Το e-steki είναι μια από τις μεγαλύτερες ελληνικές διαδικτυακές κοινότητες με 82,629 εγγεγραμμένα μέλη και 2,843,649 μηνύματα σε 81,572 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το e-steki άλλα 611 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο MyCat.

Εγγραφή Βοήθεια

Σοκ μέσα στο αεροπλάνο!

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

Το avatar του χρήστη Thea
H Thea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.

H Thea έγραψε στις 11:34, 29-03-10:

Καλημέρα σε όλους, καλή Μεγάλη εβδομάδα και χρόνια πολλά.

Χθές το απόγευμα πέταξα για Βιέννη και φυσικά πήρα μαζί μου και το παιδάκι μου, την Καληψούλα μου.
Ωστόσο το ταξίδι μου δεν ήταν καλό καθώς είχα 2 μεγάλα προβλήματα. Στην απογείωση η Καλυψώ άρχησε να αφρίζει και να βγάζει πολλά σάλια απο το στόμα και νιαούριζε πάρα πολύ δυνατά. Στη συνέχεια του ταξιδιού ήταν ήρεμη αλλά το χειρότερο ήρθε όταν κάναμε προσγείωση όπου πάλι έβγαλε σάλια και νιαούριζε με αποτέλεσμα να κάνει εμετό (ένα κίτρινο πράγμα πολύ πηχτό). Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη και γιατί το έπαθε αυτό. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς? Μου έχουν πει πως μπορεί να αποβεί μοιραίο για το γατί αυτό το γεγονός. Αληθεύει? Τι πρέπει να κάνω απο δω και πέρα για να μην το ξαναπάθει? Το έχετε ξανασυναντήσει αυτό το γεγονός?

Συγγνώμη για τις τόσες πολλές ερωτήσεις αλλά έχω πάθει φοβερό σοκ και ακόμα τρέμω.

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

Το avatar του χρήστη moukelis
H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,634 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:36, 29-03-10:

Εμενα δε μου εχει τυχει ποτε...Την ειχες ταϊσει πριν το ταξιδι;Νερο;

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε πάνω από 4 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (2 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 139 μηνύματα.

H Thea έγραψε στις 11:38, 29-03-10:

Αυτό σκέφτηκα και γώ μήπως φταίει. Η πτήση μου ήταν στις 5 και τελευταία φορά που της έδωσα νερό ήταν στις 11 το πρωί. μήπως είναι λίγες οι ώρες?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H Δώρα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει 7 γάτες (6 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 41,634 μηνύματα.

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:39, 29-03-10:

Δε νομιζω...ο γιατρος της τι ειπε;

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea έγραψε στις 11:48, 29-03-10:

δεν τον έχω πάρει τηλέφωνο ακόμα. Σήμερα δε δουλεύει. Πάντως μόλις έφτασα σπίτι ήταν μια χαρά ευδιάθετη. Πόσες ώρες πριν την πτήση πρέπει να σταματήσω να την ταίζω και να της δίνω νερό?

edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thea : 29-03-10 στις 12:04.
Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 11:51, 29-03-10:

Εγω την τελευταια φορα που ταξιδεψα απογευματακι δεν την ταϊσα το πρωι,και νερο της το πηρα το πρωι.

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea έγραψε στις 12:07, 29-03-10:

δηλαδή απο την προηγούμενη μέρα ατάιση την είχες? πάντωσ με τρόμαξε ο εμετός. Μπορεί να πάθει κάτι το γατί απο όλο αυτό?

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 12:12, 29-03-10:

Την ειχα ταϊσει το βραδυ,αλλα οχι το πρωι του ταξιδιου.Τι αν σου πω,ο γιατρος σας θα σας διαφωτισει.

Παράθεση

julia

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη julia
H julia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Πάνω απο 10! γάτες (Μπόλικες... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λεωνίδι (Αρκαδία). Έχει γράψει 6,878 μηνύματα.

H julia εις υγείαν... και καλή χώνεψη!! έγραψε στις 12:24, 29-03-10:

Εμένα το έπαθε ο Κίκης αυτό 2-3 φορές στο αμάξι. Μετά συνήθισε...
Άφριζε, λαχάνιαζε, ούρλιαζε και δάγκωνε τα κάγκελα.

Είναι απο το στρές μου είπε εμένα η γιατρός μου. Και του έβρεχα με νεράκι την μύτη, τον χάιδευα, και του μίλαγα.
Μετά ηρεμούσε... αν τον ξανάπιανε.. συνήθως στις μεγάλες ταχύτητες, και εαν τα παράθυρα ήταν ανοιχτά, έκανα πάλι το ίδιο.

Υπάρχει το σοκ της γάτας, που μπορεί να αποβεί μοιραίο, αλλά νομίζω είναι για πολύ πιο σοβαρές καταστάσεις. Στην δική μου περίπτωση πάντως δεν φοβήθηκα για την ζωή του.

Παράθεση

CoffeeBlack

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη CoffeeBlack
H CoffeeBlack αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 8 γάτες (πολλές, πάρα πολλές... έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.

H CoffeeBlack έγραψε στις 14:06, 29-03-10:

Αρχική Δημοσίευση από Thea
Στην απογείωση η Καλυψώ άρχησε να αφρίζει και να βγάζει πολλά σάλια απο το στόμα και νιαούριζε πάρα πολύ δυνατά. Στη συνέχεια του ταξιδιού ήταν ήρεμη αλλά το χειρότερο ήρθε όταν κάναμε προσγείωση όπου πάλι έβγαλε σάλια και νιαούριζε με αποτέλεσμα να κάνει εμετό (ένα κίτρινο πράγμα πολύ πηχτό). Δεν μπορώ να καταλάβω τι συνέβη και γιατί το έπαθε αυτό. Μήπως μπορεί να με βοηθήσει κανείς? Μου έχουν πει πως μπορεί να αποβεί μοιραίο για το γατί αυτό το γεγονός. Αληθεύει? Τι πρέπει να κάνω απο δω και πέρα για να μην το ξαναπάθει? Το έχετε ξανασυναντήσει αυτό το γεγονός?
Το γεγονός το συναντώ κάθε φορά που μεταφέρω γάτα με το αυτοκίνητο (παρεμπιπτόντως, με τα λεωφορεία, αστικά και υπεραστικά, δεν έχουν κανένα πρόβλημα), τρέχουν τα σάλια τους ποτάμι, εμφανίζουν ταχύπνοια, δαγκώνουν τα κάγκελα από το κλουβάκι, ή ξαπλώνουν, ανοιγουν το στόμα και βγάζουν έξω την γλώσσα... Την πρώτη φορά που το είδα, νόμιζα ότι η γάτα θα μου μείνει στον τόπο, τόσο χάλια!
Όλα αυτά είναι λόγω του stress, ειδικά αν δεν έχει συνηθίσει από μικρή να ταξιδεύει. Αν η γάτα είναι υγιής και δεν έχει προβλήματα π.χ. με την καρδιά της ή το αναπνευστικό, δεν υπάρχει κίνδυνος. Το κίτρινο πράγμα που έβγαλε ήταν μάλλον γαστρικά υγρα. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι για να μην το ξαναπάθει. Απλά περιόρισε τις μεταφορές της στις απολύτως αναγκαίες. Υπάρχουν και ηρεμιστικά χαπάκια, αλλά δεν είναι αθώα, εχουν και αυτά τους κινδύνους και τις παρενέργειές τους...

Παράθεση

moukelis (Δώρα)

Εκτροφέας

H moukelis I am not weird,I am limited edition έγραψε στις 14:17, 29-03-10:

Αν χρειαστει να ξαναταξιδεψετε δοκιμασε να ψεκασεις με λιγο feliway το κουβερτακι της,και να αφησεις τη γατοφορο πολλες μερες πιο πριν στη διαθεση της για να μην τη στρεσσαρει.

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea έγραψε στις 21:19, 29-03-10:

Η καλυψώ έχει ταξιδέψει συνολικά 4 φορές με αεροπλάνο. Ίσως ήταν το γεγονός ότι είχε πιει νερό. Τα κίτρινα μύριζαν φαγητό και είχαν κομμάτια μέσα. Σε 2 βδομάδες που πετάω δεν θα την ταίσω τίποτα όλη μέρα (πετάω το βράδυ). Πάντως παιδιά είναι ίσως το πιο φρικτό πράγμα που έχω ζήσει ποτέ. Δεν το εύχομαι σε κανένα. Η Καλυψώ γενικά είναι σε πολύ καλή κατάσταση στην υγεία της, είναι απλά 7 κιλά. Αυτό μόνο προσπαθώ να κατεβάσω. χαχα... Ελπίζω όλα να πάνε καλά στην πτήση μου. Αν κάποιος έχει πάθει το αντίστοιχο με μένα περιστατικό ας μου πει πως αντέδρασε μέσα στο αεροπλάνο...

Παράθεση

Nonika

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη Nonika
H Nonika αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (5 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 7,377 μηνύματα.

H Nonika έγραψε στις 00:54, 30-03-10:

Υπαρχει περιπτωση να ηταν απλα ναυτια???

Παράθεση

Lula

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη Lula
H Lula αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (4 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Νέα Σμύρνη (Αττική). Έχει γράψει 41 μηνύματα.

H Lula έγραψε στις 01:09, 30-03-10:

Ωχ! Λυπάμαι για το σόκ της γάτας σου και το δικό σου. Μάλλον η απογείωση και προσγείωση της έφεραν αναγούλα , θα είχε και έναν ψιλοφόβο αν πέταγε για πρώτη φορά. Συνήθως λένε να είναι 9-12 ώρες πριν το ταξίδι νηστική και χωρίς νερό. Το θεωρώ υπερβολικό, γιατί πρέπει να προσθέσεις και τις ώρες του ταξιδιού, οπότε παραμένει το γατί νηστικό.
Τελευταία φορά που είχαμε αφήσει τη δικιά μου θεονήστικη, φωναζε στην αναμονή γιατί ... πεινούσε! Οπότε έφαγε κροκετάκια μέσα απο τα κάγκελα

Πιστεύω οτι η επιστροφή θα είναι καλύτερη αφού κατα τη διάρκεια οτυ ταξιδιού ηταν ήσυχη. Ρωτα και κανένα γιατρό. δεν ξέρω αν υπάρχουν δραμαμίνες για γατες. Καμμιά φορά με τα ηρεμιστικά φρικάρουν στο αεροπλάνο.

Παράθεση

kiki808

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη kiki808
H kiki808 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 1 γάτα (αμέτρητες έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 271 μηνύματα.

H kiki808 έγραψε στις 01:27, 30-03-10:

Χμμμμμμμμμμμ κι εγώ δεν πιστεύω ότι πρέπει να ανησυχείς...μάλλον στρεσαριστηκε πάρα πολυ απο την απογείωση...και την προσγείωση... να την αφήσεις όλη μέρα χωρίς φαγάκι και κανα 3ωρο χωρίς νερό προτείνω εγώ....

Παράθεση

ΟΥΡΑΝΙΑ

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη ΟΥΡΑΝΙΑ
H ΟΥΡΑΝΙΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Καισαριανή (Αττική). Έχει γράψει 6,046 μηνύματα.

H ΟΥΡΑΝΙΑ έγραψε στις 01:42, 30-03-10:

Εγώ χωρίς να θέλω να σε φοβήσω. Εμένα η γατούλα μου είχε μείνει στην επίσκεψή μας στον κτηνίατρο εμφανίζοντας αυρά τα συμπτώματα. Όμως σίγουρα θα είχε πρόβλημα με την καρδούλα της. Εγώ θεωρώ ότι καλό είναι να μην στρεσσάρονται τα ζώα τόσο πολύ εκτός αν υπάρχει σοβαρός λόγος. Καλύτερα ένα ηρεμιστικό παρά να μπαίνει σε τέτοια διαδικασία ποτέ δεν ξέρει κανείς. Να που η δικιά μου έφυγε έτσι

Παράθεση

kounelaki

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη kounelaki
H kounelaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,292 μηνύματα.

H kounelaki <3 έγραψε στις 05:46, 30-03-10:

Το κανει η Σελινα καθε φορα που ταξιδευουμε με αυτοκινητο(ή λεωφορειο).Σε αεροπλανο δεν την εχω δοκιμασει.
Ειναι συμτωματα στρες.Κλαιει δυνατα και φοβισμενα-σα να τη σφαζεις ή σα να εχει οιστρο,βαρια φωνη,σα να εκλεισες αγριο γατι σε παγιδα- και βγαζει σαλια αφρους.Δεν μου εχει κανει εμετο βεβαια ποτε αλλα τα σαλια τρεχουν ποταμι και καθε φορα που πηγαινουμε στο γιατρο-ενα τεταρτο δρομος παιρνω χαρτια και την σκουπιζω.Τα σαλια σταματανε ενα πενταλεπτο-δεκαλεπτο μετα. Να τονιζω οτι δεν εχει στρες με τη γατοφορο,μπαινει με ευχαριστηση μεσα και δεν το κανει αν την κουβαλαω στα χερια αλλα απο τη στιγμη που θα μπει μπροστα η μηχανη του αυτοκινητου!

Παράθεση

evelynkar

Επιφανές Μέλος

Το avatar του χρήστη evelynkar
H evelynkar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει 2 γάτες (10+ έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,510 μηνύματα.

H evelynkar έγραψε στις 07:38, 30-03-10:

εγω οταν ταξιδεψα με την γατα μου αεροπορικως 2 φορες, ειχε φοβηθει κ στρεσσαριστει παρα πολυ στο αεροπλανο..ετρεχαν τα σαλια της , κ δακρυζε πολυ, αν κ δεν εκλαψε καθολου..το μονο που μπορουσα να κανω ειναι να την βρεχω λιγο με νερο το προσωπο της..η αληθεια ειναι οτι φρικαρα παρα πολυ..κ σκεφτομαι κ εγω το καλοκαιρι οταν παλι θα ταξιδεψουμε να παρει ηρεμιστικο αν κ εχω πολλους ενδιασμους..

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea έγραψε στις 16:19, 30-03-10:

Αυτό που μου είπαν είναι πως απο την απογείωση και την προσγείωση όπως βουλώνουν τα δικά μας αυτια έτσι βουλώνουν και τα δικά τους με αποτέλεσμα να γίνονται αυτά. Ελπίζω στην επιστροφή μου να είναι ήρεμα τα πράγματα. Δεν θέλω να φανταστώ τίποτα άλλο...

Παράθεση

mrniceguy (Bill)

Δραστήριο Μέλος

Το avatar του χρήστη mrniceguy
Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει 2 γάτες (3 έχουν περάσει από τα χέρια του) και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.

O mrniceguy feline powered έγραψε στις 03:09, 31-03-10:

με τη kazumi που φεραμε απο Γερμανια δεν ειχαμε ευτυχως τετοιο προβλημα(θα ειχαμε παει εμεις απο καρδια πρωτα αμα βλεπαμε αφρους ) . Αλλα στο οδικο ταξιδι απο τη πολη που μεναμε ως το μοναχο, στα πρωτα 5 λεπτα αφου μπηκε στο αυτοκινητο εκανε τσισακια πανω της αφου εκλασε πατατες. Ευτυχως ειχαμε προνοησει να εχουμε βαλει πανα στην γατοφορο
Καθολο το οδικο ταξιδι νιαουρισμα και κακο.
Στο αεροδρομιο του Μοναχου κιχ δεν εβγαζε. Βεβαια δεν την επαιρνε γιατι εκει που ειχαμε κατσει λιγα μετρα μακρια ηταν ενα ζευγαρι με ενα σκυλο, ρατσας μολοσσός
Στο ταξιδι παλι εντος αεροπλανου ηταν σχετικα ηρεμη αν και μολις εκανες το λαθος να τη χαιδεψεις πολεμουσε να βγαλει το κεφαλι της εξω απο τη γατοφορο. Οταν προσγειωθηκαμε αρχισε το σοου. Ολο το αεροπλανο μονο τοτε καταλαβε πως ειχαμε γατι μαζι μας. Μεχρι να παμε να παραλαβουμε τις αποσκευες ειχε ριξει οσο νιαουρισμα δεν εχει ριξει ποτε της.

Παράθεση

NeNeia (Ιφιγενεια)

Νεοφερμένος

Το avatar του χρήστη NeNeia
H Ιφιγενεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει Καμία γάτες (1 έχουν περάσει από τα χέρια της) και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.

H NeNeia έγραψε στις 17:10, 31-03-10:

Εγώ ως γνωστό απο γατες δεν ξέρω αλλα ξέρω απο αεροπλάνα μιας κ είμαι αεροσυνοδος και έχω δει χιλιάδες γατάκια κ σκυλάκια να πηγαινοέρχονται. Αυτό που δεν την πείραξε σίγουρα είναι το ύψος καθώς το αεροπλάνο μέσα στην καμπίνα έχει μία πίεση ώστε να μπορούμε κ εμείς αλλα κ τα ζώα όχι μόνο να ζήσουν αλλα και να είναι άνετα.. το ότι βουλώνουν τα αυτιά ίσως να ήταν κάτι που να την πείραξε και γενικά με το στρες της πτήσης να ένιωσε ναυτία. αυτό που θα σου έλεγα να κάνεις είναι όταν πας στο check in για την θέση σου ζήτα αν δεν έχει κόσμο μέσα στο αεροπλάνο αν γίνεται να σε βάλουν σε μία σειρά όπου θα είσαι μόνη σου.Αν σου πουν οτι δεν γίνεται μπορείς να αλλάξεις κ μόνη σου μέσα στο αεροπλάνο κ ζήτα απο ένα μέλος πληρώματος αν μπορείς να βγάλεις την γάτα απο το κουτί κατα τη διάρκεια του ταξιδιού κ να την έχεις πάνω σου κάτι που πιστεύω θα την κάνει να νιώσει καλύτερα. Θεωρώ ότι θα σε αφήσουν να την έχεις στα πόδια σου κατα τη διάρκεια της πτήσης εκτός απο την απογείωση κ την προσγείωση που δυστηχώς για λόγους safety των αεροπορικών πρέπει το κουτί να είναι κάτω απο το κάθισμα ώστε να μην εμποδίζει τα πόδια σου σε περίπτωση που συμβεί κάτι. Έμένα τουλάχιστον μου έχει συμβεί να αφήσω άπειρα ζωάκια πάνω στους ιδιοκτήτες τους αρκεί να μην ενοχλούν τον κόσμο που βρίσκεται δίπλα και φυσικά το ζωάκι να κάθεται ήρεμα χωρίς να το κυνηγάμε μέσα στην καμπίνα. αν χρειαστεί μίλα κ με την προισταμένη καμπίνας κ πες της το πρόβλημα που έχει η γάτα η κάντο κ λίγο πιο τραγικό. Αν πέσεις σε καμία που έχει ζώα και είναι φιλόζωη θα κάνει τα πάντα να σε βοηθήσει όπως θα έκανα κ εγώ. Μακάρι να σε βοήθησα κ εύχομαι όλα να πάνε καλα για τον μικρό σου φίλο.. όσο για τα ηρεμιστικά. εγώ μία φορά έδωσα δραμαμίνη στον σκύλο μου μετά απο έγκριση του γιατρού γτ είχαμε πολλές ώρες ταξίδι με αυτοκίνητο κ ήταν κ η πρώτη φορά που θα ταξίδευε κ το μωρό μου καθόταν όλη την ώρα στην αγκαλιά μου κ κοιμόταν κ ούτε ταξίδι καταλαβε ούτε ναυτία. μόλις φτάσαμε ήταν μια χαρά. Μετά δεν του ξαναέδωσα ποτέ κ πλέον είναι το καλύτερο του γτ βγάζει κ το κεφάλι του απο το παράθυρο κ αγναντεύει. Μίλα κ με τον κτηνίατρο κ θα σου πει αν μπορείς να δώσεις κάτι κ στην γάτα .. ίσως αυτό το στρες που περνάει να είναι χειρότερο απο το να πάρει μία φορά ένα χάπακι κ να κοιμηθεί σαν πουλάκι μέσα στο αεροπλάνο.

Παράθεση

Thea

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H Thea έγραψε στις 13:54, 01-04-10:

Μίλησα με τον κτηνίατρό μου και μου είπε ότι 2 μέρες πριν φύγω να της κάνω ένα καρδιακό τσεκ απ να δουμε αν πάνε όλα καλα. Και εδώ η κτηνίατρος που θα δει το ζουζούνι μου να μου πει εαν επιτρέπεται να πάρει το χάπι. Φοβάμαι όμως...... Ευτυχώς όταν ερχόμουν Βιέννη έπεσα σε πολύ καλές αεροσυνοδούς που όχι μόνο με άφησαν να την βγάλω απο το κλουβί αλλά και μου επέτρεψαν κατά την προσγείωση να την έχω πάνω στο κάθισμα δεμένη. Εκεί έγινε και το μεγάλο σόου...

Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Melitsa

Βρείτε παρόμοια

Μοιραστείτε το

...με ένα φίλο

...με πολλούς φίλους