να ζευγαρωνει κινδυνευει απο πυομητρα...με μια απλη αναζητηση στο google θα καταλαβεις περι τινος προκειται.

Παράθεση

Minoulita (Μίνα)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Minoulita
H Μίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 6 γάτες (9 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H Minoulita έγραψε στις 17:36, 24-12-10:

Ενας απο τους μεγαλους μου γατους κατι πρεπει να εφαγε και δεν ειναι πολυ καλα!!Ηταν ανορεχτος και οταν τον φωνακσα ηρθε βρεγμενος και λερωμενος.Πριν λιγο του εδωσα να φαει και εκανε καφε εμετο...αργοτερα εκανε κιτρινο...ο γιατρος ειναι κλειστος και δεν κσερω τι να κανω...

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

pondikis

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη pondikis
H pondikis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Άρτεμις (Αττική). Έχει γράψει 82 μηνύματα.

H pondikis έγραψε στις 18:06, 24-12-10:

Παρε το γιατρο σου στο κινητο να σου πει τι μπορεις να κανεις ή πηγαινε σε καποιο απο τα εφημερευοντα κτηνιατρεια.
Μην του δωσεις να φαει τιποτα μεχρι να μιλησεις με το γιατρο, γιατι θα το κανει εμετο.

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 3 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Παράθεση

Πουπουλίνα

Administrator

H Πουπουλίνα προστατευω τη φυση και τα ζωα=πολιτισμος έγραψε στις 19:00, 24-12-10:

Καλησπερα.Σου δινω τα εξης τηλεφωνα: Νοσοκομειο ζωων στο Πικερμι 2106038023 και Αττικο νοσοκομειο ζωων Παιανια 2106640522. Ευχομαι να πανε ολα καλα
Αχ..τωρα ειδα οτι γραφεις απο θεσσαλονικη..δυστυχως για εκει..δεν ξερω κανενα τηλεφωνο...ας γραψει οποιος γνωριζει..

Παράθεση

CoffeeBlack

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CoffeeBlack
H CoffeeBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (πολλές, πάρα πολλές... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

H CoffeeBlack έγραψε στις 21:28, 24-12-10:

ΑΓΙΟΣ ΜΟΔΕΣΤΟΣ ΘΕΣ/ΚΗ
Διεύθυνση: Οικισμός Αμφιθέα Ωραιοκάστρου Θεσσαλονίκης
τηλ. 2310 683098
τηλ. έκτακτης ανάγκης 6945 375195

ΓΚΙΟΥΡΤΖΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

Μακεδονίας 35 Άγιος Ιωάννης, Καλαμαριά, T.K. 551 33 (Δ. Καλαμαριάς, Ν. Θεσσαλονίκης)
Τηλ. 2310450100 - Φαξ 2310707007
Κιν.6973765765

Νομίζω και τα δυο είναι ανοιχτά όλο το 24ωρο.

Παράθεση

speri (Ειρήνη)

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη speri
H Ειρήνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,789 μηνύματα.

H speri Γουργούρι γουργούρι θα γίνω νιαούρι έγραψε στις 21:31, 24-12-10:

Ελπιζω να πανε ολα καλα. Θα αναμενουμε νεα σας

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Coolcat , ofilia , pepper , αφρο21

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους